Hlavní Zvířata

Vyměňte lék Nurofen

Lék Nurofen se používá jako protizánětlivé, analgetické a antipyretické činidlo. Existují však situace, kdy tento lék není možné aplikovat, a pacienti se zajímají o to, co nahradit Nurofen.

Když potřebujete nahradit Nurofen

Nurofen má jedinou účinnou látku - Ibuprofen, nicméně instrukce varuje před velkým množstvím kontraindikací a nežádoucích reakcí na užívání léčiv ibuprofanu.

Existuje mnoho analogů, které mají podobný účinek, ale liší se výrobními technologiemi, složením, principem aplikace a samozřejmě cenou, se kterou může být Nurofen nahrazen.

Hledání analogů má dva hlavní důvody:

  • Pacient potřebuje lék se stejným účinkem jako Nurofen, ale levnější;
  • Přítomnost kontraindikací, které brání použití původních prostředků.

Populární léky s podobným účinkem

Za prvé považujeme analogy Nurofen, které mají stejnou účinnou látku Ibuprofen, ale mají lepší cenu.

Indikace pro použití, kontraindikace a vedlejší účinky jsou identické.

Ibuprofen

Nejoblíbenější náhrada za Nurofen. K dispozici v Rusku. Má stejné formy vydání jako původní:

  • pilulky;
  • gel pro vnější použití;
  • rektální čípky;
  • dětský sirup.

Mechanismus účinku léků je identický a podle hodnocení pacienti nevidí rozdíl mezi Nurofenem a Ibuprofenem.

Drog rozlišuje pouze velký rozdíl v ceně. Nurofen je několikrát dražší než jeho protějšek.

Ibuklin

Země výroby Indie. Ibuklin - kombinovaný lék, má dvě účinné látky - ibuprofen a paracetamol.

K dispozici ve formě tablet s různými dávkami - pro dospělé i děti. Dítě může být přiděleno po 12 letech s hmotností nad 40 kg. V dřívějším věku je užívání léku omezené.

Terapeutický účinek Ibukliny je silnější než účinek přípravku Nurofen. V ceně také výrazně vyhrává.

Brufene

Dobré protizánětlivé a analgetické, ale horší horší.

Formy vydání:

Lék je lépe známý jako vynikající analgetikum pro vnější použití, pro bolest v kloubech nebo páteři.

Advil

Kvalitní náhrada Nurofenu. Léčivo se vyrábí v Německu, známé pro své rychlé a účinné působení proti symptomům způsobeným akutními zánětlivými onemocněními.

Formuláře dávkování:

Paracetamol

Léčivou látkou je další - paracetamol. Populární medicína. V řadě nesteroidních protizánětlivých léků zaujímá nejvyšší pozici v oblasti bezpečnosti, takže může být přiřazena dětem od jednoho měsíce věku.

Dobře zvládá horečku a bolest, protizánětlivé vlastnosti jsou špatně vyjádřeny.

Cena paracetamolu je nejnižší ze všech prostředků diskutovaných v článku.

Zdroje:

Vidal: https://www.vidal.ru/drugs/nurofen
GRLS: https://grls.rosminzdrav.ru/Grls_View_v2.aspx?routingGuid=ea36b816-80ee-4545-91a0-e65253aa27a3t=

Našli jste chybu? Vyberte ji a stiskněte klávesy Ctrl + Enter

Analogy "Nurofen": seznam léků, návod k použití, indikace

Antipyretická léčiva patří mezi nejvyhledávanější farmaceutické výrobky. Používají se při léčbě různých onemocnění u dospělých a dětí. Jedním z nejpopulárnějších prostředků je Nurofen. Analogy léčiva mohou obsahovat stejnou účinnou látku nebo mohou mít podobný terapeutický účinek. Podívejme se podrobněji na složení, použití původního léčiva a jeho účinných analogů.

"Nurofen": popis léku

Zvýšená tělesná teplota - přirozená reakce lidského těla, zaměřená na aktivaci imunitního systému. V důsledku toho je zahájen proces výroby interferonu a kontrola patogenů. Antipyretika - antipyretika - pomáhají snižovat vysoké teploty na normální úroveň. Ve většině případů odborníci nedoporučují tyto léky používat, pokud hodnoty na teploměru nepřesahují 38,5 stupně. Mohou však existovat výjimky.

"Nurofen" - lék patřící do kategorie nesteroidních protizánětlivých léčiv a užívaný jako symptomatická látka při léčbě patologií zahrnujících horečku a bolest. Lék pomáhá rychle řešit nepříjemné symptomy a nezpůsobuje vedlejší účinky při respektování dávkování a doporučení ohledně délky užívání. Bez jmenování specializovaného návodu „Nurofen“ se však doporučuje nepoužívat.

Složení

Hlavní účinnou látkou s antipyretickými a analgetickými vlastnostmi je ibuprofen. Složka je derivát kyseliny fenylpropionové a může potlačovat tvorbu prostaglandinů. Ty jsou zodpovědné za zánětlivou odezvu těla.

Je Nurofen antibiotikum nebo ne? Lék neobsahuje antibakteriální složky, a proto nepatří do této kategorie léčiv. Zároveň je často předepisován v kombinaci s léky, které inhibují životně důležitou aktivitu patogenů.

Jako pomocné složky se používají látky, jako je maltitolový sirup, glycerol, chlorid sodný, kyselina citrónová, polysorbát 80, citrát sodný, koloidní anhydrid křemíku, sacharóza, makrogol 6000, kroxometallis sodný, oxid titaničitý.

Formulář vydání

Lék se vyrábí ve formě sirupu, suspenze, tablet, kapslí, čípků a gelu pro vnější použití. Tato rozmanitost vám umožní vybrat si nejvhodnější formu léku pro léčbu. Například děti "Nurofen" - teplota sirupu bude vyhovovat dětem od tří měsíců. Lék má příjemnou pomerančovou nebo jahodovou příchuť, kterou dítě jistě rád. 5 miligramů léčiva obsahuje 100 nebo 200 miligramů ibuprofenu. Dávka se volí v závislosti na věku dítěte.

Nejmenším pacientům jsou často předepisovány antipyretické čípky Nurofen. Sirup nebo svíčky - což je v tomto případě lepší? Mnoho rodičů tvrdí, že svíčky začínají působit rychleji než jiné formy léku a nezpůsobují alergické reakce, protože neobsahují žádné příchutě a příchutě. Kromě toho mohou být děti velmi obtížné podávat sirup a čípky jsou jediným způsobem, jak rychle snížit vysokou teplotu.

