Suprastin nebo Claritin: co dávat přednost
Lidé trpící alergickými útoky neustále hledají nejlepší způsob, jak se zbavit této nemoci. Nejoblíbenější drogy jsou považovány za Suprastin a Claritin.
Ačkoli medikace mají stejný účel, existují některé významné rozdíly.
Suprastin a jeho působení proti alergiím
Alergie - jedna z nejčastějších chorob u lidí různých věkových kategorií. Příčiny tohoto onemocnění je obrovské množství, a mnoho alergiků doporučit antihistaminikum Suprastin k odstranění alergické reakce.
Skládá se z hydrochloridu chloropyraminu, který má uklidňující, antipruritický a sedativní účinek. Lék dokonale zklidňuje svědění lidské kůže a má pozitivní vliv na tělo jako celek.
Antihistaminikum se uvolňuje ve formě tablet a jako injekce. Výhodou tohoto léku je, že jakákoliv jeho forma může být použita jako léčba alergie, dokonce i v dětství.
Způsob aplikace - tabletová forma se užívá s jídlem, jejíž celková dávka by neměla překročit 4krát. Použití antihistaminika by mělo být striktně v souladu s pokyny, stejně jako předepsáno ošetřujícím lékařem.
Je důležité vědět, že medikace má některé kontraindikace a vedlejší účinky, takže antihistaminika by měla být prováděna pouze pod přísným dohledem alergika.
Antihistaminikum se také nedoporučuje používat během těhotenství, v přítomnosti renálních onemocnění, ani během laktace.
Claritin - antihistaminiku nové generace
Většina pacientů trpících alergiemi si tento druh léku volí z důvodu jeho účinnosti a trvání účinku.
Claritin zaujímá vysoké postavení mezi antihistaminiky a to není překvapující, protože indikace pro použití je:
- kožní vyrážky;
- kopřivka;
- různé alergické reakce;
- sezónní nazální kongesce - alergická rýma (kýchání, otok sliznic, svědění v nose, svědění a trhání očí).
Antihistaminikum se uvolňuje ve formě tablet (10 mg), stejně jako ve formě sirupu (60 ml nebo 120 ml), který je předepisován v dětství. Účinek léku je zaměřen na antipruritikum, antihistaminikum a antialergický účinek.
Způsob aplikace - tablety se užívají perorálně na 10 mg denně, a lidé trpící chorobami jater nebo ledvin, lék je předepisován každý druhý den.
Užívání léku by mělo být přísně na předpis alergikem, který je schopen předepsat přesné dávkování a správnou léčbu onemocnění. Koneckonců, droga má spoustu kontraindikací a vedlejších účinků.
Jaké jsou rozdíly mezi těmito léky
Navzdory tomu, že mechanismy působení těchto fondů jsou podobné, existují mezi nimi určité rozdíly. Antihistaminika jsou rozdělena do podtříd, a to:
- léky první generace - Suprastin a další;
- antihistaminika druhé a třetí (nové) generace - Claritin a další.
Každý nástroj má svůj vlastní antihistaminický účinek, má speciální zlepšený vzorec, speciální počet vedlejších účinků a individuální toleranci.
Suprastin a Claritin mají řadu rozdílů, mezi které patří:
- Účinnost léku. Mnozí alergici se domnívají, že zlepšené antihistaminika jsou mnohem účinnější než léky první generace, totiž že mají vysokou účinnost a dlouhodobé trvání účinku. Ale s akutními příznaky reakce imunitního systému je Claritin méně účinný než Suprastin.
- Vedlejší účinky Claritin je benignější lék, proto není schopen vyvolat vedlejší účinky na část trávicího a centrálního nerovnoměrného systému, na rozdíl od Suprastinu, který pracuje selektivně, proto má značný počet vedlejších účinků. Například, Claritin není schopen vyvolat ospalost, a Suprastin, naopak, vede k pasivitě a letargii. Také lék staré generace dráždí sliznici očí, čímž provokuje rozvoj infekčních onemocnění, když Claritin v žádném případě neublíží sliznici, proto je pravděpodobnost bakteriální infekce snížena na nulu.
- Způsob aplikace a dávkování. Denní dávka Suprastinu je použití 3-4 tablet, dětí - v závislosti na věkové skupině. Claritin se dávkuje podle hmotnosti dítěte a dospělým se předepisuje 1 tableta - 1 krát denně.
V některých případech je použití antihistaminik účinnější
Každý lék je svým způsobem dokonalý, ale ne vždy to pomůže vyrovnat se s problémem alergické reakce. Suprastin se používá v následujících případech:
- svědění lidské kůže, alergické projevy ve formě vyrážek, kopřivky;
- kožní alergie způsobená požitím cizího proteinu, jinými slovy sérová nemoc;
- anafylaktické reakce;
- s alergickými reakcemi orgánů ucha, nosu a krku - Suprastin pomáhá vyrovnat se s edémem horních cest dýchacích, alergickou rýmou a nazální kongescí;
- v kombinaci s Analgin a No-Spa se předepisuje Suprastin, aby se snížila teplota;
- Pro děti, které jsou náchylné k alergiím, může pediatr předepsat lék před očkováním.
Rozsah použití přípravku Claritin je mnohem nižší:
- sezónní a celoroční rýma a konjunktivitida;
- angioedém jazyka, hrtanu a hltanu;
- alergické projevy po bodnutí hmyzem;
- kožní alergie, včetně ekzému a dermatitidy.
Co říkají lékaři o antihistaminikách
Odborníci nesouhlasí, někteří říkají, že Suprastin je účinnější v boji proti alergiím, zatímco jiní naopak tvrdí, že drogy staré generace již nejsou produktivní.
Mnozí lékaři doporučují používat Suprastin, navzdory jeho věku, protože antihistaminika staré generace zůstane vždy v čele alergických stavů. Dobře zvládá příznaky mírných a mírných alergií a je také dostupný ve všech lékárnách, a to i pokud jde o finanční otázky.
Suprastin je také předepisován pro léčbu kloubních onemocnění v dětství, například infekční alergické artritidy. Omezení bolesti a pohybu jsou zpravidla již pátý den užívání léku.
Ale neberte lék na lidi, jejichž práce souvisí s řízením auta, protože antihistaminika může způsobit ospalost a ztrátu koncentrace.
Existuje spousta odborníků, kteří považují Claritin za ratingový lék. Konec konců, lék není návykový, užívaný pouze jednou denně, nezpůsobuje ospalost a ztrátu koncentrace, nemá sedativní účinek a je také vydáván bez lékařského předpisu. Existují však některé nuance, které spočívají v individuální nesnášenlivosti složek přípravku, stejně jako v vysoké ceně antihistaminika.
