Zyrtec kapky: návod k použití
Zyrtec je originální antihistaminikum, jeden z obchodních názvů léčivé látky cetirizin.
Některé klasifikace odkazují tuto drogu na II. Generaci antihistaminik, nicméně podle názoru většiny výzkumníků a jejích farmakologických vlastností patří léčivo do třetí generace.
Na této stránce naleznete všechny informace o přípravku Zyrtec: kompletní návod k použití tohoto léku, průměrné ceny v lékárnách, kompletní a neúplné analogy léčiva, stejně jako recenze osob, které již použily kapky Zyrtec. Chcete svůj názor zanechat? Pište do komentářů.
Klinicko-farmakologická skupina
Blokátor receptoru histaminu H1. Antialergický lék.
Obchodní podmínky lékárny
Je vydáván bez lékařského předpisu.
Kolik stojí Zirtek? Průměrná cena v lékárnách je 360 rublů.
Forma uvolnění a složení
Lék je dostupný ve dvou farmakologických formách:
- Kapky Zyrtec. Zevně je to čistá kapalina bez barvy. Charakteristická je vůně kyseliny octové. Kapalina se nalije do 10 nebo 20 ml lahviček z tmavého skla, pevně uzavřených. V kartonové krabičce je vedle láhve umístěn uzávěr kapátka.
- Potažené tablety. Jedná se o bílé podlouhlé tablety, s konvexními povrchy, na jedné straně s rizikem a na obou stranách jsou vyryté písmeno „Y“. Do blistru se vloží 7 nebo 10 tablet, 1 blistr (7 nebo 10 tablet) nebo 2 blistry (10 tablet) se vloží do lepenkové krabice.
Účinná látka - dihydrochlorid cetirizinu:
- 1 tableta - 10 mg;
- 1 ml kapek - 10 mg.
Pomocné látky pro tablety: koloidní oxid křemičitý, monohydrát laktosy, stearát hořečnatý, mikrokrystalická celulóza, Opadry Y-1-7000 (oxid titaničitý (E171), hypromelóza (E464), makrogol 400).
Pomocné látky kapek: methylparabenzen, propylparabenzen, propylenglykol, octan sodný, glycerol, ledová kyselina octová, sacharinát sodný, čištěná voda.
Farmakologický účinek
Zyrtec - antialergický lék. Blokátor histaminového receptoru H1, kompetitivní antagonista histaminu, metabolit hydroxyzinu. Zabraňuje rozvoji a usnadňuje průběh alergických reakcí, má antipruritické a antiexudativní účinky.
Ovlivňuje časné stadium alergických reakcí závislých na histaminu, omezuje uvolňování zánětlivých mediátorů v pozdním stádiu alergické reakce, snižuje migraci eozinofilů, neutrofilů a bazofilů, stabilizuje membrány žírných buněk. Snižuje propustnost kapilár, zabraňuje vzniku tkáňového edému, zmírňuje křeč hladkých svalů a Zyrtek. Návod k použití indikuje, že léčivo eliminuje kožní reakci na zavedení histaminu, specifických alergenů, stejně jako na chlazení (s "studenou" kopřivkou). Snižuje bronchokonstrikci vyvolanou histaminem při bronchiálním astmatu plic.
Prakticky žádný anticholinergní a antiserotoninový účinek. V terapeutických dávkách téměř žádný sedativní účinek. Po jednorázové dávce cetirizinu v dávce 10 mg je pozorován nástup účinku po 20 minutách (u 50% pacientů) a po 60 minutách (u 95% pacientů) trvá účinek déle než 24 hodin, na pozadí léčby se cetirizin nevyvíjí antihistaminiku. Po ukončení léčby trvá účinek až 3 dny.
Indikace pro použití
Zyrtec se doporučuje k léčbě sezónní a celoroční alergické rýmy a konjunktivitidy, atopické dermatitidy, idiopatické a chronické kopřivky, angioedému.
Použití přípravku Zirtek je indikováno k dermatóze, která se vyskytuje při vyrážkách a svědění, senné rýmě, astmatu průdušek, alergickém přetížení nosu, kýchání, trhání.
Lék ve formě kapek může být předepsán pro dospělé a děti od 6 měsíců.
Kontraindikace
Absolutní kontraindikace užívání tablet Zyrtec jsou takové patologické a fyziologické stavy těla:
- Těhotenství a kojení;
- Děti do 6 měsíců - pro kapky do 6 let - pro tablety;
- Konečné stadium renálního onemocnění (clearance kreatininu nižší než 10 ml / min);
- Nedostatek laktázy, dědičná nesnášenlivost na galaktózu, glukózo-galaktózový malabsorpční syndrom;
- Zvýšená individuální citlivost na léčivo nebo hydroxyzin.
Tablety Zyrtec se s opatrností používají v případech středně závažného selhání ledvin ve stáří u pacientů se souběžnou epilepsií (poškození centrálního nervového systému, které je doprovázeno periodickými záchvaty).
Před zahájením léčby je důležité se ujistit, že neexistují žádné kontraindikace pro její užívání.
Použití v průběhu březosti a laktace
Během těhotenství a kojení se nedoporučuje užívat tento lék, pokud přínosy jeho užívání nepřekročí riziko. Neexistují žádné informace o tom, zda existuje negativní vliv na plod, avšak z důvodu bezpečnosti nejsou ženy předepsány. Kromě toho je schopna proniknout do mateřského mléka, takže pokud je nutné, aby ji žena brala, měla by odmítnout kojení.
Návod k použití
Návod k použití ukázal, že přípravek Zyrtec užíval perorálně. Doporučené dávky:
- Dospělí a děti starší 6 let se předepisují v dávce 10 mg (1 tab. Nebo 20 kapek) / den. Dospělí - 10 mg 1krát denně; děti - 5 mg 2x denně nebo 10 mg 1krát denně. Někdy může být počáteční dávka 5 mg dostatečná pro dosažení terapeutického účinku.
- Děti ve věku od 2 do 6 let mají předepsáno 2,5 mg (5 kapek) 2x denně nebo 5 mg (10 kapek) 1krát denně.
- Děti ve věku od 1 do 2 let mají být předepsány 2,5 mg (5 kapek) až 2krát denně.
- Děti ve věku 6 měsíců až 12 měsíců předepisovaly 2,5 mg (5 kapek) 1krát denně.
Starší pacienti a pacienti s renální insuficiencí upravují dávku v závislosti na clearance kreatininu (CK), která se vypočte takto: t
- U žen: QC (ml / min) = [140 - věk (v letech)] x tělesná hmotnost (v kilogramech) / 72 x sérový kreatinin (mg / dl) x 0,85.
- U mužů: QC (ml / min) = [140 - věk (v letech)] x tělesná hmotnost (v kilogramech) / 72 x sérový kreatinin (mg / dl);
Doporučené dávky přípravku Zyrtek pro pacienty s jaterní a renální insuficiencí: t
- CC 50-79 ml / min (mírné selhání ledvin) - 10 mg / den;
- CC 30-49 ml / min (průměrné selhání ledvin) - 5 mg / den;
- QC
Zyrtec - oficiální návod k použití
POKYNY
(informace pro odborníky)
na léčebné použití léčiva
Registrační číslo:
Povlečené tablety: P č. 014186/01;
Kapky na recepci uvnitř: P číslo 011930/01
Obchodní název: Zirtek ®
Mezinárodní nevlastní název: Cetirizin
Chemický název: kyselina 2- (2- (4- (p-chlor-alfa-fenylbenzyl) -1-piperazin-yl) ethoxy) octová (ve formě dihydrochloridu)
Dávková forma: Tablety, potažené; Kapky pro orální podání
Složení
Tablety: účinná látka - dihydrochlorid cetirizinu 10 mg. Pomocné látky: mikrokrystalická celulóza, laktóza, koloidní oxid křemičitý, stearát hořečnatý, hypromelóza, oxid titaničitý, makrogol (polyethylenglykol) -400.
Kapky pro orální podání: účinná látka: dihydrochlorid cetirizinu 10 mg / ml. Pomocné látky: glycerol, propylenglykol, sacharinát sodný, methylparabenzen, propylparabenzen, octan sodný, ledová kyselina octová, čištěná voda.