Pro děti od 6 let a dospělé předepsané tablety "Nurofen", které obsahují 200 mg účinné látky. Zvýšená dávka (400 mg) účinné látky jsou kapsle označené "Forte" a "Ultracap".

Kdy vzít?

Droga "Nurofen" označení pro jmenování má stejné, bez ohledu na formu propuštění. Hlavním cílem léčiva je snížení vysoké teploty a zmírnění bolesti. Podle pokynů je lék předepsán v následujících případech:

  • s ARVI a chřipkou;
  • bolesti zubů a bolesti hlavy;
  • migrénu;
  • bolest zad způsobená ischiasem, neuralgií;
  • onemocnění horních cest dýchacích, doprovázená horečkou, horečkou;
  • revmatoidní artritida, revmatismus, spondyloartritida, bursitida;
  • dna;
  • syndrom těžké bolesti na pozadí zranění jakékoli etiologie;
  • bolestivá menstruace.

Co nahradit "Nurofen"?

Farmaceutičtí výrobci nabízejí různé léky s antipyretickými a analgetickými vlastnostmi. Analogy "Nurofena", které mají složení stejné účinné látky, se nazývají synonyma. Mezi takové léky patří Ibuprofen, Bofen, Ibuprom, Ibufen, Dolgit, Deep Relief, Northafen, Advil. Je třeba mít na paměti, že nesteroidní protizánětlivé léky mají kontraindikace a mohou způsobit nežádoucí účinky.

Také populární jsou léky na bázi nimesulidu: Nise, Nimesil, Nimulid, Nimesulide. Nejčastěji jsou předepisovány pro dospělé pacienty, protože látka patří také do skupiny NSAID a má velký seznam vedlejších účinků.

Mezi bezpečnější léky patří antipyretika první generace:

Léky na bázi paracetamolu mohou být použity v pediatrické praxi k léčbě dětí od prvních dnů života.

"Panadol" nebo "Nurofen"?

Co lepší pomoc snížit teplotu - "Panadol" nebo "Nurofen"? Oba léky jsou dostupné ve formě čípků, suspenzí a tablet. Ve složce "Panadol" je však aktivní složkou paracetamol - antipyretikum ze skupiny anilidů. Podle recenzí má látka méně výrazný antipyretický účinek. "Panadol", na rozdíl od léků na bázi ibuprofenu, musí být užíván každé 4 hodiny. Lék začne působit během 1-1,5 hodiny po požití.

Analogy "Nurofen" na bázi paracetamolu jsou považovány za nejbezpečnější, protože nemají negativní vliv na zažívací trakt a nervový systém.

Cena léku závisí na formě uvolnění. Suspenze obsahující 120 mg paracetamolu v 5 ml bude stát 90-110 rublů na 100 ml lahvičku. Ve formě čípků se cena léku pohybuje mezi 70-90 rublů. Rozpustné tablety (500 mg paracetamolu) lze zakoupit v lékárnách na 50-70 rublů.

Kdy pomůže Panadol?

Antipyretické činidlo "Panadol" má slabý protizánětlivý účinek a nemá žádný vliv na syntézu prostaglandinů. Je předepsán pro horečku na pozadí chřipky, nachlazení a infekčních patologií. V případech silné bolesti, je lepší použít lék "Nurofen."

Návod k použití naznačuje, že "Panadol" je schopen vyrovnat se s horečkou a bolestí na pozadí kousání u dětí. U některých pacientů přípravek pomáhá při bolestech hlavy a migrénách, neuralgii, algomenorea.

Je "niz" efektivní?

Výběr léčit "Nise" nebo "Nurofen", mnoho zastavit u první drogy. Jaký je jeho rys? Především v účinné látce, která má silný analgetický a antipyretický účinek. Nimesulid patří k nesteroidním protizánětlivým léčivům nové generace, ovlivňuje tvorbu prostaglandinů a zastavuje zánětlivý proces, aniž by způsoboval závažné nežádoucí účinky. Průměrná cena léku je 190 rublů.

"Nise" vyrobený ve formě tablet, suspenzí a gelů pro místní použití. Nejčastěji se léčivo doporučuje k léčbě bolesti kloubů, myalgie, radiculitidy, syndromu posttraumatické bolesti, zánětu šlach, lumbago, osteochondrózy. Účinný lék bude také v případě těžké bolesti zubů, bolesti hlavy.

Poměrně často je lék předepisován pro nachlazení a infekční nemoci, doprovázené horečkou a horečkou. K úlevě dochází během 20 minut po aplikaci léku.

Funkce aplikace

Analogy "Nurofen" na základě nimesulidu mohou být předepisovány pacientům starším 2 měsíce ve formě suspenze určené ke snížení teploty. Současně, někteří lékaři důrazně nedoporučují používat tento lék vzhledem k velkému počtu vedlejších účinků. Dej dítěti "Nise" nebo jiné podobné léky by měly být pouze v případech, kdy léky paracetamol a ibuprofen nemají správný terapeutický účinek.

Mezi časté vedlejší účinky, které se objevují po užití nimesulidu, mohou být alergické kožní reakce, angioedém, nevolnost, zvracení, ospalost, bolest břicha, hypertenze, bronchospasmus, dušnost.

Nepředepisujte lék na ulcerózní léze gastrointestinálního traktu, těžkou renální nebo jaterní insuficienci, tendenci ke krvácení, těhotenství a kojení.

"Ibuprofen" nebo "Nurofen"?

Léky na bázi ibuprofenu se staly nejznámějšími mezi lékaři a pacienty díky jejich rychlému a dlouhodobému účinku. Tablety pomáhají vyrovnat se s bolestí způsobenou patologií pohybového aparátu, onemocněními horních cest dýchacích, vysokou horečkou a migrénou. Většina pacientů preferuje nákup inzerovaných dovážených drog, zatímco domácí farmaceutické společnosti nabízejí levné analogy Nurofen.

Jednou z nejdražších cenových politik je Ibuprofen. Náklady na lék v tabletách (50 kusů) je 35-50 rublů. Odpružení určené pro děti lze zakoupit za 90-110 rublů. Lék je také dostupný ve formě rektálních čípků (asi 70 rublů) a gelu pro externí použití (náklady se pohybují od 50-70 rublů na zkumavku).

