Hlavní Zvířata

Fenistil - návod k použití pro děti i dospělé

Blokátor histaminového receptoru H1 Fenistil je antialergický lék. Léky Fististil vyrábí švýcarská farmaceutická společnost Novartis Consumer Health. Aktivní složkou v prostředku je dimetinden, který má antipruritický účinek a je vhodný pro alergie. Přečtěte si instrukce pro léky.

Složení a uvolňovací forma

Fenistil ve čtyřech formách: gel, tablety, kapky a emulze. Jejich rozdíly ve složení:

Tablety Fenistil 24

Čirá kapalina bez barvy a zápachu

Bezbarvý, lehce opaleskující gel

Bílá polotekutá homogenní emulze s vůní benzylalkoholu

Bílé želatinové kapsle

Koncentrace dimetinden maleátu mg

Voda, hydrogenfosforečnan sodný dodekahydrát, propylenglykol, monohydrát kyseliny citrónové, sacharinát sodný, kyselina benzoová, edetát disodný

Voda, edetát disodný, propylenglykol, karbomer, benzalkoniumchlorid, hydroxid sodný

Voda, benzalkóniumchlorid, propylenglykol, benzylalkohol, roztok hydroxidu sodného, ​​butylhydroxytoluen, karbomer, edetát disodný, cetostearomakrogol, kokoylkaprylokaprát, kapalný parafín

Želatina, laktóza, barviva oxid železitý žlutý a červený, mikrokrystalická celulóza, eudragit, předželatinovaný škrob, mastek, kyselina glutamová, oxid titaničitý, methylhydroxypropylcelulóza, silikonová emulze

Láhve po 20 ml s kapátkem

Zkumavky po 30 nebo 50 g

Láhve s aplikátorem 8 ml

Balení po 10 kusech, balení po 1 balení s návodem k použití.

Farmakodynamika a farmakokinetika

Účinná látka dimethinden je kompetitivním antagonistou histaminu, vykazuje antipruritické, antialergické vlastnosti. Snižuje zvýšenou propustnost kapilár, která je způsobena alergickými reakcemi. Složka také vykazuje anti-bradykininový a slabý m-anticholinergní účinek. Pokud užíváte Fenistil den, je možná slabá sedace.

Antihistaminická vlastnost léčiva se objevuje 30 minut po perorálním podání, dosahuje výrazného o pět hodin později, se nachází v mateřském mléku. Vnější formy léku nepronikají do systémového oběhu. Orální typy Phenystyle jsou zcela absorbovány, dosahují maximální koncentrace v krvi po dvou hodinách, mají 70% biologickou dostupnost, váží se na plazmatické proteiny o 90%. K metabolismu dimethindenu dochází v játrech, metabolity se vylučují žlučí a močí. Poločas je 6 hodin.

Indikace pro použití

Návod k použití je uveden na indikacích pro jeho použití. Patří mezi ně:

  • alergické projevy (senná rýma, kopřivka, alergická celoroční rýma, rýma, angioedém, jídlo, alergie na léky, pollinóza);
  • pruritus (ekzém, pruritická dermatóza, atopická dermatitida, rubeola, spalničky, plané neštovice, bodnutí hmyzem, infekce);
  • angioedém;
  • prevence alergií;
  • solární, domácí, průmyslové popáleniny mírné.

Dávkování a podávání

Návod k použití Fenistil se liší v závislosti na jeho formě uvolnění. Bloky kapek a histaminu a tablety (tobolky) jsou určeny pro orální podání, gel a emulze (mast) se aplikují externě na kůži a zabraňují ranám. Dávkování a léčba závisí na typu onemocnění, jeho závažnosti, individuálních vlastnostech pacienta a jsou předepsány lékařem. Není nutné samostatně provádět terapii.

Lékaři doporučili užívat léky Fenistil co nejkratší dobu. Pro akutní projevy alergie se konají krátké kurzy trvající 7–10 dní, které zmírňují nepříjemné symptomy. Pokud příznaky jdou rychleji, příjem je ukončen. Pokud se tobolky užívají v období sezónní alergie, můžete je nepřetržitě užívat déle než 25 dnů. Doporučuje se nezdržovat čas užívání léku, jinak se projeví nepříjemnými vedlejšími účinky.

Kapky Fististil

Podle instrukcí, Fististil v kapkách vzat dovnitř. U dětí starších než jeden měsíc a mladších 12 let se doporučuje užívat 100 µg / kg tělesné hmotnosti (2 kapky na kg hmotnosti) ve třech dávkách. Pacienti starší 12 let by měli pít 60-120 kapek ve třech dávkách. Pokud jsou pacienti náchylní k ospalosti, jsou předepsány 40 kapek před spaním a 20 kapek ráno. 1 ml léčiva se rovná 20 kapkám nebo 1 mg dimetindenu.

Prášky

Přípravek Fenistil 24 tablety není podle pokynů předepsán dětem do 12 let. Pacienti starší než tento věk jsou indikováni k užívání jedné tobolky denně, nejlépe večer, aby se zabránilo ospalosti. Tablety se polknou celé, omyjí vodou, nemohou se žvýkat. Průběh léčby trvá 25 dní. Tobolky jsou kontraindikovány při bronchiálním astmatu, řídících nebo nebezpečných strojích.

Gel Fististil

Emulze, gel nebo mast Fenistil určený pro vnější použití. Podle instrukcí léčí kůži, aby eliminovali projevy alergických reakcí. Produkty se aplikují na čištění postižených oblastí 2-4 krát denně. Pokud je svědění velmi těžké nebo je postižena velká oblast kůže, mohou být současně užívány perorální formy léčiva - kapky nebo tablety. K dispozici je krém Fenistil Pentsivir, který má antivirový účinek, slouží k odstranění herpetických erupcí na rtech.

Fenistil pro děti

Podle instrukcí jsou kapky Fististil pro děti kontraindikovány ve věku do jednoho měsíce a tablety - až 12 let. Gel a emulze mohou být aplikovány od narození, ale pod dohledem lékaře. Dávky perorálních forem léčiva se vypočítají na základě hmotnosti dítěte a tvoří 100 μg / kg tělesné hmotnosti. Aplikujte léky pro kojence nebo novorozence pouze podle indikace.

Existuje zjednodušený dávkovací režim: 3-10 kapek najednou jsou předepsány dětem mladším než jeden rok (30 kapek denně), 1-3 roky - 10-15 (45), 3-12 let - 15-20 kapek najednou ( maximálně za den 60). Gel se používá k odstranění vyrážky, aplikuje se tenkou vrstvou na kůži 2-4 krát denně a lehce otírá. Průběh terapie pokračuje, dokud příznaky nezmizí.