Co je účinnější v případě alergie claritin nebo tavegil. Tavegil nebo suprastin, který je lepší? Která droga si vybrat: recenze, ceny, analogy. Alergie Claritin - terapeutické účinky a účinky
Každý, kdo trpí, hledá nejlepší lék na toto onemocnění. Mezi nejoblíbenější drogy obvykle volí Tavegil nebo Suprastin. Ačkoli mají stejný mechanismus účinku a účelu, existují značné rozdíly.
Suprastin nebo Tavegil - což je lepší?
Z hlediska účinnosti jsou obě léky dobré. Takové příznaky alergie, jako je svědění a pálení nosohltanu, rýma, slzení a otok sliznic, se rychle eliminují. Navíc, nástup účinku a Suprastin a Tavegila jsou stejné - po užití léku příznaky nemoci zmizí během 30-60 minut.
Co je silnější - Tavegil nebo Suprastin?
Uvažovaná činidla patří do první generace antihistaminik, které se vyznačují rychlostí, intenzitou vylučování, krátkým trváním účinku (ne více než 8 hodin) a relativně závažnými vedlejšími účinky, zejména pro játra. Není tedy možné s jistotou říci, která droga je silnější. Správně zvolit správný lék může pouze lékař v souladu s požadovaným výkonem a výsledky laboratorních testů.
Jaký je rozdíl mezi Tavegilem a Suprastinem?
Rozdíl výše uvedených prostředků je v účinných látkách používaných k léčbě alergií. Tavegil byl vyvinut na bázi klemastinu a Suprastinu - pomocí chlorpyraminu. Navzdory skutečnosti, že obě látky jsou blokátory histaminových receptorů (H1), první z nich nevyvolává sedativní účinek, zatímco druhý má téměř hypnotický účinek. Proto je Suprastin často předepisován při domácí terapii nebo jako poslední možnost k přenocování.
Navíc má Tavegil více kontraindikací a vedlejších účinků, i když je způsobuje méně často. Naproti tomu suprastin je charakterizován vysokou četností negativních účinků, ale méně závažný.
Co je lepší: tavegil nebo suprastin?
I generace (mocná, rychlá, ale těžká a krátká doba):
Suprastin - rychlý, silný, ale sedativní (téměř hypnotický). Funguje za 15-30 minut, dosahuje maximální účinnosti již během první hodiny a trvá minimálně 3-6 hodin Po 7 dnech podávání je návyková.
Tavegil je dobrý proti závažným alergickým edémům a nádorům, dlouhotrvající (účinný až do 8 - 12 hodin, až 20 dní podávání bez závislosti), postupně získávající účinnost - maximálně po 5-7 hodinách, nikoliv pilulky na spaní jako Suprastin a Dimedrol.
Diphenhydramin - silný, široce distribuovaný, účinný během 30-60 minut a až 12 hodin, ale skutečný prášek na spaní a LOT! Neměli byste ho užívat více než jednou - při opakovaném použití se boční linie zvyšuje a zesiluje! Takže, na bezrybe. jen v nějaké hluché vesnici. Diphenhydracidum by neměl být užíván k epilepsii, po cévní mozkové příhodě a k problémům s centrálním nervovým systémem. Nelze mísit s alkoholem.
Generace II (slabší než já, pomalejší „zapíná“, ale trvá déle, některé mohou způsobit problémy se srdcem.):
Fenistil - dlouhý (až 8 - 12 hodin práce, až 20 dnů přijetí), silný. Vnější aplikace - akce po několika minutách se zvýšením účinnosti na maximum po 2-4 hodinách (dermatóza, kopřivka, kousnutí a dokonce i drobné popáleniny), uvnitř - účinek po 30 minutách. Vypadá to jako upravený Tavegil =)
III generace (rovna II v síle, nejbezpečnější a nejlehčí drogy):
Zyrtec je účinný proti vnějším alergiím - svědění kůže, kýchání (účinek se objevuje 20-60 minut po podání a trvá 24 hodin), pomáhá v rané fázi alergické reakce.
Vše, co je uvedeno výše, je poskytováno pouze pro informaci a není to forma řeči nebo právní trik. Každý by měl být dobře informován o svých alergiích a ne o radách z internetu, ale o konzultaci s lékařem! Drogy jsou různé a pro každou osobu a pro každý jednotlivý případ alergie se chovají úplně jinak!
Jeden vám pomůže, další bude!
Můj výběr je Suprastin pro rychlou pomoc, Fististil pro zbavení svědění komárů kousnutí.
Abych byl upřímný, nevybral bych si ani jednu nebo jinou drogu. Oba nejsou nedávným vývojem, nyní existuje mnoho nových dobrých léků, které nezpůsobují ospalost a nemají sedativní účinek. I (alergické se zkušenostmi téměř 20 let), používané k pití suprastinu. Nyní existuje výběr léků nové generace (Telfast, Zyrtec, Claritin (Klarotodin, jako levnější varianta), Fexadin). Můžete si vybrat pro kožní projevy alergií a alergické rýmy.
více než před rokem
"Suprastin" a "Tavegil" jsou ve stejném cenovém rozpětí, takže pokud si vyberete ze dvou léků - "Suprastin" nebo "Tavegil", pak zvolím "Suprastin". Myslím, že je to lepší. Faktem je, že tablety Tavegilu se nedoporučují pro děti do 6 let. Pro děti do 6 let a od 1 roku věku jsou podávány pouze injekce Tavegila. "Suprastin" v pilulkách může být podáván dětem do 1 roku.
A také bych rád citoval Dr. Sinelnikov (z knihy „Love Your Disease“) o možných psychologických příčinách alergie:
Podle statistik lze v každé druhé domácnosti nalézt méně než 6 alergenů. Přibližně 50% obyvatelstva rozvinutých zemí reaguje na alespoň jeden alergen, zatímco milovníci zvířat a ženy módy, kteří preferují šperky z bílého zlata, jsou ohroženi. Možná, že to je důvod, proč antihistaminika zabírají top žebříčky prodeje lékáren. Pojďme se podívat v malé recenzi dva populární drogy Suprastin a Tavegil, které jsou předepsány pro alergie.
Jaký je rozdíl?
I když oba léky patří do skupiny antialergických léků, mají jiné složení. Suprastin obsahuje chlorpyramin a Tavegil obsahuje klemastin.
