Zyrtec - oficiální návod k použití
POKYNY
(informace pro odborníky)
na léčebné použití léčiva
Registrační číslo:
Povlečené tablety: P č. 014186/01;
Kapky na recepci uvnitř: P číslo 011930/01
Obchodní název: Zirtek ®
Mezinárodní nevlastní název: Cetirizin
Chemický název: kyselina 2- (2- (4- (p-chlor-alfa-fenylbenzyl) -1-piperazin-yl) ethoxy) octová (ve formě dihydrochloridu)
Dávková forma: Tablety, potažené; Kapky pro orální podání
Složení
Tablety: účinná látka - dihydrochlorid cetirizinu 10 mg. Pomocné látky: mikrokrystalická celulóza, laktóza, koloidní oxid křemičitý, stearát hořečnatý, hypromelóza, oxid titaničitý, makrogol (polyethylenglykol) -400.
Kapky pro orální podání: účinná látka: dihydrochlorid cetirizinu 10 mg / ml. Pomocné látky: glycerol, propylenglykol, sacharinát sodný, methylparabenzen, propylparabenzen, octan sodný, ledová kyselina octová, čištěná voda.
Bílé podlouhlé tablety potažené. Každá tableta se dělí štítkem a na jedné straně se označí Y / Y.
Kapky pro orální podání: Čirá, bezbarvá kapalina s vůní kyseliny octové.
Farmakoterapeutická skupina: antialergické činidlo (H. T1-blokátory histaminových receptorů).
ATC kód: R06AE07
Konkurenční antagonista histaminu, metabolit hydroxyzinu, bloky H1-receptory histaminu. Zabraňuje rozvoji a usnadňuje průběh alergických reakcí, má antipruritické a anti-exsudativní účinky. Ovlivňuje "časné" stadium alergických reakcí závislých na histaminu, omezuje uvolňování zánětlivých mediátorů v "pozdním" stadiu alergické reakce, snižuje migraci eozinofilů, neutrofilů a bazofilů, stabilizuje membrány žírných buněk. Snižuje propustnost kapilár, zabraňuje vzniku edému tkání, snižuje křeč hladkých svalů. Eliminuje kožní reakce na zavedení histaminu, specifických alergenů a také chlazení (se studenou kopřivkou). Snižuje bronchokonstrikci vyvolanou histaminem při bronchiálním astmatu plic. Prakticky žádný anticholinergní a antiserotoninový účinek. V terapeutických dávkách téměř žádný sedativní účinek. Nástup účinku po jednorázové dávce 10 mg cetirizinu - 20 minut (u 50% pacientů) a po 60 minutách (u 95% pacientů) trvá déle než 24 hodin. Na pozadí průběhu léčby se nevyskytuje tolerance na antihistaminický účinek cetirizinu. Po ukončení léčby trvá účinek až 3 dny.
Farmakokinetika. Rychle se vstřebává při perorálním podání. Maximální koncentrace v séru se dosáhne 1 hodinu po perorálním podání. Jídlo neovlivňuje úplnost absorpce, ale prodlužuje proces absorpce o 1 hodinu. 93% cetirizinu se váže na proteiny. Farmakokinetické parametry cetirizinu mají lineární vztah. Distribuční objem - 0,5 l / kg. V malých množstvích se metabolizuje v játrech pomocí O-dealkingu s tvorbou farmakologicky neaktivního metabolitu (na rozdíl od jiných H1-histaminoreceptory metabolizované v játrech za účasti systému cytochromu P450). Neshromažďuje se. 2/3 léčiva se vylučují v nezměněné formě ledvinami a asi 10% - s fekální hmotou. Systémová clearance - 53 ml / min. Poločas je 7-10 hodin, u dětí 6-12 let - 6 hodin, u dětí 2-6 let - 5 hodin, 6 měsíců až 2 let - 3,1 hodiny. U starších pacientů je poločas zvýšen o 50%, systémová clearance - o 40%. Během hemodialýzy se prakticky neodstraní. Pronikne do mateřského mléka.
Indikace
Pro dospělé a děti ve věku 6 měsíců a starší: léčba symptomů celoroční a sezónní alergické rýmy a alergické konjunktivitidy, jako je svědění, kýchání, rinorea, slzení, hyperémie spojivek; senná rýma (pollinosis); kopřivka, včetně chronické idiopatické urtikárie, angioedému; a další alergické dermatózy, včetně atopické dermatitidy, doprovázené svěděním a vyrážkou.
Kontraindikace
Přecitlivělost na kteroukoli složku léčiva nebo na hydroxyzin. Těhotenství, kojení. Děti do 6 měsíců.
S péčí
Chronické selhání ledvin (střední a závažná závažnost), pokročilý věk (možná snížená glomerulární filtrace).
Dávkování a podávání
Dospělí a děti od 6 let: denní dávka - 10 mg (1 tableta nebo 20 kapek). Dospělí - 10 mg jednou denně; děti 5 mg 2x denně nebo 10 mg jednou. Někdy může být počáteční dávka 5 mg dostatečná pro dosažení terapeutického účinku.
Pacienti s renální insuficiencí se snižují v závislosti na clearance kreatininu: s clearance kreatininu 30-49 ml / min - 5 mg 1krát denně; při 10-29 ml / min - 5 mg každý druhý den.
Vedlejší účinky
Ospalost, bolest hlavy, sucho v ústech; vzácně - bolesti hlavy, závratě, migréna, průjem, alergické reakce: angioedém, svědění, vyrážka, kopřivka.
Předávkování
Při užívání léku jednou v dávce nad 50 mg mohou být pozorovány následující příznaky: ospalost, úzkost a podrážděnost, retence moči, sucho v ústech, zácpa, mydriáza, tachykardie. Pokud se objeví příznaky předávkování, léčba by měla být přerušena, je nutné propláchnout žaludek, vzít aktivní uhlí, okamžitě vyhledat lékaře.
Interakce s jinými léky
Žádná výrazná farmakokinetická interakce a klinický účinek se společným jmenováním pseudoefedrinu, cimetidinu, ketokonazolu, erythromycinu, azithromycinu, diazepamu, glipizidu. Při společném setkání s teofylinem v dávce 400 mg 1krát denně bylo pozorováno snížení clearance kreatininu o 16%. Při současném podávání s makrolidy a ketokonazolem nebyly pozorovány žádné změny na EKG.
Při použití v terapeutických dávkách nebyly získány žádné údaje o interakci s alkoholem (s koncentrací alkoholu v krvi 0,5 g / l). Během léčby cetirizinem je však lepší zdržet se alkoholu.
Při objektivní kvantifikaci schopnosti řídit motorová vozidla a pracovat s mechanismy nebyly při předepisování doporučené dávky 10 mg spolehlivě zjištěny žádné nežádoucí účinky, doporučuje se však opatrnost.