Bílé podlouhlé tablety potažené. Každá tableta se dělí štítkem a na jedné straně se označí Y / Y.
Kapky pro orální podání: Čirá, bezbarvá kapalina s vůní kyseliny octové.
Farmakoterapeutická skupina: antialergické činidlo (H. T1-blokátory histaminových receptorů).
ATC kód: R06AE07
Konkurenční antagonista histaminu, metabolit hydroxyzinu, bloky H1-receptory histaminu. Zabraňuje rozvoji a usnadňuje průběh alergických reakcí, má antipruritické a anti-exsudativní účinky. Ovlivňuje "časné" stadium alergických reakcí závislých na histaminu, omezuje uvolňování zánětlivých mediátorů v "pozdním" stadiu alergické reakce, snižuje migraci eozinofilů, neutrofilů a bazofilů, stabilizuje membrány žírných buněk. Snižuje propustnost kapilár, zabraňuje vzniku edému tkání, snižuje křeč hladkých svalů. Eliminuje kožní reakce na zavedení histaminu, specifických alergenů a také chlazení (se studenou kopřivkou). Snižuje bronchokonstrikci vyvolanou histaminem při bronchiálním astmatu plic. Prakticky žádný anticholinergní a antiserotoninový účinek. V terapeutických dávkách téměř žádný sedativní účinek. Nástup účinku po jednorázové dávce 10 mg cetirizinu - 20 minut (u 50% pacientů) a po 60 minutách (u 95% pacientů) trvá déle než 24 hodin. Na pozadí průběhu léčby se nevyskytuje tolerance na antihistaminický účinek cetirizinu. Po ukončení léčby trvá účinek až 3 dny.
Farmakokinetika. Rychle se vstřebává při perorálním podání. Maximální koncentrace v séru se dosáhne 1 hodinu po perorálním podání. Jídlo neovlivňuje úplnost absorpce, ale prodlužuje proces absorpce o 1 hodinu. 93% cetirizinu se váže na proteiny. Farmakokinetické parametry cetirizinu mají lineární vztah. Distribuční objem - 0,5 l / kg. V malých množstvích se metabolizuje v játrech pomocí O-dealkingu s tvorbou farmakologicky neaktivního metabolitu (na rozdíl od jiných H1-histaminoreceptory metabolizované v játrech za účasti systému cytochromu P450). Neshromažďuje se. 2/3 léčiva se vylučují v nezměněné formě ledvinami a asi 10% - s fekální hmotou. Systémová clearance - 53 ml / min. Poločas je 7-10 hodin, u dětí 6-12 let - 6 hodin, u dětí 2-6 let - 5 hodin, 6 měsíců až 2 let - 3,1 hodiny. U starších pacientů je poločas zvýšen o 50%, systémová clearance - o 40%. Během hemodialýzy se prakticky neodstraní. Pronikne do mateřského mléka.
Indikace
Pro dospělé a děti ve věku 6 měsíců a starší: léčba symptomů celoroční a sezónní alergické rýmy a alergické konjunktivitidy, jako je svědění, kýchání, rinorea, slzení, hyperémie spojivek; senná rýma (pollinosis); kopřivka, včetně chronické idiopatické urtikárie, angioedému; a další alergické dermatózy, včetně atopické dermatitidy, doprovázené svěděním a vyrážkou.
Kontraindikace
Přecitlivělost na kteroukoli složku léčiva nebo na hydroxyzin. Těhotenství, kojení. Děti do 6 měsíců.
S péčí
Chronické selhání ledvin (střední a závažná závažnost), pokročilý věk (možná snížená glomerulární filtrace).
Dávkování a podávání
Dospělí a děti od 6 let: denní dávka - 10 mg (1 tableta nebo 20 kapek). Dospělí - 10 mg jednou denně; děti 5 mg 2x denně nebo 10 mg jednou. Někdy může být počáteční dávka 5 mg dostatečná pro dosažení terapeutického účinku.
Pacienti s renální insuficiencí se snižují v závislosti na clearance kreatininu: s clearance kreatininu 30-49 ml / min - 5 mg 1krát denně; při 10-29 ml / min - 5 mg každý druhý den.
Vedlejší účinky
Ospalost, bolest hlavy, sucho v ústech; vzácně - bolesti hlavy, závratě, migréna, průjem, alergické reakce: angioedém, svědění, vyrážka, kopřivka.
Předávkování
Při užívání léku jednou v dávce nad 50 mg mohou být pozorovány následující příznaky: ospalost, úzkost a podrážděnost, retence moči, sucho v ústech, zácpa, mydriáza, tachykardie. Pokud se objeví příznaky předávkování, léčba by měla být přerušena, je nutné propláchnout žaludek, vzít aktivní uhlí, okamžitě vyhledat lékaře.
Interakce s jinými léky
Žádná výrazná farmakokinetická interakce a klinický účinek se společným jmenováním pseudoefedrinu, cimetidinu, ketokonazolu, erythromycinu, azithromycinu, diazepamu, glipizidu. Při společném setkání s teofylinem v dávce 400 mg 1krát denně bylo pozorováno snížení clearance kreatininu o 16%. Při současném podávání s makrolidy a ketokonazolem nebyly pozorovány žádné změny na EKG.
Při použití v terapeutických dávkách nebyly získány žádné údaje o interakci s alkoholem (s koncentrací alkoholu v krvi 0,5 g / l). Během léčby cetirizinem je však lepší zdržet se alkoholu.
Při objektivní kvantifikaci schopnosti řídit motorová vozidla a pracovat s mechanismy nebyly při předepisování doporučené dávky 10 mg spolehlivě zjištěny žádné nežádoucí účinky, doporučuje se však opatrnost.
Formulář vydání
Potahované tablety v blistrech po 7 nebo 10 tabletách jsou baleny v jednom blistru spolu s návodem k použití v kartonové krabici.
Kapky pro orální podání: 10 ml nebo 20 ml roztoku v injekčních lahvičkách z tmavého skla (typ 3), uzavřených plastovým uzávěrem, vybavených systémem ochrany před dětmi. Láhev je opatřena víčkem z bílého polyethylenu s nízkou hustotou. Láhev spolu s instrukcí pro aplikaci je umístěna v kartonovém obalu.
Podmínky skladování
Potahované tablety: v suchu při teplotě do 25 ° C.
Kapky pro orální podání: při teplotě ne vyšší než 25 ° C.
Uchovávejte mimo dosah dětí.
Doba použitelnosti
Potahované tablety: 5 let.
Kapky pro orální podání: 5 let.
Neužívejte po uplynutí doby použitelnosti.
Obchodní podmínky lékárny
Výrobce
Tablety potažené: "YUSB Farshim SA",
Průmyslová oblast Planchey, Chemin de Croix Blanche 10,
CH-1630 Bulle - Švýcarsko.
Kapky pro orální podání: "YUSB Pharma S.p.A."
Via Praglia 15, I-10044 Pianezza (Turín) - Itálie.
Zastoupení v Ruské federaci / Organizace pohledávek
Zyrtec k léčbě alergií
Zyrtec - antialergické činidlo, jehož hlavní účinnou složkou je cetirizin.
Antihistaminické vlastnosti léčiva jsou založeny na prevenci působení histaminu, hlavního mediátoru zánětu a alergií.
Jak to funguje
Histamin je sloučenina produkovaná žírnými buňkami, když začnete obranné mechanismy těla.
Žírné buňky se nacházejí prakticky ve všech tělesných tkáních.
Když alergen vstoupí do těla, žírné buňky jsou aktivovány a začnou uvolňovat histamin.
Histamin se váže na specifické receptory H1, což způsobuje, že tělo reaguje, což se projevuje všemi příznaky alergie.
Výrazný průtok krve do oblastí v kontaktu s alergenem a uvolňování jiných zánětlivých a alergických mediátorů.
Když senná rýma zapálí sliznici očí, nosu a kůže, která se projevuje:
Cetirizin, který je součástí zyrtek, blokuje receptory H1-histaminu.
V důsledku toho je histamin uvolňován žírnými buňkami, ale jeho vazbě na receptory je zabráněno.
Výsledkem je snížení příznaků alergie.