Suprastin vyrábí v Maďarsku farmaceutický závod EGIS ve formě:
- tablety 0,025 g,
- injekci 20 mg / ml.
20 tablet
Ampule - 5 ks
Tavegil vyrábí švýcarská farmaceutická společnost Novartis v podobných dávkovacích formách s dávkou clemastinu:
- v tabletách po 1 mg,
- v ampulích 1 mg / ml.
Drog "Tavegil" - 20 tablet
Histamin se uvolňuje ze žírných buněk během reakce na látky, které jsou dráždivé nebo cizí tělu, což způsobuje příznaky senné rýmy, zarudnutí kůže a zánět sliznic. Tato reakce, původně vyvinutá v procesu evoluce jako obrana, se v naší „alergenní“ době stává příčinou chronických onemocnění a dokonce i bronchiálního astmatu. Tavegil nebo Suprastin, stejně jako množství antihistaminik pomáhají v boji proti tomuto.
Léky neovlivňují produkci histaminu, ale blokují jeho vazbu na molekulární buněčné receptory H1. Toto přeruší řetěz alergenem vyvolaných reakcí a zastaví vývoj charakteristických symptomů.
Rozdíl od nové generace antihistaminik
Existuje několik generací těchto léků:
První generace blokátorů H1, díky vysoké rozpustnosti v mastném prostředí, dobře překonává hemato-encefalickou bariéru. Vzhledem k nižší specifičnosti účinku jsou tyto látky spojeny nejen s histaminem, ale také s acetylcholinovými a serotoninovými receptory mozkových buněk. To je to, co určuje jejich sedativní účinek. Kromě toho mohou způsobit další účinky, například anxiolytické, antiemetické, anestetické.
Druhá generace blokátorů H1 byla navržena tak, aby byla specifičtější, aby prodlužovala činnost a nezpůsobovala ospalost. V současné době je tato skupina výrobků nejoblíbenější v léčbě alergií.
Zástupci poslední generace antihistaminik jsou bez vedlejších účinků léků první a druhé generace: nezpůsobují sedaci, mají vysokou účinnost a sníženou srdeční toxicitu.
Lék "Erius" na základě desloratadinu
Co je efektivnější a silnější?
Oba léky patří k antihistaminikům 1. generace a mají podobné účinky. Je však také rozdíl mezi Suprastinem a Tavegilem. Suprastin se používá k léčbě nouzových stavů, vzhledem k dostupnosti, rychlosti úlevy od příznaků, nízké toxicitě a kompatibilitě s jinými antihistaminiky. V Rusku je zařazen do seznamu životně důležitých vlivů a v západní medicíně se nepoužívá.
Tavegil a další značky obsahující klemastin jsou široce používány po celém světě. Patří k lékům bez lékařského předpisu. Antihistaminický účinek tohoto léku je asi 2 krát delší než Suprastin a hypnotikum je méně výrazné. Clemenstien je považován za nejlepší ze všech, aby zmírnil svědění příznaků.
Jedna z prvních placebem kontrolovaných studií provedených na klinikách v Dánsku srovnávala výsledky léčby alergické rýmy u 155 pacientů. Clemastin byl podáván 1 mg 2x denně. Pacienti podstoupili rinoskopii a zaznamenali povahu toku aktivní rýmy. Clemenstien vedl ke statisticky významnému zlepšení ve srovnání s placebem a byl dobře snášen.
V klinické praxi však existují případy alergie na samotný clemastin. Kromě toho má prokázaný fetotoxický účinek (absolutně během těhotenství!).
Protože pokud je to nutné, dlouhodobá léčba je návyková na blokátory H1, existuje taktika střídání. Suprastin tak může být nahrazen Tavegilem nebo jiným způsobem tohoto druhu. Bez stanovené diagnózy však nemůže dojít k žádné správné léčbě, proto informace na našich webových stránkách nenahrazují odbornou lékařskou pomoc.
Kolik to je?
Manuál k Tavegilovi říká, že dospělý musí brát 2 krát denně na pilulku. Průběh léčby obvykle nepřesáhne týden, takže bude potřeba 14 kusů. Balení (20 kusů) stojí mezi 200 a 230 rublů.
Suprastin by měl být opilý 3 nebo 4 krát denně. Navzdory tomu, že kurz vyžaduje 2krát více tablet, je jeho cena přibližně dvakrát nižší.
Tablety Tavegilu: 1 tableta (1 mg) obsahuje clemastin; Pomocné složky: monohydrát laktózy, povidon, kukuřičný škrob, stearát hořečnatý, mastek; 20 ks. v balení.
Roztok Tavegilu pro zavedení ampule (2 ml) / m a / v: 1 mg (2 ml) clemastinu 2 mg; pomocné složky: ethanol, sorbitol, citrát sodný, propylenglykol, voda d / u; 10 amp. ve 2 balení.
Farmakologické vlastnosti
Tavegil je považován za antialergický lék, který blokuje receptory histaminu H1. Patří do řady antihistaminik ze skupiny esterů benzhydrylu. Tavegil má selektivní inhibiční účinek na receptory histaminu H1, což přispívá ke snížení permeability kapilár. Má antialergické a antipruritické účinky, charakterizované rychlým nástupem a podstatným trváním. Při požití, aktivita tohoto léku dosahuje maximální úrovně za 5-7 hodin a trvá 10-12 hodin, ve výjimečných případech - až 24 hodin.
Tavegil: Indikace
- alergické rinopatie, zejména senná rýma;
- různé kopřivky geneze;
- pruritická dermatitida;
- chronický a akutní ekzém;
- kontaktní dermatitida a léčivé vyrážky;
- bodnutí hmyzem.
- anafylaktický nebo anafylaktický šok;
- angioedém (jako další nástroj);
- léčba nebo prevence pseudoalergických a alergických reakcí.
Kontraindikace pro použití
- přecitlivělost na složky léčiv;
- onemocnění dolních dýchacích cest (zejména bronchiální astma);
- děti do 1 roku;
- kojení;
- kombinatorialita s inhibitory MAO.
Tavegil není předepisován pacientům: s onemocněním žaludku, kardiovaskulárními chorobami, s obstrukcí na krku močového měchýře způsobující retenci moči, s překážkami v pyloroduodenální části, s glaukomem s uzavřeným úhlem, hypertrofií prostaty, hypertyreózou.
Tavegil: Aplikace
- Tablety podávané ústy, před jídlem, s vodou. Dospělí a děti od 12 let mají 1 kartu. (1 mg) sutry a večer. Ve výjimečných případech může být denní dávka zvýšena na 6 tablet. Děti 6-12 let - ráno a v noci na 1 / 2-1 kartu.
