Hlavní Analýzy

Co odlišuje přípravek Claritin od přípravku Loratadine?

Zvažte účinné a populární léky pro léčbu alergií, porovnejte jejich vlastnosti, výhody, nevýhody a určete, co je lepší dostat Claritin nebo Loratadin, aby se zbavili bolestivých symptomů.

Srovnání léků

Claritin a Loratadin jsou antialergické, antihistaminika a antipruritika nové generace.

Léky jsou k dispozici ve dvou formách:

  • Tablety, každá - 10 mg účinné látky a další složky.
  • Sirup - v 1 ml obsahuje 1 mg loratadinu.

Léky obsahují stejnou účinnou látku loratadin ve stejném množství.

Indikace pro použití

Použití přípravku Claritin a Loratadine pomáhá eliminovat celoroční a sezónní symptomy alergie:

  • alergická rýma - kýchání, svědění nosu, rinorea;
  • alergická konjunktivitida - svědění a křeče v očích, slzení;
  • alergická dermatitida;
  • kopřivka

Prostředky jsou také vhodné pro léčbu jiných stavů způsobených alergiemi.

Jak si vzít

Vezměte Claritin a Loratadine dovnitř, bez ohledu na jídlo. Pití Loratadinu s Claritinem ve stejnou dobu není nutné, můžete být léčeni jedním z těchto léků. Dospělí užívají 1 tabletu jednou denně.

Pro ošetření dětí určených pro sirup. Dávka závisí na hmotnosti dítěte. S tělesnou hmotností do 30 kg - jedna lžička, pokud je hmotnost vyšší - dvě lžičky sirupu, jednou denně.

Dospělí s poškozením jater nebo ledvin, stejně jako děti mladší 12 let a vážící méně než 30 kg, dávka je snížena o polovinu: tablety - 5 mg a sirup - jedna čajová lžička. Nebo si vezměte plně indikovanou dávku, ale každý druhý den.

Kontraindikace

Výrobce nedoporučuje užívat Claritin nebo Loratadine v následujících případech:

  • individuální nesnášenlivost vůči drogám;
  • stav těhotenství;
  • laktace;
  • děti do 2 let.

Existuje také limit pro pacienty s těžkou poruchou funkce jater nebo ledvin.

Rozdíly

Léčiva jsou odvozena ze stejné účinné látky, mají podobné farmakologické vlastnosti, ale mezi Claritinem a Loratadinem existují rozdíly.

Loratadin - vysoce účinný antialergický lék, druhá generace, se vyrábí v Rusku. Dispensed z lékáren bez lékařského předpisu a za nízkou cenu - od 20 rublů.

Claritin je analogem loratadinu, má s ním identické složení, ale patří do třetí generace léčiv, je vyráběn známou zahraniční farmaceutickou společností a cena produktu je několikrát vyšší ve srovnání s jeho analogem.

Ale stojí za zmínku, že léčebný účinek Claritinu přichází rychleji. Už za půl hodiny pacient začíná pociťovat úlevu a akce trvá déle než jeden den. Bylo také pozorováno, že Claritin je méně pravděpodobné, že způsobuje komplikace.

Nicméně přehledy těch pacientů, kteří užívali drogy, jsou nejednoznačné. Někteří byli účinně pomáhal Loratadin, a oni vidí žádný smysl v používání dražší Claritin. Na druhé straně, levná protějška neměla žádný léčebný účinek a opouštěla ​​ji a změnila na dražší lék.

Z výše uvedeného je vidět, že nemá smysl brát Claritin společně s Loratadinem, to jsou plné chemické ekvivalenty a působí na tělo téměř stejně.

Analogy

Antialergické léky se vyráběly hodně. Suprastinom je nyní používán vzácně, je to prekurzor antihistaminik, má nízké léčivé vlastnosti a velký počet vedlejších účinků.

Nejlepší lék dnes, Erius, je lék třetí, poslední generace, má minimální kontraindikace a vedlejší účinky, ale je velmi drahý.

Zdroje:

Vidal: https://www.vidal.ru/drugs/loratadine__3595
GRLS: https://grls.rosminzdrav.ru/Grls_View_v2.aspx?routingGuid=86d9d5c6-cd64-49e4-8081-c35aa2f78371t=

Našli jste chybu? Vyberte ji a stiskněte klávesy Ctrl + Enter

Srovnání léků Claritin nebo Loratadine

Toto je takzvaný. antihistaminika. Blokují specifické receptory histaminu umístěné na povrchu buněk v různých orgánech a tkáních.

Tyto léky tak eliminují negativní účinky histaminu. Histamin, biologicky aktivní látka, je zodpovědný za rozvoj svědění, otok kůže a sliznic, křeč průdušek a další alergické reakce.

Proto se Claritin a Loratadin používají jako antialergické léky, ale ne pouze. Faktem je, že histamin způsobuje průběh zánětlivých reakcí.

Proto se Claritin a Loratadin používají nejen pro alergie, ale také pro komplexní léčbu jakéhokoli zánětlivého procesu včetně a pro nachlazení dospělých a dětí.

Je pozoruhodné, že Claritin a Loratadine jsou stejné léky, vyráběné pod různými názvy.

Claritin je obchodní značka, pod kterou je léčivo ve formě 0,1% sirupu a tablet o hmotnosti 10 mg. vyrábí belgické pobočky známé nadnárodní společnosti Sharing Plough. A Loratadin je aktivní složkou tohoto léku.

Mnoho domácích firem vyrábí generické analogy Claritinu pod názvem účinná látka Loratadine. Tablety Loratadinu mají stejnou hmotnost jako Claritin - 10 mg.

Skutečnost, že se vyrábí v Rusku a není tak propagovaná a propagovaná jako Claritin ji činí výrazně levnější. V tomto případě však hrozí nebezpečí, že se získají výrobky nízké kvality vyrobené v rozporu s technologií.

I když existují tablety Loratadin Teva, vyrobené maďarskou společností Teva. Náklady na tento lék není o mnoho levnější než Claritina. Kromě toho je známá německá společnost Lora Hexal vyráběná ve formě tablet německou společností Salyutas.

Laura Hexal je levnější než Claritin. Zdá se, že rozdíl v nákladech na reklamu.

Kromě těchto léků existují další, jejichž aktivní složkou je Loratadin.

  • Claridol pilulky. Indie, Shreya.
  • Lomilan - sirup, suspenze, tablety. Fir Lek, Slovinsko.
  • Erolin - pilulky. Maďarsko, Etis.
  • Alerpriv - pilulky. Argentina, Kemika.
  • Klargotype, Klarifarm, Clarifer, Clarincens, Klarotadin - četné ruské léky vyráběné v tabletách, sirupy a suspenzích různými ruskými společnostmi.

Hmotnost tablet a procento sirupů a suspenzí jsou všude stejné. Náklady na tuzemské fondy jsou však obvykle nižší než dovážené. Stojí za zmínku, že levné není vždy špatné. Získáním značkového léku se však stále více chráníme před paděláním.

Klaritin nebo Loratadin: co je lepší a jaký je rozdíl

Farmakologický účinek

Hlavní složkou Claritinu - loratadinu je tricyklická látka se selektivní antihistaminickou aktivitou.

Použití tablet nebo sirupu v dávce určené lékařem nezpůsobuje sedativní a anticholinergní účinek, léčivo neovlivňuje fungování kardiovaskulárního systému.

Vývoj antialergické aktivity je pozorován po dobu 60-180 minut, maximální koncentrace aktivní složky - po 9-11 hodinách, zachování účinnosti - během dne.

Rezistence na Claritin není pozorována po 25-28 dnech pravidelného příjmu tablet nebo sirupu.

Účinná látka se rychle vstřebává. Užívání léků spolu s jídlem způsobuje zpoždění absorpce loratadinu, což však neovlivňuje klinický účinek.