Formulář vydání
Potahované tablety v blistrech po 7 nebo 10 tabletách jsou baleny v jednom blistru spolu s návodem k použití v kartonové krabici.
Kapky pro orální podání: 10 ml nebo 20 ml roztoku v injekčních lahvičkách z tmavého skla (typ 3), uzavřených plastovým uzávěrem, vybavených systémem ochrany před dětmi. Láhev je opatřena víčkem z bílého polyethylenu s nízkou hustotou. Láhev spolu s instrukcí pro aplikaci je umístěna v kartonovém obalu.
Podmínky skladování
Potahované tablety: v suchu při teplotě do 25 ° C.
Kapky pro orální podání: při teplotě ne vyšší než 25 ° C.
Uchovávejte mimo dosah dětí.
Doba použitelnosti
Potahované tablety: 5 let.
Kapky pro orální podání: 5 let.
Neužívejte po uplynutí doby použitelnosti.
Obchodní podmínky lékárny
Výrobce
Tablety potažené: "YUSB Farshim SA",
Průmyslová oblast Planchey, Chemin de Croix Blanche 10,
CH-1630 Bulle - Švýcarsko.
Kapky pro orální podání: "YUSB Pharma S.p.A."
Via Praglia 15, I-10044 Pianezza (Turín) - Itálie.
Zastoupení v Ruské federaci / Organizace pohledávek
Zyrtec kapky: návod k použití
Zyrtec je originální antihistaminikum, jeden z obchodních názvů léčivé látky cetirizin.
Některé klasifikace odkazují tuto drogu na II. Generaci antihistaminik, nicméně podle názoru většiny výzkumníků a jejích farmakologických vlastností patří léčivo do třetí generace.
Na této stránce naleznete všechny informace o přípravku Zyrtec: kompletní návod k použití tohoto léku, průměrné ceny v lékárnách, kompletní a neúplné analogy léčiva, stejně jako recenze osob, které již použily kapky Zyrtec. Chcete svůj názor zanechat? Pište do komentářů.
Klinicko-farmakologická skupina
Blokátor receptoru histaminu H1. Antialergický lék.
Obchodní podmínky lékárny
Je vydáván bez lékařského předpisu.
Kolik stojí Zirtek? Průměrná cena v lékárnách je 360 rublů.
Forma uvolnění a složení
Lék je dostupný ve dvou farmakologických formách:
- Kapky Zyrtec. Zevně je to čistá kapalina bez barvy. Charakteristická je vůně kyseliny octové. Kapalina se nalije do 10 nebo 20 ml lahviček z tmavého skla, pevně uzavřených. V kartonové krabičce je vedle láhve umístěn uzávěr kapátka.
- Potažené tablety. Jedná se o bílé podlouhlé tablety, s konvexními povrchy, na jedné straně s rizikem a na obou stranách jsou vyryté písmeno „Y“. Do blistru se vloží 7 nebo 10 tablet, 1 blistr (7 nebo 10 tablet) nebo 2 blistry (10 tablet) se vloží do lepenkové krabice.
Účinná látka - dihydrochlorid cetirizinu:
- 1 tableta - 10 mg;
- 1 ml kapek - 10 mg.
Pomocné látky pro tablety: koloidní oxid křemičitý, monohydrát laktosy, stearát hořečnatý, mikrokrystalická celulóza, Opadry Y-1-7000 (oxid titaničitý (E171), hypromelóza (E464), makrogol 400).
Pomocné látky kapek: methylparabenzen, propylparabenzen, propylenglykol, octan sodný, glycerol, ledová kyselina octová, sacharinát sodný, čištěná voda.
Farmakologický účinek
Zyrtec - antialergický lék. Blokátor histaminového receptoru H1, kompetitivní antagonista histaminu, metabolit hydroxyzinu. Zabraňuje rozvoji a usnadňuje průběh alergických reakcí, má antipruritické a antiexudativní účinky.
Ovlivňuje časné stadium alergických reakcí závislých na histaminu, omezuje uvolňování zánětlivých mediátorů v pozdním stádiu alergické reakce, snižuje migraci eozinofilů, neutrofilů a bazofilů, stabilizuje membrány žírných buněk. Snižuje propustnost kapilár, zabraňuje vzniku tkáňového edému, zmírňuje křeč hladkých svalů a Zyrtek. Návod k použití indikuje, že léčivo eliminuje kožní reakci na zavedení histaminu, specifických alergenů, stejně jako na chlazení (s "studenou" kopřivkou). Snižuje bronchokonstrikci vyvolanou histaminem při bronchiálním astmatu plic.
Prakticky žádný anticholinergní a antiserotoninový účinek. V terapeutických dávkách téměř žádný sedativní účinek. Po jednorázové dávce cetirizinu v dávce 10 mg je pozorován nástup účinku po 20 minutách (u 50% pacientů) a po 60 minutách (u 95% pacientů) trvá účinek déle než 24 hodin, na pozadí léčby se cetirizin nevyvíjí antihistaminiku. Po ukončení léčby trvá účinek až 3 dny.
Indikace pro použití
Zyrtec se doporučuje k léčbě sezónní a celoroční alergické rýmy a konjunktivitidy, atopické dermatitidy, idiopatické a chronické kopřivky, angioedému.
Použití přípravku Zirtek je indikováno k dermatóze, která se vyskytuje při vyrážkách a svědění, senné rýmě, astmatu průdušek, alergickém přetížení nosu, kýchání, trhání.
Lék ve formě kapek může být předepsán pro dospělé a děti od 6 měsíců.
Kontraindikace
Absolutní kontraindikace užívání tablet Zyrtec jsou takové patologické a fyziologické stavy těla:
- Těhotenství a kojení;
- Děti do 6 měsíců - pro kapky do 6 let - pro tablety;
- Konečné stadium renálního onemocnění (clearance kreatininu nižší než 10 ml / min);
- Nedostatek laktázy, dědičná nesnášenlivost na galaktózu, glukózo-galaktózový malabsorpční syndrom;
- Zvýšená individuální citlivost na léčivo nebo hydroxyzin.
Tablety Zyrtec se s opatrností používají v případech středně závažného selhání ledvin ve stáří u pacientů se souběžnou epilepsií (poškození centrálního nervového systému, které je doprovázeno periodickými záchvaty).
Před zahájením léčby je důležité se ujistit, že neexistují žádné kontraindikace pro její užívání.
Použití v průběhu březosti a laktace
Během těhotenství a kojení se nedoporučuje užívat tento lék, pokud přínosy jeho užívání nepřekročí riziko. Neexistují žádné informace o tom, zda existuje negativní vliv na plod, avšak z důvodu bezpečnosti nejsou ženy předepsány. Kromě toho je schopna proniknout do mateřského mléka, takže pokud je nutné, aby ji žena brala, měla by odmítnout kojení.