- Injekční roztok Tavegil se používá v / v dospělých nebo v dospělých lidech 2 mg. V / v injekcích je Tavegila pomalá, během 2-3 minut. Doporučuje se, aby děti dostávaly 25 mg / kg / den po dobu 2 podání.
Nežádoucí reakce Tavegila
- bolest hlavy, závratě, ospalost, sedace, třes, zvýšená únava, zhoršená koordinace pohybů; u dětí existuje dráždivý účinek na centrální nervový systém: podrážděnost, neklid, nespavost, hysterie, křeče;
- nevolnost, dyspepsie, sucho v ústech, zvracení, bolest v epigastriu, zácpa;
- časté nebo obtížné močení;
- ztluštění bronchiální sekrece, obtíže s vynecháním sputa, těžké dýchání, pocit zúžení v oblasti hrudníku, kongesce nosu;
- snížení krevního tlaku (u starších lidí), extrasystoly, palpitace;
- kožní vyrážka, kopřivka;
- fotocitlivění (vzácné);
- akutní labyrintitida, diplopie, porucha jasného zrakového vnímání, tinnitus;
- hemolytická anémie, agranulocytóza, trombocytopenie.
Důležité pokyny
Vezmeme-li Tavegila, je žádoucí zdržet se řízení z činností, kde je potřeba soustředit se.
Interakce s jinými léky
Tavegil přispívá k účinkům léků, které potlačují centrální nervový systém (sedativa, hypnotika, trankvilizéry), m-holinoblokatorov a ethanol.
Tavegil nebo Suprastin?
Jediný rozdíl mezi těmito léky jsou výrobní společnosti. Suprastin - drogy domácí produkce, a Tavegil produkoval v zahraničí. Oba léky jsou úspěšně používány pro léčbu rýmy, alergie, alergické dermatózy, dermatitidy, senné rýmy, konjunktivitidy, sérové nemoci. Dělají skvělou práci s alergickými reakcemi, stejně jako alergiemi způsobenými kousnutím hmyzem.
Tavegil děti
Tento lék je již dlouho uznáván jako jeden z nejbezpečnějších léků pro všechny druhy alergických reakcí. Nejdůležitější v této situaci je, že by měl být předepisován pouze těm dětem, které neprokázaly přecitlivělost na jednu ze složek této drogy. Stojí za to také připomenout, že je nutné dát Tavegilovi dítě, přísně dodržovat doporučené dávky. V žádném případě byste se neměli uchýlit k samoléčení. Tento lék může být absolutně bezpečně používán při léčbě těchto onemocnění u dětí jako: senná rýma, vyrážka, kopřivka, ekzém, kontaktní dermatitida, často pozorovaná při použití plenek. Často Tavegil přijde na pomoc rodičům v případě dermatózy, doprovázený silným svěděním, s bodnutím hmyzem.
Analogy léku Tavegil
Podle odborníků jsou nejlepší alternativou pro nahrazení Tavegila následující léky: Suprastin, Rivtagil, Clemastin-Eskom, Clemastin * (Clemastine *), Clemastin. Proveditelnost výměny je určena pouze ošetřujícím lékařem při zvažování individuální predispozice pacienta.
Tavegil ceny
Odhadované náklady na dávkové formy Tavegila jsou přibližně v těchto parametrech. V různých regionech se cena může lišit.
Tavegil ampule 2 ml N5 ≈ 26,07 rublů.
Tavegil tablety 1 mg N20 ≈ 127,05 rub.
Alergie je běžné onemocnění. Každá třetí osoba má imunitní reakci ve formě alergické reakce.
Existuje mnoho antialergických léků na farmaceutickém trhu, ale Suprastin zaujímá vedoucí postavení.
Druhým nejdůležitějším je Tavegil. Zvažte oba způsoby a porovnejte jejich účinnost.
Antihistaminika - co to je?
Může být léčen pouze při užívání antihistaminik. Histamin je látka, která se uvolňuje v malých množstvích v klidném stavu těla. Při požití cizorodým činidlem (alergenem) se aktivuje hypotalamus, který produkuje velké množství histaminu.
Rozvíjí se nepříjemné příznaky - svědění, slzení, kýchání, kopřivka.
Volný histamin vede k edému tkání, bronchospasmu a snižuje krevní tlak - v důsledku toho se vyvíjí anafylaktický šok.
Aby nedošlo k zahájení tohoto patologického procesu, je nutné užívat antihistaminika. Potlačením tvorby volných histaminů snižují antihistaminika projevy alergie a snižují symptomy na nulu.
O drogách
Tyto léky jsou antihistaminika první generace. Charakteristickým rysem antialergických činidel tohoto druhu je blokování receptorů H1 a cholinergních muskarinových receptorů.
Vlastnosti Tavegila a Suprastin:
- Překonání hematoencefalitické bariéry ovlivňuje centrální nervový systém. Ve vzácných případech může vyvolat vzrušení psychomotorického systému.
- Způsobuje sedativní účinek - vzniká apatie a ospalost. Zácpa, arytmie a suchost sliznic jsou dalšími vedlejšími účinky při užívání léku.
- Účinek léku je viditelný okamžitě, ale účinek léku je krátký (až 5 - 6 hodin).
- Trvání léčby po dobu delší než 10 dnů je návykové.
- Buďte opatrní, když používáte žaludeční vřed.
Pro úplnou odpověď na to, která z prezentovaných drog je lepší, je nutné se s každým z nich podrobně seznámit.
Analyzujte všechny pozitivní a negativní akce a vyberte nejvhodnější možnost.
Suprastin je antihistaminikum, které se stalo prvním lékem alergie. Suprastin byl vyroben od roku 1937, během kterého se objevilo velké množství jiných antihistaminik, ale účinnost Suprastinu se zachovala dodnes.
Hlavní účinnou látkou je chlorpyramin hydrochlorid. Dávka jedné tablety je 25 mg, jiné dávky Suprastinu neexistují.
Lék má nejen antialergické vlastnosti, ale také eliminuje svědění.
Dostupné léky ve formě tablet a ve formě roztoků pro injekce. Tablety mají antispasmodické, anti-edematózní a protizánětlivé účinky.
Užívání tablet je indikováno pro následující onemocnění: t
- konjunktivitida a rýma způsobená pylem rostlin a zvířecími chlupy;
- chemické použití;
- akutní nebo chronický ekzém;
- bodnutí hmyzem;
- pomocné působení při virových a bakteriálních infekcích.