Cetirizin také snižuje sekreci jiných zánětlivých mediátorů zapojených do pozdních fází alergického zánětu.
Další terapeutické účinky cetirizinu: t
- antiedematózní (snižuje propustnost kapilár);
- antispasmodický účinek (pomáhá eliminovat křeč průdušek při bronchiálním astmatu);
- antipruritické
Farmakokinetika
Lék začne působit do 20-30 minut po podání, po 60 minutách se dosáhne maximální koncentrace cetirizinu v krvi.
Absorpce není ovlivněna současnou konzumací potravin, ale tento proces poněkud zpomaluje.
Vazba na plazmatické proteiny, cetirizin neproniká do buněčných struktur, nehromadí se v těle při užívání léku v dávce 10 mg / den.
Cetirizin není prakticky uložen v játrech. Poločas rozpadu složky u dospělé osoby po jednorázové dávce léčiva je přibližně 10 hodin.
Poločas cetirizinu v jiných klinických případech: t
- 6 hodin - u dětí ve věku 6–12 let;
- 5 hodin - u dětí od 2 do 6 let;
- 30 hodin u pacientů s poruchou funkce ledvin a pacientů na hemodialýze;
- 15 hodin - s onemocněním jater.
Indikace
Indikace pro použití zirtek může být:
- senná rýma (pollinosis);
- urtikárie, včetně získané idioptické formy;
- jiná alergická dermatóza doprovázená vyrážkami a svěděním;
- celoroční / sezónní alergická rýma, doprovázená rhinorrhea a kýcháním;
- celoroční / sezónní alergická konjunktivitida, charakterizovaná svěděním a zarudnutím spojivek, trháním;
- potravinové alergie;
- alergie na léky;
- Quincke otok.
Kontraindikace
Zyrtec neplatí:
- se zvýšenou individuální citlivostí na složky léčiva nebo na hydroxyzin;
- během těhotenství a kojení;
- u dětí do 6 měsíců.
Formulář vydání a jejich vlastnosti
Zyrtec přichází ve dvou formách:
- tablety pro vnitřní použití, potažené filmem na 7 a 10 tabletách v balení;
- kapky pro vnitřní použití v lahvičkách po 10 a 20 ml.
Kapky
1 ml kapek obsahuje 10 mg hydrochloridu cetirizinu.
Kapky alergie na alkohol se neředí, promyjí se vodou.
Pokud je však specifická chuť a vůně kapek špatně snášena, je lepší produkt ředit v malém množství vody.
Ve zředěné formě se doporučuje podávat lék dětem.
Prášky
1 tableta léčiva obsahuje 10 mg hydrochloridu cetirizinu, což odpovídá denní dávce léku pro dospělého.
Tablety se používají v doporučené dávce, polknuté celé.
Není třeba praskat nebo jiným způsobem mlátit lék.
Pokud je předepsána dávka 5 mg, tableta se rozpadne na proužek, který je na jedné straně.
Návod k použití Allergy Zyrtek
Zyrtec ve formě tablet je přiřazen:
- tablety pro dospělé (10 mg) denně;
- Pro děti od 3 do 6 let se doporučuje 1/2 tableta (5 mg) denně.
Průběh léčby se volí individuálně v závislosti na závažnosti onemocnění, v průměru je to 7 dní.
V podobě kapek zyrtek jmenován:
- dospělí 20 kapek (10 mg) denně;
- děti od 2 do 6 let - 10 kapek (5 mg) denně;
- Doporučuje se 5 kapek (2,5 mg) dvakrát denně pro děti od 1 do 2 let;
- od 6 měsíců do 1 roku - 5 kapek (2,5 mg) jednou denně.
Je optimální užívat lék před spaním (od 21-00 do 23-00 v zimě a od 22-00 do 00-00 v létě), protože v této době je uvolňováno maximální množství histaminu.
Je-li předepsána dvojitá dávka denně, pak by měl být lék užíván ráno a večer s intervalem 12 hodin mezi dávkami.
Pokud není možné zyrtek užívat v optimálních hodinách, může být použití nástroje přeneseno do vhodného času.
Chcete-li zajistit rychlý účinek, vezměte si lék jednu hodinu před jídlem, nebo jednu hodinu po jídle.
Současné užívání s jídlem zpomaluje vstřebávání a účinek léčiva.
Omyjte 100 ml vody.
Pokud lékař předepsal alergický test k určení alergenu, je nutné přestat užívat lék 3 dny před analýzou - jinak budou údaje nespolehlivé.
Zvláštní pokyny
Během celého období léčby by se měl vyhnout alkoholu.
Užívání léku s opatrností u pacientů s možnou retencí moči.
Takové jevy mohou nastat:
- s hyperplazií prostaty;
- s poraněním míchy.
Pokud dochází k retenci moči při užívání zyrtek, je nutné okamžité vysazení léku.
Video: Způsoby, jak se zbavit reakce na alergen
Vedlejší účinky a předávkování drogami
Mezi nežádoucí účinky Zyrtek poznamenává:
- sucho v ústech;
- migréna a bolesti hlavy, závratě;
- nevolnost;
- průjem;
- kožní vyrážka a svědění;
- ospalost
Při jednorázové dávce 50 mg zirketu a více jsou zaznamenány následující příznaky předávkování:
- obecná slabost a malátnost;
- sucho v ústech;
- rozšířené žáky;
- zvýšená tepová frekvence;
- úzkost a podrážděnost;
- ospalost;
- retence moči;
- zácpa
Pokud je velká dávka léku vzata méně než před hodinou, provádí se výplach žaludku.
Pokud uplynulo více času, mytí žaludku nedává smysl. Předepisují se sorbenty (enterosgel, aktivní uhlí) a další léky symptomatické terapie.
Kdy jsou předepsány novější snímky alergie? Čtěte zde.
Přidělují děti
Lék je předepisován dětem od 6 měsíců.
Do tohoto věku je zirtek kontraindikován.
Děti do 6 let se doporučuje užívat kapky, pacientům starších 6 let lze předepisovat kapky i tablety.
Přípravek Zyrtec může být předepsán dětem při léčbě jednoho nebo druhého alergického zánětu, jakož i v preventivních případech před očkováním (má-li dítě sklon k alergickým reakcím).
Četné klinické studie potvrdily jak účinnost, tak bezpečnost přípravku u malých dětí.
Kapky neobsahují alkohol a sorbitol, škodlivé barviva a příchutě.
Děti jsou povzbuzovány k tomu, aby zasadily kapky do malého množství mateřského mléka nebo kojenecké výživy, podávané na začátku krmení.
Starší děti mohou být ředěny malým množstvím vody.
Alergie Zyrtec u dětí mladších než 1 rok se používá s maximální opatrností.
Pokud po užívání letargie, nadměrné ospalosti a respiračního selhání, byste měli léčbu ukončit a okamžitě se poradit s lékařem!
Sedativní účinek
Antihistaminika první generace se vyznačují výrazným vedlejším účinkem na centrální nervový systém.
Způsobují:
Užívání léků v této skupině je kontraindikováno:
- dostat se za volant;
- práce s různými zařízeními a mechanismy;
- stejně jako v jiných oblastech vyžadujících soustředění.
Antihistaminika nové, druhé generace neinhibují nervový systém a nezpůsobují sedaci.
Vzácně se po užití přípravku Zyrtek pozoruje ospalost, která může být způsobena individuální hypersenzitivitou těla na složky léčiva.
Zvláštní pokyny pro použití léčiva
- se zvláštní opatrností je třeba použít zirtek řidičů a lidí, kteří spravují komplexní zařízení a mechanismy, protože individuální přecitlivělost na lék může způsobit ospalost;
- alkohol neovlivňuje účinek léku, ale může zhoršit jeho vedlejší účinky. Během léčby je proto lepší upustit od používání alkoholických nápojů;
- Zyrtec není návykový, může být používán po dlouhou dobu. V tomto případě není léčebný účinek léku a jeho účinnost snížen;
- lék se nepoužívá během těhotenství a laktace (cetirizin se vstřebává do mateřského mléka);
- Léčivo se používá s opatrností u starších pacientů a pacientů s renální insuficiencí. V prvním případě se přípravek Zyrtec podává v obvyklých dávkách, ve druhé dávce se snižuje na polovinu;
- Doporučená délka terapeutického kurzu je 7 až 10 dnů. Pokud pacient trpí sezónními alergiemi nebo častými alergickými reakcemi, je nutná dlouhodobá léčba: lék je předepisován v průběhu 3 týdnů s týdenní přestávkou.