Návod k použití
Návod k použití ukázal, že přípravek Zyrtec užíval perorálně. Doporučené dávky:
- Dospělí a děti starší 6 let se předepisují v dávce 10 mg (1 tab. Nebo 20 kapek) / den. Dospělí - 10 mg 1krát denně; děti - 5 mg 2x denně nebo 10 mg 1krát denně. Někdy může být počáteční dávka 5 mg dostatečná pro dosažení terapeutického účinku.
- Děti ve věku od 2 do 6 let mají předepsáno 2,5 mg (5 kapek) 2x denně nebo 5 mg (10 kapek) 1krát denně.
- Děti ve věku od 1 do 2 let mají být předepsány 2,5 mg (5 kapek) až 2krát denně.
- Děti ve věku 6 měsíců až 12 měsíců předepisovaly 2,5 mg (5 kapek) 1krát denně.
Starší pacienti a pacienti s renální insuficiencí upravují dávku v závislosti na clearance kreatininu (CK), která se vypočte takto: t
- U žen: QC (ml / min) = [140 - věk (v letech)] x tělesná hmotnost (v kilogramech) / 72 x sérový kreatinin (mg / dl) x 0,85.
- U mužů: QC (ml / min) = [140 - věk (v letech)] x tělesná hmotnost (v kilogramech) / 72 x sérový kreatinin (mg / dl);
Doporučené dávky přípravku Zyrtek pro pacienty s jaterní a renální insuficiencí: t
- CC 50-79 ml / min (mírné selhání ledvin) - 10 mg / den;
- CC 30-49 ml / min (průměrné selhání ledvin) - 5 mg / den;
- QC
Zyrtec: dávkování léku pro děti a dospělé
Lék Zyrtec vyrábí v Belgii, farmaceutická společnost YUSB. Pro dospělé a děti starší 6 let aplikujte tablety Zyrtec. Pro děti od 6 měsíců do 6 let je vhodnější podat lék v kapkách. V obou případech je dávka přípravku Zyrtec určena ošetřujícím lékařem a je absolutně nemožné ji překročit.
Je třeba mít na paměti, že Zyrtec nevyléčí samotnou alergii, ale zabraňuje pouze akutním projevům, změkčuje a usnadňuje průběh onemocnění.
Aktivní složkou léčiva je cetirizin, který má výrazný antialergický účinek a nemá nevýhody dříve používaných léčiv. Cetirizin nezpůsobuje závislost, nezpůsobuje depresi nervového systému a příliš často nezpůsobuje nežádoucí účinky.
Indikace pro použití
Zyrtec prokázal účinnost v různých případech projevů alergické reakce těla. Používá se zejména pro následující formy alergie:
- pollinóza (alergická na pylová zrna určitých druhů rostlin);
- alergická rýma a konjunktivitida, sezónní a celoroční;
- angioedém;
- alergická dermatóza, včetně atopické dermatitidy, kopřivky, vyrážek různých typů.
Dávkování léku Zyrtec
Zyrtec vzal ústně dovnitř.
Dospělí mohou užívat až 10 mg denně (1 tableta). Toto množství odpovídá 20 kapkám léku v kapalné formě.
Dávkování pro děti, jejichž věk je více než 6 let, naznačuje stejné množství, ale denní dávka je rozdělena do dvou dávek 5 mg nebo 10 kapek.
Stává se, že dítě je pouze jeden příjem léku k dosažení terapeutického účinku. Zyrtec je lepší užívat v noci, ačkoli nemá sedativní účinek.
Děti ve věku od 2 do 6 let dávají 5 mg tablety nebo 10 kapek jednou denně, nebo toto množství dělí do dvou dávek 2,5 mg dvakrát denně. Děti ve věku 1-2 let mohou být podávány 2,5 mg jednou nebo dvakrát denně. Nejmenším dětem ve věku 6-12 měsíců může být podáváno maximálně 2,5 mg přípravku Zyrtek denně.
U dětí, od narození do půl roku, není Zyrtec předepsán k léčbě. V každém případě to není uvedeno v návodu. Někteří pediatrové stále doporučují použití přípravku Zyrtec pro kojence od 0 do 6 měsíců. V tomto případě je dávkování sníženo, ale riziko užívání léčiva u těchto mladých pacientů by mělo být pečlivě zváženo na měřítku zdravého rozumu. Zvláště v případech, kdy má dítě poruchu funkce ledvin nebo jater.
Lék začne působit krátce po podání. Pro nejcitlivější na lék, akce začíná být cítit již po 20-30 minut, a pro zbytek - po 1-3 hodiny, a trvá od 20 do 26 hodin.
Výpočet dávky pro dospělé s renálním selháním
Pro výpočet přípustného množství léků pro dospělé s diagnózou selhání ledvin je nutné stanovit clearance kreatininu (CK). Indikátor QC se vypočítá podle následujícího vzorce (pro muže):
[(140 - věk pacientů v letech) × hmotnost v kg] / 72 × množství kreatininu v séru (mg / dL)
U pacientek se výsledek výpočtu násobí 0,85.
Přípustná denní dávka je určena tabulkou:
Příznaky předávkování drogami
Neexistuje žádný lék, který by byl naprosto bezpečný. Překročení doporučené dávky je spojeno s nepříjemnými a dokonce i nebezpečnými následky. Předávkování lékem je zvláště nebezpečné pro děti.
Možné jsou následující příznaky předávkování:
- ospalost, letargie, zmatenost;
- závratě, celková malátnost, slabost, únava;
- poruchy střev, problémy s ledvinami, poruchy srdečního rytmu.
Tyto příznaky se mohou objevit po užití více než 50 mg léčiva jednou.
Pro léčbu je třeba propláchnout žaludek, dát pacientovi chelátory, provádět podpůrnou léčbu. Hemodialýza v případě předávkování cetirizinem nemá žádný účinek, specifické antidotum nebylo vytvořeno.
Kontraindikace
- Těhotenství a kojení;
- intolerance galaktózy;
- nedostatek laktázy;
- idiosynkréza některých složek léčiva;
- těžké renální selhání.
Autor článku: Lada Rodionova
Zyrtec kapky: návod k použití, kontraindikace
Alergická reakce na potraviny nebo určité rostliny může být diagnostikována u dětí i dospělých. Známky alergií přinášejí velké nepohodlí a mohou být život ohrožující, takže antihistaminika (antialergika) jsou jednoduše nepostradatelná - Zirtek kapky patří do této kategorie léčiv.
Zyrtec obsahuje cetirizin. Tato složka léčiva blokuje receptory histaminu Hl, zatímco má antipruritický účinek, snižuje vaskulární permeabilitu a zabraňuje vstupu escudátu do tkání. Díky těmto vlastnostem se kapky mohou zbavit nepříjemných příznaků alergií.