Recenze

Podle většiny recenzí je Nurofen stále považován za nejefektivnější. Indikace pro jmenování a aktivní látky domácích levných analogů mají stejné vlastnosti jako původní lék. Často se však zaznamenávají případy vedlejších účinků, jako je bolest hlavy, nevolnost, nespavost a alergická reakce. Tyto jevy se někdy vyskytují na pozadí předávkování účinnou látkou.

Je třeba mít na paměti, že léky na bázi ibuprofenu neovlivňují příčinu onemocnění a pomáhají pouze snížit závažnost symptomů zánětlivého procesu. Analogy "Nurofen" jsou vybírány v závislosti na věkové kategorii pacienta a zvláštnostech patologie.

Při výběru léku ke snížení teploty a odstranění bolesti je lepší se poradit s lékařem.

Co může nahradit Nurofen?

Nurofen - populární anestetikum a protizánětlivé léčivo, ale poměrně drahé. Na ruském trhu můžete najít analogový model Nurofen s identickou akcí, ale cenově dostupnější.

Nurofen

Léčivo ze skupiny nehormonálních protizánětlivých léčiv, derivátů kyseliny propionové. K dispozici ve formě tablet, kapslí, sirupu, masti, svíček - to je důvod, proč je obtížné zvolit náhražku Nurofen. Účinnou látkou ve všech formách je ibuprofen.

Mezi pomocnými složkami přípravku Nurofen je přítomna sacharóza, která by měla být zvážena u pacientů s diabetes mellitus.

Hlavním způsobem působení léčiv v této skupině je potlačení prostaglandinových produktů, které regulují signální zánětlivé procesy v těle.

Indikace a kontraindikace

Lék je předepsán v následujících případech:

  • Různé bolestivé pocity;
  • Algomenorea;
  • Neuralgia, lumbago;
  • Revmatismus, myalgie;
  • Infekční onemocnění.

Nurofen je zakázán užívat s patologií žaludku a střev, individuální intolerancí, hemoragickou diatézou.

Způsob použití

Nurofen je určen pouze pro krátkodobou léčbu. Děti od 6 let a dospělí. Od šesti do 11 let - jedna tableta přípravku Nurofen každých šest hodin, ne více než tři tablety denně. Od 11 let a dospělých - jedna nebo dvě tablety každých 5 hodin, ne více než 6 tablet denně.

Nurofen se nepoužívá k léčbě dětí mladších šesti let nebo s tělesnou hmotností nižší než dvacet kilogramů.

Analogy a náklady

Před výběrem analogu se poraďte se svým lékařem. Navzdory skutečnosti, že lék může být levnější, analogy Nurofenu nejsou vždy vytvářeny na stejné účinné látce, proto se od nich mohou kontraindikace vážně lišit.

Seznam analogů přípravku Nurofen s cenami:

  • Ibuprofen - od 19 do 98 rublů za balení, ruský ekvivalent;
  • MiG - od 77 do 145 rublů, německý ekvivalent;
  • Maxicold - od 145 do 212 rublů, ruský ekvivalent;
  • Ibuklin - 97 - 146 rublů, indický ekvivalent;
  • Tsefekon D - od 49 do 77 rublů, ruský ekvivalent.

Náklady na Nurofen v lékárnách se pohybují od 117 do 230 rublů.

Ibuprofen

Při volbě Ibuprofenu nebo Nurofenu se často rozhodnou ve prospěch prvního, protože vždy stojí o něco méně, ale má stejnou účinnost.

Složení a dávková forma

Léčivou látkou je ibuprofen, dalšími složkami jsou aerosil, škrob, stearát hořečnatý. Tobolky ibuprofenu jsou pevné, modré nebo bílé barvy. Vyrábí se také ve formě sladké suspenze, proto ji lze použít jako analog sirupu Nurofen.

Kdo je zobrazen

Používá se při infekčních patologiích, onemocněních horních cest dýchacích, bronchitidě, pneumonii, jakýchkoli typech bolestí a při zvýšené tělesné teplotě.

Kontraindikace

Je zakázáno v případě ulcerózní kolitidy a dalších ulcerózních patologií zažívacího traktu, hemofilie, leukopenie, zvýšeného krevního tlaku, nedostatečné funkce srdce.

Nepoužívat při kojení, stejně jako děti do 12 let.

Nežádoucí reakce

V některých případech může způsobit pálení žáhy, nevolnost, nepohodlí v žaludku, nadýmání. Mohou se vyvinout takové nežádoucí účinky jako alergické kožní vyrážky, migrény, letargie a zvýšený krevní tlak.

Způsob použití

Přijměte po jídle. Dospělí - ne více než 2,4 g denně, rozdělený do několika dávek. Při průměrném syndromu bolesti se dávka sníží na polovinu. U dětí mladších dvanácti let se maximální denní dávka vypočítá jako 20 mg / kg tělesné hmotnosti během několika dávek denně. Maximální dávka pro děti od 12 let - 1 rok.

Analog Nurofen v tabletách s koncentrací ibuprofenu v každé tabletě 0,4 g. Povoleno pro děti od 6 let s tělesnou hmotností dvaceti kilogramů.

Kdo je lék

Přijato s pocity bolesti různých původů, stejně jako k odstranění příznaků virových infekcí a chřipky.

Kontraindikace

Je zakázáno používat Mig v případě přecitlivělosti na ibuprofen, intoleranci na nehormonální protizánětlivé léky nebo aspirin. Není předepsán pacientům s ulcerózním onemocněním trávicího systému, zánětlivými střevními patologiemi, těžkými poruchami jater a ledvin.

Zákaz závažného srdečního selhání a v posledním trimestru těhotenství. Použití v prvních dvou trimestrech pouze podle pokynů lékaře. Neužívejte děti do šesti let.

Vedlejší účinky

Často jsou zaznamenány takové nežádoucí účinky jako pálení žáhy, bolest žaludku, nevolnost, zvracení, průjem a zácpa. Se stejnou frekvencí se vyskytují závratě, únava, nervozita a bolesti hlavy. Vzácně dochází k porušování krve, ledvin a jater.

Způsob použití

Jednorázová dávka léku podle věku:

  • Od šesti do devíti let - půl tablety, denně - ne více než 1,5 tablety;
  • Od 10 do 12 let - půl tablety, denně - ne více než dva;
  • Od 12 let - jedna tableta denně - ne více než tři.

Nesmí trvat déle než čtyři dny. Opakované dávky za den jsou odebírány nejméně šest hodin.