Injekce jsou podávány jak intravenózně, tak intramuskulárně v akutním vývoji patologie. Injekci provádí pouze lékař.
Suprastin nahrazuje difenhydramin v lytické směsi.
- Farmakologické vlastnosti - blokátor receptoru histaminu a m-cholinu.
- Farmakokinetika - metabolizovaná v játrech, se vylučuje močí.
- Předávkování je doprovázeno příznaky jako halucinace, křeče, ataxie a zhoršená koordinace.
Suprastin lze zakoupit v jakémkoli řetězci lékáren. Lék není předpis a je zařazen do seznamu základních léků. Průměrná cena Suprastinu ve formě tablet je 130 - 180 rublů.
Tavegil označuje antihistaminika. Charakteristickým rysem je doba trvání účinku a nepřítomnost sedativního účinku.
Tavegil - lék, který se objevil nedávno, což je derivát Clemastinu. Účinnou látkou je hydroformarát klemastinu.
K dispozici ve třech formách - tablety, sirupy a injekční roztoky.
Navzdory skutečnosti, že nástroj je mladý, se Tavegil etabloval na pozitivní straně. Lék má široké spektrum účinku a je používán v následujících imunitních procesech:
- plačící ekzém;
- a kontaktní dermatitidu;
- angioedém;
- kopřivka;
- alergické reakce po očkování;
- jako očkování.
Na rozdíl od Suprastinu se Tavegil nepoužívá v lytické směsi. Vzhledem k tomu, že přípravek obsahuje laktózu, je nutné omezit příjem přípravku Tavegil na osoby trpící nedostatkem galaktózy a sníženou absorpcí glukózy a galaktózy.
- účinná látka v jedné tabletě obsahuje 1,34 mg;
- farmakologický účinek - blokátor receptoru H1, zabraňuje rozvoji kontrakce hladkého svalstva;
- farmakokinetika - absorbovaná z gastrointestinálního traktu, vylučovaná močí a v malých množstvích mateřským mlékem;
- užívání léku, nad rámec normy, 300 krát vede ke snížení schopnosti koncepce.
Lék je bez lékařského předpisu, cena od 200 do 250 rublů za 10 tablet.
Suprastin a Tavegil - kteří jsou silnější
Se stejným výsledkem se antihistaminika první generace od sebe liší nejen účinnou látkou, ale také řadou dalších rozdílů.
Rozdíly v lécích jsou uvedeny v následující tabulce.
Co je lepší Tavegil nebo Suprastin, které dávají dítěti
Lidé, kteří zažili alergickou reakci alespoň jednou v životě, dobře rozumí, kolik nepohodlných pocitů může alergie přinést, pokud ji nezačnete léčit včas.
Prvním stupněm antialergické léčby je volba vhodného antihistaminika, která nejen rychle eliminuje všechny příznaky onemocnění, ale také nezpůsobuje výrazné nežádoucí účinky.
Společné mezi Tavegilem a Suprastinem
K úlevě od prvních projevů alergické reakce se často používají léky - antihistaminika první generace, Suprastin a Tavegil patří do jejich skupiny.
Drogy jsou svým účinkem identické a mnohaleté zkušenosti s jejich užíváním vykazují dobré výsledky v používání těchto léků.
Oba léky se používají, když alergická reakce vede ke svědění kůže, konjunktivitidě, sezónní rýmě, kopřivce.
Léky jsou účinné při léčbě alergií, které se vyvíjejí na bodnutí hmyzem. Léky v ampulích rychle snižují projevy angioedému.
Společné vlastnosti Tavegila a Suprastina také zahrnují:
- Současně vyvinout terapeutický účinek. Alergické symptomy začnou klesat po 30 minutách a po dvou hodinách se objeví maximální aktivita léčiv.
- Trvání antialergických účinků na organismus. Pokyny pro Tavegila ukázaly, že účinek tohoto léku trvá až 12 hodin, přičemž při užívání přípravku Suprastin může terapeutický účinek trvat až 8 hodin. Navzdory rozdílům v době působení se doporučuje, aby dospělí užívali obě léky třikrát denně.
- Vysoká pravděpodobnost poškození jaterní tkáně. Hepatotoxický účinek první generace antihistaminik se projevuje hlavně při nedodržení podmínek léčby.
- Zákaz používání těchto léčiv pro léčbu těhotných žen.
Existují určité rozdíly mezi těmito dvěma léky, takže je na ošetřujícím lékaři, aby rozhodl, co je nejlepší pro Tavegila nebo Suprastina.
Rozdíl mezi léky
Oba Tavegil a Suprastin jsou obdařeni téměř stejnou antihistaminickou vlastností, ale lékaři ne vždy doporučují nahradit jeden lék jiným.
Mezi hlavní rozdíly léčiv patří:
- Různé účinné látky. V Tavegil to je klemastin a v Suprastinu hydrochlorid chloropyraminu. Clemastin, na rozdíl od chlorpyraminu, má sedativní, ale nikoli hypnotický účinek, proto Tavegil ve srovnání s Suprastinum méně často vede k výrazné ospalost během léčby.
- Výrobci drog. Suprastin se vyrábí v Maďarsku, i když ho mohou balit ruské společnosti. Tavegil - developerská společnost ze Švýcarska, vyráběná v Rakousku.
- Stupeň pravděpodobnosti vedlejších účinků. V anotaci k Tavegilovi je ve srovnání s Suprastinem uveden větší seznam možných nežádoucích reakcí. V praxi se však ukázalo, že při použití léku s klemastinem dochází k méně častým vedlejším změnám.
- Formulář vydání. Suprastin se vyrábí pouze v tabletách a ve formě injekčního roztoku pro intramuskulární a intravenózní podání. Tavegil má kromě ampulí a tablet další lékovou formu - sirup.
- Věková hranice pro užívání drog. Výrobci doporučují tablety Suprastin pro děti, aby je podávali po třech letech, tabletovou formu přípravku Tavegil po 6. Ve skutečnosti pediatrové často užívají přípravek Suprastin jako hlavní léčbu alergií u dětí ve věku od jednoho měsíce a zvolí se vhodné dávkování. Tavegil může být podáván dětem po roce, ale pouze ve formě sirupu.
Alergologové, kteří volí léčbu pro pacienty s alergiemi, berou v úvahu povahu hlavních symptomů. Clemastin pomáhá vyrovnat se s kožními dermatózami, atopickou dermatitidou u dětí a pollinózou lépe. V chlorpyraminu je nejlepší terapeutický účinek pozorován při eliminaci respiračních příznaků alergie ve formě kýchání, kongesce nosu. Tento lék je často součástí léčby exacerbací astmatu bronchiale.