Složení a farmakologické vlastnosti
Hlavní složkou léčiva je cytrizin hydrochlorid. V 1 ml léčiva je obsažen v dávce 10 mg. Kromě toho kompozice obsahuje pomocné složky představované kyselinou octovou, glycerinem, sacharinátem a octanem sodným, vodou, propylenglykolem a methylparahydroxybenzoátem.
Mechanismus účinku antialergického léčiva je zaměřen na snížení citlivosti receptorů histaminového H1, čímž se omezuje uvolňování zánětlivých mediátorů. Přijetí Zyrtek pozastavuje migraci zánětlivých buněk přímo do alergické zóny.
Při perorálním podání je hydrochlorid cytirizinu absorbován sliznicemi, nejvyšší koncentrace v krvi je pozorována po 1 hodině od okamžiku použití. Současné požití potravy může zpomalit rychlost absorpce účinné látky, která se nijak neodráží na její koncentraci v krvi.
Spojení cetirizinu s albuminem je 93%. Složky léčiva Zyrtec pronikají do mateřského mléka.
Během aplikace kapek dochází k deaktivaci eosinofilů a klesá propustnost malých cév. Lék eliminuje svalový křeč a zabraňuje vzniku opuchů.
Při dlouhodobém podávání přípravku Zyrtek se lékové alergeny nevyvíjejí rezistenci na léčivo, hlavní složka se téměř neprovádí v jaterních buňkách. Terapeutická účinnost léčiva se udržuje po dobu tří dnů po ukončení jeho příjmu.
Odkud Zyrtec pomáhá?
Antihistaminikum pomáhá odstranit příznaky alergie. Kapky přípravku Zyrtek se doporučuje užívat, pokud: t
- alergická rýma (sezónní nebo celoroční);
- alergická povaha konjunktivitidy;
- zvýšený slz, edém spojivek;
- urtikárie vyrážkového typu;
- angioedém;
- alergická povaha dermatózy, doprovázená svěděním, vyrážka.
Kapky Zyrtec: návod k použití pro děti
Pro léčbu dětí ve věku od 6 měsíců se doporučují kapky pro orální podání.
Pro děti od 6 měsíců. až 12 měsíců denní dávka je 2,5 mg, což odpovídá 5 kapkám léku, užívejte jednou denně antihistaminikum.
Pro děti od 12 měsíců. až 24 měsíců Zobrazí se cap 5. Zirtek dvakrát během dne.
Pro děti od 2 do 6 let je určeno pít 5 čepic. dvakrát denně nebo užívejte denní dávku najednou.
Děti od 6 let denně Zyrtek je 10 mg, což odpovídá 20 tobolkám. Doporučuje se užívat lék v jedné nebo dvou dávkách.
Jak užívat dospělé zyrtek
Dospělí se doporučuje, aby užívali dávku přípravku Zyrtek v objemu 10 mg jednou.
Pro dosažení očekávaného terapeutického účinku může být dost často dostačující dávka 5 mg.
Vlastnosti použití při selhání ledvin
Je-li to nutné, u pacientů s poruchou funkce ledvin je doporučeno upravit denní dávku s ohledem na clearance kreatinu (CK).
Pokud je QA od 30 do 49 ml / min, doporučuje se použít kapky 5 mg jednou denně po dobu jednoho dne.
S QC indikátorem 10 až 29 ml / min, musí být užíváno 5 mg léčiva každých 48 hodin.
Kontraindikace
Antialergické kapky nejsou předepsány:
- během těhotenství a kojení;
- děti do 6 měsíců;
- s nadměrnou citlivostí na hlavní složku léčiva nebo na hydroxyzin.
U starších pacientů je s velkou opatrností předepisován antihistaminik, což je vysvětleno vysokou pravděpodobností poklesu rychlosti glomerulární filtrace.
Předávkování
Při užívání léku v dávce vyšší než 50 mg je pravděpodobnost řady patologických příznaků:
- obtížnost močení;
- mydriáza;
- nadměrná podrážděnost a úzkost;
- pocit sucha v ústech;
- letargie;
- porušení gastrointestinálního traktu (zácpa);
- tachykardie.
Při příznakech předávkování se doporučuje okamžitě přestat užívat lék, provést výplach žaludku a následně vstoupit do enterosorbentů.
Nežádoucí účinky
Zyrtec kapky jsou dobře snášeny jak dospělými, tak dětmi, mnoho pozitivních recenzí ukazuje. Stejně jako každý lék však není vyloučen výskyt nežádoucích účinků. Abyste se vyhnuli komplikacím během léčby, měli byste věnovat pozornost řadě možných porušení.
Na pozadí medikace lze pozorovat takové reakce:
- CNS: letargie, bolesti hlavy; migréna nebo těžké závratě je velmi vzácně diagnostikována;
- Gastrointestinální: pocit sucha v ústech, průjem;
- Alergie: vyrážka na kůži, kopřivka, těžké svědění, angioedém.
Zvláštní pokyny
Během užívání léčiva v doporučené dávce se účinek alkoholických nápojů na tělo nezvyšuje (pokud je hladina alkoholu v krvi nižší než 0,5 g / l). Při užívání antihistaminik byste neměli zneužívat alkohol.
Při dodržení terapeutické dávky léku (10 mg) nebyl zjištěn žádný vliv na psychomotorickou reakci.
Zyrtec kapky pro dospělé
Zdravím Jmenuji se
Michaeli, chci vám a vašemu webu vyjádřit svou laskavost.
Konečně jsem se mohl zbavit alergických reakcí na sezónnost, na zvířecí chlupy. Vedu aktivní životní styl, žiju a užívám si každý okamžik!
Od 35 let věku, kvůli sedavému a sedavému životnímu stylu, začaly první příznaky alergie, na první pohled jeho kočky začal kýchat, v domě vládla neustálá apatie a slabost. Když jí bylo 38 let, všechno se stalo složitějším, kýcháním i na květinách. Výlety k lékařům nepřinesly žádný smysl, jen utratili spoustu peněz a nervů, byl jsem na pokraji nervového zhroucení, všechno bylo velmi špatné.
Všechno se změnilo, když manželka narazila na jednu konzultaci s lékařem. Nevím, jak moc jí za to děkuji. Tato odpověď doslova změnila můj život. Poslední dva roky se začaly pohybovat více, zapojily se do sportu, a co je nejdůležitější, život se zlepšil. Moje žena a já jsme šťastní, máme dalšího psa.
Nezáleží na tom, jestli máte první příznaky nebo trpíte alergiemi na dlouhou dobu, trvat 5 minut a přečíst si tento článek, zaručuji, že nebudete litovat.