Fenistil je lék první generace antihistaminik, proto je jeho účinek na receptory centrálního nervového systému, zejména u dětí, silný. U dětí může způsobit křeče, těžkou ospalost nebo agitaci, rychlý srdeční tep, arytmii a dokonce i zástavu dýchání. Trvalé přijímací kapky zabraňují rozvoji dítěte, snižují jeho učení. Pokud je potřeba dlouhodobé užívání antihistaminik u dítěte, je lepší zvolit moderní prostředky druhé a třetí generace (Telfast).

Zvláštní pokyny

Použití antihistaminik u dětí mladších šesti let může způsobit zvýšenou excitabilitu. Další speciální pokyny z návodu:

  1. Kapky by neměly být vystaveny vysokým teplotám, protože to snižuje jejich efektivitu práce.
  2. Při předepisování kapek dětem se přidávají do láhve s vyhřívanou dětskou výživou nebo nezředěné, pokud je dítě krmeno lžící. Kapky mají příjemnou chuť.
  3. Lék nevylučuje svědění spojené s cholestázou.
  4. Užívání kapek nebo tablet může snížit koncentraci pozornosti a rychlost psychomotorických reakcí, takže v průběhu léčby je lepší vyhnout se řízením nebo nebezpečným strojům.
  5. Pokud se alergie projeví těžkým svěděním nebo rozsáhlými kožními lézemi, může být gel použit pouze se souhlasem lékaře.
  6. Při použití gelu nebo emulze je třeba se vyvarovat přímého vystavení slunečnímu záření a ultrafialovému záření.
  7. Pokud léčba nepřinese výsledky, měli byste se poradit s lékařem.
  8. Ve směsi emulze a gelu je uveden propylenglykol, benzalkoniumchlorid, butylhydroxytoluen. Tyto látky mohou způsobit kontaktní dermatitidu, podráždění sliznic, oči a další alergické reakce.

Mnoho pediatrů dnes doporučuje používat Fenistil k přípravě dítěte na očkování. To snižuje nepříjemné reakce na očkování. Antihistaminikum pomáhá eliminovat silnou odezvu těla na injekce vakcíny, ale je lepší, aby ji rodiče nepoužívali předem - to může vést k nesprávné interpretaci výsledků, latentním alergiím, které se projevují v budoucnu. Po očkování je optimální předepsat kapky, pokud se projeví těžké svědění a pálení - 4-5 kapek dvakrát denně.

Fenistil během těhotenství

Kapky jsou zakázány pro použití v prvním trimestru těhotenství a kojení. Použití léčiva ve druhém a třetím trimestru je povoleno, pokud přínos pro matku převyšuje riziko pro dítě. Podobně, podle instrukcí, gel Fenistil může být používán s opatrností v prvním trimestru. Ve druhém a třetím trimestru by emulze neměla být aplikována na velké oblasti kůže, zapálené a krvácející oblasti. Kojící matky během laktace nemohou používat gel na bradavky a kůži prsu.

Lékové interakce

Návod k použití doporučuje vyhnout se užívání léku s Procarbazine současně. Další lékové interakce:

  1. Lék zvyšuje účinek hypnotik, anxiolytik, ethanolu, opioidních analgetik, neuroleptik, trankvilizérů.
  2. Je schopen zvýšit krevní koncentraci antikonvulziv, antiemetik a antihistaminik, inhibitorů monoaminooxidázy, tricyklických antidepresiv.
  3. Kombinace fenistilu s tricyklickými antidepresivy, m-holinoblokatorami, antispasmodiky, bronchodilatátory zvyšuje riziko zvýšeného nitroočního tlaku, retence moči.

Vedlejší účinky

Během léčby se často projevují vedlejší účinky. Nejběžnější jsou podle pokynů:

  • bolest hlavy, únava, závratě, ospalost, nervozita;
  • suchý hrtan, tváře a ústa, gastrointestinální nevolnost, nevolnost, zvracení;
  • duševní poruchy, inhibice reakcí, úzkost, eliminace;
  • anafylaktoidní reakce, otok obličeje, hltanu, vyrážky, dušnost, svalové křeče;

V případě zhoršení vedlejších účinků je důležité poradit se s lékařem. Předávkování lékem se projevuje ospalostí, agitací, tachykardií, křečemi, ataxií, halucinacemi, rozšířenými žáky, sucho v ústech. Osoba může mít průtok krve do obličeje, retenci moči, horečku, pokles tlaku, kolaps. Nebezpečné symptomy jsou kóma a paralýza.

Dosud nebyly zaznamenány smrtící účinky předávkování přípravkem Fenistil. Pro léčbu jsou předepsány výplach žaludku, aktivní uhlí, další sorbenty (Enterosgel), fyziologické projímadla a injekce. Je zakázáno užívat analeptika. Je indikována symptomatická terapie zaměřená na podporu dýchacích a kardiovaskulárních systémů. Neexistuje žádné specifické antidotum.

Kontraindikace

Léčivo je předepisováno s opatrností u chronických obstrukčních plicních onemocnění, epilepsie, dětí ve věku 1-12 měsíců (sedace může vést ke spánkové apnoe). Instrukce zdůrazňuje kontraindikace použití fenylalkoholu:

  • přecitlivělost na kompozici;
  • glaukom s uzavřeným úhlem;
  • bronchiální astma;
  • děti do jednoho měsíce pro kapky, do 12 let pro tablety;
  • hyperplazie prostaty;
  • první trimestr těhotenství, kojení na kapky a pilulky.

Podmínky prodeje a skladování

Všechny formy phenystyle jsou dostupné bez lékařského předpisu. Kapky a tablety jsou skladovány při teplotách do 25 stupňů po dobu dvou let, gel - po dobu tří let. Emulze může být skladována při teplotách do 30 stupňů po dobu tří let.

Analogy

Výměnou Fististil lze použít i jiné antihistaminika, která mají podobný účinek. Patří mezi ně:

  • Zodak - sirup, tablety a kapky obsahující dihydrochlorid cetirizinu;
  • Claritin - antihistaminový sirup, tablety na bázi loratadinu;
  • Loratadin - antialergické tablety a sirup na bázi stejné složky;
  • Suprastin - roztok antihistaminika, tablety obsahující chlorpyramin;
  • Tavegil - injekční roztok, tablety na bázi clemastinu;
  • Diazolin - dražé a alergické pilulky obsahující mebhydralin;
  • Cetirizin - protizánětlivé a antialergické tablety obsahující stejnou účinnou látku;
  • Zyrtec - antialergické tablety na bázi cetirizinu, nesmí být podávány dětem mladším než jeden rok;
  • Psilo-balzam - antipruritický gel obsahující difenhydramin, je zakázán u dětí mladších dvou let.

Cena Phenystyle

Náklady na lék závisí na formě uvolnění, objemu balení a cenové politice. Přibližné ceny léků v lékárnách a online sítích v Moskvě budou:

Fenistil kapky: návod k použití

Léčivo Fenistil patří do skupiny blokátorů H1-histaminových receptorů a je antialergickým činidlem.