Indikace a dávkování

Claritin je indikován k léčbě:

  • Pollinóza, celoroční rýma alergického původu, konjunktivitida alergické etiologie za účelem odstranění takových příznaků, jako je svědění nosu, kýchání, rinorea a spalování očí.
  • Alergická kožní onemocnění.
  • Chronická idiopatická kopřivka.

Pro usnadnění použití je léčivo prezentováno v několika dávkových formách: tablety a sirup pro vnitřní podávání. To vám umožní zvolit správnou léčbu pro pacienty různých věkových skupin.

  • 2-12 let: vezměte v úvahu tělesnou hmotnost. Více než 30 kg: 1 ks. 1 krát denně. Méně než 30 kg - doporučené použití sirupu.
  • Dospělí ve věku 12 let: 1 tableta denně.
  • Starší věk, dysfunkce ledvin: úprava dávky není nutná.
  • Tělesná hmotnost nižší než 30 kg: 5 ml 1krát denně.
  • Pacienti do 12 let, tělesná hmotnost vyšší než 30 kg: 10 ml 1krát denně.
  • Dospělí ve věku 12 let: 10 ml 1krát denně.

Kontraindikace a nežádoucí účinky

Tablety Claritinu nejsou předepsány pro:

  • Individuální nesnášenlivost aktivních nebo pomocných látek.
  • Léčba pacientů s tělesnou hmotností nižší než 30 kg, méně než 3 roky.
  • Vzácná dědičná onemocnění spojená s intolerancí na galaktózu a nedostatek laktázy.
  • Kojení.

Sirup se nedoporučuje pro děti do 2 let, s glukózo-galaktózovou malabsorpcí, nedostatkem cukru, isomaltázou, intolerancí fruktózy.

Možnost užívání přípravku Claritin během těhotenství se posuzuje individuálně.

Podle hodnocení pacientů, u dospělých během léčby, jsou možné nežádoucí reakce ve formě bolesti hlavy, zvýšené únavy, ospalost, nevolnost, gastritida, palpitace, tachykardie, kožní vyrážka.

Děti si mohou stěžovat na bolest hlavy, někdy dochází ke zvýšení nervozity, sedace.

Seznam levných analogů Claritinu

Cena claritinu je tvořena následovně:

  • Tablety 10 mg, 10 ks. - od 240 rublů, 30 ks. - od 610 rublů.
  • Sirup 60 ml - od 270 rublů.

Pokud je to nutné, můžete nahradit Claritin analogem levnějším z ceny, ale se stejnou účinnou látkou (loratadin):

  • "Claridol" - tablety jsou levnější než indická produkce, od 100 rublů. za 7 kusů
  • "Lomilan" - od 130 rublů.
  • "Clarsens" - od 74 rublů.
  • Loragexal je levný analog Claritina, od 55 rublů.
  • Klarotadin - domácí výrobce, od 130 rublů. pro 10 tablet.
  • "Loratadin-Akrikhin" - ruský ekvivalent, od 70 rublů. pro 10 ks.
  • "Loratadin-Teva" (Izrael) - od 180 rublů. pro 10 tablet.

Přípravky na bázi cetirizinu se mohou střídat s podobnými terapeutickými účinky (např. Při vzniku vedlejších účinků):

  • Cetirizin-Astrapharm - od 49 rublů. pro 10 kusů;
  • Cetirizin-Teva - od 209 rublů. pro 30 tablet;
  • "Desloratadine" (od společnosti Canon, Teva, Lekhim, stejně jako Deszlor) - od 127 rublů. pro 10 kusů;
  • "Levocetirizin" (Sandoz, Teva) - od 274 rublů. pro 14 ks.

Seznam náhradníků za děti

V dětství od 2 let může lékař navrhnout použití:

  • Claridol sirup - od 80 rublů.
  • Clarincens sirup - od 110 rublů.
  • Klarotadina - od 170 rublů.
  • Loratadin-Akrikhina - levný lék, podobný ve složení, od 180 rublů.

Pokud je nutné zvolit generika nebo náhradníka, je nutná předběžná konzultace s lékařem.

Klaritin nebo Zyrtek - což je lepší?

Zyrtec i Claritin jsou zástupci druhé generace antialergických léčiv. I přes jednu generaci se léky liší v klíčových charakteristikách - složení.

Aktivní složkou přípravku Zyrtek je cytrizin. Léčivo je dostupné ve formě tablet, stejně jako kapky pro vnitřní podávání.

Pokud si pacient přeje používat sirup, měl by být předán Claritinu. Tablety se doporučují od 6 let a kapky od 12 měsíců.

Přípravek Zyrtec bude vhodný, pokud budete potřebovat léčit děti od 1 roku, zatímco Claritin je prokázán pouze od 2 let.

Drogy jsou zaměnitelné: s intolerancí vůči ceterysinu můžete zkusit užívat loratadin a naopak.

Podle výsledků klinických studií vyvolává užívání cetirizinu několikrát častěji než loratadin rozvoj ospalosti a poruch koncentrace.

Ve výběrovém procesu se proto doporučuje, aby pacienti, jejichž odborná činnost vyžaduje zvýšenou pozornost, jednali s lékařem a zvážili možnost použití přípravku Claritin.

Současně se Zirtek vyvíjí během prvních 60 minut po požití, zatímco Claritin může trvat několik hodin.

Oba léky vykazují výrazné antialergické vlastnosti a účinně zastavují projevy senné rýmy a celoroční alergie.

Výběr vhodného léku se provádí s přihlédnutím k řadě faktorů: věku, rysům odborné činnosti, přítomnosti souvisejících onemocnění (dysfunkce jater a ledvin).

Claritin nebo Loratadine

Claritin a Loratadin jsou přesné strukturní analogy, zatímco druhý je několikrát levnější (70 rublů pro 10 tablet).

Pod obchodním názvem "Loratadin" tablety vyrábí mnoho farmaceutických společností: na policích lékáren můžete najít léky ruské (Akrihin) i zahraniční produkce (Teva).

Princip působení a indikace pro použití v léčivech jsou podobné. Jak Claritin, tak Loratadin jsou prezentovány v několika formách: tablety a sirup pro vnitřní podání. Léčiva vykazují účinnost při léčbě alergické rýmy, konjunktivitidy, dermatitidy, kopřivky.

Claritin a Loratadine mohou být použity bez ohledu na jídlo, ale měli byste se zdržet kombinovaného užívání obou léků najednou. Návod k použití uvádí, že pro léčbu mladých pacientů ve formě sirupu, jehož dávka je zvolena na základě tělesné hmotnosti.

Pokud pacient nemá možnost koupit Claritin, pak rozpočet Loratadin bude vysoce kvalitní, plná náhrada (léky se neliší).

Lék je pacienty dobře snášen, pokud se používá v doporučené terapeutické dávce, na doporučení a pod dohledem lékaře.

Cetrin nebo Claritin

Tsentrin i Claritin jsou zástupci 2. generace antihistaminik, které se liší svým složením, ale mají podobný terapeutický účinek.

Claritin může být prostředkem volby při léčbě pacientů s dysfunkcí kardiovaskulárního systému, protože účinná látka nemá žádný vliv na jeho práci.

Náklady na Claritin jsou vyšší, ale pacienti je lépe snášejí, účinná látka zůstává v plazmě delší. Tsetrin je přesný strukturní analog Zyrtek.

Claritin nezpůsobuje rozvoj ospalosti, zatímco na pozadí podávání Tsetrinu byla někdy hlášena podobná nežádoucí reakce. Pro vyrovnání vývoje se doporučuje užívat lék ve stejnou denní dobu - před spaním. Viz také: levná náhrada za Tsetrin.

Klaritin nebo Suprastin

Obě léčiva jsou ve farmakologické skupině analogická - antihistaminika, ale jsou zástupci různých generací.

Suprastin je lék první generace, který rychle zmírňuje příznaky alergie, ale je horší tolerancí a velkým počtem nežádoucích nežádoucích účinků.