Maxicold

Lék je funkční analog Nurofen pro dospělého na základě paracetamolu. Každé sáček obsahuje 750 mg paracetamolu, obsahuje laktózu, citrát a sacharinát sodný. Sáčky obsahují prášek pro přípravu perorálního roztoku s příchutí maliny, citronu nebo pomeranče.

Indikace

Chřipka a ARVI, doprovázená hypertermií a bolestmi hlavy, zimnicí, křečemi. Bolest jiného původu.

Kontraindikace

Alergie na paracetamol, nesnášenlivost laktózy, diabetes mellitus, thyrotoxikóza, srdeční onemocnění, těžké poruchy ledvin a jater. Kontraindikován při současné léčbě adrenergními blokátory a tricyklickými antidepresivy, léky obsahujícími paracetamol.

Neplatí před dvanácti lety.

Nežádoucí účinky

Podobně jako Nurofen může tento analog vyvolat alergické reakce na kůži: edém, kopřivka, kožní svědění vyrážek, méně často dochází ke snížení laboratorních parametrů krevních destiček, leukocytů, agranulocytózy.

Pomocné látky mohou způsobit bolesti hlavy a nevolnost, malé zvýšení krevního tlaku, které jsou eliminovány zrušením léčiva.

Užívání drog

Obsah sáčku se rozpustí v horké vodě a spotřebuje v rozpuštěné formě. Dospělí - 1 sáček každých pět hodin, maximálně 4 sáčky denně. Děti od 12 let - jeden sáček po dobu šesti hodin, ne více než 3 sáčky denně.

Ibuklin

Léčivo je založeno na ibuprofenu a paracetamolu s koncentracemi 0,4 a 0,325 g. Tam je forma Ibuklin Junior, který může být používán jako analogický dětský Nurofen. Ve formě léku pro dítě se koncentrace účinných látek snižuje čtyřikrát.

Indikace pro použití

Dospělí pacienti:

  • Mírná bolest;
  • Migrény, bolesti zubů;
  • Neuralgie, myalgie, podvrtnutí;
  • Dislokace a zlomeniny;
  • Pooperační bolest;
  • Infekční onemocnění.

Přípravek Ibuklin Junior je určen pro děti od tří let s následujícími patologiemi:

  • Horečka a zimnice s SARS a chřipkou;
  • Bolest slabá a střední intenzita;
  • Podvrtnutí, podvrtnutí, zlomeniny.

Kontraindikace

Intolerance na nehormonální protizánětlivé léky, bronchiální astma, nemoci hematopoetického systému. Ibuklin je kontraindikován u dětí do 12 let, Ibuklin Junior - do tří let. Formulář pro dospělé není určen pro ženy, které mají dítě nebo jsou kojící.

Vedlejší účinky

Podobně jako při léčbě přípravkem Nurofen může tento analog způsobit alergické reakce na kůži, bolest žaludku, nevolnost, průjem, bolesti hlavy. Při dlouhodobé léčbě se mohou vyvinout patologické stavy zažívacího traktu.

Způsob použití

Dospělí užívají jednu tabletu třikrát denně, dvě hodiny po jídle. Maximální dávka je čtyři tablety denně. Dětská tableta Ibuklin Junior rozpuštěná v lžičce vody. Maximální dávka pro děti do šesti let je tři tablety, do 12 let - 6 tablet denně pro několik dávek.

Lék nelze užívat déle než pět dní.

Cefecone D

Lék představuje ruské analogy Nurofenu na bázi paracetamolu. Patří do skupiny analgetik a antipyretik. Má antipyretické vlastnosti. Dávková forma - rektální čípky.

Indikace

Syndrom bolesti a horečka při infekčních onemocněních a chřipce. Vztahuje se na děti od tří měsíců do dvanácti let. Děti od jednoho měsíce do tří čípků se jednorázově snižují po očkování.

Kontraindikace

Tělesná hmotnost dítěte je až čtyři kilogramy, těžké patologie jater a ledvin, onemocnění krve, anémie, leukopenie. Zánět sliznice konečníku nebo análního sfinktera, průjem.

Čípky Tsefekon D může působit jako analoga svíček Nurofen pouze pro děti. Pro dospělé se používá forma Tsefekon N se zvýšenými koncentracemi účinných látek na bázi salicylamidu, naproxenu a kofeinu.

Nežádoucí reakce

Nežádoucí účinky trávicího systému a alergického typu jsou velmi vzácné. Mezi ně patří anafylaktický šok, kopřivka, kožní vyrážky, erytém, nevolnost. V místě vpichu je možné podráždění konečníku a konečníku.

Způsob použití

Čípky se podávají rektálně. Děti mladší než jeden rok - ne více než jednu svíčku 100 mg najednou, až tři roky - ne více než dvě takové svíčky najednou. Děti do tří let předepsaly jednorázovou svíčku 250 mg jednorázově, od deseti let - dvě takové svíčky jednou. Dospělí užívající Cefecone H - ne více než jednu svíčku třikrát denně. Trvání léčby není delší než pět dnů.

Analogy ve formě mastí

Nurofen ve formě gelu se používá k odstranění hyperémie a bolesti v kloubech, svalech, výronech, svalech, zlomeninách. Na ruském trhu s drogami lze nalézt levnější analogy Nurofen pro místní použití. Doporučuje se zvolit ošetřující lékař Nurofen.

Synonyma Nurofen ve formě gelu:

  • Ketoprofen - ruský levnější analog s protizánětlivým a analgetickým účinkem, podle recenzí - méně účinný než Nurofen;
  • Ibuprofen-Verte - ruský analog Nurofen na bázi ibuprofenu s koncentrací účinné látky 5%;
  • Ibuprofen je další ruský analog se stejnou účinnou látkou jako v Nurofenu, protože mají stejné pokyny;
  • Dlouhodobý - cizí analog Nurofen s protizánětlivým a analgetickým účinkem;
  • Flexen - podle recenzí, nejefektivnější analog Nururen, ale za cenu jen o něco levnější.

Při volbě analogů Nurofen v jakékoli dávkové formě se poraďte se svým lékařem, abyste předešli nežádoucím reakcím a zhoršili průběh onemocnění.