Forma uvolnění a složení

Léčivo Fenistil je dostupné v několika dávkových formách. Kapky Fenistil určený k perorálnímu podání jsou k dispozici v lahvích parietálního skla o objemu 20 ml. Láhev je balena v kartonové krabici s podrobným popisem. Láhev je vybavena vestavěnou tryskou ve formě kapátka, která usnadňuje dávkování léčiva.

Obsah lahvičky je čirý, bezbarvý, bez zápachu. 1 ml léčiva obsahuje 1 mg účinné látky - dimetinden maleát, jako pomocné látky jsou: monohydrát kyseliny citrónové, propylenglykol, sacharinát sodný, čištěná voda a další látky.

Indikace pro použití

Lék Fenistil ve formě kapek je určen pro orální podávání pro komplexní léčbu alergií a pro zmírnění stavu v následujících patologiích:

  • kopřivka;
  • alergická rýma;
  • senná rýma;
  • alergická konjunktivitida;
  • alergie na potraviny a léky;
  • svědění různého původu (způsobené atopickou dermatitidou, ekzémy, spalničkami, zarděnkami, neštovicemi kuřat, kousnutím hmyzem;
  • reakce vakcíny;
  • prevence exacerbace kontaktních alergií u pacientů náchylných k alergickým reakcím.

Kontraindikace

Fenistil kapky mají řadu kontraindikací, takže dříve, než začnete užívat lék, měli byste se poradit se svým lékařem a pečlivě si přečtěte přiložený popis. Kapky nelze užívat perorálně v přítomnosti jednoho nebo více stavů u pacienta:

  • bronchiální astma;
  • glaukom s uzavřeným úhlem;
  • patologický růst prostaty u mužů;
  • děti do 1 měsíce, zejména u předčasně narozených dětí nebo dětí narozených s nízkou porodní hmotností;
  • individuální nesnášenlivost složek léčiva;
  • těhotenství prvního trimestru;
  • období kojení.

Se zvláštní opatrností, lék Fenistil ve formě kapek je předepsán dětem mladším než 1 rok, protože děti mají vysoké riziko poškození dýchacích funkcí při užívání léku.

Podávání a dávkování pro dospělé

Kapky Fenistil určené k požití. Dávku léku a délku trvání terapie stanoví lékař v závislosti na závažnosti alergie, vlastnostech organismu a věku.

Dospělí a děti starší 12 let mají předepsáno 20-40 kapek najednou, lék se užívá třikrát denně.

Použití kapiček Fenistil pro děti

U dětí ve věku od 1 měsíce do 12 let se doporučuje denní dávka ve výši 100 μg / kg tělesné hmotnosti, což odpovídá 2 kapkám na kg tělesné hmotnosti. Denní dávka by měla být rozdělena do 3 dávek.

U dětí ve věku od 1 měsíce do 1 roku by měl být lék používán pouze tak, jak je předepsáno lékařem, a pokud je uvedeno, použití blokátorů histaminového receptoru H1.

Použití v průběhu březosti a laktace

Lék Fenistil ve formě kapek se nedoporučuje ženám v prvním trimestru těhotenství, protože aktivní složka léčiva vstupuje do systémového oběhu a pak přes placentu k plodu.

Ve druhém a třetím trimestru těhotenství je možné užívání léku Fenistil ve formě kapek pod dohledem lékaře, v případě, kdy očekávaný přínos pro matku převažuje nad možnými riziky pro nenarozené dítě.

Použití přípravku Fististil ve formě kapek během kojení je kontraindikováno, protože účinná látka léčiva se vylučuje do mléka a může vstoupit do těla dítěte, což způsobuje nežádoucí reakce.

Vedlejší účinky

Typicky je lék Fenistil ve formě kapek dobře snášen pacienty, ale u jedinců se zvýšenou individuální citlivostí na složky kapek se mohou vyvinout vedlejší účinky:

  • na straně nervové soustavy - ospalost, závratě, letargie, bolesti hlavy, apatie, slabost a rychlá únava, letargie;
  • na straně zažívacího ústrojí - sucho v ústech, nevolnost a zvracení, střevní atony, zácpa, nadýmání;
  • na straně dýchacího ústrojí - bolest v krku, suchý kašel, dušnost, bronchospasmus;
  • alergické reakce - vyrážka na kůži, otok sliznic, hyperémie a svědění kůže.

Předávkování

Při dlouhodobém užívání kapek Fististilu ve velké dávce se u pacienta objeví příznaky předávkování, které jsou klinicky vyjádřeny depresí nervového systému, zmatenost, respirační funkce, včetně selhání dýchání, tachykardie, sníženého krevního tlaku, akutní vaskulární insuficience.

S rozvojem příznaků předávkování by měl být lék okamžitě vysazen, pacient by měl propláchnout žaludek, podat tablety aktivního uhlí nebo jiného sorbentu. Pokud je to nutné, symptomatická léčba.

Lékové interakce

Léčivo Fististil ve formě kapek pro orální podání zvyšuje terapeutický účinek hypnotik, sedativ, trankvilizérů.

Při současném podávání léčiva s inhibitory MAO u pacienta jsou zvýšeny anticholinergní a inhibiční účinky na centrální nervový systém, což je třeba pamatovat a tato interakce s léčivem by měla být vyloučena.

Nedoporučuje se kombinovat příjem léku Fenistil ve formě kapek s antihypertenzivy, protože pacient zvyšuje riziko vzniku ortostatické hypotenze (prudký pokles tlaku, až po cévní kolaps).

Při současném použití léku kapky Fististilu s tricyklickými antidepresivy zvyšují riziko vzniku nitroočního tlaku.

Zvláštní pokyny

Kojenci kapky zředí v malém množství vody nebo přidají do lahvičky mléčného přípravku bezprostředně před krmením.

Děti do 1 roku věku, zejména osoby s onemocněním dýchacích cest a sklonem k bronchospasmu, by měly být Fenistilu předávány s opatrností a pouze po konzultaci s lékařem, protože existuje vysoké riziko krátkodobé apnoe (respirační deprese), zejména během spánku.

Než začnete užívat lék, měli byste stanovit přesnou příčinu svědění kůže, kapky Fistrista nejsou účinné pro léčbu svědění způsobené onemocnění jater a žlučníku.

Během používání kapek léku by se mělo vyhnout řízení automobilu a ovládání komplexního vybavení, které vyžaduje vysokou koncentraci pozornosti.

Analogy kapky Fististil

Analogové kapky drogy jsou:

  • Claritinový sirup;
  • Tablety Loratadinu;
  • Suprastin tablety;
  • Zodak kapky;
  • Zyrtec kapky.