DropsРТЕК® kapky pro perorální podání
POKYNY pro léčebné použití léčiva ZIRTEK® (ZYRTEC®)
Registrační číslo: П N011930 / 01-180313
Obchodní název: Zyrtec®
Mezinárodní nechráněný název: cetirizin
Dávková forma: Orální kapky
Složení
Účinná látka: dihydrochlorid cetirizinu 10 mg / ml.
Pomocné látky: glycerol 250,00 mg, propylenglykol 350,00 mg, sacharinát sodný 10,00 mg, methylparabenzen 1,35 mg, propylparabenzen 0,15 mg, octan sodný 10,00 mg, ledová kyselina octová 0,53 mg, voda Čistí se na 1,00 ml.
Popis
Průhledná bezbarvá kapalina s vůní kyseliny octové.
Farmakoterapeutická skupina: t
antialergické činidlo - blokátor H1-histaminového receptoru.
ATC kód: R06AE07
Farmakodynamika. Cetirizin, účinná látka přípravku Zyrtec®, je metabolit hydroxyzinu, patří do skupiny kompetitivních antagonistů histaminu a blokuje receptory histaminu H1.
Cetirizin zabraňuje rozvoji a usnadňuje průběh alergických reakcí, má antipruritické a anti-exsudativní účinky. Cetirizin ovlivňuje "časné" stadium alergických reakcí závislých na histaminu, omezuje uvolňování zánětlivých mediátorů v "pozdním" stadiu alergické reakce a také snižuje migraci eozinofilů, neutrofilů a bazofilů, stabilizuje membrány žírných buněk. Snižuje permeabilitu kapilár, zabraňuje vzniku edému tkáně, zmírňuje spazmy hladkého svalstva. Eliminuje kožní reakce na zavedení histaminu, specifických alergenů a také chlazení (se studenou kopřivkou). Snižuje bronchokonstrikci vyvolanou histaminem při bronchiálním astmatu plic.
Cetirizin nemá anticholinergní ani antiserotoninový účinek. V terapeutických dávkách lék nemá sedativní účinek. Účinek po podání cetirizinu v jedné dávce 10 mg se vyvíjí za 20 minut u 50% pacientů a za 60 minut u 95% pacientů a trvá déle než 24 hodin. Na pozadí průběhu léčby se nevyskytuje tolerance na antihistaminický účinek cetirizinu. Po vysazení léčby trvá účinek až 3 dny.
Farmakokinetika. Farmakokinetické parametry cetirizinu se lineárně liší.
Sání Po požití se léčivo rychle a úplně vstřebává z gastrointestinálního traktu. Jídlo neovlivňuje úplnost absorpce, i když jeho rychlost klesá. U dospělých se po jedné dávce léčiva v terapeutické dávce dosáhne maximální koncentrace (Cmax) v krevní plazmě po 1 ± 0,5 hodinách a je 300 ng / ml.
Distribuce Cetirizin je 93 ± 0,3% vázán na plazmatické proteiny. Distribuční objem (Vd) je 0,5 l / kg. Při užívání léku v dávce 10 mg po dobu 10 dnů není cetirizin kumulován.
Metabolismus. V malých množstvích je metabolizován v těle O-dealkylací (na rozdíl od jiných antagonistů receptoru H1-histaminu, které jsou metabolizovány v játrech pomocí cytochromového systému) za vzniku farmakologicky neaktivního metabolitu.
Odvození. U dospělých je poločas (T1 / 2) přibližně 10 hodin; T1 / 2 u dětí od 6 do 12 let je 6 hodin, od 2 do 6 let - 5 hodin, od 6 měsíců do 2 let - 3,1 hodiny. Přibližně 2/3 dávky léku se vylučují ledvinami beze změny.
U starších pacientů a pacientů s chronickým onemocněním jater se jedna dávka léčiva v dávce 10 mg T1 / 2 zvyšuje přibližně o 50% a systémová clearance se snižuje o 40%.
U pacientů s mírnou závažností renálního selhání (clearance kreatininu (CC)> 40 ml / min) jsou farmakokinetické parametry podobné jako u pacientů s normální funkcí ledvin.
U pacientů se středně těžkou renální insuficiencí au pacientů na hemodialýze (CC. T
Dlouhodobě se zabývám léčbou a prevencí alergií. Můžu s jistotou říci, že alergie téměř nikdy nelze léčit, a to ani v období dospívání.
Klasická definice alergie říká, že se jedná o "přecitlivělost imunitního systému", přesněji řečeno - "chybná reakce imunitního systému". To je podstata alergie - chyba. Naprosto neškodné látky: prach, kožní šupiny, potrava, pyl - jsou imunitním systémem vnímány jako nejhorší nepřátelé, což je doprovázeno prudkou reakcí, která ničí tyto neškodné látky a zároveň poškozuje buňky a tkáně kolem, což může dokonce vést k smrti.
Jediným lékem, který chci poradit a který je oficiálně doporučován Ministerstvem zdravotnictví pro prevenci alergií, je lék proti alergiím společnosti Allegard. Tento lék umožňuje v nejkratší možné době, doslova od 4 dnů, zapomenout na nešťastnou alergii, a během několika měsíců umožní dlouho zapomenout na všechny alergické reakce. Navíc v rámci federálního programu ji mohou získat všichni obyvatelé Ruské federace a SNS zdarma.
- léčba symptomů celoroční (perzistentní) a sezónní (intermitentní) alergické rýmy a alergické konjunktivitidy: svědění, kýchání, kongesce nosu, rinorea, slzení, hyperémie spojivek;
- pollinosis (senná rýma);
- kopřivka;
- jiná alergická dermatóza, včetně atopické dermatitidy, doprovázená svěděním a vyrážkou.
Kontraindikace
- přecitlivělost na deriváty cetirizinu, hydroxyzinu nebo piperazinu, jakož i další složky léčiva;
- terminální stadium selhání ledvin (clearance kreatininu - děti do 6 měsíců (vzhledem k omezeným údajům o účinnosti a bezpečnosti léčiva);
- těhotenství, kojení.
S péčí
- chronické selhání ledvin (s clearance kreatininu> 10 ml za minutu, je nutná úprava dávkovacího režimu);
- starší pacienti (s věkem souvisejícím poklesem glomerulární filtrace);
- epilepsii a pacienty se zvýšenou křečovitou připraveností;
- pacienti s predisponujícími faktory k retenci moči (viz bod „Zvláštní pokyny“);
- věk dětí do 1 roku.
Použití během kojení a během kojení
Experimentální studie na zvířatech neprokázaly žádné přímé ani nepřímé nežádoucí účinky cetirizinu na vyvíjející se plod (včetně postnatálního období), průběh těhotenství a porodu se rovněž nezměnil.