V přípravcích s různým složením a aktivní složkou Suprastin mnohem častěji způsobuje takové charakteristické nežádoucí reakce jako ospalost a zhoršenou koncentraci.

Přípravy staré generace mají řadu charakteristických rysů:

  • Dávkové formy: nejen tablety, ale také roztoky pro injekce. To může být určitá výhoda, když je vyžadován rychlý antihistaminický účinek.
  • Způsob aplikace: denní dávka Suprastinu je rozdělena do několika (2-3) dávek během dne, zatímco Claritin je dostačující pro použití pouze 1 krát denně.
  • Na pozadí léčby přípravkem Suprastin se vyvíjely nežádoucí reakce ve formě třesu, bolesti hlavy, leukopenie, glaukomu, záchvatů, zrakového postižení, hypotenze, nevolnosti, zvracení, bolesti břicha, retence moči, fotosenzibilizace. S rozvojem těchto nebo jiných nežádoucích účinků je užívání léku zastaveno a okamžitě vyhledejte radu lékaře.

Pokud jde o náklady, cena za Suprastin, levnější než Claritin, je asi 3 krát nižší než 125 rublů. pro 20 tablet a 150 rublů. pro 5 ampulí 20 mg / ml.

Lékaři doporučují dávat přednost moderním lékům, které mají správný terapeutický účinek a vyznačují se lepší snášenlivostí.

Pokud jste přecitlivělý na léčivou látku Claritin, lékař může zvážit použití přípravku Suprastin a jeho levnějších protějšků.

Erius nebo Claritin

Erius - zástupce 3. generace antihistaminik na bázi desloratadinu. K dispozici ve formě tablet (od 630 rublů. Pro 10 kusů 5 mg) a sirup pro orální podání - od 635 rublů. pro 60 ml.

I přes vysoké náklady je Erius vysoce účinným a vysoce kvalitním lékem. Dávkovači forma sirupu se často doporučuje dětem z důvodu bezpečnosti a účinnosti.

Indikace pro použití v léčivech jsou identické. Od užívání tablet Erius by se měl vyhnout reakcím na intoleranci, léčbě pacientů mladších 12 let, těhotných a kojících žen. Sirup může přijímat děti od 6 měsíců.

Erius se doporučuje užívat 1 krát denně. Příjem léčiva by měl být zastaven poté, co bylo možné odstranit příznaky a obnovit, když se znovu objeví.

Oba antihistaminika jsou pacienty dobře snášena, ale lékaři stále více preferují nové generace léků, Erius bude lepší.

Co je lepší - Tavegil nebo Claritin?

Oba jsou zástupci různých generací antihistaminik. Tavegil odkazuje na první, na Claritina.

Tavegil vykazuje silné antialergické, antipruritické vlastnosti a zmírňuje otoky způsobené bodnutím hmyzem.

Farmakologický účinek se vyvíjí rychle, dosažení maximální účinnosti je pozorováno po 6 hodinách a trvá 12-24 hodin.

Tavegil je určen k léčbě pacientů s sennou rýmou a dalšími alergickými rinopatiami, kopřivkou různého původu, svěděním, svěděnou dermatózou, akutním a chronickým ekzémem, kontaktní dermatitidou, léčivými vyrážkami, bodnutím hmyzem.

Ve srovnání s Claritinem má Tavegil širší rozsah kontraindikací. Tablety nejsou předepisovány pacientům s intolerancí k látkám, patologickým stavům dolních cest dýchacích, mladším 12 měsíců, spolu s inhibitory MAO.

Seznam stavů vyžadujících zvláštní péči v Tavegilu je mnohem širší: stenózy a stenózní žaludeční vředy, obstrukce hrdla močového měchýře, hypertrofie prostaty, problémy s močením, hypertyreóza, glaukom s uzavřeným úhlem.

Claritin je rozhodně lepší, také se stává lékem volby v léčbě alergických stavů u lidí s onemocněním kardiovaskulárního systému, protože Tavegil vyžaduje zvláštní péči při léčbě pacientů s arteriální hypertenzí.

Složení a uvolňovací forma

Claritin je dostupný v oválných tabletách v blistrech po 7, 10 nebo 15 kusech (1-3 blistrech) v krabičce. K přípravku jsou připojeny podrobné pokyny.

Hlavní účinnou látkou léku je loratadin, 1 tableta obsahuje 10 mg této složky. Kromě loratadinu obsahuje léčivo pomocné složky a monohydrát laktózy.

Farmakologický účinek

Léčivo pro léčbu alergií patří do skupiny selektivních blokátorů histaminových receptorů H1. Pokud užíváte pilulku uvnitř terapeutický účinek se vyvíjí v 10-15 minut a trvá 24 hodin nebo více. Účinná látka léčiva nemá přímý vliv na centrální nervový systém, nemá sedativní účinek a neinhibuje rychlost psychomotorických reakcí (za předpokladu, že je dávkování přísně sledováno).

I při dlouhodobém užívání lék nezpůsobuje u pacientů návyky a srdeční abnormality, na rozdíl od některých jiných antihistaminik.

Indikace pro použití

Tablety přípravku Claritin jsou předávány pacientům s následujícími stavy: t

  • Otoky nosní sliznice alergické povahy;
  • Alergická rýma;
  • Alergická konjunktivitida;
  • Exacerbace atopické dermatitidy;
  • Kopřivka;
  • Vyrážka na kůži alergické povahy v důsledku kontaktu s alergenem (potraviny, domácí chemikálie, zvířecí chlupy, prach);
  • Horečka;
  • Alergické reakce na léky.

Kontraindikace

Před zahájením užívání tablet Claritinu by si měl pacient pečlivě přečíst přiložené pokyny, protože léčivo má řadu následujících kontraindikací:

  • Individuální přecitlivělost;
  • Věk u dětí do 3 let;
  • Období kojení;
  • Dědičná intolerance laktózy.

Léčivo je předepsáno s opatrností během těhotenství a v případech výrazných nesrovnalostí v játrech.

Dávkování a podávání

Tablety léčiva jsou určeny pro orální podání, bez ohledu na potravu. Dospělí a děti starší 12 let předepisují 1 tabletu denně 1 krát denně.

Děti od 3 do 12 let, lékař vypočítá dávku léku v závislosti na tělesné hmotnosti pacienta. To může být ½ tableta 1 krát denně nebo 1 celá tableta.

Starší pacienti nebo pacienti s poruchou funkce jater nejsou zpravidla nutné. Délka léčby se stanoví individuálně. Při přímém kontaktu s alergenem nebo při eliminaci urtikárie stačí jedna tabletka.

Použití v průběhu březosti a laktace

Bezpečnost přípravku Claritin nebyla stanovena při užívání tablet u těhotných žen, proto se tento lék nedoporučuje k léčbě alergií u těhotných žen. V případě potřeby by měla léčba pečlivě vyhodnotit možná rizika pro plod a očekávané přínosy pro ženu.

Vzhledem k tomu, že loratadin může být vylučován do mateřského mléka, není Claritin indikován k léčbě žen během kojení. Pokud je to nutné, léčba by měla chvíli přerušit kojení.

Vedlejší účinky

Ve většině případů je lék pacienty dobře snášen, avšak u jedinců se zvýšenou individuální citlivostí se mohou vyvinout následující nežádoucí účinky:

  • Bolesti hlavy, podrážděnost, letargie, ospalost, apatie;
  • Závratě;
  • Zvýšená chuť k jídlu, sucho v ústech, nevolnost, zvracení ve vzácných případech;
  • Dysfunkce jater;
  • Bušení srdce;
  • Alopecie.

Předávkování

Při přesném dodržení dávky určené lékařem je pravděpodobnost předávkování prakticky nulová. Při náhodném požití většího počtu tablet nebo významném překročení doporučené dávky se u pacienta objeví příznaky předávkování, které jsou vyjádřeny následujícími klinickými příznaky:

  • Nevolnost, gastralgie, zvracení, nadýmání;
  • Snížený krevní tlak, tachykardie;
  • Ospalost, slabost, apatie.