Před nahrazením předepsaného léku jedním z uvedených analogů by se měl pacient poradit s lékařem.

Dovolená a podmínky skladování

Lék Fenistil kapky propuštěn z lékáren bez lékařského předpisu. Lahvičku s lékem uchovávejte před světlem, chladným místem. Doba použitelnosti kapek je 2 roky od data výroby, po uplynutí této doby nelze lék užívat perorálně.

Fenistil klesá cena

V lékárnách v Moskvě, průměrné náklady na lék Fenistil ve formě kapek je 450 rublů.

Fenistil® (Fenistil®)

Aktivní složka:

Obsah

Farmakologická skupina

Nosologická klasifikace (ICD-10)

3D obrazy

Složení

Popis lékové formy

Bezbarvá, čirá, prakticky bez zápachu kapalina.

Farmakologický účinek

Farmakodynamika

Antihistaminikum, antialergické a antipruritické. Blokátor H1-receptory histaminu, je kompetitivním antagonistou histaminu.

Léčivo snižuje zvýšenou propustnost kapilár spojenou s alergickými reakcemi. Má také anti-bradykininový a slabý m-anticholinergní účinek. Při užívání léku během dne může být mírný sedativní účinek.

Farmakokinetika

Rychle a úplně vstřebává při požití.

Biologická dostupnost je asi 70%.

Tmax dimetinden v krevní plazmě po perorálním podání kapek - 2 hodiny, komunikace s plazmatickými proteiny - 90%. Pronikne do tkaniny. Metabolizuje se v játrech hydroxylací a methoxylací. T1/2 - 6 h. Vylučuje se v žluči a moči (90% - jako metabolit a 10% - nezměněno).

Indikace léčiva Fenistil®

alergická onemocnění (kopřivka, senná rýma, celoroční alergická rýma, angioedém, alergie na potraviny a léky);

pruritus různého původu (ekzém, pruritická dermatóza, včetně atopické dermatitidy; spalničky, rubeola, neštovice kuřat, kousnutí hmyzu);

prevence alergických reakcí během hyposenzibilizační terapie.

Kontraindikace

přecitlivělost na dimetindenu a další složky léčiva;

hyperplazie prostaty;

těhotenství (I termín);

věku dětí (do 1 měsíce).

S opatrností: chronické obstrukční plicní onemocnění; Děti do 1 roku věku, protože sedace mohou být doprovázeny epizodami spánkové apnoe.

Použití v průběhu březosti a laktace

Použití přípravku Fenistil ® během těhotenství (trimestry II - III) je možné pod dohledem lékaře, pouze pokud očekávaný přínos pro matku převažuje nad možným rizikem pro plod. Použití přípravku Fenistil® během kojení je kontraindikováno.

Vedlejší účinky

Ospalost (zejména na začátku léčby), nevolnost, sucho v ústech a krku, závratě, agitace, bolesti hlavy, otok, kožní vyrážka, svalový křeč, dysfunkce vnějšího dýchání.

Interakce

Zvyšuje působení anxiolytik, hypnotik.

Se současným použitím ethanolu - zpomalení rychlosti psychomotorických reakcí.

Tricyklická antidepresiva a m-anticholinergika zvyšují riziko zvýšení IOP.

Inhibitory MAO zvyšují anticholinergní a CNS inhibiční účinky.

Dávkování a podávání

Pro dospělé a děti od 12 let je denní dávka obvykle 3–6 mg (60–120 kapek) rozdělených do 3 dávek, tj. 20-40 kapek 3x denně.

Pacientům náchylným k ospalostem se doporučuje předepsat 40 kapek před spaním a 20 kapek ráno během snídaně.

U dětí ve věku od 1 měsíce do 12 let jsou dávky uvedeny v tabulce. Frekvence použití - 3 krát denně.

20 kapek = 1 ml = 1 mg.

Předávkování

Příznaky: deprese a ospalost CNS (zejména u dospělých), stimulace CNS a m-anticholinergní účinky (zejména u dětí), včetně t vzrušení, ataxie, tachykardie, halucinace, tonicko-klonické křeče, mydriáza, sucho v ústech, návaly horka, retence moči a horečka; pokles krevního tlaku, kolaps.

Léčba: jmenování aktivního uhlí, fyziologických projímadel, léků pro udržení aktivity srdce a dýchacích systémů (analeptické léky by neměly být používány).

Zvláštní pokyny

Kapky Fenistilu ® by neměly být vystaveny vysokým teplotám; při jmenování kojenců by měli být přidáni do láhve s teplou dětskou výživou bezprostředně před krmením. Pokud je dítě již krmeno z lžíce, mohou být kapky podávány nezředěné. Kapky chutnají dobře. Při použití u dětí mladších než 1 rok se poraďte s lékařem a používejte pouze v případech, kdy je to indikováno pro použití blokátorů H1-receptory histaminu. Nepřekračujte doporučenou dávku. Neúčinný s svěděním spojeným s cholestázou.

Vliv na schopnost řídit a pracovat s mechanismy. Podobně jako jiné antihistaminika, může Fenistil ® oslabit pozornost, proto by měl být užíván s opatrností při řízení, práci se stroji nebo v jiných typech práce, které vyžadují zvýšenou pozornost.

Formulář vydání

Kapky pro orální podání, 1 mg / ml. Na 20 ml v láhvi z tmavého skla dodávaného s dávkovačem kapek z LDPE a polypropylenovým krytem. Láhev se vloží do lepenkové krabice.

Výrobce

Novartis Consumer Health SA. Rue de Letraz, 1260 Nyon, Švýcarsko.

Držitel osvědčení o registraci: Novartis Consumer Health S.A.

Spotřebitelská tvrzení, že řídí společnost LLC „Novartis Consumer Health“

Právní adresa: Presnenskaya nab., 1033, Moskva, 123317

Skutečná a poštovní adresa: 125315, Moskva, Leningradský pr-t, 72, korp. 3

Tel: (495) 969-21-65; fax: (495) 969-21-66.

Obchodní podmínky lékárny

Podmínky skladování léčiva Fenistil®

Uchovávejte mimo dosah dětí.

Datum expirace léčiva Fenistil®

Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.

Rozdíl Fistrista od Suprastina

Phenystyle nebo Suprastin je předepsán pro léčbu alergických projevů. Tyto léky rychle eliminují příznaky alergie a nedovolují, aby se vyvíjely. Léky jsou dostupné ve formě tablet, gelu, sirupu a kapek.

Phenystyle nebo Suprastin je předepsán pro léčbu alergických projevů.

Charakteristika léčiv

Pro analýzu vlivu těchto dvou léčiv je nutné zvážit každý z nich samostatně.