Nebyly provedeny adekvátní a přísně kontrolované klinické studie týkající se bezpečnosti léku během těhotenství, proto by Zyrtec neměl být užíván během těhotenství.
Cetirizin se vylučuje do mateřského mléka, proto musí ošetřující lékař rozhodnout, zda ukončit podávání po dobu trvání léčby.
Dávkování a podávání
Uvnitř
Děti od 6 měsíců do 12 měsíců: 2,5 mg (5 kapek) 1krát denně.
Děti od 1 do 2 let: 2,5 mg (5 kapek) až 2krát denně.
Děti od 2 do 6 let: 2,5 mg (5 kapek) 2x denně nebo 5 mg (10 kapek) 1krát denně.
Děti starší 6 let a dospělí: počáteční dávka 5 mg 1krát denně (10 kapek), pokud je to nutné, může být zvýšena na 10 mg (20 kapek) 1krát denně. Někdy může být počáteční dávka 5 mg (10 kapek) dostatečná pro dosažení terapeutického účinku. Denní dávka - 10 mg (20 kapek).
U pacientů s renální insuficiencí je dávka snížena v závislosti na clearance kreatininu (CK): s CC 30-49 ml / min - 5 mg 1krát denně; při 10-29 ml / min - 5 mg každý druhý den.
Vzhledem k tomu, že se přípravek Zyrtec® vylučuje ledvinami, při předepisování léčiva pacientům s renální insuficiencí au starších pacientů by měla být dávka upravena v závislosti na hodnotě CC.
Klírens kreatininu u mužů lze vypočítat na základě koncentrace kreatininu v séru podle následujícího vzorce:
CC (ml / min) = [140 - věk (roky)] x tělesná hmotnost (kg) / 72 x CK sérum (mg / dL)
QC pro ženy lze vypočítat vynásobením hodnoty získané faktorem 0,85.
užívání přípravku je kontraindikováno
Hlavní alergik: Alergie není biologická chyba, ale naše obrana. A tato ochrana musí být posílena vitamínovými komplexy, pak se zbavíte všech alergických reakcí. V tomto boji vám pomůže - první lék na alergii s individuálním složením.
Dospělí pacienti s renální a jaterní insuficiencí se provádějí podle výše uvedené tabulky.
U dětí s renální insuficiencí je dávka upravena o CC a tělesnou hmotnost.
Pacienti s poruchou korekce jaterních funkcí není nutný.
Vedlejší účinky
Možné nežádoucí účinky jsou uvedeny níže pro tělesné systémy a četnost výskytu: velmi často (≥1 / 10), často (≥1 / 100,
Návod k použití kapky Zyrtec pro děti
Problém alergií v dětství je dnes poměrně relevantní. V boji proti tomuto jevu se používají různé drogy, mezi nimiž je populární Zyrtek. V článku naleznete návod na použití kapek a další informace o jejich použití u dětí.
Složení léčiva
Hlavní účinnou složkou léčiva, kterým je možno dosáhnout antialergického účinku, je cetirizin. Jeden mililitr kapek představuje 10 miligramů účinné látky. Mezi dalšími látkami v návodu k použití jsou například glycerol, sacharinát sodný, propylparabenzen, čištěná voda a další.
Vlastnosti a forma uvolnění
Zdá se, že Zyrtec má transparentní texturu. Vůně je mírně připomínající kyselinu octovou. Skvrny a suspenze nejsou v kapalině viditelné. Vyrábí se v tmavých skleněných lahvích s víčkem. Parfémy jsou k dispozici v 10 nebo 20 ml léků.
Lékárny lze nalézt ve formě tablet Zyrtec. Sirup, injekční ampule nebo jiné formy nejsou dostupné.
Farmakologický účinek
Podle návodu k použití Zyrtec pro děti působí přímo na receptory H-1, které jsou citlivé na alergen. Díky tomu lze díky blokování těchto receptorů dosáhnout antialergického účinku. Během léčby dítě snižuje příznaky jako svědění, otok, slzení, kýchání. Léky se často předepisují, aby se zabránilo alergiím.
Užívání léčiva v pozdějších stadiích onemocnění pomáhá dosáhnout tohoto terapeutického výsledku:
- Prevence alergií na zimu.
- Snížený křeč v oblasti hladkého svalstva.
- Snížení propustnosti kapilár.
- Inhibice syntézy zánětlivých mediátorů.
- Snížení rychlosti pohybu eosinofilů, bazofilů, neutrofilů a dalších krevních buněk.
Pokyny ukazují, že při mírném bronchiálním astmatu Zyrtec pomáhá předcházet křeči hladkých svalů průdušek, což vede k úlevě od stavu pacienta. Výhodou léku je absence hypnotického účinku, takže léčba může být prováděna u dětí kdykoliv během dne. Účinek použití je pozorován již za 30-60 minut po podání léku. Jeho délka přesahuje 24 hodin. Po vysazení léku trvá jeho účinek až 72 hodin.
Indikace pro použití
Kapky předepsané dětem s celoroční nebo sezónní alergickou rýmou, doprovázené výtokem z nosních průchodů, svěděním, kýcháním, zhoršením dýchání.
Nástroj se navíc používá v následujících situacích:
- Slza, svědění, zarudnutí spojivky s konjunktivitidou alergické povahy.
- Při alergických reakcích na potraviny.
- Pro léčbu urtikárie.
- S planými neštovicemi ke snížení svědění.
- Se sezónní rinokonjunktivitidou.
- Během léčby atopické dermatitidy.
- S rozvojem alergické kašle.
- K neutralizaci alergií, ke kterým došlo při užívání některých léků.
Pokyny pro použití kapek ukázaly, že Zyrtec pro děti může být používán v přísném souladu se jmenováním specialisty. Nezávislá léčba nemůže být, protože může způsobit řadu negativních důsledků.
Kontraindikace
Kapky a pilulky mají své vlastní kontraindikace. Přípravek nemůžete užívat, pokud má dítě takové stavy:
- Intolerance u pacientů s aktivní složkou léčiva - cetirizinem a jeho deriváty.
- Hypersenzitivita u dítěte na další složky nástroje. To musí být vzato v úvahu při předepisování léků.
- V případě jaterní insuficience by měla být dávka snížena nebo nejsou předepsány žádné kapky.
- Nelze provádět léčbu u pacientů trpících epilepsií.
- Léčba se nedoporučuje u dětí s onemocněním doprovázeným opožděnou eliminací moči.
- Tablety nelze podávat dětem s dědičnou intolerancí na galaktózu.
- Nelze provádět léčbu pomocí tablet a dětí, které nezměnily 6 let.
- Neplatí do 6 měsíců.
Do roku Zirtek jmenoval výhradně specialista. Současně je povinné pečlivě sledovat zdraví dítěte v průběhu léčby.