Obecné kontraindikace užívání dvou drog jsou také poněkud odlišné. Tavegilu je zakázáno dávat nejen těhotným ženám, ale také pacientům s bronchiálním astmatem, patologickým stavům dolních dýchacích cest.
Suprastin není předepsán těhotným ženám, mužům s hyperplazií prostaty a glaukomu.
Když užíváte léky na bázi chlorpyraminu, musíte zvážit, že u většiny pacientů se rozvine ospalost. Proto je pro období léčby lepší odmítnout řídit dopravu a práci spojenou s duševní činností.
Klemastin má méně uspávací účinek, takže léky mohou být podávány lidem, kteří si nemohou dovolit zůstat doma.
Co si vybrat - Tavegil nebo Suprastin
Antialergickou léčbu by měl zvolit pouze lékař. Kvalifikovaný alergik bere v úvahu nejen věk pacientů, ale také povahu patologických změn, jejich závažnost, fungování všech vnitřních orgánů.
Suprastin i Tavegil jsou předepisovány pouze v krátkém kurzu - léky nemůžete užívat déle než jeden týden.
Jejich použití je proto oprávněné pouze v případě akutně se vyvíjející alergické reakce, s protrahovaným průběhem, musíte buď okamžitě předepsat léky určené k dlouhodobému užívání, nebo antihistaminika první generace po 5-7 dnech po jejich podání by měla být nahrazena bezpečnějšími.
U dospělých pacientů s alergiemi, kteří se vyskytují s výraznými příznaky otoků, svědění, návaly horka, lékaři dávají přednost předepisování přípravku Suprastin.
Pokud se alergie projeví vyhlazenými příznaky, je lepší zvolit si Tavegil, protože působí měkčí, zřídka způsobuje vedlejší změny a nevede k ospalosti.
Volba drog pro děti je založena na stejných principech. Pokud alergie nezpůsobuje žádné zvláštní nepohodlí a nezvyšuje se, je třeba dát přednost Tavegilu.
S rychle rostoucí alergickou reakcí, nejlepší terapeutický účinek je pozorován při užívání Suprastinu, hlavní věc není, aby se zaměňoval s dávkou.
Předpokládá se, že léčba chlapců v Suprastinu v raném věku může způsobit další sexuální dysfunkci. Tento názor není podložen ani nepodporován ničím, ale bez předpisu lékaře s antihistaminiky první generace byste se neměli nechat unést.
Klaritin, jako analog Tavegila s Suprastinem
Antihistaminikum druhé generace, Claritin, má podobný terapeutický účinek s Suprastinem a Tavegilem. Hlavní účinnou látkou tohoto léku je loratadin.
Lék se vyrábí v Belgii a Americe. Claritin je účinný při léčbě:
- Allergorinitis (sezónní a celoroční);
- Pollinosis;
- Konjunktivitida;
- Chronická urtikária (idiopatická).
Claritin je často předepisován jako doplněk při léčbě pacientů s bronchiálním astmatem. Léčivo dobře odstraňuje příznaky vyplývající z bodnutí hmyzem.
Lék je k dispozici ve dvou formách - ve formě tablet a ve formě sirupu. Děti od dvou let předepsaný sirup.
Ve srovnání s clemastinem a chlorpyraminem má loratadin několik rozdílů:
- Prodloužená akce. Antihistaminický účinek léčby přípravkem Claritin přetrvává 24 hodin. Lék proto může být užíván pouze jednou denně;
- Nedostatek hypnotického účinku;
- Možnost dlouhodobého použití. U některých nemocí je Claritin předepisován po dobu dvou až tří měsíců;
- Nejmenší šance na vedlejší účinky.
Claritin je kontraindikován pouze v několika případech - ženám v období laktace, dětem mladším 2 let, s individuální intolerancí na složky léčiva.
V těhotenství, lék může být použit po předepsání lékařem.
Další analogy
Podle účinné látky:
- Clevestin, Bravegil, Rivtagil, Clemastin Fumarat a Eskom v Tavegilu;
- v Suprastinu, Chloropyramin, Supramin, Supragistim, Subrestin, Suprostyline, Chloropyramin-Ferein, hydrochlorid chloropyraminu.
Podle mechanismu účinku:
Co si vybrat
Při léčbě alergií je důležité zvolit lék, který rychle odstraní hlavní projevy onemocnění a zároveň nepovede k nežádoucím změnám v těle.
Claritin je považován za bezpečnější lék ve srovnání s antihistaminiky první generace. Jeho lékaři předepisují, kdy je nutná dlouhodobá léčba, a alergická reakce není doprovázena výraznými příznaky.
Tavegil a Suprastin rychle eliminují těžké změny v alergiích a lépe blokují další rozvoj zánětu.
Pokud se objeví známky zvýšeného edému, asfyxie, urtikárie celého těla, měly by být antihistaminika první generace léčena první dny léčby.
Suprastin a Tavegil ve formě injekcí se také používají jako přípravky první pomoci pro rozvoj angioedému a anafylaxe.
Jejich použití v prvních minutách těžké alergické reakce pomáhá předcházet negativním účinkům alergenů na hlavní životně důležité systémy.
Výběr antialergické léčby by měl být důvěřován zkušenému lékaři. Vlastní výběr drog není vždy pravdivý, a co je nejdůležitější - nemusí být bezpečný.
Claritin: návod k použití a seznam analogů levnější než originál
Pro laritin - lék s antihistaminickými vlastnostmi, který je indikován k léčbě a prevenci vzniku chronických onemocnění způsobených účinky alergického zánětu, jako je bronchiální astma.
Aktivní složka blokuje receptory histaminu, které působí na buněčné struktury. Díky selektivnímu působení je možné účinně eliminovat alergické symptomy a pacient léky dobře snáší.
Vzhledem k vysoké ceně (od 240 rublů na 10 tablet) je smysluplné uvažovat o analogech pro nahrazení Claritinu levnějšími náklady, ale se stejnou účinnou látkou (loratadinem) nebo s jinou, jako je cetirizin, pokud je pacient znepokojen nežádoucími účinky.
Farmakologický účinek
Hlavní složkou Claritinu - loratadinu je tricyklická látka se selektivní antihistaminickou aktivitou.
Použití tablet nebo sirupu v dávce určené lékařem nezpůsobuje sedativní a anticholinergní účinek, léčivo neovlivňuje fungování kardiovaskulárního systému.