Phenystyle

Léčivo obsahuje dimetinden maleát - 1 mg, stejně jako pomocné látky:

  • dodekahydrát hydrogenfosforečnanu sodného - 16 mg;
  • monohydrát kyseliny citrónové - 5 mg;
  • kyselina benzoová - 1 mg;
  • edetát disodný - 1 mg;
  • sodná sůl sacharinu - 0,5 mg;
  • propylenglykol - 100 mg;
  • čištěná voda - 888,5 mg.

Indikace pro použití:

  1. Alergická onemocnění:
    • kopřivka;
    • senná rýma;
    • celoroční alergická rýma;
    • angioedém;
    • alergií na potraviny a léky.
  2. Pruritus různého původu:
    • ekzém;
    • pruritická dermatóza (atopická dermatitida);
    • spalničky;
    • rubeola
    • plané neštovice;
    • bodnutí hmyzem.
  3. Prevence alergií při realizaci hyposenzibilizační terapie.

Kontraindikace zahrnují:

  • přecitlivělost na léčivo;
  • glaukom (uzavření úhlu);
  • bronchiální astma;
  • hyperplazie prostaty;
  • časné těhotenství a kojení;
  • věku do 1 měsíce.

Fenistil je kontraindikován v případě přecitlivělosti na léčivo.

Přípravek má tekutou transparentní konzistenci bez nečistot. Vůně chybí. Chutí jako sladká voda. Láhev je vybavena dávkovačem, přes který kapky snadno přejdou, když je otočen.

Suprastin

Suprastin je indikován pro taková onemocnění, jako jsou:

  • kopřivka;
  • nemoc v séru;
  • sezónní a chronická alergická rýma;
  • zánět spojivek;
  • kontaktní dermatitida;
  • pruritus;
  • akutní a chronický ekzém;
  • atopická dermatitida;
  • alergie na potraviny a léky;
  • bodnutí hmyzem;

S angioedémem se používá jako pomůcka.

Kontraindikace:

  • přecitlivělost na léčivo;
  • akutní bronchiální astma;
  • věk do 3 let (tablety);
  • děti (injekce);
  • těhotenství a kojení;
  • nedostatek laktázy;
  • nesnášenlivost laktózy;
  • glukóza-galaktózová malabsorpce (tablety).

Používejte opatrně, když:

  • glaukom s uzavřeným úhlem;
  • retence moči;
  • hyperplazie prostaty;
  • porucha funkce jater nebo ledvin;
  • kardiovaskulární onemocnění;
  • stáří.

Kontraindikace pro použití přípravku Suprastin: přecitlivělost na složky léčiva.

Srovnání Fististila a Suprastina

Oba léky mají antialergické účinky. Mají své podobnosti a rozdíly.

Podobnost

Účinné látky ve složení těchto léčiv mají antihistaminický účinek a blokují receptory H1-histaminu. To snižuje příznaky alergií, zejména svědění. Obě tato činidla snižují propustnost kapilár.

Vzhledem k podobnosti prostředků vykazují podobné farmakokinetické vlastnosti. Má dobrou absorpci při požití. Jejich činnost trvá 6 hodin (ne více).

Pokud překročíte dávku, můžete zaznamenat následující nežádoucí účinky:

  • halucinace;
  • úzkost;
  • nedostatek koordinace;
  • křeče;
  • duševní agitace;
  • sucho v ústech;
  • rozšířené žáky;
  • zarudnutí kůže;
  • bušení srdce;
  • porušení močení;
  • horečka.

Vzrušení může být nahrazeno depresí a dokonce i komatem. Během 12 hodin po požití musí pacient opláchnout žaludek a vypít aktivní uhlí.

Je zakázáno užívat v prvním trimestru gestačního období av následujících trimestrech je povoleno používat pouze v případě, že očekávaný výsledek převyšuje riziko nežádoucích účinků.

Jaký je rozdíl?

Suprastin tablety obsahují chlorpyramin hydrochlorid, Fenistil-dimetinden maleát.

Suprastin se vyrábí v tabletách po 25 mg, stejně jako ve formě roztoku pro intramuskulární a intravenózní podání. Fenystyle je dostupný v kapkách (1 ml roztoku obsahuje 1 mg účinné látky) a gelový (1 g obsahuje 1 mg účinné látky).

  • Suprastin - 5 let;
  • Fenistil - 3 roky.

Suprastin má své vlastní charakteristiky. Jedna tableta obsahuje monohydrát laktosy. Malé množství může způsobit negativní účinky u pacientů trpících nedostatkem laktázy nebo metabolickými poruchami (galaktosémií). Tento lék může způsobit ztrátu sluchu, pokud je užíván s ototoxickými léky.

Při patologii ledvin a jater je nutné dávku (lék) upravit (snížit). S gastrointestinálními chorobami se nedoporučuje užívat lék v noci. Během léčby přípravkem Suprastin je zakázáno pít alkoholické nápoje, protože se zvyšuje riziko nežádoucích reakcí.

Na začátku léčby může lék vyvolat zvýšenou únavu, snížit pozornost a rychlost reakce, a proto je nepřijatelné řídit dopravu během tohoto období a provádět práci vyžadující vysokou pozornost.

Fenistil zvyšuje účinky hypnotik, sedativ, ethylalkoholu, a proto je nutné v průběhu léčby upustit od jejich užívání. Přijetí tricyklických antidepresiv zvyšuje anticholinergní účinek fenylesteru.

Fenistil se používá s opatrností při chronických onemocněních plic (obstrukční). Děti do 1 roku se nedoporučují, aby tento lék, protože to může způsobit apnoe.

Co je levnější?

Průměrná cena Fenistil je 188 rublů., Suprastin - 111 rublů.

Obchodní podmínky lékárny

Suprastin a fenistil tablety, včetně a fenistil gel, prodávány bez lékařského předpisu. Roztok Suprastinu se prodává pouze na lékařský předpis.

Co může pomoci s pohlavně přenosnými chorobami?

Navzdory skutečnosti, že tyto léky jsou antivirové, nejsou užívány pro pohlavně přenosné choroby. Tyto projevy jako svědění a zarudnutí na celém těle s těmito chorobami nevylučují.

Co je lepší: Phenystyle nebo Suprastin?

Abychom pochopili, v jakém případě je lepší použít konkrétní lék, je nutné zvážit všechny situace.

Pro děti

Suprastin má rychlý a delší účinek. Používá se po mnoho desetiletí. To je často předepsáno pediatrů, a matky dávají přednost, protože nižší náklady. Kromě toho léky trvají dlouhou dobu.

Mnozí rodiče zároveň často používají phenystyle, protože nezpůsobují ospalost. Od přípravku Suprastin se liší tím, že zřídka vede k nežádoucím reakcím. Je vhodné použít, protože přichází v kapkách. Příjem Fenistil doporučený pro slabé projevy alergické reakce u kojenců.