Kompatibilita s jinými léky
Lék je kompatibilní s:
- azithromycin;
- ketokonazol;
- glipizid;
- cimetidin.
Jejich současné použití neovlivňuje biologickou dostupnost a účinek léčiv.
S velkou opatrností byste měli zyrtec aplikovat současně s teofylinem.
Ten zpomaluje rychlost vylučování zyrteku, resp. Terapeutický účinek cetirizinu trvá o 2-4 hodiny déle.
Ritonavir zvyšuje koncentraci cetirizinu v krvi o 40%.
Při současném použití léčiva prokázaného snížení dávky cetirizinu dvakrát.
Cenová politika
- Zyrtec ve formě tablet (7 tablet v balení) stojí asi 210–250 rublů;
- Cena láhve kapek v 10 ml se pohybuje od 340 do 450 rublů.
Jak se zbavit alergií doma? Odpověď je v článku.
Zajímá vás cena alergií třetí generace? Čtěte dál.
Analogy
K protějškům zirtek patří:
Kapky "Zyrtec" pro děti:
návod k použití
Účinné antihistaminika druhé generace se v současné době používají při léčbě alergií u dětí. Mezi tyto léky patří Zyrtec. Jedna forma tohoto léku je kapky, které jsou přijímány. Mohu je dát dětem od narození a jaké vlastnosti léku je třeba vzít v úvahu při používání v dětství?
Formulář vydání
Zyrtec kapky jsou bezbarvá kapalina, která voní jako kyselina octová. Lék je čirý a neobsahuje žádné suspenze. Prodává se v tmavých skleněných lahvích s polyethylenovým víčkem (kapátko). Na krytu je obrázek, jak správně kapky otevřít. V jedné lahvičce může být obsaženo 10 nebo 20 ml léčiva.
Kromě kapek se léčivo uvolňuje v tabletách, které mají bílý filmový povlak. Jiné formy, jako je sirup nebo ampule pro injekce, se neuskutečňují.
Složení
Cetirizin je hlavní složkou, díky které mají kapky antialergický účinek. Je reprezentován dihydrochloridem a obsažen v jednom mililitru léčiva v množství 10 mg. Léčivo dále obsahuje propylenglykol, čištěnou vodu a propylparabenzen, stejně jako methylparabenzen. Kyselina octová, Na acetát, glycerol a Na sacharinát jsou ve směsi takové kapaliny.
Princip činnosti
Cetirizin ve složení kapiček ovlivňuje receptory, které jsou citlivé na histamin (receptory H1). Vzhledem k jejich blokování, lék pomáhá s alergickou reakcí v nejranější fázi vývoje, usnadňuje průběh alergie, zmírňuje otoky a svědění. Kromě toho je léčivo schopno zabránit vzniku reakce na alergen.
Užívání takových kapek u pacientů s „pozdním“ stupněm alergie má také terapeutický účinek, protože cetirizin je schopen:
- Inhibice uvolňování zánětlivých mediátorů.
- Snižte propustnost kapilár.
- Zabraňte pohybu krevních buněk, jako jsou bazofily, neutrofily a eosinofily.
- Stabilizujte membránu žírných buněk.
- Odstraňte křeč hladkých svalů.
- Zabraňte rozvoji alergií na chlazení.
Při mírném astmatu pomáhají kapky cetirizinu zbavit se bronchokonstrikce. Současně, v dávce doporučené instrukcí, lék nevyvolává sedativní účinek. Účinek po podání kapek se začne objevovat po 20-60 minutách a trvá déle než jeden den. Když je léčba zrušena, její účinek trvá až tři dny.
Indikace
Lék je v poptávce po:
- Sezónní nebo celoroční alergická rýma, která se projevuje nosním výtokem, kýcháním, svěděním v nose, kongescí nosu.
- Alergická zánět spojivek, jehož příznaky jsou zčervenání spojivek, svědění očí a slzení.
- Potravinové alergie.
- Pollinosis.
- Úly
- Atopická dermatitida a jiné alergické dermatózy, projevující se vyrážkou a svěděním.
- Alergický kašel.
- Drogové alergie.
V jakém věku je dovoleno vzít?
Přípravek Zyrtec v kapkách se nedoporučuje k léčbě dětí mladších než 6 měsíců, protože bezpečnost a účinnost takového léku u kojenců tohoto věku nebyla prokázána. Děti do jednoho roku léčby jsou předepisovány s opatrností, protože inhibují centrální nervový systém.
Zvláště pečlivě by měly být podávány kapky, pokud dítě má sen ve snu, matka má méně než 19 let, těhotná žena zneužívá kouření, dítě se narodilo předčasně nebo užívá jiné léky s depresivním účinkem na nervový systém.
Kontraindikace
Léčba kapkami se nedoporučuje, pokud: t
- Dítě má nesnášenlivost na cetirizin nebo jiné složky roztoku.
- Testy prokázaly závažné selhání ledvin u malého pacienta.
Užívání léku by mělo být také opatrné při epilepsii, riziku retence moči a zvýšené konvulzivní připravenosti.
Vedlejší účinky
Kapky mohou vyvolat výskyt:
- Bolesti hlavy.
- Sucho v ústech.
- Ospalost.
- Onemocnění a slabosti.
- Vzrušený stav.
- Bolest břicha.
- Závratě.
- Nevolnost
- Únava.
- Parestézie.
- Tekutá stolička.
- Rýma
- Faryngitida
- Vyrážka na kůži.
Ve vzácných případech se během léčby projevují příznaky jako alergie, křeče, agrese, otoky, halucinace, problémy se spánkem, amnézie, tachykardie, přírůstek hmotnosti, zvýšená aktivita jaterních enzymů. Extrémně vzácně tento lék způsobuje anafylaktickou reakci, mdloby, poruchy chuti, třes, problémy s viděním, zhoršený výstup moči, pokles hladin krevních destiček, angioedém.
Návod k použití
Způsob použití
- Lék může být kapán do lžíce a okamžitě polknut v nezředěné formě nebo pití zředěné vodou. Při chovu si vezměte takový objem vody, který dítě může okamžitě polknout. Jakmile se kapky zředí vodou, měly by být okamžitě vypity. Skladování ve zředěné formě se nedoporučuje.
- Absorpce cetirizinu pod vlivem potravy se trochu zpomaluje, takže je nejlepší užívat lék buď hodinu po jídle nebo před jídlem po dobu 1 hodiny.
- Pro léčbu kojenců je přípustné smíchat léčivo se směsí nebo mlékem pro ženy. V tomto případě se lék podává před krmením.
- Jaká bude délka léčby kapkami, která bude stanovena individuálně v závislosti na projevech alergie a odpovědi pacienta na léčbu. Léky se často předepisují po dobu 7-10 dnů. Závislost na takovém léku se nevyvíjí, ale je-li to nutné, aby ho podával po dlouhou dobu, kapky jsou předepisovány v kurzech po dobu 3 týdnů s přestávkou 1 týden.
Dávkování
- Jedna dávka léku pro dítě od 6 měsíců do 6 let je 5 kapek, což odpovídá 2,5 mg cetirizinu.
- Děti mladší než jeden rok, lék se podává pouze jednou denně.
- Ve věku od 1 roku do 2 let je přípustný lék 1 a 2 krát denně.
- 2–6leté dítě má předepsanou dávku dvakrát nebo zvyšuje jednorázovou dávku až na 10 kapek (5 mg cetirizinu) a podává se jednou denně.
- Pokud je dítě ve věku 6 let, léčba začíná dávkou 10 kapek na příjem a často to stačí k dosažení terapeutického účinku. Pokud je účinek léku slabý, dávka může být zdvojnásobena a dávat 20 kapek malému pacientovi jednou denně. Toto množství léků je maximální denní dávka. Kromě toho, ve věku 6 let a starší, můžete nahradit kapky tabletovou formou léku.