Vývoj antialergické aktivity je pozorován po dobu 60-180 minut, maximální koncentrace aktivní složky - po 9-11 hodinách, zachování účinnosti - během dne.
Rezistence na Claritin není pozorována po 25-28 dnech pravidelného příjmu tablet nebo sirupu.
Účinná látka se rychle vstřebává. Užívání léků spolu s jídlem způsobuje zpoždění absorpce loratadinu, což však neovlivňuje klinický účinek.
Indikace a dávkování
Claritin je indikován k léčbě:
- Pollinóza, celoroční rýma alergického původu, konjunktivitida alergické etiologie za účelem odstranění takových příznaků, jako je svědění nosu, kýchání, rinorea a spalování očí.
- Alergická kožní onemocnění.
- Chronická idiopatická kopřivka.
Pro usnadnění použití je léčivo prezentováno v několika dávkových formách: tablety a sirup pro vnitřní podávání. To vám umožní zvolit správnou léčbu pro pacienty různých věkových skupin.
- 2-12 let: vezměte v úvahu tělesnou hmotnost. Více než 30 kg: 1 ks. 1 krát denně. Méně než 30 kg - doporučené použití sirupu.
- Dospělí ve věku 12 let: 1 tableta denně.
- Starší věk, dysfunkce ledvin: úprava dávky není nutná.
- Tělesná hmotnost nižší než 30 kg: 5 ml 1krát denně.
- Pacienti do 12 let, tělesná hmotnost vyšší než 30 kg: 10 ml 1krát denně.
- Dospělí ve věku 12 let: 10 ml 1krát denně.
Kontraindikace a nežádoucí účinky
Tablety Claritinu nejsou předepsány pro:
- Individuální nesnášenlivost aktivních nebo pomocných látek.
- Léčba pacientů s tělesnou hmotností nižší než 30 kg, méně než 3 roky.
- Vzácná dědičná onemocnění spojená s intolerancí na galaktózu a nedostatek laktázy.
- Kojení.
Sirup se nedoporučuje pro děti do 2 let, s glukózo-galaktózovou malabsorpcí, nedostatkem cukru, isomaltázou, intolerancí fruktózy.
Možnost užívání přípravku Claritin během těhotenství se posuzuje individuálně.
Podle hodnocení pacientů, u dospělých během léčby, jsou možné nežádoucí reakce ve formě bolesti hlavy, zvýšené únavy, ospalost, nevolnost, gastritida, palpitace, tachykardie, kožní vyrážka.
Děti si mohou stěžovat na bolest hlavy, někdy dochází ke zvýšení nervozity, sedace.
Seznam levných analogů Claritinu
Cena claritinu je tvořena následovně:
- Tablety 10 mg, 10 ks. - od 240 rublů, 30 ks. - od 610 rublů.
- Sirup 60 ml - od 270 rublů.
Pokud je to nutné, můžete nahradit Claritin analogem levnějším z ceny, ale se stejnou účinnou látkou (loratadin):
- "Claridol" - tablety jsou levnější než indická produkce, od 100 rublů. za 7 kusů
- "Lomilan" - od 130 rublů.
- "Clarsens" - od 74 rublů.
- Loragexal je levný analog Claritina, od 55 rublů.
- Klarotadin - domácí výrobce, od 130 rublů. pro 10 tablet.
- "Loratadin-Akrikhin" - ruský ekvivalent, od 70 rublů. pro 10 ks.
- "Loratadin-Teva" (Izrael) - od 180 rublů. pro 10 tablet.
Přípravky na bázi cetirizinu se mohou střídat s podobnými terapeutickými účinky (např. Při vzniku vedlejších účinků):
- Cetirizin-Astrapharm - od 49 rublů. pro 10 kusů;
- Cetirizin-Teva - od 209 rublů. pro 30 tablet;
- "Desloratadine" (od společnosti Canon, Teva, Lekhim, stejně jako Deszlor) - od 127 rublů. pro 10 kusů;
- "Levocetirizin" (Sandoz, Teva) - od 274 rublů. pro 14 ks.
Seznam náhradníků za děti
V dětství od 2 let může lékař navrhnout použití:
- Claridol sirup - od 80 rublů.
- Clarincens sirup - od 110 rublů.
- Klarotadina - od 170 rublů.
- Loratadin-Akrikhina - levný lék, podobný ve složení, od 180 rublů.
Pokud je nutné zvolit generika nebo náhradníka, je nutná předběžná konzultace s lékařem.
Klaritin nebo Zyrtek - což je lepší?
Zyrtec i Claritin jsou zástupci druhé generace antialergických léčiv. I přes jednu generaci se léky liší v klíčových charakteristikách - složení.
Aktivní složkou přípravku Zyrtek je cytrizin. Léčivo je dostupné ve formě tablet, stejně jako kapky pro vnitřní podávání.
Pokud si pacient přeje používat sirup, měl by být předán Claritinu. Tablety se doporučují od 6 let a kapky od 12 měsíců.
Přípravek Zyrtec bude vhodný, pokud budete potřebovat léčit děti od 1 roku, zatímco Claritin je prokázán pouze od 2 let.
Podle výsledků klinických studií vyvolává užívání cetirizinu několikrát častěji než loratadin rozvoj ospalosti a poruch koncentrace.
Ve výběrovém procesu se proto doporučuje, aby pacienti, jejichž odborná činnost vyžaduje zvýšenou pozornost, jednali s lékařem a zvážili možnost použití přípravku Claritin.
Současně se Zirtek vyvíjí během prvních 60 minut po požití, zatímco Claritin může trvat několik hodin.
Oba léky vykazují výrazné antialergické vlastnosti a účinně zastavují projevy senné rýmy a celoroční alergie.
Výběr vhodného léku se provádí s přihlédnutím k řadě faktorů: věku, rysům odborné činnosti, přítomnosti souvisejících onemocnění (dysfunkce jater a ledvin).
Claritin nebo Loratadine
Claritin a Loratadin jsou přesné strukturní analogy, zatímco druhý je několikrát levnější (70 rublů pro 10 tablet).
Pod obchodním názvem "Loratadin" tablety vyrábí mnoho farmaceutických společností: na policích lékáren můžete najít léky ruské (Akrihin) i zahraniční produkce (Teva).
Princip působení a indikace pro použití v léčivech jsou podobné. Jak Claritin, tak Loratadin jsou prezentovány v několika formách: tablety a sirup pro vnitřní podání. Léčiva vykazují účinnost při léčbě alergické rýmy, konjunktivitidy, dermatitidy, kopřivky.