S rozvojem těchto projevů se doporučuje pacientovi navodit zvracení, propláchnout žaludek, dát do enterosorbentu. V případě potřeby se provede symptomatická léčba.

Interakce s jinými léky

Claritin tablety mohou zvýšit terapeutický účinek pilulek na spaní, sedativ a sedativ.

Při současném použití léku s alkoholem se zvyšuje inhibiční účinek na centrální nervový systém.

Při jmenování léku enterosorbenty nebo antacidy by měl být zachován interval mezi dávkami, který by měl být nejméně 3 hodiny, jinak bude léčebný účinek loratadinu snížen.

Zvláštní pokyny

Osoby náchylné k alergickým reakcím by měly přerušit užívání přípravku Claritin před prováděním diagnostických testů, protože antihistaminika mohou vést ke zkreslení výsledků výzkumu.

Pro děti do 3 let, Claritin je předepsán ve formě sirupu, lékař vypočítá dávku léku v závislosti na tělesné hmotnosti.

Během léčby drogami můžete pokračovat v řízení automobilu nebo mechanismů, protože loratadin neovlivňuje činnost centrálního nervového systému.

Analogové tablety Claritinu

Analógy léčiva Claritin zahrnují:

Před výměnou předepsaného léku za jeden z uvedených analogů se vždy poraďte se svým lékařem.

Dovolená a podmínky skladování

Claritin ve formě tablet vydávaných z lékáren bez lékařského předpisu. Tablety uchovávejte v dosahu dětí do 25 ° C. Doba použitelnosti léku v této formě uvolňování je 4 roky. Po této době nelze lék užívat perorálně.

Clarit cena

Přibližné náklady na tablety Claritin v lékárnách v Moskvě je 160 rublů.

Hodnotit klaritin na 5-bodové stupnici: (hlasů4, průměrné hodnocení2.5 z5)

Přípravky ze stejné farmakologické skupiny: Ketotifen Kvamatel Intal Psilo-balsam Ranitidin Zyrtec tablety Opatanol LoraGEKSAL Suprastin Suprastinex Suprastin injekce Tavegil Fenistil kapky Cetirizin kapky Cetrin Cetirizin

Indikace pro použití

Co pomáhá Loratadine? Podle pokynů je lék předepsán v následujících případech:

  • alergická rýma;
  • zánět spojivek;
  • pollinosis (sezónní alergie na travní a stromový pyl);
  • kopřivka;
  • angioedém (angioedém);
  • svědění dermatózy;
  • pseudoalergické reakce;
  • alergické reakce způsobené bodnutím hmyzem;
  • při léčbě onemocnění zahrnujících alergické projevy;
  • potravinové alergie.

Návod k použití Dávkování Loratadinu

Bez ohledu na formu užívanou ústy před jídlem.

Podle instrukcí jsou dospělým a dětem od 12 let předepsány 1 tableta Loratadinu (10 mg) nebo 2 lžičky. sirup denně.

Délka kurzu je obvykle 10-15 dnů. V některých případech je délka terapie nastavena individuálně a může trvat 1 až 28 dní.

Děti ve věku 3-12 let, je obvyklé předepisovat 1/2 tablety loratadinu nebo jednu čajovou lžičku sirupu denně.

Děti, jejichž hmotnost přesahuje 30 kg, je lék předepsán 1 tableta nebo 2 lžičky. sirup denně.

Účinnost a bezpečnost použití u dětí mladších než 1 rok nebyly hlášeny.

Vedlejší účinky

Instrukce upozorňuje na možnost vzniku následujících nežádoucích účinků při předepisování přípravku Loratadine: t

  • U dospělých: bolest hlavy, únava, sucho v ústech, ospalost, nevolnost, gastritida, alergické reakce (vyrážka), anafylaxe, alopecie, abnormální funkce jater.
  • U dětí: bolest hlavy, zvýšená nervová podrážděnost, sedace.

Nežádoucí vedlejší účinky byly přibližně stejné jako u placeba.

Přípravek Loratadine je kontraindikován v následujících případech:

  • přecitlivělost na léčivou látku nebo jiné složky léčiva, t
  • období těhotenství a laktace,
  • děti do 1 roku.

Při závažných onemocněních ledvin a jater užívejte pod dohledem lékaře. Pacienti s těžkým poškozením jater musí snížit dávku léku prostřednictvím možného snížení clearance (počáteční dávka 5 mg se doporučuje 1krát denně nebo 10 mg každý druhý den).

U pacientů s výrazným přebytkem doporučené dávky se u pacientů objeví cephalgie, ospalost a tachykardie. V případě předávkování okamžitě vyhledejte kvalifikovanou lékařskou pomoc.

Je nutné umýt žaludek, provokovat zvracení (k tomu můžete použít ipecac sirup). Dále jsou přiřazeny enterosorbenty (například hladké nebo bílé aktivní uhlí).

Analogové Loratadin, cena v lékárnách

V případě potřeby můžete Loratadin nahradit analogem účinné látky - jedná se o léky:

  1. Alerpriv,
  2. Klalerlergin,
  3. Clargothil
  4. Clarosens
  5. Claridol,
  6. Claritin,
  7. Clarifer,
  8. Klarotadin,
  9. Lomilan,
  10. Laura Hexal,
  11. Lotharen,
  12. Erolin.

Výběr analogů je důležité pochopit, že pokyny pro použití Loratadinu, ceny a recenze léků podobných akcí neplatí. Je důležité, abyste se poradili s lékařem a ne aby se léčivo nezávisle nahradilo.

Cena v lékárnách v Rusku: tablety Loratadine 10 mg 10 ks. - od 8 do 20 rublů, podle 792 lékáren.

Skladujte na suchém, tmavém místě při teplotě do 25 ° C. Uchovávejte mimo dosah dětí. Doba použitelnosti - 3 roky. Obchodní podmínky lékárny - bez lékařského předpisu.

Co říkají recenze?

Podle hodnocení lékařů je Loratadin jedním z nejpopulárnějších antialergických léků druhé generace. Ve srovnání s některými analogy je levná a vyznačuje se výrazně vyšší antihistaminovou aktivitou, která je způsobena vyšší pevností vazby na periferní receptory související s typem H1.

Odborníci říkají, že lék nevykazuje sedativní účinek, nemá kardiotoxický účinek, nezvyšuje účinek ethylalkoholu, prakticky neinteraguje s jinými léky a nezpůsobuje závislost.

Mnozí dospělí po použití přípravku Loratadine to považují za účinný a cenově dostupný lék s mírným a dlouhodobým účinkem. Je také velmi vhodný pro použití u dospělých i dětí.

Loratadine nebo Claritin - což je lepší?

Hlavní složkou přípravku Claritin je loratadin (a látka je obsažena v tabletách a sirupech ve stejné koncentraci jako v přípravku Loratadine).

Vzhledem k tomu, že se jedná o farmaceutický ekvivalent, významně se liší ceny. Claritin vyráběný firmou Schering-Plough je řádově dražší než jeho ruský protějšek, a proto můžeme říci, že Loratadin je levným ekvivalentem Claritinu.

Další návod k použití

Zyrtec (kapky tablet) SinglonNazoneksGioksizon mastKromohexální (sprejové kapky) ZodakSingularTavegyl Disinit nosní sprej

Aktivní složka:

Farmakologická skupina

  • Antialergický blokátor H1-histaminového receptoru [H1-antihistaminika]

Nosologická klasifikace (ICD-10)

  • H04.9 Onemocnění slzného aparátu neurčené
  • H06.0 Léze slzného aparátu při nemocech zařazených jinde
  • H10.1 Akutní atopická konjunktivitida
  • H57.8 Další nespecifikovaná onemocnění oka a adnex
  • J00 Akutní nosofaryngitida [rýma]
  • J30 Vasomotorická a alergická rýma
  • J30.1 Alergická rýma způsobená pylem
  • L20 Atopická dermatitida
  • L23 Alergická kontaktní dermatitida
  • Svědění L29
  • L29.8 Další svědění
  • L50 Urtikarie
  • L50.1 Idiopatická urtikária
  • R06.7 Kýchání
  • T78.4 Alergie nespecifikovaná

3D obrazy

Složení

Popis lékové formy

Sirup: čirý, bezbarvý nebo nažloutlý, bez viditelných částic.

Tablety: oválné, bílé nebo téměř bílé barvy, neobsahující žádné cizí vměstky, na jedné straně je riziko, ochranná známka „Cup and flask“ a číslo „10“, druhá strana je hladká.

Farmakologický účinek

Farmakologický účinek - antialergikum, antipruritikum, H1-antihistaminikum.

Farmakodynamika

Loratadin - účinná látka léku Claritin® - je tricyklická sloučenina s výrazným antihistaminickým účinkem a je selektivním blokátorem periferních receptorů H1-histaminu. Má rychlý a dlouhodobý antialergický účinek. Nástup účinku - do 30 minut po užití léku Claritin® uvnitř. Antihistaminický účinek dosahuje maxima po 8–12 hodinách od nástupu účinku a trvá déle než 24 hodin.

Loratadin neproniká BBB a neovlivňuje centrální nervový systém. Nemá klinicky významný anticholinergní nebo sedativní účinek, tj. při aplikaci v doporučených dávkách nezpůsobuje ospalost a neovlivňuje rychlost psychomotorických reakcí. Užívání léku Claritin® nezvyšuje QT interval na EKG.

Při dlouhodobé léčbě nebyly pozorovány žádné klinicky významné změny v životních funkcích, datech fyzického vyšetření, laboratorních výsledcích nebo EKG výsledcích.

Loratadin nemá významnou selektivitu pro H2-histaminové receptory. Neinhibuje reuptake norepinefrinu a má malý vliv na kardiovaskulární systém nebo funkci kardiostimulátoru.

Farmakokinetika

Loratadin se rychle a dobře vstřebává v zažívacím traktu. Tmax plazmatického loratadinu je 1–1,5 hodiny a jeho aktivní metabolit, desloratadin, 1,5–3,7 hod. Jíst zvyšuje Tmax loratadinu a desloratadinu přibližně o 1 hodinu, ale neovlivňuje účinnost léčiva. Cmax loratadinu a desloratadinu nezávisí na příjmu potravy. U pacientů s chronickým onemocněním ledvin se Cmax a AUC loratadinu a jeho aktivního metabolitu zvyšují ve srovnání s těmito ukazateli u pacientů s normální funkcí ledvin. T1 / 2 loratadin a jeho aktivní metabolit se neliší od zdravých pacientů. U pacientů s alkoholickou lézí jater se Cmax a AUC loratadinu a jeho aktivního metabolitu zvyšují 2krát ve srovnání s těmito ukazateli u pacientů s normální funkcí jater.

Loratadin má vysoký stupeň (97–99%) a jeho aktivní metabolit má střední stupeň (73–76%) vazby na plazmatické proteiny.

Loratadin je metabolizován na desloratadin prostřednictvím systému cytochromu P450 3A4 av menší míře systému cytochromu P450 2D6. Vylučuje se ledvinami (přibližně 40% požité dávky) a střevem (přibližně 42% požité dávky) po dobu delší než 10 dnů, zejména ve formě konjugovaných metabolitů. Přibližně 27% požité dávky je vyloučeno ledvinami během 24 hodin po požití léku. Méně než 1% léčivé látky se vylučuje ledvinami v nezměněné formě během 24 hodin po požití léku.

Biologická dostupnost loratadinu a jeho aktivního metabolitu závisí na dávce. Farmakokinetické profily loratadinu a jeho aktivního metabolitu u dospělých a starších zdravých dobrovolníků byly srovnatelné.

T1 / 2 loratadin se pohybuje od 3 do 20 h (průměr 8,4 h) a desloratadin od 8,8 do 92 h (průměrně 28 h); u starších pacientů od 6,7 do 37 hodin (průměrně 18,2 hodiny) a od 11 do 39 hodin (průměrně 17,5 hodin). T1 / 2 se zvyšuje s alkoholickým poškozením jater (v závislosti na závažnosti onemocnění) a nemění se v přítomnosti CRF.

Hemodialýza u pacientů s chronickým selháním ledvin nemá žádný vliv na farmakokinetiku loratadinu a jeho aktivního metabolitu.

Indikace přípravku Claritin®

sezónní (pollinóza) a celoroční alergická rýma a alergická konjunktivitida - symptomatická léčba kýchání, svědění nosní sliznice, rinorea, pálení a svědění v očích, trhání;

chronická idiopatická kopřivka;

kožní onemocnění alergického původu.

Kontraindikace

nesnášenlivost nebo přecitlivělost na loratadin nebo jakoukoli jinou složku léčiva;

vzácná dědičná onemocnění (porušení tolerance galaktózy, Lappova laktázová deficience nebo glukózo-galaktózová malabsorpce) - v důsledku přítomnosti laktózy, která je součástí tablet; nedostatek sacharázy / izomaltázy, intolerance fruktózy, malabsorpce glukózy a galaktózy - vzhledem k přítomnosti sacharózy, která je součástí sirupu;

období kojení;

do 2 let (pro sirup), 3 roky (u tablet).

S opatrností: závažná abnormální funkce jater; těhotenství (viz. „Použití během těhotenství a kojení“).

Použití v průběhu březosti a laktace

Bezpečnost loratadinu během těhotenství nebyla stanovena. Použití přípravku Claritin® je možné pouze tehdy, pokud zamýšlený přínos pro matku převažuje nad potenciálním rizikem pro plod.

Loratadin a jeho aktivní metabolit se vylučují do mateřského mléka, proto při předepisování léku během kojení je třeba rozhodnout o jeho ukončení.

Vedlejší účinky

Bolesti hlavy (2,7%), nervozita (2,3%), únava (1%) byly pozorovány častěji v klinických studiích u dětí ve věku od 2 do 12 let, kteří užívali lék Claritin® častěji než ve skupině s placebem.

V klinických studiích zahrnujících dospělé se nežádoucí příhody, které byly pozorovány častěji než při použití placeba („dummy“), vyskytly u 2% pacientů užívajících přípravek Claritin®. U dospělých se při užívání přípravku Claritin® častěji než ve skupině s placebem pozorovala bolest hlavy (0,6%), ospalost (1,2%), zvýšená chuť k jídlu (0,5%) a nespavost (0,1%).. Kromě toho byly v postmarketingovém období zaznamenány velmi vzácné zprávy ( t

Claritin nebo loratadin, který je lepší

Alergie mučil! Nápověda :(. Lékařství a zdravotnictví. Konference.

Moderátoři, nechte hodinu, prosím, velmi naléhavé. Dívky, má matka trpí alergiemi na jaře 10 let a pokaždé, když se všechno zhorší. Teď mi zavolala a řekla, že je velmi špatná: (Nos není vůbec suchý, chodí s ručníkem. Její hlava se rozpadá, oči špatně se jí dotýkají, dýchání je těžké. Pila je vždy Claritin, ale tohle jaro vůbec nepomůže: (Kdo v takových případech dělá. Pomoc!

mohu se zeptat i tady?
Když alergie oči jen bobtnat a vodnatá nebo více a suppurate?

Vyléčil jsem jen dítě s konjunktivitidou a oči byly opět oteklé a oteklé: ((po tématu si myslím, že to může být alergické? A je tu rýma: ((
Při léčbě konjunktivitidy lékař předepsal jak antibiotikum, tak antihistaminikum v kapkách. tak ani nevím, co pomohlo

Je taková reakce možná? Móda a krása

Jakmile jsem se začal radovat ze stavu mé kůže, jako na vás :- (objevily se nějaké hrozné červené skvrny (žádné svědění, vypadá to, jako by byly bolestivé) 3 na každé lícní kosti a pár na krku, neměl jsem to v životě. Nezaznamenal jsem žádné změny ve výživě, kromě toho jsem začal pít čaj "Zlatý čaj" před 3 dny Je taková reakce na všechny složky možná? Složení: tymián, zlatý kořen, červený kořen, Kurilův čaj, šípky, jeřáb, malinový list, rybíz, rakytník, chaga.

Analýza složení domu :). Timrina blog na 7ya.ru

Jsi těžké se s věcmi dělit? Připadal jsem si, že je pro mě těžké se zbavit nabytých věcí :)) Každý si myslí, že je to užitečné - něco pro ruku, služka, něco náhle přichází do módy a možná budu milovat parfémy s vůní lilií, nebo přiveďte stejný dětský magnetofon k opravě. Ale zpravidla to všechno nefunguje. Věci prostě přestanou být relevantní, opravy jsou dražší než nové, a zelená obrovská deska nikdy nezapadne do mé služby. Jsem trochu závidivý lidem.

Moje alergie (pokračování). Plánování těhotenství

Včera jsem šel k lékaři, předepsala mi léčbu na vosí žihadlo, takže nedošlo k žádné infekci. 5 záběrů Suprastinu a Calcimusce (něco jako vápník) nejsou antibiotika, 5 dní v řadě. Nikdy bych si nepomyslela, že vosí žihadlo je tak nebezpečné. Stejně jako po psu, rozdíl v aktuálním množství :) A co je nejzajímavější, říkali, že by byli ospalí a nedoporučovali by řídit auto. A já řídím, jinak nic!

HELP! Móda a krása

Pamatujte, dnes se probudil pzhta a jeho obličej je oteklý, nerovný na dotek a hořící. To je jednoznačně alergie, ale v sobotu mám velmi důležité setkání. Možná, že někdo ví o rychlém odstranění nebo snížení těchto příznaků. Velmi důležité! Děkuji.

Antihistaminika ALL.. Dětská medicína

Na prahu sezóny tak řečeno. Nejnovější pohledy zde nejsou zajímavé :), ale v zahraničí, na antihistaminikach. Řekněme, že jsem jednoznačně slyšel od pediatrů verzi, že je lepší prokázat suprastin než modernější claritin. Typ na první straně - ospalost. Tak co? No, dítě bude spát víc, nebude řídit auto! Na druhou stranu jsem slyšel, že verze, kterou suprastin je špinavá. Existuje spousta dalších přísad. A obecně, co suprastin v naší době! Zde zyrtek, i když drahé, ale stojí za to. C.

Alergie, sdílení zkušeností, pliiz.. Medicína a zdraví

Moje alergie se projevila před čtyřmi lety, sezónně v srpnu až září. Přirozeně jsem ji poznal v následujícím roce - po úplném opakování symptomů jsem četl dostatek literatury na toto téma, zásobené léky a posledních pár měsíců jsem se cítil docela slušně po celý měsíc exacerbace. Ale teď v každém ročním období s frekvencí asi jednou za měsíc, někdy častěji, mám následující příznaky: oči se začnou ostře škrábat, slzy proudí, během pouhých pěti až deseti minut jsou moje víčka velmi velká.

Maminky alergiků, konzultujte. Dětská medicína

Nyní zavolala přítelkyně - ona a její dcera jsou na moři 3,5 let, v hlubinné díře. Alergická rýma začala v mělké, místní DoHtur řekl doslova "pít na suprastinchyk", ne slovo o dávce, ale Mammy se nějak snaží dát tento lék malý. Řekni mi, co teď děti předepisují z antihistaminik a v jakých dávkách? Když pili, měli s sebou Eriuse. Moderátoři, prosím, nepřenášejte hodinu, musím rychle reagovat s doporučeními :-) *** Téma.

Co je lepší Klaritin nebo Tavegil ?. Dítě od 1 do 3 let

2 roky starý, a navíc v tom léku všech nebezpečí je napsán v anotaci.

Alergie a sympatizanti se zajímají o drogy.

Existuje nějaká kouzelná pilulka, kterou pijete a žádná alergie po dobu 8 hodin? Mám silnou alergii na kočku, ale musím žít ve stejném bytě po dobu 3 dnů :-( Co byste hodili dovnitř, aby ani červené oči, ani snot, ani nepříjemný kašel nebyly? *** Téma bylo přesunuto z konference "O vašem vlastním dívčí

Teplota klesla. Dětská medicína

Nedávno si stěžovali na vysokou horečku. Teď - právě naopak. Naše diagnóza je akutní bronchitida. Podezření na pneumonii nebylo odůvodněné (pah-pah-pah). Ale teď naše teplota klesla z 38-39 na 36-36,2 (maximum). Dítě je zima. Co to mohlo znamenat?

claritin vs zyrtek. Dětská medicína

Moje dcera má exacerbaci dermatitidy po očkování, začala dávat zyrtek. Dáme druhý týden. Pak dostala alergickou vyrážku. Tak, že jsem se rozhodl, že je to plané neštovice. Šli jsme k lékaři dnes, řekla, zrušit zyrtek, 5 dní, aby se claritin a doplňky vápníku, pak se vrátit do zyrtek. Má to smysl? Jsem napjatý vrstvením různých léků.

Alergie na kousnutí komárů. Dítě od 1 do 3 let

Situace s mým neosměšeným čela ((jak jsem již napsal v ELENA nahoře, se starším něčím nepochopitelným ((už 4 dny její nos byl strašně ucpaný, bolela hlava (ne sinusitida)), slabost k třesu a zimnice, nevolnost a přetrvávající kašel (od - pro snot na zadní stěně.) Dávám gumu, inhalace a nějaký druh slepé uličky ((žádné zlepšení. Sladká a citrusová dermatitida se projevuje v rozumných mezích, není tam žádná alergie na kvetení. Předtím to lékař sledoval ve stejný den, všechno bylo a večer to začalo.

O pollinóze a antihistaminikách. Dětská medicína

Syn a manžel si Eriuse vezmou, takže ho všichni lékaři chválí a výsledek je nulový (: Šli jsme na chatu - syn není nic jiného než oteklé oči (ttt) - a to je, když Kromgeksal kopá. V noci jsem začal pálit, pil jsem suprastin - všechno bylo pryč, zatímco my jsme jeli do Moskvy, můj manžel se opil, začal padat, oči měl zalévané - kratší než hrůza, sundal jsem dvě tablety suprastinu. že Erius je dobrý.

Maminky alergické než teplota churns. Dětská medicína

Dcera 2. den 39 a výše. Fandit není poprvé, za jejich 2,4 let. Asi před rokem, při vysoké teplotě, bylo dítě nejprve sypáno od hlavy k patě. Hrozná vyrážka trvala několik dní a ani na antihistaminiku + nafouknutém obličeji, očích jako štěrbinách nedošlo ke zlepšení. V kojeneckém věku byla taková vyrážka jednou, když jsem jí krmila a jedla domácí lanýže s kakaem. Rozhodli jsme se, že je to z interferonových čípků, které zahrnují kakaové máslo. Zrušili je. Další.

O drogách. Tillotam blog na 7th.ru

Podle materiálů místa [link-1] Mnoho drahých léků má levnější protějšky se stejným složením (seznam). Nurofen (120rub) a Ibuprofen (10rub) Mezim (300rub) a Pancreatin (30rub) No-shpa (150rub) a Drotaverina hydrochlorid (30rub) Panadol (50rub) a Paracetamol (5rub) Belosalik (380rub) a Akriderm SK (40rub) Bepanten (250rub) a Dexpanthenol (100rub) Betaserk (600rub) a Betahistin (250rub) Bystrummgel (180rub) a Ketoprofen (60rub) Voltaren (300rub) a Diclofenac (40rub).

Urtikarie? Dětská medicína

V pondělí, pozdě večer, když se vrátil z zkoušky, Maxim začal svrbět, když udeřil domů a stáhl dítě, zjistili, že celá záda a paže jsou pokryty puchýři (jako by žihadla kopřivy), puchýře samy byly horké na dotek. Jeho obličej a krk, jeho oči začaly krvácet, oční víčka se mu rozšířila a zavolali sanitku, dali Claritinovi. Lékaři diagnostikovali alergickou reakci, nabídli, že půjdou do nemocnice, odmítli jsme, pak nalili lék do žíly a aktivovali ji.

Analógy léků. Catherine Deneuves blog na 7ya.ru

Diflucan (500 r) - Fluknazol (30 r) Mezim (?) - Pancreatin (mnohem levnější a více obalů) Immodium (100-120 r) - Loperamid (2krát levnější 3krát více), ale koupil jsem s Loperamidem v běžné lékárně je levné a v 36.6 mají také své vlastní jméno a za cenu srovnatelnou s Immodiem. No-shpa (karta 200r 60) - Droterin (karta 50 r - 50). Lomilan (110 r) - Lora Hexal (75 r) Panadol - Paracetamol Zovirax - Acyklovir Ciplox (20 rub.) - ciprofloxacin (200 ot.) Lioton gel.

Lékárnička na silnici (pokračování). Arishka blog na 7ya.ru

4. Léky na bolest v krku Pokud trpíte bolestmi v krku nebo chrapotem, antiseptické (antimikrobiální) léky pro místní použití pomohou: HEXORAL (roztok, sprej), HOROREXEXININ (roztok), tablety resorpce SEBIDIN nebo STRIPSILS; při infekčních a zánětlivých onemocněních ústní dutiny a nosohltanu aplikujte přípravek HEXASPRAY (není předepsán dětem do 1 roku věku), IODINOL (roztok pro kloktání). 5. Přípravky pro kašel Rozlišujte mezi mokrým kašlem (s vykašláváním sputa) a suchým (bez.

Fenistil - záchrana před alergiemi

Problém svědění, vyrážek a zčervenání kůže je dobře známý dětem, které jsou náchylné k diatéze. Tato obsedantní choroba je alergická reakce, která může být dramaticky zhoršena, pokud je zavedena do stravy nového produktu. Tělo takového dítěte může také prudce reagovat na očkování, na produkty péče o pleť, domácí chemikálie, léky a kousnutí hmyzem. Ve všech těchto případech je důležité nejen poradit se s lékařem o příčině alergické reakce a předepsat léčbu, ale.

Chřipka: nehlášená válka. Lékárnička

Jak se dostat nemocný, nebo Co nelze udělat s chřipkou?

7 otázek a odpovědí o SARS a chřipce. Katarální a virové.

Influenza virus a ARVI: jak se chovat a jak se chránit?
. Skládá se z následujících složek: rimantadin, schopný neutralizovat viry; paracetamol, který má analgetické a antipyretické účinky; rutosid, který zlepšuje stav cévní stěny; glukonát vápenatý, který podporuje kapilární oběh; loratadin, prevence otoku tkáně; Vitamin C, který zvyšuje obranyschopnost organismu. Všechny složky AnviMaxu působí souběžně, komplexně, což zajišťuje nejen úplné uzdravení, ale i zkrácení doby nemoci. Lék AnviMax přichází ve formě sáčků (sáčků) s rozpustným práškem, který se mění v léčivý nápoj. Čtyři ra.
. Skládá se z následujících složek: rimantadin, schopný neutralizovat viry; paracetamol, který má analgetické a antipyretické účinky; rutosid, který zlepšuje stav cévní stěny; glukonát vápenatý, který podporuje kapilární oběh; loratadin, prevence otoku tkáně; Vitamin C, který zvyšuje obranyschopnost organismu. Všechny složky AnviMaxu působí souběžně, komplexně, což zajišťuje nejen úplné uzdravení, ale i zkrácení doby nemoci. Lék AnviMax přichází ve formě sáčků (sáčků) s rozpustným práškem, který se mění v léčivý nápoj. Čtyři různé příchutě - citron, citron s medem, m.

Půjdeme (co musíte mít v lékárničce)

. Roztok kyseliny borité (dokonale dezinfikuje pokožku a sliznice). Stres dobře zklidňuje a zlepšuje spánek alkohol infuze valeriána nebo motherwort (20-30 kapek). Alergie Vizin oční kapky (v případě alergií na pyl, trávu, čerstvé seno, dolů a peří zvířat). Claritin, suprastin (tablety). Oční absces, infekce nosu, ucho Dezinfekční kapky albutsid, sofradex (kapky), gramicidin (kapky nebo masti). Zhanna Soikina, porodnická gynekologka Lékárnička pro miminko (podrobnosti v březnovém čísle letošního roku). Co je tedy souprava pro první pomoc a co s ní.

Lékárnička budoucí matky. Vitamíny a léčiva.

. Proto by mělo být obvyklé složení vaší domácí soupravy doplněno o následující složky. 1. Multivitaminy. Těhotná žena potřebuje více vitamínů a ani vyvážená strava v tomto období nemůže plně uspokojit potřebu vitamínů a stopových prvků. Nejlepší je užívat multivitaminové přípravky určené speciálně pro těhotné ženy. Vyberte si lék pomůže lékaři. V případě nejrůznějších komplikací těhotenství však může lékař předepisovat vedle užívaných multivitaminů následující léky: Kyselina listová - vitamín B 9, která se doporučuje užívat před 12. týdnem těhotenství, protože při jeho nedostatku se může rozvinout anémie.
. V malých dávkách nebo po krátkou dobu léčby nemá nepříznivý vliv na plod. 11. Antihistaminika. Během těhotenství, v důsledku změny stavu imunitního systému, je pravděpodobnost některých alergických reakcí velká, i když jste se s tímto onemocněním nikdy předtím nemuseli vypořádat. V tomto případě takové známé léky pomohou SUPRASTIN, CLARITIN. Na závěr připomínáme: užívat jakékoliv léky pouze po konzultaci s lékařem as maximální opatrností - až 12 týdnů těhotenství. Nadezhda Zaretskaya Porodnice-gynekolog, cms, lékař nejvyšší kategorie.

Sandpaper ruce. Poradit prostředky. Móda a krása

Poprvé v této části konference jsem se zoufale snažil tento problém vyřešit, narazil jsem na tuto sekci :-) Pomoc s radami. Co dělat s rukama? Strašně suchá pokožka rukou, nemohu ani popsat stav kůže kolem nehtů, s konečky prstů, které se nelepím na látky, nafouknuté nylonové punčocháče :- (Obyčejné krémy na ruce, které mi pomohly zjemnit ruce, nepomáhají. Kay - Silicone Cream-Scrub-Moisturizer Reakce je nulová, obecně jsem.

Řízení vozidel. Lékárnička

. Mimochodem, homeopatické léky a akupunktura, ve kterých jsou body relaxace „zapnuty“, jsou také nebezpečné. V každém případě lékaři doporučují, aby se sami léčit. - Co dělat, když je řidič alergický nebo potřebuje k léčbě psychotropní léky? - Prakticky bezpečný z hlediska dopadu na psychiku antialergických léků poslední generace - claritin, zyrtek, telfast a Erius. Tyto pilulky se doporučuje použít pro alergické řidiče. Ale pokud nemůžete dělat bez psychotropních léků, pak v době jejich přijetí bude muset opustit řízení auta. Kromě toho chci zdůraznit, že i zklidňující bylinky, jako je valeriána, maminka, pivoňka, meduňka, mohou zpomalit motorické a duševní reakce.

Jednou jsem si vzal neškodný Tylenol z teploty, kterou jsem pil. Šel jsem.
Výsledek - průchod křižovatky červeně. : (((((
Uvědomil jsem si to, když jsem jel.

A Tylenol byl "noční čas" (noc). To jsem později zjistil analýzou mého chování a zjistil jsem, že je příliš inhibovaný.

Jak jsme léčili diatézu. Diathesis a alergie u dětí

. Tam, kde se ukázalo, že všechno, co jsme udělali na základě doporučení jiných lékařů, je zbytečné a špatné. Například, jak hezká žena středního věku reagovala na fanoušky listů s výsledky našich analýz: "Proč jste udělal test stolice na dysbakteriózu? U chlapce, on měl bolesti žaludku? Alergie testy? Vyčistit, nebo vyhazovat: výsledky testování alergie lze považovat za informativní až po 4. Coprology? Není nutné... Sterilita mléka? Mami, nemáte co dělat? " Nejpozoruhodnější bylo, že doktor znovu pokračoval: „Vaše dítě má kožní problémy. Kožní onemocnění. Je to kůže, kterou je třeba léčit, jinak může mít debut astmatu, nyní je to velmi často.“ A předepsal kurz hormonální terapie - po dobu čtyř týdnů v určitém.

Kvetoucí malátnost: jak pomoci vašemu dítěti vyrovnat se s alergiemi.

. Antihistaminika jsou účinná pouze v období exacerbace. Je však možné připravit dítě na období květu, pokud dva týdny před tím, než začne provádět přijímání membránových stabilizátorů. Mají antialergický účinek, jsou uvolňovány ve formě kapek pro oči a spreje v nose. V případě akutní alergické reakce by rodiče alergických dětí měli mít vždy k dispozici antihistaminika, lepší než druhá generace: zyrtec, claritin, Erius atd. Správný lék si však může zvolit pouze lékař na základě věku, hmotnosti a individuálních charakteristik těla dítěte. Kromě toho můžete umýt oči a nos dítěte kapkami a / nebo sprej s mořskou solí (jsou nyní v lékárnách). Pokud dítě má velmi špatný nos, dýchání je obtížné, můžete instill vazokonstrikční léky (xim.

Alergie u těhotných žen. Nemoci během těhotenství

Projevy alergií u těhotných žen, účinek alergie na plod

Bez práva udělat chybu. Dětská infekční onemocnění

Akutní respirační onemocnění jsou nejčastější infekční patologií dětství. Často rodiče začínají léčbu sami.

Astma a dítě. Nemoci během těhotenství

. Neužívejte jodové přípravky (jodid draselný, jodid sodný). Těhotné ženy, a nejen pacienti s astmatem, jsou často obtěžováni svěděním. Ženy si to berou s antihistaminiky. To se nejlépe provádí s suprastinem, difenhydraminem nebo tavegilem. Ale nové léky terfenadin (bronal, trexil), claritin, hismanal, zyrtec by neměly být užívány. Bromfeniramin by neměl být podáván. Všechny tyto léky jsou používány relativně nedávno a jejich účinky během těhotenství byly málo studovány. Zvláště pečlivě musíte přistupovat k výběru antibiotik. Levomycetinum, tetracyklin, fluorochinolony (cyprobay, ciprolet a analogy) jsou kontraindikovány v těhotenství. Pravděpodobnost, že nenarozené dítě může mít.

Všechno je po ruce! (co musíte mít v lékárničce)

Nejčastěji je ten večer na novém sídle, ve chvíli, kdy už byly všechny lékárny uzavřeny, a před tím, než osoba, která je ve službě, jdou, děti začnou aktivně mít zuby, stoupá teplota nebo se na čele objevuje obrovský náraz.

Quinckeův edém: první pomoc. Dětská onemocnění

. Tělo ho vezme za nepřátelského agenta (antigen) a produkuje proti němu celou armádu imunoglobulinů (IgE protilátky). Ti, jako strážci, jsou připojeni k membráně žírné buňky (membráně) palisádou. Tyto protilátky mají dobrou a především specifickou paměť: jasně si pamatují, jak vypadá jejich antigen. Pokud alergen vstoupí podruhé, váže se na IgE protilátku na povrchu žírné buňky, což vede k její destrukci s uvolněním histaminu. To znamená, že angioedém (jako každá jiná alergická reakce) se vyvíjí, když se antigen opakuje. S nealergickou reakcí (která se u dětí vyskytuje mnohem častěji).

Potravinové alergie u kojenců. Potravinové alergie u dětí mladších než jeden rok

Příznaky potravinových alergií. Příčiny alergií na potraviny u dětí. Diagnostika a léčba alergií. Doporučení pro kojící matky

Jsi-li pokousán. Pomoc při bodnutí hmyzem, hady, zvířata.

. To musí být provedeno v případě „nebezpečné“ lokalizace kousnutí (obličej a zejména ústní dutina). V mírných případech alergických reakcí je také dostačující vzít antihistaminikum dovnitř. Claritin se podává v 1 tabletě (10 mg) nebo 2 lžičky. sirup pro děti s hmotností nad 30 kg a dospělými, 0,5 tablety (5 mg) nebo 1 lžička. sirup pro děti starší 2 let s hmotností do 30 kg, 0,5 lžičky. sirup pro děti do 2 let. Lék se užívá jednou denně. Přípravek Tavegil je určen pro dospělé a děti od 12 let na 1 tabletu (1 mg), pro děti ve věku 6-12 let - pro 0,5-1 tabletu, pro děti od 3 do 6 let - pro 0,5 tablety 2krát denně. S těžkými alergickými reakcemi (šíření.

Drogová otázka. Jak se léčí ošetřovatelka máma?

. Způsobuje svalovou hypotonii, zhoršenou funkci srdce, ledviny. Hormony androgeny se používají v některých gynekologických onemocněních. Snižují laktaci, způsobují virilizaci dívek (vývoj mužského typu), předčasný sexuální vývoj chlapců. Antikoncepce obsahující estrogeny způsobují snížení laktace. Alkohol (ve formě tinktur nebo části drogy) dobře proniká do mateřského mléka. Způsobuje porušení vývoje centrálního nervového systému (CNS), ospalost, slabost, růstové postižení. Níže je uveden přehled skupin léčiv. Vzhledem k tomu, že bylo provedeno jen velmi málo studií, mohou být informace o mnoha drogách protichůdné. Doporučení pro skupiny léčiv kojení.

Suprastin, tavegil nebo claritin? Dítě od narození do jednoho roku

že je lepší mít v domácí lékárničce pro malé dítě - suprastin, tavegin nebo claritin (sirup).

Antihistaminika pro kojící matky. Kojení

Nikdy nebyla alergie, a pak napadla nějaká špína přímo ((((Co mohu pít? Už to nemůžu vydržet...).

Začal jsem mít problémy s pokožkou hlavy. lékař řekl, že to může být způsobeno tím, že se do mléka dostává hodně vápníku. Calcid doporučil 1 t 3 r denně po dobu 10 dnů - 3 měsíce. a viardo - olej z pšeničných klíčků - 1 kapsle denně po dobu 10 dnů - jednou za 2 měsíce. koupil dnes

Právě včera jsem o tom s pediatrem mluvil (moje exacerbace se očekává v červenci). Řekla, že pro antihistaminika jsou pro HB povoleny Suprastin a Tavegil. Stejná Maria Malyarskaya mi to jednou řekla. Jen jsem z těchto léků nespát, ale co mám dělat? Možná spolu s matkou spát.

Popelka. Dětská medicína

Řekněte mi, prosím, to antihistaminik, které si vezmete s sebou do moře z alergie na slunce, co je vhodné pro dospělého a dítě Zyrtek, claritin, je žíravý, nepomáhá mi, zkontroloval jsem to v loňském roce. všechno bylo svědění, pálení a svědění. Možná, že existují léky, které lépe pomáhají konkrétně s takovou alergií?

Diazolin Potřebuji radu.. Dětská medicína

Předepsaná léčba (téměř bolest v krku) - antibiotika, diazalinu atd. Dává diazolin smysl být nahrazen něčím jiným? Nějak mi „nehřeje duši“ :- (Dítě má 9,5 let.

Pro Více Informací O Typy Alergií