- V případě selhání ledvin musíte zjistit hmotnost dítěte a stanovit clearance kreatininu a poté dávku upravit.
Předávkování
Příliš vysoká dávka kapek vyvolává závratě, pocit slabosti, úzkost, ospalost, bolest hlavy, únavu, volnou stolici, rychlý pulz, zmatenost, třes končetin, retenci moči a další negativní příznaky. Ihned po předávkování se doporučuje vyvolat zvracení nebo propláchnutí žaludku a potom dítěti podat aktivní uhlí a předepsat podpůrnou léčbu.
Interakce s jinými léky
Kapky obsahující cetirizin mohou být použity spolu s mnoha dalšími léky, včetně ketokonazolu, azithromycinu, diazepamu, cimetidinu a dalších léků, jak je uvedeno v anotaci k léku.
Podmínky prodeje
Zyrtec ve formě kapek lze zakoupit v lékárně bez lékařského předpisu. Průměrná cena 10 ml léku se pohybuje od 300 do 400 rublů.
Podmínky skladování
Láhev s kapkami musí být uchovávána na místě, kde malé dítě nemůže dosáhnout. Optimální skladovací teplota je až 25 stupňů Celsia. Doba použitelnosti léku je 5 let.
Recenze
Mnozí rodiče dobře reagují na používání přípravku Zyrtec ve svých dětech s tím, že tento lék má dobrý a trvalý účinek a pomáhá při alergiích. Výhody léčiva se také nazývají nepřítomnost barviv ve složení a vhodnosti dávkování.
Mezi nevýhody fondů patří vysoká cena, nepříjemná chuť a výskyt negativních vedlejších reakcí. Nejčastější jsou podle hodnocení maminky, průjem, únava, ospalost a rýma.
Analogy
Jako náhrada přípravku Zyrtec mohou být použity jiné léky na bázi cetirizinu:
- Parlazin. Tyto kapky jsou předávány dětem starším než jeden rok a forma tablety je předepsána od šesti let věku.
- Zodaku Lék je dostupný v kapkách (užívaných u dětí starších 1 roku) a tabletách (předepsaných dětem od 6 let). Zodak se vyrábí také ve formě banánového sirupu předepsaného pro děti od 2 let.
- Tsetrin. Tento lék představuje kapky a ovocný sirup, stejně jako tablety ve skořápce. V kapkách, to je používáno od 6 měsíců, sirup je předepsán od 2 let věku, a tabletová forma - pro děti od šesti let.
- Cetirinax. Tyto léky tablety předepsány pro děti s alergiemi ve věku 6 let a starší.
- Cetirizin Hexal. Tento přípravek se vyrábí v kapkách (užívaných od 1 roku) a tabletách (předepsáno od 6 let věku).
- Letizen. Tento lék vyráběný v tabletách se používá v pediatrii od šesti let.
- Cetirizin-Teva. Tento tabletovaný antialergický lék je předepisován pacientům starším 6 let.
Kromě toho může lékař předepsat další alternativy, které jsou účinné pro alergie, jako je Fististil, Suprastin, Tavegil, Lorddestin, Claritin a další léky.
Žádné alergie!
lékařská referenční kniha
Alkoholické alergie klesá
I v minulém století začali lékaři vydávat poplach ohledně rychle rostoucího počtu alergických onemocnění.
Podobný trend byl zaznamenán nejen u dospělých, ale i u dětí, a to i v prvním roce života. V současné době se tato statistika stále zhoršuje. Velký význam má proto výběr vhodných léků, které mohou rychle as minimálními nežádoucími účinky zvládnout hlavní symptomy onemocnění. Zirtek z alergií lékaři předepisují nejčastěji.
Důvodem je několik důvodů, z nichž hlavní je dobrá znalost hlavní aktivní složky léčiva a široké spektrum forem uvolňování.
S jeho klinickými projevy alergická reakce jakékoliv etiologie „dluží“ histamin mediátorovi. Normálně je obsažen v granulích uvnitř žírných buněk a bazofilů spolu s proteolytickými enzymy. K uvolnění této biologicky aktivní látky dochází během tvorby komplexů antigen-protilátka, když je alergen v kontaktu s nosní sliznicí, trávicím traktem nebo kůží. Účinky histaminu a jeho úloha při výskytu alergických reakcí byly zjištěny v polovině dvacátého století. Pak zjistili, že vývoj symptomů onemocnění je způsoben kontaktem této látky se specifickými H-receptory na povrchu buňky.
Úplně přirozeným pokračováním klinických studií bylo vytvoření léků podobných chemické struktuře vůči histaminu, které však neměly negativní vliv na lidské tělo. Strukturou jsou to sloučeniny rozpustné v tucích, které ve své molekule obsahují atomy N (dusík), O (kyslík) nebo C (uhlík).
Díky tomu se aktivní složky antialergických léčiv váží na neobsazené receptory histaminových buněk, čímž zastavují další vliv zánětlivých mediátorů. Podle nejnovějších údajů, nejen histamin způsobuje rozvoj příznaků alergické reakce. V současné době jsou takové skupiny léčiv, jako jsou antagonisté leukotrienových receptorů, inhibitory 5-lipoxygenázy a ant chemotaktické látky, aktivně zaváděny do klinické praxe.
Antihistaminika, včetně přípravku Zyrtec, jsou však léky první linie při léčbě těchto onemocnění u dospělých i dětí. Existuje několik klasifikací této skupiny léčiv: chemickou strukturou, selektivitou působení na receptory histaminu. Ale nejoblíbenější a nejčastější je rozdělení drog do tří generací v závislosti na míře negativního dopadu na lidské tělo.
První generace antialergických léčiv byla tedy charakterizována výrazným sedativním účinkem díky své vysoké schopnosti ovlivňovat fungování centrálního nervového systému. Existují dokonce známé případy úmrtí na pozadí předávkování drogami v této skupině. Tyto léky jsou navíc charakterizovány krátkým trváním účinku, takže je musíte během dne několikrát užívat.
Jejich použití má však své výhody. Díky pronikání hemato-encefalickou bariérou mají antiemetický účinek a jsou používány v mořské nemoci. Hlavní složkou léčiva Zyrtec je hydrochlorid cetirizinu, patřící do druhé generace antihistaminik. Poprvé byl syntetizován v roce 1987 z hydroxyzinu, zástupce antihistaminik první skupiny.
Lék má určité výhody ve srovnání s jinými antialergickými léky:
- Možnost použití u kojenců od 6 měsíců je poměrně důležitá, protože počet případů alergické reakce u malých dětí je velmi vysoký, což je také spojeno s intrauterinní senzibilizací v důsledku léčby některými léky nebo v důsledku špatné výživy těhotné ženy;
- vliv nejen na histamin, ale také na serotonin, dopamin a adrenergní receptory, takže léčivo má různý vliv na vývoj zánětlivého procesu;
- inhibice uvolňování histaminu z granulí žírných buněk a bazofilů;
- inhibice aktivace leukotrienu, agregace destiček a další patogeneze alergické reakce;
- schopnost rychle se hromadit v kůži, takže Zyrtec je prakticky jediným antihistaminikem používaným při atopické dermatitidě u dítěte;
- relaxace hladkých svalů;
- eliminace bobtnání tkáně.
Léky na alergii na alkohol vyrábí švýcarská společnost UCB Farchim ve formě tablet obsahujících 10 mg hydrochloridu cetirizinu a kapky pro perorální podání (2 mg / 1 kapka) v 10 nebo 20 ml lahvičce. Balení s lékem je nutně doplněno návodem k použití a označen číslem šarže a skladovatelností.
Nástroj je předepsán v následujících případech:
- symptomatická léčba alergické rýmy a konjunktivitidy;
- atopická dermatitida, v současné době studována možnost použití léku k prevenci vzniku kožních projevů alergie po obdržení pozitivních výsledků klinických studií provedených ve 13 zemích světa;
- kopřivka;
- pollinosis;
- angioedém;
- kontakt a další alergická dermatitida.
Odborníci poznamenali, že použití přípravku Zyrtec pro alergii u dětí prvního a druhého roku života s dědičnou predispozicí k astmatu při léčbě průduškového astmatu při léčbě atopické dermatitidy snížilo pravděpodobnost obstrukce dolních dýchacích cest dvakrát.