Ale žádný z těchto léků není povolen pro použití bez lékařského předpisu, jinak se mohou vyskytnout komplikace. Nejprve musíte identifikovat alergen a odstranit kontakt s ním, a ne uhasit symptomy.

Před očkováním

Nedoporučujte dětem předepsat suprastin před očkováním, protože alergičtí pacienti nemohou očkovat. Pokud lékař nepřikládá význam přítomnosti imunitní patologie u dítěte, je lepší jeho služby odmítnout.

Kromě toho výhody imunosuprese před zavedením patogenu do těla nebudou a výsledek může být žalostný.

Od alergií

Suprastin je časem prověřený lék, který eliminuje alergické projevy v krátkém časovém období. Má však také nežádoucí účinky (ospalost, letargii atd.).

Fenistil označuje antihistaminikum nové generace. Zřídka vyvolává výskyt vedlejších účinků. Fenistil navíc není tak účinný jako Suprastin.

Suprastin je tedy antihistaminikum s rychlou expozicí, které eliminuje závažné projevy anafylaxe, angioedému a alergií na léky. Chcete-li se zbavit méně výrazných příznaků alergie, použijte Fenistil, který má dlouhodobý účinek a nezpůsobuje silné vedlejší účinky.

S bronchitidou

S bronchitidou se nedoporučuje užívat tyto léky, protože mohou způsobit nepředvídatelné nežádoucí účinky.

Stanovisko pacientů

Valentina, 35 let, Saransk

Suprastin a Fenistil dali svému synovi alergii na Linex. On vyvinul kožní vyrážky po celém těle. Za prvé, Fenistil byl dán 4 dny v řadě - 15 kapek 3x denně. Včera jsme začali užívat Suprastin ¼ tabletou 3x denně. Symptomy začaly ustupovat. Budeme i nadále léčeni.

Marina, 28 let, Krasnojarsk

Moje dcera měla alergickou reakci od prvních dnů života. V poslední době došlo k exacerbaci - závažnému otoku pravého oka. Dala různé drogy, ale Suprastin pomohl. Lékař doporučil společně užívat Suprastin s fenistilem, ale první lék způsobuje větší důvěru.

Natalia, 31, Chabarovsk

Fenistil ani Suprastin nepomohli mému synovi s alergickou dermatitidou. Používá se současně. Z Fistrista se příznaky zhoršily a Suprastin dočasně zmírňuje symptomy, ale pak se všechno vrátí.

Lékaři o phenystyle a suprastin

Svetlana, 46 let, Vladivostok

Často tyto léky doporučuji svým malým pacientům, ale existují výjimky. Je nutné identifikovat alergen a pak zvolit správný lék, s přihlédnutím ke všem vlastnostem těla dítěte, protože může být mnoho negativních reakcí: závratě, křeče atd. Proto je vždy pečlivě predpisuji, aby nedošlo k poškození zdraví dítěte.

Mikhail, 38 let, Jekatěrinburg

Účinným antialergickým lékem je Suprastin. Terapeutický účinek recepce je do 15 minut a trvá 12 hodin. S ohledem na alergen, který způsoboval nepříjemné symptomy (bodnutí hmyzem), paralelně předepisujte léky pro komplexní terapii.

Suprastin je navíc často předepisován jako injekce. Jeho působení začíná 5 minut po injekci, ale trvá pouze 3 hodiny. Tato léčba by měla být prováděna v nemocnici pod dohledem lékaře, protože roztok působí rychle, což může vést k nepředvídaným vedlejším účinkům. Pomoc v tomto případě je možná pouze ve zdravotnickém zařízení.

Fenistil kapky: návod k použití

Složení léčiva

aktivní složka: dimetinden maleát;

1 ml obsahuje 1 mg dimetinden maleátu

Pomocné látky: dodekahydrát fosforečnanu sodného; propylenglykol; kyselina benzoová E 210; Trilon B; monohydrát kyseliny citrónové, čištěná voda sodná sůl sacharinu.

Forma dávkování

Bezbarvý průhledný roztok, téměř bez zápachu.

Jméno výrobce a umístění

Novartis Consumer Health SA, Novartis Consumer Health SA

Route de l'Etraz, 1260 Nyon, Švýcarsko.

Farmakologická skupina

Antihistaminika pro systémové použití. ATC kód R06A B03.

Farmakologické vlastnosti

Farmakologický. Maletát dimetindeny je antagonista histaminu na úrovni receptoru Hi. V nízkých koncentracích má stimulační účinek na histamin methyltransferázu, což vede k inaktivaci histaminu. Detekuje vysokou afinitu k receptoru Hi a je stabilizátorem žírných buněk. H2 receptory dimetinden maleát není ovlivněn. Také lokální anestetické vlastnosti.

Dimetindena maleát je antagonista bradykininu, serotoninu a acetylcholinu. Existuje jako racemická směs s R - (-) - Dimetindenem, který má výraznější antihistaminikum H 1.

Maletát dimetindeny významně snižuje hyperpenetraci kapilár spojených s reakcemi přecitlivělosti okamžitého typu.

V kombinaci s antagonisty histaminového receptoru H2 potlačuje prakticky všechny typy účinku histaminu na oběhový systém.

Studie ukázaly, že účinek jednorázové dávky 4 mg dimethindenu ve formě kapek na kožní reakce se stanoví až 24 hodin po podání léčiva.

Farmakokinetika. Systémová biologická dostupnost dimetindenu ve formě kapek je přibližně 70%. Počáteční reakce těla na léčivo se očekává do 30 minut po podání, maximální odezva - do 5:00. Po podání kapek je maximální koncentrace dimetindenu v krevní plazmě dosažena do 2:00.

Při koncentracích od 0,09 do 2 μg / ml je vazba dimetindenu na plazmatické proteiny přibližně 90%. Metabolické reakce dimethindenu zahrnují hydroxylaci a methoxylaci.

Jeho poločas je asi 6:00. Dimetinden a jeho metabolity se vylučují játry a ledvinami.

Předklinické studie bezpečnosti, toxicity a genotoxicity neodhalily riziko při užívání léčiva u lidí. Studie na potkanech a králících neodhalily teratogenní účinek léčiva. Také v průběhu výzkumu na potkanech nebyl zjištěn žádný vliv na fertilitu, ani na vývoj plodu a novorozenců, pokud byly použity v dávkách 250krát vyšších než dávky pro člověka.

Indikace

Symptomatická léčba alergických onemocnění: kopřivka, sezónní (senná rýma) a celoroční alergická rýma, alergie na léky a potraviny.

Svědění různého původu, s výjimkou cholestázy. Svědění u onemocnění s kožními vyrážkami, jako jsou plané neštovice. Bodnutí hmyzem.

Pomocný nástroj pro ekzémy a jiné pruritické dermatózy alergického původu.

Kontraindikace

Přecitlivělost na maleát dimetindeny nebo na kteroukoli jinou složku léčiva. Pacient má stenózu duodenal / pyloric.

Při aplikaci musí být provedena odpovídající bezpečnostní opatření

Podobně jako u jiných antihistaminik je třeba při podávání přípravku Fenistil u pacientů s glaukomem, s poruchami močení, včetně t s hypertrofií prostaty, stejně jako s chronickými plicními chorobami.

Stejně jako u všech antagonistů receptoru H1 a částečně i receptorů H2 by měl být tento lék používán s opatrností u pacientů s epilepsií. Antihistaminika mohou u dětí vyvolat vzrušení.

Použití v průběhu březosti nebo laktace.

Ve studiích na zvířatech nebyl zjištěn žádný teratogenní účinek dimethindenu a žádné přímé ani nepřímé nepříznivé účinky na těhotenství, vývoj plodu a / nebo postnatální vývoj. Vzhledem k tomu, že v současné době nejsou k dispozici žádné informace o užívání léčiva během těhotenství, kapky Fististilu mohou být předepsány pouze v případech, kdy je to nezbytně nutné. Nedoporučuje se užívat lék během laktace. Pokud je to nutné, kojení by mělo být přerušeno na dobu léčby.

Schopnost ovlivnit rychlost reakce při řízení motorové dopravy nebo jiných mechanismů

Při užívání přípravku Fenistil může zpomalit rychlost psychomotorických reakcí, výskyt ospalosti, závratě, takže byste se měli zdržet řízení nebo práce s mechanismy.

Nedávejte dětem mladším než 1 měsíc, zejména předčasně. S péčí předepsat lék ve formě kapek dětem do 1 roku sedace může být doprovázena epizodami spánkové apnoe. U malých dětí mohou antihistaminika vyvolat vzrušení.

Kapky Fististilu mohou být použity u dětí ve věku od 1 měsíce do 1 roku pouze po konzultaci s lékařem a pokud existují jasné indikace k léčbě antihistaminiky. Nepřekračujte doporučenou dávku.

Dávkování a podávání

Dospělí, děti starší 12 let a starší pacienti.

Doporučená denní dávka je 3-6 mg, rozdělená do 3 dávek - 20-40 kapek 3x denně. Pacientům náchylným k ospalostem se doporučuje předepsat 40 kapek před spaním a 20 kapek ráno během snídaně.

Lék se doporučuje po konzultaci s lékařem, děti od 1 měsíce do 1 roku mohou být použity pouze po konzultaci s lékařem. Doporučená denní dávka je 0,1 mg (tj. 2 kapky) na kg tělesné hmotnosti denně, rozdělená do 3 dávek.

20 kapek = 1 ml = 1 mg dimetinden maleátu.

Fenistil kapky by neměly být vystaveny vysokým teplotám. V lahvi s teplou dětskou výživou by měly být přidány bezprostředně před krmením. Pokud je dítě krmeno lžičkou, mohou být kapky aplikovány nezředěné v lžičce. Kapky chutnají dobře.

Trvání léčby určuje lékař individuálně.

Předávkování

V případě předávkování fenytilem, perorálními kapkami i jinými antihistaminiky se mohou objevit následující příznaky: deprese centrálního nervového systému (CNS), ospalost (hlavně u dospělých), stimulace CNS a anticholinergní účinky (zejména u dětí), včetně agitace, ataxie, tachykardie, halucinace, křeče, třes, retence moči a horečka. Také po tomto je možný rozvoj arteriální hypotenze, čárky a kardiorespiračního kolapsu.

V případě předávkování antihistaminiky neexistuje žádné specifické antidotum. Měla by být přijata standardní opatření, včetně použití aktivního uhlí, solného laxativa pacientem, a měla by být přijata opatření k udržení funkcí kardiovaskulárního a respiračního systému. Použití stimulantů není přizpůsobeno. Pro léčbu hypotenze lze použít vazokonstrikční činidla.

Vedlejší účinky

Hlavním vedlejším účinkem léku je ospalost, zejména na začátku léčby. Ve velmi vzácných případech se mohou objevit alergické reakce.

Možné nežádoucí účinky

Na straně imunitního systému.

Vzácné: anafylaktické reakce, včetně otoku obličeje, edému hltanu, vyrážky, svalových křečí a dušnosti.

Vzácné: vzrušení.

Z nervového systému.

Velmi často: zvýšená únava.

Často: ospalost, nervozita.

Solitární: bolesti hlavy, závratě.

Z trávicího traktu.

Vzácné: gastrointestinální poruchy, nevolnost, sucho v ústech a hrdlo.

Interakce s jinými léky a jinými typy interakcí

Se současným použitím léků, které inhibují centrální nervový systém, například opioidní analgetika, antikonvulziva, antidepresiva (tricyklická antidepresiva a inhibitory MAO), antihistaminika, antiemetika, antipsychotika, anxiolytika, hypnotika, skopolamin a ethylalkohol mohou zvýšit donucení. následky nebo dokonce život ohrožující.

Tricyklická antidepresiva a anticholinergika, jako jsou bronchodilatátory, gastrointestinální spasmolytika, mydriatika, urologické antimuskariny a léky, mohou vyvolat další antimuskarinový účinek, pokud se užívají s antihistaminiky, čímž se zvyšuje riziko zhoršení glaukomu a retence moči.

Aby se minimalizovalo riziko deprese CNS nebo možného zesílení, mělo by být společné užívání prokarbazinu a antihistaminik prováděno s opatrností.

Phenystyle

Návod k použití:

Ceny v internetových lékárnách:

Phenystyle je lék na léčbu symptomů alergie.

Farmakologický účinek fenylesteru

Fenistil patří k 1. generacím antihistaminik. Blokováním receptorů histaminu H1 neprokazuje účinky histaminu - hyperemie, zvýšenou permeabilitu kapilár, nafouknutí, svědění atd. Tak dochází k antialergickému a antipruritickému účinku léčiva.

Fenistil je schopen blokovat účinky kininů, vykazuje malou anticholinergní aktivitu. Klinicky se to projevuje v "sušení" sliznic, které se někdy používá při léčbě akutních respiračních virových infekcí se zvýšenou sekrecí nosní sliznice. Lék má mírný sedativní účinek, nemá antiemetickou aktivitu.

Gel je určen pro lokální použití. Eliminuje kožní projevy alergie bez systémových vedlejších účinků ve formě ospalosti nebo anticholinergních vlivů. Antipruritický a mírný chladicí účinek je patrný již několik minut po aplikaci na kůži.

Po požití se rychle a úplně vstřebává z trávicího systému, biologická dostupnost je asi 70%. Pronikne do tkáně dostatečně dobře. Jeho účinek se projevuje 45 minut po podání. Fenistil je přeměněn v játrech na metabolity, jeho vylučování probíhá močí a žlučí.

Antagonisté fenystyle jsou takové antihistaminika první generace jako Diazolin, Suprastin, Dimedrol, Tavegil.

Formulář vydání

Fenistil podle instrukcí má 3 formy - kapky do lahviček po 20 ml (1 mg / ml), 0,1% gel pro místní použití a 0,1% emulzi.

Indikace pro použití Fististil

Lék je schopen řešit příznaky alergických stavů, jako je kopřivka, alergie na potraviny a léky, alergická rýma, senná rýma. Efektivně eliminuje lokální symptomy uštipnutí hmyzem (bolest, svědění, zarudnutí) a svědění infekčních onemocnění (plané neštovice, zarděnky, spalničky), ekzémů nebo jiného původu (s výjimkou případů cholestázy).

Dostali dobré recenze o fenylesteru jako profylaktické antialergické činidlo, například během očkování u dětí s alergickou predispozicí.

Formuláře pro externí použití pomáhají solárním i malým popáleninám v domácnosti.

Kontraindikace

Podle instrukcí se Fenistil nepoužívá k bronchiálnímu astmatu, glaukomu s uzavřeným úhlem, adenomu prostaty, přecitlivělosti na jeho složky, v prvním trimestru těhotenství a během kojení. Ze všech analogů Fenistil jeden povolen pro použití od 1 měsíce. Opatrnost při jeho použití by měla být u obstrukčních plicních onemocnění.

Návod k použití Fenistil

Lék ve formě kapek se užívá perorálně před jídlem nebo během něj. Malé děti mohou přidat lék do láhve nápoje. Podle recenzí Fenistil má příjemnou chuť, a proto našel široké uplatnění v dětské praxi.

Dávka pro dospělé a děti od 12 let je 60 - 120 kapek / den, měla by být rozdělena do 3 dávek.

Děti od 1 měsíce do 1 roku předepisují 10 - 30 kapek / den, od 1 do 3 let - 30 - 45 kapek / den, od 3 do 12 let - 45 - 60 kapek / den ve 3 dávkách.

Gel se aplikuje na léze 2 až 4krát denně. Aby se zlepšila jeho činnost s běžnými lézemi, kapky Fististil se předepisují současně uvnitř.

Emulze pro vnější použití se aplikuje 2 až 4 krát denně. Jeho předností je další zvláčňující a hydratační účinek na pokožku, kompaktní balení, které je vhodné vzít na silnici a válečkový aplikátor, který umožňuje přesně aplikovat produkt na postiženou oblast.

Vedlejší účinky

Někdy požití Fenistil může způsobit závratě, ospalost, bolesti hlavy, nevolnost a sucho v ústech, kožní vyrážku. Při aplikaci na kůži mohou být lokální reakce ve formě suchosti, pálení, alergické vyrážky.

Fenistil: ceny v internetových lékárnách

PHENISTIL PENSIVIR 1% 2 g krému

PHENISTIL PENSIVIR 1% 2g krém s tónovacím účinkem

PHENYSTYL 0,1% 8ml emulze

PHENYSTYL 0,1% 20 ml kapky

Phenivyl Penzivir krém 1% 2 g

PHENYSTYL 0,1% 30 g gel d pro externí použití

Fenistil pentsivir krém 1% 2g

Emulze fenylesteru 0,1% 8 ml

Fenistil emulze vně. 0,1% 8 ml n1

Phenivyl Penzivir krém 1% 2 g

Fenistil kapky 1 mg / ml 20 ml

PHENYSTYL 0,1% 50 g gel d pro externí použití

Fenylstyle emulze 0,1% 8 ml váleček

Fenistil kapky 1 mg / ml 20 ml

PHENYSTYL 0,1% 100 g gelu pro externí použití

Fenistil gel 0,1% 30 g

Fenistil penzivir krém s tonirovým efektem 1% 2g

Fenystyle kapky 0,1% 20ml

Emulze fenylesteru 0,1% 8 ml

Fenistil kapky 20 ml

Fenistil gel 0,1% 30 g

Fenistil gel 0,1% 50 g

Fenistil gel 0,1% 50g

Fenistil gel 0,1% 30g

Fenistil gel 0,1% 50 g

Fenistil gel 0,1% 100 g

Fenistil gel 0,1% 50g

Informace o léku jsou zobecněné, jsou poskytovány pro informační účely a nenahrazují oficiální pokyny. Vlastní ošetření je nebezpečné pro zdraví!

Každý má nejen jedinečné otisky prstů, ale i jazyk.

Při pravidelných návštěvách solária se zvyšuje šance na rakovinu kůže o 60%.

Lidé, kteří jsou zvyklí na snídani pravidelně, jsou mnohem méně pravděpodobné, že budou obézní.

Podle statistik se v pondělí zvyšuje riziko zranění zad o 25% a riziko infarktu - o 33%. Buďte opatrní.

Američtí vědci provedli experimenty na myších a dospěli k závěru, že šťáva melounu zabraňuje rozvoji aterosklerózy. Jedna skupina myší pila prostou vodu a druhá melounová šťáva. V důsledku toho byly cévy druhé skupiny prosté cholesterolových plaků.

Ve snaze vytáhnout pacienta ven, lékaři často jdou příliš daleko. Například, jistý Charles Jensen v období 1954 - 1994. přežil více než 900 operací na odstranění neoplasmu.

Játra jsou nejtěžší orgán v našem těle. Průměrná hmotnost je 1,5 kg.

První vibrátor byl vynalezen v 19. století. Pracoval na parním stroji a byl určen k léčbě ženské hysterie.

Známý lék "Viagra" byl původně vyvinut pro léčbu arteriální hypertenze.

Lidský žaludek dobře zvládá cizí předměty a bez lékařského zásahu. Je známo, že žaludeční šťáva může dokonce rozpustit mince.

Abychom mohli říci i nejkratší a nejjednodušší slova, použijeme 72 svalů.

Když milují polibky, každý z nich ztrácí 6,4 kalorií za minutu, ale zároveň si vymění téměř 300 druhů různých bakterií.

Podle mnoha vědců jsou vitamínové komplexy pro lidi prakticky k ničemu.

Podle studie WHO, půlhodinová denní konverzace na mobilním telefonu zvyšuje pravděpodobnost rozvoje mozkového tumoru o 40%.

I když mužské srdce neporazí, může ještě dlouho žít, jak nám ukázal norský rybář Jan Revsdal. Jeho motor se zastavil ve čtyři hodiny poté, co se rybář ztratil a usnul ve sněhu.

Muži jsou považováni za silný sex. Každý, nejmocnější a nejodvážnější člověk se však náhle stane bezbranným a nesmírně rozpačitým, když čelí problémům.

Pro Více Informací O Typy Alergií