Claritin a Loratadine mohou být použity bez ohledu na jídlo, ale měli byste se zdržet kombinovaného užívání obou léků najednou. Návod k použití uvádí, že pro léčbu mladých pacientů ve formě sirupu, jehož dávka je zvolena na základě tělesné hmotnosti.
Pokud pacient nemá možnost koupit Claritin, pak rozpočet Loratadin bude vysoce kvalitní, plná náhrada (léky se neliší).
Lék je pacienty dobře snášen, pokud se používá v doporučené terapeutické dávce, na doporučení a pod dohledem lékaře.
Cetrin nebo Claritin
Tsentrin i Claritin jsou zástupci 2. generace antihistaminik, které se liší svým složením, ale mají podobný terapeutický účinek.
Claritin může být prostředkem volby při léčbě pacientů s dysfunkcí kardiovaskulárního systému, protože účinná látka nemá žádný vliv na jeho práci.
Náklady na Claritin jsou vyšší, ale pacienti je lépe snášejí, účinná látka zůstává v plazmě delší. Tsetrin je přesný strukturní analog Zyrtek.
Claritin nezpůsobuje rozvoj ospalosti, zatímco na pozadí podávání Tsetrinu byla někdy hlášena podobná nežádoucí reakce. Pro vyrovnání vývoje se doporučuje užívat lék ve stejnou denní dobu - před spaním. Viz také: levná náhrada za Tsetrin.
Klaritin nebo Suprastin
Obě léčiva jsou ve farmakologické skupině analogická - antihistaminika, ale jsou zástupci různých generací.
Suprastin je lék první generace, který rychle zmírňuje příznaky alergie, ale je horší tolerancí a velkým počtem nežádoucích nežádoucích účinků.
V přípravcích s různým složením a aktivní složkou Suprastin mnohem častěji způsobuje takové charakteristické nežádoucí reakce jako ospalost a zhoršenou koncentraci.
Přípravy staré generace mají řadu charakteristických rysů:
- Dávkové formy: nejen tablety, ale také roztoky pro injekce. To může být určitá výhoda, když je vyžadován rychlý antihistaminický účinek.
- Způsob aplikace: denní dávka Suprastinu je rozdělena do několika (2-3) dávek během dne, zatímco Claritin je dostačující pro použití pouze 1 krát denně.
- Na pozadí léčby přípravkem Suprastin se vyvíjely nežádoucí reakce ve formě třesu, bolesti hlavy, leukopenie, glaukomu, záchvatů, zrakového postižení, hypotenze, nevolnosti, zvracení, bolesti břicha, retence moči, fotosenzibilizace. S rozvojem těchto nebo jiných nežádoucích účinků je užívání léku zastaveno a okamžitě vyhledejte radu lékaře.
Pokud jde o náklady, cena za Suprastin, levnější než Claritin, je asi 3 krát nižší než 125 rublů. pro 20 tablet a 150 rublů. pro 5 ampulí 20 mg / ml.
Lékaři doporučují dávat přednost moderním lékům, které mají správný terapeutický účinek a vyznačují se lepší snášenlivostí.
Pokud jste přecitlivělý na léčivou látku Claritin, lékař může zvážit použití přípravku Suprastin a jeho levnějších protějšků.
Erius nebo Claritin
Erius - zástupce 3. generace antihistaminik na bázi desloratadinu. K dispozici ve formě tablet (od 630 rublů. Pro 10 kusů 5 mg) a sirup pro orální podání - od 635 rublů. pro 60 ml.
I přes vysoké náklady je Erius vysoce účinným a vysoce kvalitním lékem. Dávkovači forma sirupu se často doporučuje dětem z důvodu bezpečnosti a účinnosti.
Indikace pro použití v léčivech jsou identické. Od užívání tablet Erius by se měl vyhnout reakcím na intoleranci, léčbě pacientů mladších 12 let, těhotných a kojících žen. Sirup může přijímat děti od 6 měsíců.
Erius se doporučuje užívat 1 krát denně. Příjem léčiva by měl být zastaven poté, co bylo možné odstranit příznaky a obnovit, když se znovu objeví.
Oba antihistaminika jsou pacienty dobře snášena, ale lékaři stále více preferují nové generace léků, Erius bude lepší.
Co je lepší - Tavegil nebo Claritin?
Oba jsou zástupci různých generací antihistaminik. Tavegil odkazuje na první, na Claritina.
Tavegil vykazuje silné antialergické, antipruritické vlastnosti a zmírňuje otoky způsobené bodnutím hmyzem.
Farmakologický účinek se vyvíjí rychle, dosažení maximální účinnosti je pozorováno po 6 hodinách a trvá 12-24 hodin.
Tavegil je určen k léčbě pacientů s sennou rýmou a dalšími alergickými rinopatiami, kopřivkou různého původu, svěděním, svěděnou dermatózou, akutním a chronickým ekzémem, kontaktní dermatitidou, léčivými vyrážkami, bodnutím hmyzem.
Ve srovnání s Claritinem má Tavegil širší rozsah kontraindikací. Tablety nejsou předepisovány pacientům s intolerancí k látkám, patologickým stavům dolních cest dýchacích, mladším 12 měsíců, spolu s inhibitory MAO.
Seznam stavů vyžadujících zvláštní péči v Tavegilu je mnohem širší: stenózy a stenózní žaludeční vředy, obstrukce hrdla močového měchýře, hypertrofie prostaty, problémy s močením, hypertyreóza, glaukom s uzavřeným úhlem.
Claritin je rozhodně lepší, také se stává lékem volby v léčbě alergických stavů u lidí s onemocněním kardiovaskulárního systému, protože Tavegil vyžaduje zvláštní péči při léčbě pacientů s arteriální hypertenzí.
Claritin nebo Zodak
Zodak je analogem Claritinu pro léčebný účinek, založený na cetirizinu, představiteli 2. generace antialergických léků.
K dispozici ve 3 formách: tablety a kapky (obsahující 10 mg účinné látky) a sirup pro vnitřní podání - 5 mg / ml.
Tablety se používají k léčbě sezónní, celoroční alergické rýmy a konjunktivitidy, dermatózy, pollinózy, kopřivky, angioedému. Tato léková forma je vhodná pro léčbu dětí od 6 let.
Kapky předepsané pacientům od 6 měsíců k odstranění svědění, kongesce nosu, kýchání, otoků a projevů kopřivky.
Zodak nevstoupí do lékové interakce s jinými skupinami drog. V případě předávkování je pozorována deprese centrálního nervového systému. Claritin a Zodak jsou zaměnitelné léky, ale jejich použití se nedoporučuje.