Účinný účinek přípravku Zyrtec na alergii je způsoben zvláštnostmi jeho farmakodynamiky, která je také popsána v návodu k použití. Po užití léku je výsledek již patrný po 20 minutách, maximální koncentrace hydrochloridu cetirizinu v krvi po 1 hodině.
Užívání léku po jídle zpomaluje účinek téměř dvakrát. Prostřednictvím hematoencefalické bariéry Zyrtec proniká v malých množstvích a v doporučených dávkách nemá hypnotickou aktivitu.
Neprochází metabolismem v játrech, proto je povolena interakce hydrochloridu cetirizinu s antibiotiky a dalšími léky ovlivňujícími činnost tohoto orgánu. Odstranění aktivní složky léčiva Zyrtec z alergie na 2/3 se provádí ledvinami v nezměněné formě po dobu 7-10 hodin.
Zbývající množství se vylučuje gastrointestinálním traktem. Konstantní koncentrace cetirizinu v krvi je dosažena třetí den pravidelného příjmu a zůstává nezměněn. Lék se neakumuluje v těle, navíc jeho účinnost zůstává nezměněna bez ohledu na délku léčby.
Stejně jako jiné antihistaminika druhé generace, Zyrtec není předepsán kapky z alergií v případě přecitlivělosti na kteroukoli složku léčiva. Vzhledem k tomu, že cetirizin hydrochlorid je derivátem hydroxyzinu, jsou jeho léčiva kontraindikována pro případné alergické reakce na tuto látku.
Kromě toho jsou kapky z alergie Zyrtec kontraindikovány:
- děti do šesti měsíců;
- těhotné ženy;
- pro kojící ženy, protože cetirizin přechází do mateřského mléka.
S ohledem na vlastnosti farmakodynamiky léčiva je u pacientů s těžkým selháním ledvin nutná zvláštní péče při výběru dávek.
Alergické kapky Zirtek vzácně způsobují nežádoucí účinky, ale pacienti jsou upozorněni, že během léčby se mohou objevit následující příznaky: t
- ospalost, slabost, pocit neustálé únavy a slabosti, který je spojen s možným účinkem na centrální nervový systém;
- sucho v ústech a nosní dutina v důsledku účinku na receptory sliznice;
- bolesti hlavy, v ojedinělých případech migréna;
- poruchy stolice, bolest břicha, nevolnost v důsledku působení na receptory histaminu trávicího traktu;
- alergické reakce na složky kapek nebo tablet.
V souladu s mezinárodními standardy se Zyrtec doporučuje:
Toto množství léčiva odpovídá 10 mg účinné látky cetirizin hydrochloridu. V souvislosti s možnými hypnotickými účinky lékaře doporučuje užívat kapky Zyrtec před spaním. Měli byste se také zdržet práce, která vyžaduje aktivní soustředění, například řízení.
Lékaři zdůrazňují, že dítě mladší 6 let by mělo dostat lék pouze ve formě řešení, protože je poměrně snadné udusit i malou tabletu.
Kapky Zyrtec z alergií pro děti se používají takto:
- Od 6 měsíců do 1 roku - 5 kapek (což odpovídá 2,5 mg cetirizinu) denně po dobu 1 dávky;
- Ve věku 1-2 let - 5 kapek dvakrát denně;
- Od 2 do 6 let - dávkování zůstává stejné, to znamená, že 5 kapek 2x denně, ale je povoleno užívat lék s preventivním účelem 5 kapek léku 1 krát denně.
Náklady na lék Zyrtec pro děti a dospělé je 355-400 rublů za láhev 10 ml. Cena tablet se liší v závislosti na počtu tablet v balení od 220 rublů za 7 kusů a 430 za 20 kusů. Alergické kapky pro děti Zyrtec není jediným antihistaminikem na bázi cetirizinu.
V lékárně si můžete zakoupit jiné léky se stejným složením:
- Zodak (kapky, tablety a sirup);
- Parlazin (kapky a tablety);
- Cetirizin Hexal (tablety, kapky);
- Cetirinax (tablety);
- Cetrin (kapky, tablety a sirup).
Ohlasy pacientů uvádějí, že Zyrtec je vysoce účinný, jeho celková pohoda se rychle mění k lepšímu, všechny příznaky nemoci zmizí. Odborníci říkají, že cetirizin a přípravky na něm založené jsou zcela bezpečné pro použití v jakémkoliv věku s podmínkou přísného dodržování dávkovacího režimu.
Existuje mnoho léků na alergie. Zyrtec se stal nejoblíbenějším prostředkem. Kromě toho ve svém složení nejsou žádná barviva a příchutě.
Léčivou látkou přípravku Zyrtek je cetirizin, který je zařazen do kompetitivní skupiny antagonistů histaminu produkované během alergií. Kromě toho cetirizin pomáhá zmírňovat alergické symptomy. To způsobuje anti-exsudativní účinek a pomáhá zmírnit svědění. Účinek přípravku Zyrtek je pozorován v prvních třiceti minutách.
Léčivo je dostupné ve formě roztoku, kapek, sirupů a tablet.
Jedna tableta obsahuje 10 mg účinné látky.
Navíc návod k použití indikuje, že léčivo obsahuje další složky:
- Macrogol 400, laktóza, koloidní oxid křemičitý;
- MCC, oxid titaničitý;
- stearát hořečnatý, hypromelóza.
- Kapky obsahují 10 cytirizinu a další prvky:
- Glycerin, sodná sůl sacharinu, propylenglykol;
- Octan sodný, acetová esence;
- Methylparahydroxybenzoát, destilovaná kapalina.
Lék pomáhá blokovat receptory histaminu, které jsou aktivovány během alergií a omezují zánětlivé mediátory.
Velkou výhodou tohoto léku ve srovnání s podobnými antihistaminiky je, že tablety a kapky blokují receptory histaminu bez jakýchkoli souvisejících metabolických procesů v játrech.
Zyrtec navíc nemůže způsobit nežádoucí účinky na kardiovaskulární systém. A také tento lék neinteraguje s takovými léky, jako je diazepam, ketozol, erythromycin a nemá výrazný serotoninový a anticholinergní účinek u alergií.
Užívání léku snižuje rozvoj edému, zmírňuje spastic napětí hladkých svalů, neutralizuje účinek eosinofilů.
V mírném stadiu rozvoje syndromu bronchiálního astmatu Zyrtec odstraňuje bronchokonstrikci indukovanou histaminem. Zyrtec nemůže, mimo jiné, při dlouhodobém užívání vyvolat rezistenci alergenů na tento lék.
Podle doporučení pro použití se neprovádí v játrech a po ukončení léčby má léčebný účinek na pacienta po dobu tří dnů.
Přípravek Zyrtec lze použít pro následující příznaky: t
- celoroční i sezónní pollinóza;
- alergická rýma, konjunktivitida;
- kopřivka (včetně chronické);
- angioedém;
- tablety by měly být používány pro atopickou dermatitidu a dermatózu;
- akutní atopická konjunktivitida.
Nepoužívejte přípravek Zyrtec s následujícími projevy:
- během těhotenství pacienta a kojení dítěte;
- těžká renální a jaterní insuficience;
- dědičnou nesnášenlivost na laktózu a některé léčivé složky.
Kapky a tablety jsou navíc předepisovány opatrně osobám, jejichž profesionální činnost je spojena s maximální koncentrací pozornosti.
Je třeba mít na paměti, že při použití cetirizinu se mohou vyskytnout některé vedlejší faktory:
- silné svědění a zarudnutí kůže, rozvoj těžkého edému;
- při použití přípravku zyrtek může dojít ke ztrátě pozornosti a zmatenosti pacienta;
- někteří rodiče si všimnou, že děti po konzumaci léků na alergie se stávají neklidnými, rychle unavenými, ztrácejí svou orientaci v prostoru;
- Často se vyskytují poruchy v zažívací sféře, které se projevují nevolností, zvracením, někdy zácpou nebo naopak volnou stolicí;
- možná vznik migrénových bolestí hlavy;
- při užívání přípravku Zyrtek nemůžete řídit vozidlo.
S rozvojem těchto příznaků okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc.