Z jakého věku lze dětem poskytnout
Návod k použití ukazuje, že je zakázáno používat přípravek Zyrtec u novorozenců a kojenců, dokud nedosáhnou 6 měsíců. Důvodem je nedostatek údajů o účinnosti a bezpečnosti léku pro kojence v tomto věku. Pokud se dítě nezměnilo ročně, léky se podávají pod přísným dohledem pediatra, který je spojen s jeho schopností stlačit centrální nervový systém.
S extrémní opatrností, pití kapky stojí děti, které mají v anamnéze spánkové apnoe, předčasně narozené děti, děti narozené matkám do 18 let věku, stejně jako pacienti užívající léky, které mají depresivní účinek na centrální nervový systém.
Možné nežádoucí účinky
V návodu k použití naleznete informace, že během léčby kapkami Zyrtec u dětí se mohou objevit následující nežádoucí účinky: t
- Vzhled suchých úst.
- Bolesti hlavy periodické nebo trvalé.
- Vývoj ospalosti.
- Apatie, slabost.
- Excitace centrálního nervového systému.
- Vzhled závratě.
- Nevolnost, méně zvracení.
- Nadměrná únava.
- Vyrážka na těle.
- Porušení židle, často průjem.
- Rýma
- Zánět sliznice úst - faryngitida.
Vedlejší účinky se zřídka vyvíjejí, pokud není narušen způsob aplikace a dávka léčiva. Ve velmi vzácných případech se vyskytují takové negativní jevy, jako je rychlý srdeční tep, halucinace, agresivní chování, zvýšená produkce jater určitých enzymů, křeče, kolísání hmotnosti, mdloby, bolesti svalů a kloubů, pokles hladin krevních destiček, edém hrtanu.
Návod na použití kapky pro děti
Kolik dní a v jakém dávkování by měl být přípravek Zirtek podáván? Dávejte pozor, aby dávkování bylo vybráno výhradně odborníkem, s přihlédnutím k diagnóze dítěte. Způsob použití:
- Lék může být kapán do lžíce nebo sklenice vody. Léky mohou být užívány v čisté i zředěné formě.
- Děti do jednoho roku je lepší dát lék pomocí pipety nebo injekční stříkačky.
- Pokud je přípravek naředěn vodou, měl by být okamžitě podán dítěti. Zředěný při skladování léku by neměl být.
- Vzhledem k tomu, že absorpce aktivní složky se poněkud zpomaluje, když je konzumována současně s jídlem, doporučuje se užívat kapky před jídlem nebo jednu hodinu po užití.
- Děti mohou být ředěny mateřským mlékem nebo vzorcem.
Trvání léčby určuje lékař, který závisí na závažnosti onemocnění.
Léčba je často 7 až 10 dnů. Návod k použití indikoval, že nástroj není návykový. Díky tomu mohou být léky předepsány po dobu 3 týdnů s přestávkami 7 dní.
Přečtěte si také o populárním antihistaminiku Fenistil v našem článku.
Dávkování kapek přípravku Zyrtec pro děti
Dávka léku se vypočítá na základě věkových charakteristik pacienta a závažnosti onemocnění. Dávka je uvedena v tabulce.
Zyrtec kapky - návod k použití, ceny a analogy léku, recenze léků
Použití antialergických léků Zyrtec v kapkách pomáhá eliminovat edém, kongesci nosu a snížit kožní vyrážky pollinózou, alergickou rýmou a dermatitidou. Tohoto účinku je dosaženo díky tomu, že přípravek obsahuje cetirizin - účinnou látku. Má silný antihistaminický účinek, takže lék dokonale zmírňuje svědění, odstraňuje vyrážky a další projevy alergie.
Zyrtec kapky - návod k použití
Lék má antialergický účinek, pomáhá eliminovat většinu symptomů. Před použitím nástroje si pečlivě prostudujte instrukce s informacemi o indikacích, kontraindikacích a způsobu použití. Důležité informace zahrnují vedlejší účinky. Při terapeutických dávkách nemá antialergický lék sedativní účinek a nezpůsobuje ospalost. Složky přípravku zároveň zhoršují činnost trávení nebo přispívají ke vzniku kožních reakcí.
Forma uvolňování a složení léčiva
Zyrtec je k dispozici ve formě kapek pro perorální podání. Léčivo je čirý, bezbarvý roztok a má mírný zápach kyseliny octové s hořkou chutí. Kapky umístěné v láhvi z tmavého skla o objemu 10 ml. Kromě toho je v lepenkové krabici kapátko a návod k použití. Složky přípravku Zyrtek na 1 ml přípravku jsou uvedeny v tabulce.
ledová kyselina octová
Farmakodynamika a farmakokinetika
Antialergický lék Zyrtec patří do skupiny selektivních antagonistů periferních receptorů histaminu. Po průběhu cetirizinu nebyl detekován žádný účinek na mozkové receptory H1. Tento nástroj pomáhá eliminovat příznaky alergických onemocnění v důsledku antipruritického a antiexudativního účinku. Ve stejné době, droga téměř nemá anticholinergní, antiserotonin účinek.
Účinek užívání léku je pozorován po 20 minutách jednorázové dávky 10 mg nebo 20 kapek. Maximální koncentrace cetirizinu je dosažena po 60 minutách, po kterých je účinek přípravku pozorován po dobu 24 hodin. Zyrtec se rychle a plně vstřebává z trávicího traktu (gastrointestinálního traktu). Současné jídlo nemá vliv na absorpci účinné látky.
Indikace pro použití
Zyrtec má antialergický účinek, takže lékaři předepisují lék na léčbu příznaků alergie, jako je svědění, slzení, kýchání. Přímé indikace pro léky jsou také: rinorea, hyperémie spojivek, otoky, podráždění a kožní vyrážky. Toto antihistaminikum je předepsáno pro následující onemocnění:
- angioedém;
- senná rýma (pollinosis);
- sezónní alergie - alergická rýma, alergická konjunktivitida;
- kopřivka;
- bronchiální astma;
- alergická dermatitida.
Jak se přípravek Zyrtec užívá
Rozhodnutí vzít lék pro léčebné účely je prováděno lékařem. Kromě toho reguluje dávkování v přítomnosti určitých onemocnění, takže nástroj nepoškozuje tělo. Kromě zdraví berou starší pacienti a malé děti v úvahu věk. Antialergické kapky se užívají orálně, předběžně rozpouští lék ve vodě.
Zyrtec kapky - dávka pro dospělé
Děti starší 6 let a dospělí Zirtek antialergika často předepisují v dávce 20 kapek denně. V tomto případě se doporučuje, aby se denní dávka pro dospělé brala najednou a děti ji rozdělily na 2 dávky. Stává se, že tělo dítěte má dostatek terapeutického účinku a 10 kapek nebo 5 mg cetirizinu, takže je třeba sledovat tělesný stav dítěte. Starší pacienti dávkování léku snižuje lékař.