Zdroje:

Vidal: https://www.vidal.ru/drugs/nurofen
GRLS: https://grls.rosminzdrav.ru/Grls_View_v2.aspx?routingGuid=ea36b816-80ee-4545-91a0-e65253aa27a3t=

Našli jste chybu? Vyberte ji a stiskněte klávesy Ctrl + Enter

Levné analogy Nurofena - seznam cen léků pro děti i dospělé

Nurofen je protizánětlivé léčivo, přesněji NVPS (nesteroidní protizánětlivé činidlo). Skupina těchto léčiv vykazuje antipyretický účinek, odstraňuje bolest a zastavuje zánětlivé reakce. Testy této drogy ukázaly schopnost nurofen zlepšit práci imunity.

Návod k použití Nurofen

Složení, forma vydání a cena

Jako součást nurofenu je jedna účinná látka - ibuprofen. V prodeji najdete tablety, kapsle, gel, čípky a suspenzi. Cena za všechny tyto formuláře je následující:

  • gel 5% (50 g) - 170 rublů;
  • tablety 200 mg № 20 - 185 rublů;
  • Ultracapsules 200 mg tobolky číslo 10 - 150 rublů;
  • čípky 60 mg № 10 - 110 rublů;
  • 200 ml suspenze (pomeranč a jahoda) - 250 rublů.

Z prezentovaných cen je zřejmé, že nurofen je levný lék a má, jak mnozí pacienti říkají, rozumnou cenu, ale i za to peníze někdy vyžadují výběr analogů levnější.

Co pomáhá Nurofen

Nurofen bude užitečný pro následující příznaky:

  • bolest v kloubech a zádech;
  • bolesti hlavy, včetně migrény;
  • menstruační bolesti;
  • svalová bolest (myalgie);
  • neuralgie;
  • kousání u dětí, doprovázené horečkou;
  • revmatická bolest;
  • horečné stavy u respiračních infekcí;
  • ostatní.

Kdy může být nurofen škodlivý?

Navzdory dobrému protizánětlivému a analgetickému účinku léčiva má působivý seznam kontraindikací následující:

  • problémy s trávicím traktem a střevy (přítomnost vředů a tendence k erozi);
  • intolerance aspirinu;
  • bronchiální astma;
  • polypóza nosu a dutin v kombinaci s astmatickým stavem;
  • vysoký obsah draslíku v krvi;
  • těžké poškození ledvin a jater;
  • srdeční selhání (dekompenzovaná forma);
  • věk do 6 let (u tablet) a 3 měsíce (u suspenzí a čípků);
  • třetí období těhotenství;
  • hemoragická diatéza;
  • koronární bypass (pooperační období);
  • ostatní.

Nežádoucí účinky

Negativní reakce jsou častější po 40 letech, kdy pacienti již mají „svazek“ nemocí. Obvykle krátkodobé léčebné postupy nepřinesou významné problémy, ale stále se vyskytují na pozadí nesprávného dávkování přípravku Nurofen, pokusme se je uvést na seznam:

  • alergické projevy až do anafylaktického šoku;
  • výskyt příznaků podobných chřipce;
  • cyanóza kůže;
  • anémie a jiných krevních změn;
  • slabost;
  • nosní krvácení;
  • modřiny a krvácení neznámého původu;
  • bronchospasmus;
  • Lyellův syndrom;
  • rýma;
  • zvýšená tepová frekvence;
  • edém hrtanu;
  • průjem;
  • zvracení krve;
  • ostatní.

Jistě prezentované projevy by měly pacienta upozornit. Existuje naléhavá potřeba poradit se s lékařem, sdělit, jak se „nurofen“ choval během léčby, a vybrat další, bezpečnější analogy.

Způsob použití

Nurofen má mnoho dávkových forem, takže jmenování bude pocházet přesně z toho, co je lék propuštěn. Věnujte pozornost dávce, věku a klinickému obrazu. Proto nemá smysl přepisovat přesné dávky z oficiálních pokynů.

Rodiče nejmenších pacientů by měli jasně vědět, že existuje dětský nurofen, který je prezentován ve formě čípků a suspenzí, a pouze v případě, že je nesnášenlivý, na jiné analogy.

Přesné dávky a četnost příjmu nabídne lékař, zpravidla je léčba krátká, proto se lékaři snaží co nejvíce omezit medikaci.

To se bohužel netýká závažných onemocnění kloubů, revmatismu a dalších patologií vyžadujících dlouhodobé užívání nesteroidních protizánětlivých léčiv.

Mají nurofen levnější analogy?

Než na tuto otázku odpovíte, je třeba zjistit, co může nurofen nahradit obecně, a teprve poté, porovnat ceny léků, zjistit, které prostředky budou levnější.

Výběr analogů se provádí po prostudování instrukcí nurofen, aby jasně věděli, co chceme z náhradní drogy dostat. Hlavním úkolem je minimalizovat problémy, se kterými se pacient setkal při užívání nurofenu. Pro tento účel je v zásadě zvolen analog, ale dobře to chápe pouze lékař. Pacient má zájem o více analogové levnější.

Seznam analogů nurofenu pro dospělé

Následující léky patří mezi nejoblíbenější analogy nurofenu ve struktuře a terapeutickém působení:

  • Ibuprofen (400 mg, tablety číslo 30) - 80 rublů;
  • Instant 400 (tablety číslo 20) - 135 rublů;
  • MaxiCold (tabulka č. 10 a suspenze 200 g) - 180 a 150 rublů;
  • Ibuklin (tab. 400 mg + 325 mg № 20) - 110 rublů;
  • Ibuklin Junior (tab. 100 mg + 125 mg č. 20) - 90 rublů;
  • Tsefekon D (čípky 100 mg č. 10) - 40 rublů;
  • paracetamol (200 mg tablety číslo 10) - 4 rublů;
  • paracetamol (sirup 100 ml) - 70 rublů;
  • paracetamol (čípky 250 mg číslo 10) - 35 rublů;
  • Calpol (suspenze 100 ml) - 90 rublů;
  • Efferalgan (šumivé tablety číslo 16) - 130 rublů;
  • Efferalgan (sirup 90 ml) - 80 rublů:
  • Efferalgan (čípky č. 10) - 110 rublů;
  • ostatní.

Seznam analogů ukazuje, že pouze maxicold je ve stejné pozici jako Nurofen, jiné drogy jsou levnější.

Co si vybrat lék na zimu a horečku

Analogy nurofena pro děti - což je lepší?

Rodiče se často zajímají o to, co analogy dětí mohou nahradit nurofen, protože nyní existuje mnoho navrhovaných antipyretických léků různého složení. Jsou všechny v bezpečí a ublížení dítěti?

Je nežádoucí používat analogy obsahující aspirin (kyselinu acetylsalicylovou). Rizikem těchto prostředků je možnost výskytu Rayova syndromu, krvácení z nosu, "astmatu aspirinu", ulcerózních procesů gastrointestinálního traktu. Děti jsou na aspirin nejcitlivější. V pediatrii je proto aspirin zakázán až na 15 let.

Existuje také problém s analginem, zejména injekčním. V pediatrii je málo antipyretik pro intramuskulární podání. Analgin, podle mnoha lékařů, by měl být použit pouze po 12 letech, protože v mnoha zemích světa je obecně zakázáno.

Zkušenost mnoha rodičů vám však pravděpodobně řekne, že často to byla analgin, která eliminovala pouze horečku, když jiné prostředky nedokázaly pomoci.

Nejoblíbenější léky v pediatrii, které nahrazují nurofen, s přihlédnutím ke všem požadavkům WHO, jsou dva způsoby: ibuprofen a paracetamol.

Paracetamol je číslo jedna bezpečné lék na horečku u dětí, který se používá od narození. Toto prohlášení uznávají jak Světová zdravotnická organizace, tak Ministerstvo zdravotnictví Ruska.

  • Nevýhodou paracetamolu je, že teplota klesá jen o několik stupňů a zůstává v tomto stavu po dobu přibližně tří hodin. Mezi rodiči proto existuje názor na jeho neefektivnost.

Výběr analogů, je nutné zvážit klady a zápory, a snaží se vybrat nejvhodnější lék pro konkrétního pacienta.

Ibuklin nebo nurofen - což je lepší?

Začněme s kompozicí. Na rozdíl od nurofenu obsahuje ibuklin dvě účinné látky: ibuprofen a paracetamol a první látku, kterou s nimi sdílí. Ibuklin léčí antipyretická analgetika kombinované akce.

Seznam indikací a kontraindikací u obou léčiv je poměrně dlouhý, proto se nedoporučuje srovnávat každou pozici zvlášť. Při výběru těchto prostředků je nutné vyloučit všechny možné kontraindikace.

Ibuklin se projevuje až po dvanácti letech, nurofen má dětinskou podobu, která umožňuje užívat léky jen za tři měsíce života. Proto je nurofen populárním lékem v pediatrii u kojenců, zejména při provádění očkování horečkou. Za tímto účelem má výrobce ve svém arzenálu pozastavení.

Obě léčiva vykazují analgetické, protizánětlivé a antipyretické vlastnosti. Nurofen a ibuklin mají vysoký stupeň toxicity, o čemž svědčí dlouhý seznam kontraindikací a vedlejších účinků, proto je doba jejich užívání omezena na krátké nebo symptomatické cykly.

Podle terapeutického účinku ibuklinu, který je silnější, je proto omezen na použití v raném dětství.

Cena ibuklinu je levnější o 70 rublů, což je značné plus.

Nurofen nebo paracetamol - což je lepší?

Paracetamol patří do farmakologické skupiny anilidů. Léčivo obsahuje jednu účinnou látku - paracetamol, která vykazuje analgetické a antipyretické vlastnosti.

Od roku 2000 byl paracetamol vyloučen ze skupiny nesteroidních protizánětlivých léčiv v důsledku slabé protizánětlivé aktivity. Nurofen k těmto fondům patří dodnes.

Indikace pro použití v paracetamolu jsou nižší než u nurofenu, jsou následující:

  • horečka s chřipkou a ARVI;
  • bolestivý syndrom v bolestech hlavy, svalové, zubní, neurologické a traumatické bolesti;
  • menstruační bolest.

Seznam kontraindikací a vedlejších účinků je také kratší, protože Droga má menší toxicitu a to je její výhoda oproti Nurofenu.

Pro odstranění tepla je paracetamol používán od prvních dnů života dětí, ne dříve než tři měsíce. Síla terapeutického účinku paracetamolu je horší než nurofen. Nemá slušnou protizánětlivou vlastnost, slabě snižuje teplotu a bolest.

Volba jednoho z těchto prostředků závisí na klinickém obrazu onemocnění a věku pacientů.

Cena všech forem paracetamolu je mnohem levnější než cena nurofenu, což činí lék dostupným pro širokou populaci.

Nurofen nebo Panadol - což je lepší?

Panadol je strukturní analog paracetamolu, takže nemá smysl porovnávat nurofen s panadolem. Jediné, co je třeba poznamenat v návodu k použití přípravku Panadol ve formě suspenze, jsou doporučení týkající se užívání přípravku ve věku od tří měsíců.

Cena panadolu je několikrát nižší než nurofen.

Ibuprofen nebo nurofen - což je lepší?

Přípravky jsou strukturní analogy, tj. jejich účinná látka je identická. Rozdíl je v dávkových formách a dávkách. Nurofen má ve svém arzenálu rozšířenou formu - nurofen retard a kombinovaný agent - nurofen plus, doplněný kodeinem.

Hlavním výrobcem nurofenu je Velká Británie, ibuprofen je Rusko. Není divu, že cena domácí drogy je nižší, protože Šetřete peníze za dopravu a celní postupy.

Drahé strukturní analogy jsou značně propagovanými značkami. Jak často musí pacienti přeplatit za znak a krásnou krabici, zatímco domácí protějšek často „číhá“ na policích lékáren, což není v terapeutickém účinku horší.

I přes lacinost ibuprofenu někteří pacienti stále získávají nurofen, věříce, že dovážené drogy jsou vyráběny kvalitativněji v souladu se všemi normami technologického procesu.

Který je lepší zvolit nástroj - Ibuprofen nebo Nurofen řeknou lékaři. Hlavní věcí je zvolit správnou formu a dávku individuálně. Proto byste neměli měnit nurofen na ibuprofen sami, protože Existuje větší pravděpodobnost, že se dostanou do dávek.

Cefecone D nebo Nurofen - což je lepší?

Složení léčiv je odlišné. Tsefekon D - majitel paracetamolu, nurofenu - ibuprofenu. Cefekon je dostupný pouze v čípcích, lék nemá jiné formy. Tsefekon nevykazuje protizánětlivou aktivitu, zatímco, stejně jako u nurofenu, je vysoký.

Terapeutický účinek nurofenu překračuje cefekon. Působí rychleji a déle (až 8 hodin). Indikace pro léky jsou podobné, ale nurofen má různorodější seznam patologií, pro které bude nutné.

Porovnáním dávek jsou pozorovány rozdíly, takže výběr dávek pro oba léky provádí pouze lékař.

Výrobce Nurofen je Spojené království a cefecone je Rusko. Proto, nízká cena cefecone, to je významně méně než to nurofen.

Obvykle, pokud je cefecone D neúčinný, je předepsán nurofen. Náprava je dána několik hodin po použití svíček tsefekon D.

Výhodou cefecone je, že svíčky mohou být používány od prvního měsíce života dítěte a nurofen je doporučován pouze od tří měsíců. Výhodou nurofenu je přítomnost protizánětlivých účinků, takže lék je často předepisován k odstranění bolesti.

Co je lepší zvolit, je na lékaři, zejména pokud nejmenší pacienti potřebují léčbu těmito léky.

Doporučujeme čtení - jak zacházet s bolestmi v krku u dítěte.

Závěr

Nesteroidní protizánětlivé léky, jako nurofen, mají významný terapeutický účinek. Reklama v televizi nutí mnoho pacientů užívat tyto léky bez konzultace s lékařem, což je nepřijatelné.

Nurofen a jeho analogy mají mnoho kontraindikací a vedlejších účinků, proto překročení dávek a prodloužené užívání těchto látek přispívá k nástupu dalších nebezpečných patologií.

Nezapomeňte, že použití analogů nurofenu zpravidla nevede k nežádoucím reakcím. Proto je konzultace s lékařem o užívání drog prostě nezbytná, protože je obtížné nezávisle pochopit všechny složitosti lékařských znalostí. Vyberte si nástroj jen proto, že je levnější, není obezřetný. Pouze přísné dodržování pokynů a zkušeností lékaře vyřeší všechny problémy s léčbou a v případě potřeby i výběr analogů. Požehnej vám!

Analógy Nurofen pro děti

Nurofen se nazývá jeden z nejpopulárnějších léků na bolest a horečku. Takový nástroj je vyžadován u dospělých a je často předáván dětem v důsledku velkého množství jeho dávkových forem.

Nicméně, v některých situacích, použití Nurofen je nemožné, například, to nebylo po ruce, a teplota dítěte je už nad +39 stupňů a tam není čas běžet do lékárny. Nebo po prvním použití léku mělo dítě alergickou vyrážku.

Navíc, mnoho matek Nurofen cena se zdá příliš vysoká, protože to, co hledají ne méně efektivní, ale cenově dostupnější v oblasti financování léků. A protože rodiče by měli vědět, co jiné léky mohou nahradit Nurofen v léčbě dětí různého věku.

Forma uvolnění a složení

Lék je dostupný v několika formách, ale v každé z nich je hlavní složkou ibuprofen. V lékárnách najdete tento Nurofen:

  • V suspenzi. Tento sladký jahodový nebo oranžový lék může být podáván dětem ve věku od 3 měsíců. Měří se stříkačkou, která se prodává společně s lahví suspenze o objemu 100, 150 nebo 200 ml. Z 5 ml tohoto přípravku dostává malý pacient 100 mg ibuprofenu. Kromě toho léčivo zahrnuje glycerol, maltitolový sirup, příchutě, gumu a další pomocné složky, ale v takové suspenzi není žádný cukr a umělá barviva.
  • Ve formě rektálních svíček. Takové malé bílé čípky obsahují 60 mg ibuprofenu a z dalších složek obsahují pouze tuhé tuky. To činí tuto formu Nurofenu nejvhodnější pro kojence a děti s alergiemi. Může být aplikován od 3 měsíců do 2 let věku. V jednom balení na prodej 10 svíček.
  • Ve formě pilulek. Tento přípravek Nurofen se vyrábí v několika verzích - obyčejných tabletách po 200 mg (zejména u dětí, které se prodávají v baleních po oranžovém balení 8), Forte (dávka se zdvojnásobuje), tabletách Expres Neo (působí rychleji díky konkrétní formě ibuprofenu), léky Long, Multisymptom a Plus (přidali další účinnou látku k ibuprofenu). Tablety přípravku Nurofen obsahující 200 mg ibuprofenu v každé tabletě jsou povoleny od šesti let. Všechny ostatní typy tablet jsou předepsány pouze od 12 let.

Co může nahradit sirup Nurofen dítě?

Pokud hledáte náhradní sirup ze sirupů, pak můžete nahradit Calpol, je založen na paracetamolu a dobře snižuje teplotu.

A ze svíček viburkol nebo tsefekon. Ale dítě, jak stárl, nemá dát svíčku (a já to chápu, protože tento pocit není příjemný).

Dalším velmi dobrým nástrojem a ještě nezanechal děti z ibuklin (tam je dospělý). Výborný lék, který si na tři dny položí nohy! Za předpokladu, že budete brát pouze to, aniž by zasahoval do jiných léků.

Nurofen - levné analogy pro děti i dospělé, jejichž náhrada je lepší

Nurofen je lék z kategorie nesteroidních protizánětlivých léčiv. S jeho pomocí je možné dosáhnout antipyretického účinku, zmírnit bolest a zánět zástav. Nurofen se používá pro symptomatickou léčbu mnoha patologií. V některých situacích je však nutné najít analoga levněji než Nurofen.

Popis léčiva

Všechny typy Nurofen obsahují ibuprofen. Tato účinná látka je v léčivu přítomna v různých dávkách.

Díky tomu si lékař může zvolit optimální lékařskou formu.

Díky použití přípravku Nurofen je možné dosáhnout antipyretického účinku, zastavit zánětlivé procesy a odstranit syndrom bolesti. Při použití léků ve formě gelu se všechny tyto účinky projevují lokálně.

Při užívání přípravku Nurofen uvnitř nebo rektálně jsou vlastnosti léčiva realizovány v postižených tkáních a vnitřních orgánech. Díky příjmu finančních prostředků je možné snížit teplotní ukazatele.

Nurofen se doporučuje pro použití v různých patologiích, které jsou doprovázeny výskytem bolesti. Klíčové indikace pro používání výrobku zahrnují:

  • Bolesti zad;
  • Svalové potíže;
  • Horečka a příznaky chřipky;
  • Bolesti hlavy;
  • Neuralgie;
  • Revmatismus;
  • Dysmenorrhea;
  • Bolest zubů

Navzdory své vysoké účinnosti má Nurofen impozantní seznam kontraindikací.

Mezi hlavní omezení patří:

  • Léze trávicího systému - tendence k erozi a vředům;
  • Bronchiální astma;
  • Komplikovaná patologie ledvin a jater;
  • Zvýšení draslíku v krvi;
  • Polypy v nose v kombinaci s astmatickým stavem;
  • Dekompenzovaná forma srdečního selhání;
  • Bronchiální astma;
  • Hemoragická diatéza;
  • Věk do 6 let u tablet a méně než 3 měsíce u svíček a suspenzí;
  • Pooperační období po bypassu koronárních tepen;
  • Třetí období těhotenství.

Levné analogy Nurofena - seznam cen

Navzdory vysoké účinnosti léku je v některých případech nutné zvolit analogy léků. To je nutné v případě nesnášenlivosti aktivních a pomocných prvků. Také pacient nemusí být spokojen s cenou léku. Takže 20 tablet, které obsahují 200 mg účinné látky, bude stát přibližně 185 rublů.

Složení a terapeutický účinek emitují takové analogy látky:

  • Ibuprofen - 30 tablet s dávkou 400 mg stojí 80 rublů;
  • Ibuklin - 20 tablet s dávkou 400 mg bude stát 110 rublů;
  • Paracetamol - 10 tablet s dávkou 200 mg stojí pouze 4 rublů;
  • Tsefekon - 10 svíček s dávkou 100 mg stojí 40 rublů;
  • Efferalgan - 16 rozpustných tablet stojí 130 rublů.

Mnozí rodiče se zajímají o to, který z nich je lepší používat analogový model Nurofen pro děti. Děti by neměly užívat léky obsahující aspirin. Tyto látky mohou vyvolat výskyt Rayova syndromu, ulcerózních defektů v zažívacích orgánech, vývoje astmatu indukovaného aspirinem a krvácení z nosu.

Ibuprofen a paracetamol jsou považovány za nejoblíbenější léčiva, která mohou být použita v pediatrii. Specifickou látku však musí vybrat pediatr.

Nurofen nebo Ibuklin - což je lepší?

Při volbě Ibuklin nebo Nurofen je třeba vzít v úvahu zvláštnosti složení těchto léků. V Nurofenu je pouze jedna účinná látka, zatímco Ibuklin obsahuje dvě složky najednou - ibuprofen a paracetamol. Díky tomu je léčivo klasifikováno jako antipyretické analgetika, která mají kombinovaný účinek.

Ibuklin lze používat výhradně po 12 letech. Nurofen má dětskou formu propuštění, která je přípustná pro děti od 3 měsíců. Proto se mnohem častěji používá v pediatrické praxi. Malé děti, nástroj je uveden ve formě sirupu.

Obě léčiva mají silné protizánětlivé a analgetické vlastnosti. Mají výrazný antipyretický účinek.

Na léčebný účinek Ibuklin má silnější účinek. Navíc, jeho cena je o 70 rublů nižší, což je také nespornou výhodou.

Nurofen nebo Paracetamol - co si vybrat?

Mnoho lidí se obává spravedlivé otázky: Nurofen nebo Paracetamol - což je lepší? Druhá látka patří do kategorie anilidů. Přípravek obsahuje pouze jednu účinnou látku - paracetamol. Tato látka zvládá bolest a pomáhá snižovat teplotu.

Paracetamol má méně rozsáhlý seznam indikací pro použití. Patří mezi ně následující:

  • Horečka, která doprovází ARVI;
  • Svaly, bolesti hlavy, bolesti zubů;
  • Neuralgie;
  • Bolest s různými zraněními;
  • Menstruační bolest.

Nespornou výhodou léčiva je nižší toxicita. Tato analogová pilulka má menší seznam kontraindikací a vedlejších účinků.

Pro snížení teploty lze paracetamol použít doslova od narození dítěte, zatímco Nurofen může být užíván nejdříve 3 měsíce. Závažnost terapeutického účinku paracetamolu je poněkud horší než Nurofen. Nemá výrazný protizánětlivý účinek, nesnižuje teplotu a bolest příliš dobře.

Nurofen nebo Panadol?

Při výběru Panadolu nebo Nurofenu je třeba mít na paměti, že první nástroj je považován za strukturní analog paracetamolu. Proto nemá smysl tyto látky porovnávat.

Nurofen nebo Ibuprofen - což je lepší?

Volba Ibuprofen nebo Nurofen, stojí za to zvážit, že tyto fondy jsou strukturální analoga. Důvodem je skutečnost, že jejich účinné látky jsou stejné. Rozdíly jsou v lékařských formách a dávkování. V arzenálu Nurofenu je prodloužená forma obsahující retardovací značku a kombinovaný přípravek s kodeinem.

Navzdory nízkým nákladům Ibuprofenu, mnoho pacientů raději kupuje Nurofen. Důvodem je názor, že dovážené drogy mají vyšší kvalitu a jsou vyráběny v souladu se všemi normami.

Jaký lék je lepší použít, musí to říct doktor. Je bezpodmínečně nutné zvolit správnou formu uvolnění a vypočítat dávkování. Proto se nedoporučuje zvolit náhradní nurofen sami.

Nurofen nebo Tsefekon?

Při výběru přípravku Tsefekon nebo Nurofen je třeba vzít v úvahu složení těchto léčiv. Paracetamol je tedy zahrnut do Cefeconu, zatímco Nurofen je vyráběn na bázi Ibuprofenu. Cefecone se vyrábí výhradně ve formě svíček. Jiné dávkové formy tohoto nástroje chybí. Cefecon nemá protizánětlivý účinek, zatímco Nurofen má tuto vlastnost.

Existují určité rozdíly v dávkách těchto léků, protože lékař musí provést výpočet požadovaného množství. Nurofen vyrábí britská společnost, zatímco Tsefekon se vyrábí v Rusku. Proto má druhý nástroj nižší náklady.

Zpravidla, v nepřítomnosti účinku Tsefekony, lékaři předepisují Nurofen. Látka je přijatelná pro podání několika hodin po použití rektálních čípků.

Nespornou výhodou Tsefekony je možnost použití od prvního měsíce života dítěte. Nurofen může být podáván dětem pouze od 3 měsíců. Nurofen má zároveň protizánětlivý účinek, který rozšiřuje rozsah jeho použití.

Nurofen je účinný lék, který vám umožní snížit teplotu, odstranit bolest a zastavit zánět. Někdy je však potřeba použít analoga tohoto léku. Chcete-li najít nejlepší alternativu k prostředkům, měli byste se poradit se svým lékařem.

Pro Více Informací O Typy Alergií