Tyto projevy s alergiemi mohou nastat jen zřídka. Zrušení léku nebo snížení jeho dávky vede k vymizení těchto příznaků.
Návod k použití doporučuje dodržovat následující dávky:
Kapky Cetirizinu
Zpravidla jsou přiřazeny dětem. Vzhledem k jejich snadnému použití mohou být podávány dětem mladším než jeden rok.
- Kapky pro děti do 1 roku - ne více než 5 do 24 hodin;
- Od jednoho roku do 6 - 5 stropů. nejméně dvakrát denně;
- Více než 6 let - Zirtek doporučil vzít 20 čepic. do 24 hodin, ve dvou zasedáních;
- Kapky pro kojence (nad 6 měsíců) - dávka se volí v závislosti na celkovém stavu těla dítěte a závažnosti alergie.
Kromě toho se cetirizin aktivně používá při léčbě alergické rýmy. Podle návodu k použití může být léčivo použito při instalování nosu. Před zákrokem se doporučuje očistit nos. Do každé nosní dírky musíte odkapat 1 kapku roztoku. Tato manipulace by měla být prováděna denně, dokud nebudou odstraněny akutní příznaky.
Kapky a pilulky s nekontrolovaným použitím mohou způsobit předávkování, které se projevuje ospalostí, tachykardií, závratí, slabostí, třesem. V tomto případě musíte zavolat záchrannou brigádu.
Pro zmírnění alergií a příznaků intoxikace před výskytem lékařů se doporučuje provést výplach žaludku s dostatkem čisté vody, což způsobuje zvracení.
Kromě toho musíte použít enterosorbenty. Mezi ně patří aktivní uhlí, laktofilrum, polysorb, enterosgel atd. Další je symptomatická léčba.
Ve většině případů je pozitivní reakce na reakci na Zyrtec pozitivní. Rodiče zejména jako kapky, které se snadno používají a neliší od tradičních antihistaminik.
Návod k použití doporučuje zvolit dávkování kapek pro alergie individuálně.
Někdy se mohou objevit alergické projevy při zavádění prvních doplňkových potravin. V tomto případě mnoho matek preferuje použití přípravku Zyrtec, protože nemá takové vedlejší účinky jako léky první generace.
Mnoho pediatrů předepisuje kapky, které jemně působí na dítě. Podrobný návod k použití popisuje, jak je používat.
Dobrá hodnocení nechávají dospělí pacienti, jejichž povolání je propojeno s řízením vozidel. Na rozdíl od podobných léků vám Zyrtec umožňuje žít ve známém rytmu, aniž byste omezili svůj pohyb.
Je to důležité! Nemůžete sami léčit, snížit nebo zvýšit dávku léku podle vlastního uvážení. Léčbu může provádět pouze kvalifikovaný odborník, který je schopen adekvátně posoudit stav pacienta podle podmínek užívání léčiva.
Počet a typ alergických onemocnění se v poslední době významně zvýšil. Růstová tendence je pozorována ve všech věkových skupinách, dokonce i u kojenců v prvních měsících života. V současné době se statistiky zhoršují. Existuje tedy akutní otázka týkající se výběru antialergických léčiv, která mají nejmenší vedlejší účinky a jsou schopna se s nemocí vyrovnat co nejdříve. Odborníci říkají, že lék "Zyrtec".
Jeho účinnost je podtržena mnoha důvody, z nichž jednou je důkladně prostudovaná účinná látka léčiva a široké farmakologické spektrum forem (tablet, kapek) uvolňování. Alergická reakce jakékoliv etiologie, projev její kliniky závisí na mediátoru histaminu. Vývoj symptomů alergie je způsoben kontaktováním histaminu s receptory v buňkách.
Zyrtec je výrazný blokátor receptorů (H1), antialergický lék s antipruritickým, anti-exsudativním účinkem.
Cetirizin hydrochlorid je hlavní složkou přípravku Zyrtec.
Tento lék je předepsán k léčbě alergických projevů u dospělých a ve věku šesti měsíců dětí. Tento lék je určen k použití proti následujícím onemocněním:
- pollinosis;
- angioedém;
- kopřivka;
- dermatóza, alergický původ.
Všechny tyto choroby jsou doprovázeny kožními vyrážkami a svěděním.
Alkoholické alergie ve farmakologii jsou k dispozici ve dvou formách: tablety s filmovým potahem mají podlouhlý tvar, bílé, je zde gravírování „Y“, blistry s tabletami po 7-10 kusech jsou uzavřeny v kartonové krabici, cena závisí na počtu kusů; Kapky (orální) jsou bezbarvé, mají mírný zápach podobný kyselině octové, balené v lahvičkách s kapátkem z tmavého skla (po 10-20 ml). Tablety a kapky ve směsi obsahují excipienty.
Při použití přípravku Zyrtec pro alergie byste měli vždy pamatovat na jeho kontraindikace, které by měl předepsat odborník, který je předepsal k léčbě, a být si je vědomy těchto instrukcí. Lék je absolutně kontraindikován v akutním stadiu selhání ledvin, v jakékoli fázi těhotenství a kojení, nesnášenlivosti léků. Velmi pečlivě používejte lék na chronická onemocnění jater a ledvin ve stáří.
Zirtek kapky pro alergie nejsou předepisovány dětem do šesti měsíců, jiné kategorie pacientů je užívají: dospělí - 20 kapek najednou (denní dávka), děti od 6 let - 10 kapek dvakrát denně, někdy se dosahuje účinku a 5 mg léků. Od jednoho roku do 2 let věku - 5 kapek najednou, lze rozdělit do dvou dávek, od 6 měsíců do jednoho roku - 5 kapek 1 krát denně. Tablety přípravku Alergy Zyrtec nejsou předepsány dětem mladším šesti let, u ostatních kategorií se užívají následující dávky: jedna tableta jednou denně, pro děti od 6 let se dávka může rozdělit na dvakrát polovinu tablety (5 mg). Důležitou podmínkou je dodržování pravidel užívání léků a dávkování, aby se nežádoucí účinky nevyvíjely.
Předávkování drogou má katastrofální následky, v tomto případě existují:
- ospalost;
- slabost;
- tachykardie;
- únava;
- sucho v ústech;
- snížený výkon
Je nutné okamžitě přestat užívat lék, naléhavě provést výplach žaludku, začít užívat adsorbenty.
Na rozdíl od jiných antihistaminik nemá Zyrtec vliv na rychlost reakce a koncentraci pozornosti, ale přesto stojí za to se zdržet nebezpečných činností a řízení dopravy.
V důsledku lékové interakce s antibakteriální terapií nebyly identifikovány žádné nežádoucí účinky. Totéž platí pro interakci s alkoholickými nápoji, nežádoucí účinky nebyly identifikovány, ale během léčby by měly být opuštěny.
Lék je vydáván v lékárnách bez lékařského předpisu, je uložen mimo dosah dětí, má mnoho analogů, podobných účinkům: Cetirizin, Erius, Cetrin, Fenistil, atd.
Je přísně zakázáno předepisovat léky samostatně, protože samoléčba může způsobit vážné komplikace. Při výskytu prvních příznaků alergie byste měli okamžitě kontaktovat specialistu. Přesné stanovení diagnózy a stanovení správné diagnózy může provést pouze kvalifikovaný lékař. Na základě získaných údajů si vypracuje léčebný postup a předepíše potřebné léky.
Zyrtec je velmi účinný lék, který léčí mnoho alergických projevů onemocnění, ale má poměrně velký počet vedlejších účinků. Je-li to předepsáno, je nutné měřit jeho pozitivní výsledky léčby a riziko nežádoucích účinků z těla pacienta.
Zyrtec - antialergické činidlo, jehož hlavní účinnou složkou je cetirizin.
Antihistaminické vlastnosti léčiva jsou založeny na prevenci působení histaminu, hlavního mediátoru zánětu a alergií.
Histamin je sloučenina produkovaná žírnými buňkami, když začnete obranné mechanismy těla.
Žírné buňky se nacházejí prakticky ve všech tělesných tkáních.
Když alergen vstoupí do těla, žírné buňky jsou aktivovány a začnou uvolňovat histamin.