Zyrtec - dávka pro děti
Přípravek Zirtek může být podáván dítěti od 6 měsíců, ačkoli mnoho pediatrů ho předepisuje mladším dětem, včetně novorozenců, ale snižuje dávkování. Bez předpisu se přípravek Zyrtec pro novorozence nepoužívá, což by měli vzít v úvahu rodiče, kteří se dozvěděli o účinnosti cetirizinu ze sítě a od přátel. Metoda léčby alergií u mladých pacientů je tedy následující:
- u dětí od 6 do 12 měsíců je lék předepisován ústy po dobu 5 kapek 1 krát denně;
- Zyrtec kapky pro děti od 1 roku do 2 let se používají 5 kusů až 2 krát denně;
- Zyrtec pro děti od 2 do 6 let jmenuje 5 kapek 2x nebo 10 kapek 1krát denně.
Zvláštní pokyny
Současný příjem alkoholu a antialergických léků nevykazoval nežádoucí interakce. Současně, aby se zabránilo poruchám centrální nervové soustavy, je konzumace alkoholu s drogami nežádoucí. Schopnost kontrolovat mechanismy Zyrtec nemá žádný účinek, ale lékaři doporučují, aby se v období léčby alergických projevů tohoto léku neúčastnili nebezpečných činností, které vyžadují vysokou koncentraci pozornosti.
Během těhotenství
Lék je během těhotenství zakázán, protože na tomto tématu nebyly provedeny žádné klinické studie. Pokud je nutné tuto antialergickou látku léčit během kojení, měli byste dočasně přerušit kojení. Důvodem je skutečnost, že cetirizin se vylučuje do mléka a může poškodit tělo dítěte.
Při porušení ledvin a jater
Onemocnění jater nevyžaduje úpravu dávkování a přerušení léčby, je to nutné pouze při porušení ledvin a jater. Pokud mluvíme o užívání antialergických kapek Zyrtek v přítomnosti onemocnění ledvin, závislost je následující:
- u pacientů s mírnou, středně těžkou renální insuficiencí není nutná úprava dávkování;
- při těžkém onemocnění je dávka regulována lékařem;
- v terminálním (komplikovaném) stadiu selhání ledvin je léčivo kontraindikováno.
Lékové interakce
Po paralelní léčbě přípravkem Zyrtec s makrolidy a ketokonazolem nedošlo ke změnám EKG. V interakci léčiva s léky, jako je pseudoefedrin, cimetidin, ketokonazol nebo erythromycin, azithromycin, glipizid a diazepam, nebyl negativní účinek cetirizinu na tělo detekován. Při použití teofylinu je clearance cetirizinu snížena o 16%.
Kontraindikace
Návod k použití přípravku Zyrtec hovoří o kontraindikacích antialergických kapek. Patří mezi ně:
- přecitlivělost na jednotlivé složky léčiva;
- těhotenství;
- kojení;
- dědičná nesnášenlivost laktózy;
- deficience laktázy;
- glukózo-galaktózový malabsorpční syndrom;
- děti do 6 měsíců;
- selhání ledvin v terminálním stadiu.
Kromě přísných kontraindikací se vyskytují i nemoci a stavy těla, kdy se antialergické činidlo používá pouze po konzultaci s příslušným lékařem a s velkou opatrností:
- chronické onemocnění jater;
- chronické selhání ledvin;
- pokročilý věk;
- epilepsie;
- retence moči.
Vedlejší účinky
Pokud nejsou indikované dávky nebo kontraindikace pozorovány, mohou se po užívání léku objevit nežádoucí účinky:
- trombocytopenie;
- závratě;
- bolest hlavy;
- vzrušení;
- depresivní stav;
- zmatek;
- nespavost;
- slabý;
- třes;
- nervózní tic;
- tachykardie;
- rýma;
- faryngitida;
- přírůstek hmotnosti;
- nevolnost;
- průjem;
- porušení funkce jater;
- porušení močení;
- enuréza;
- otoky;
- svědění;
- vyrážka;
- anafylaktický šok;
- bolesti žaludku.
Předávkování
V případě předávkování cetirizinem je nutné propláchnout žaludek nebo vyvolat zvracení. Poté se doporučuje pít aktivní uhlí v souladu s pokyny. Neexistuje žádné specifické antidotum. Kromě toho, pokud se vyskytnou následující příznaky, provede se symptomatická léčba:
- zmatek;
- závratě;
- vysoká únava;
- ospalost;
- svědění;
- třes;
- retence moči;
- průjem;
- slabost;
- tachykardie.
Podmínky prodeje a skladování
Lék lze zakoupit v každé lékárně bez předložení předpisu. Antialergické přípravky uchovávejte na tmavém místě při teplotách do 25 ° C, kde se nemohou dostat malé děti. Zirtek kapky má životnost 5 let.
Analogy
V případě, že Zyrtec antialergický lék není vhodný pro složení nebo cenu, můžete si vybrat podobné léky:
- Zodaku Lék je kompletní analog Zirtek. Mají podobný účinek, farmakokinetiku, formy uvolňování, indikace, kontraindikace a další ukazatele. Před změnou antialergických léků se však poraďte s lékařem. Cena Zodaku ve formě kapek je 207 rublů.
- Fenistil. Dimetindena maleát je účinná látka s antipruritickým a antialergickým účinkem. Kromě toho existuje slabý sedativní účinek. Lék ve formě kapek se používá u dětí staršího věku od 1 měsíce, ale jeho účinnost je nižší a četnost vedlejších účinků je vyšší. Kromě kapek je Fenistil dostupný ve formě gelu, emulze a krému. Ceny všech forem se pohybují od 290 do 370 rublů.
- Claritin. Léčivo je dostupné na bázi Loratadinu, který účinně zvládá pollinózu, alergickou dermatitidu a chronickou kopřivu. Tam jsou sedace, bolesti hlavy, zvýšená chuť k jídlu. 10 tablet stálo 225 rublů a 60 ml sirupu - 250.
- Erius. Léčivá látka se nazývá desloratadin a je zlepšeným vzorcem loratadinu. Takže užívání léku nezpůsobuje ospalost a další nežádoucí účinky se objevují pouze ve vzácných případech. Zároveň je účinnost nástroje vysoká. Erius se vyrábí ve formě sirupu a tablet, ale jeho cena je téměř 2krát vyšší než cena Zyrtek - 590 rublů.
Cena kapek Zyrtec
Zyrtec je možné zakoupit v jakékoli lékárně ve městě nebo si jej objednat v internetovém obchodě, kde si můžete přečíst recenze o léku a najít ten správný produkt za cenu. Další informace o nákladech na kapky, které závisí na výrobci, můžete z níže uvedené tabulky.