Histamin se váže na specifické receptory H1, což způsobuje, že tělo reaguje, což se projevuje všemi příznaky alergie.
Výrazný průtok krve do oblastí v kontaktu s alergenem a uvolňování jiných zánětlivých a alergických mediátorů.
Když senná rýma zapálí sliznici očí, nosu a kůže, která se projevuje:
Cetirizin, který je součástí zyrtek, blokuje receptory H1-histaminu.
V důsledku toho je histamin uvolňován žírnými buňkami, ale jeho vazbě na receptory je zabráněno.
Výsledkem je snížení příznaků alergie.
Cetirizin také snižuje sekreci jiných zánětlivých mediátorů zapojených do pozdních fází alergického zánětu.
Další terapeutické účinky cetirizinu: t
- antiedematózní (snižuje propustnost kapilár);
- antispasmodický účinek (pomáhá eliminovat křeč průdušek při bronchiálním astmatu);
- antipruritické
Lék začne působit do 20-30 minut po podání, po 60 minutách se dosáhne maximální koncentrace cetirizinu v krvi.
Absorpce není ovlivněna současnou konzumací potravin, ale tento proces poněkud zpomaluje.
Vazba na plazmatické proteiny, cetirizin neproniká do buněčných struktur, nehromadí se v těle při užívání léku v dávce 10 mg / den.
Cetirizin není prakticky uložen v játrech. Poločas rozpadu složky u dospělé osoby po jednorázové dávce léčiva je přibližně 10 hodin.
Poločas cetirizinu v jiných klinických případech: t
- 6 hodin - u dětí ve věku 6–12 let;
- 5 hodin - u dětí od 2 do 6 let;
- 30 hodin u pacientů s poruchou funkce ledvin a pacientů na hemodialýze;
- 15 hodin - s onemocněním jater.
Indikace pro použití zirtek může být:
- senná rýma (pollinosis);
- urtikárie, včetně získané idioptické formy;
- jiná alergická dermatóza doprovázená vyrážkami a svěděním;
- celoroční / sezónní alergická rýma, doprovázená rhinorrhea a kýcháním;
- celoroční / sezónní alergická konjunktivitida, charakterizovaná svěděním a zarudnutím spojivek, trháním;
- potravinové alergie;
- alergie na léky;
- Quincke otok.
Zyrtec neplatí:
- se zvýšenou individuální citlivostí na složky léčiva nebo na hydroxyzin;
- během těhotenství a kojení;
- u dětí do 6 měsíců.
Zyrtec přichází ve dvou formách:
- tablety pro vnitřní použití, potažené filmem na 7 a 10 tabletách v balení;
- kapky pro vnitřní použití v lahvičkách po 10 a 20 ml.
1 ml kapek obsahuje 10 mg hydrochloridu cetirizinu.
Kapky alergie na alkohol se neředí, promyjí se vodou.
Pokud je však specifická chuť a vůně kapek špatně snášena, je lepší produkt ředit v malém množství vody.
Ve zředěné formě se doporučuje podávat lék dětem.
1 tableta léčiva obsahuje 10 mg hydrochloridu cetirizinu, což odpovídá denní dávce léku pro dospělého.
Tablety se používají v doporučené dávce, polknuté celé.
Není třeba praskat nebo jiným způsobem mlátit lék.
Pokud je předepsána dávka 5 mg, tableta se rozpadne na proužek, který je na jedné straně.
Zyrtec ve formě tablet je přiřazen:
- tablety pro dospělé (10 mg) denně;
- Pro děti od 3 do 6 let se doporučuje 1/2 tableta (5 mg) denně.
Průběh léčby se volí individuálně v závislosti na závažnosti onemocnění, v průměru je to 7 dní.
V podobě kapek zyrtek jmenován:
- dospělí 20 kapek (10 mg) denně;
- děti od 2 do 6 let - 10 kapek (5 mg) denně;
- Doporučuje se 5 kapek (2,5 mg) dvakrát denně pro děti od 1 do 2 let;
- od 6 měsíců do 1 roku - 5 kapek (2,5 mg) jednou denně.
Je optimální užívat lék před spaním (od 21-00 do 23-00 v zimě a od 22-00 do 00-00 v létě), protože v této době je uvolňováno maximální množství histaminu.
Je-li předepsána dvojitá dávka denně, pak by měl být lék užíván ráno a večer s intervalem 12 hodin mezi dávkami.
Pokud není možné zyrtek užívat v optimálních hodinách, může být použití nástroje přeneseno do vhodného času.
Chcete-li zajistit rychlý účinek, vezměte si lék jednu hodinu před jídlem, nebo jednu hodinu po jídle.
Současné užívání s jídlem zpomaluje vstřebávání a účinek léčiva.
Omyjte 100 ml vody.
Pokud lékař předepsal alergický test k určení alergenu, je nutné přestat užívat lék 3 dny před analýzou - jinak budou údaje nespolehlivé.
Během celého období léčby by se měl vyhnout alkoholu.
Užívání léku s opatrností u pacientů s možnou retencí moči.
Takové jevy mohou nastat:
- s hyperplazií prostaty;
- s poraněním míchy.
Pokud dochází k retenci moči při užívání zyrtek, je nutné okamžité vysazení léku.
Mezi nežádoucí účinky Zyrtek poznamenává:
- sucho v ústech;
- migréna a bolesti hlavy, závratě;
- nevolnost;
- průjem;
- kožní vyrážka a svědění;
- ospalost
Při jednorázové dávce 50 mg zirketu a více jsou zaznamenány následující příznaky předávkování:
- obecná slabost a malátnost;
- sucho v ústech;
- rozšířené žáky;
- zvýšená tepová frekvence;
- úzkost a podrážděnost;
- ospalost;
- retence moči;
- zácpa
Pokud je velká dávka léku vzata méně než před hodinou, provádí se výplach žaludku.
Pokud uplynulo více času, mytí žaludku nedává smysl. Předepisují se sorbenty (enterosgel, aktivní uhlí) a další léky symptomatické terapie.
Lék je předepisován dětem od 6 měsíců.
Do tohoto věku je zirtek kontraindikován.
Děti do 6 let se doporučuje užívat kapky, pacientům starších 6 let lze předepisovat kapky i tablety.
Přípravek Zyrtec může být předepsán dětem při léčbě jednoho nebo druhého alergického zánětu, jakož i v preventivních případech před očkováním (má-li dítě sklon k alergickým reakcím).
Četné klinické studie potvrdily jak účinnost, tak bezpečnost přípravku u malých dětí.
Kapky neobsahují alkohol a sorbitol, škodlivé barviva a příchutě.
Děti jsou povzbuzovány k tomu, aby zasadily kapky do malého množství mateřského mléka nebo kojenecké výživy, podávané na začátku krmení.
Starší děti mohou být ředěny malým množstvím vody.
Alergie Zyrtec u dětí mladších než 1 rok se používá s maximální opatrností.
Pokud po užívání letargie, nadměrné ospalosti a respiračního selhání, byste měli léčbu ukončit a okamžitě se poradit s lékařem!
Antihistaminika první generace se vyznačují výrazným vedlejším účinkem na centrální nervový systém.
Způsobují:
Užívání léků v této skupině je kontraindikováno:
- dostat se za volant;
- práce s různými zařízeními a mechanismy;
- stejně jako v jiných oblastech vyžadujících soustředění.
Antihistaminika nové, druhé generace neinhibují nervový systém a nezpůsobují sedaci.
Vzácně se po užití přípravku Zyrtek pozoruje ospalost, která může být způsobena individuální hypersenzitivitou těla na složky léčiva.
Kompatibilita s jinými léky
Lék je kompatibilní s:
- azithromycin;
- ketokonazol;
- glipizid;
- cimetidin.
Jejich současné použití neovlivňuje biologickou dostupnost a účinek léčiv.
S velkou opatrností byste měli zyrtec aplikovat současně s teofylinem.
Ten zpomaluje rychlost vylučování zyrteku, resp. Terapeutický účinek cetirizinu trvá o 2-4 hodiny déle.
Ritonavir zvyšuje koncentraci cetirizinu v krvi o 40%.
Při současném použití léčiva prokázaného snížení dávky cetirizinu dvakrát.
Analogy
K protějškům zirtek patří: