Hlavní Příznaky

Analogy tablet Zyrtec

Zyrtec (prášky) Hodnocení: 52

Zyrtec - antialergické léčivo dostupné ve formě tablet Účinná látka je 10 mg cetirizin hydrochloridu na 1 tabletu. Prodává se v balení po 7 kusech Zirtek může být předepsán pro léčbu celoroční a sezónní alergické rýmy a konjunktivitidy, kopřivky a jiných alergických dermatóz Během těhotenství a kojení se doporučuje zdržet se užívání tohoto léku. Tablety jsou předepisovány pouze v těžkých případech, kdy zamýšlené přínosy léčby jsou vyšší než možné nepříjemné následky.

Analogy léčiva Zyrtec

Analog levnější od 70 rublů.

Výrobce: Zentiva (Česká republika)
Formy vydání:

  • Tablety 10 mg. 10 ks; Cena od 138 rublů
  • Tablety 10 mg. 30 ks; Cena od 272 rublů
Ceny za Zodak v online lékárnách
Návod k použití

Zodak je interní lék určený k léčbě alergických dermatóz, senné rýmy, kopřivky a angioedému. Vyrábí česká farmaceutická společnost "Zentiva" v balení po 10 a 30 tabletách.

Analog více z 31 rublů.

Výrobce: Refined
Formy vydání:

  • Tab. p / obol. 5 mg, 10 ks; Cena od 239 rublů
  • Tablety 10 mg. 30 ks; Cena od 272 rublů
Ceny Levocetirizine Sandoz v internetových lékárnách
Návod k použití

Vztahuje se na antihistaminika v systémovém působení a obsahuje levocetirizin jako jedinou účinnou látku (v dávce 5 mg). Předepisuje se u alergické rýmy, konjunktivitidy, kopřivky, angioedému a dalších projevů alergie.

Analog více od 56 rublů.

Výrobce: Aegis (Maďarsko) t
Formy vydání:

  • Tablety 5 mg, 7 ks; Cena od 264 rublů
  • Tablety 5 mg, 14 ks; Cena od 430 rublů
Ceny Suprastinexu v internetových lékárnách
Návod k použití

Suprastinex je maďarské antihistaminikum na bázi levocetirizinu v dávce 5 mg. Určeno pro symptomatickou léčbu alergických reakcí, které se projevují formou kopřivky, rýmy, dermatózy.

Analogově levnější ze 139 rublů.

Výrobce: Danafa (Vietnam); Replepharm (Makedonie)
Formy vydání:

  • Tablety 10 mg. 10 ks; Cena od 69 rublů
  • Tablety 10 mg. 20 ks; Cena od 89 rublů
Ceny Cetirizinu v internetových lékárnách
Návod k použití

Cetirizin je makedonský antihistaminický lék, který má systémový účinek na bázi účinné látky stejného jména v dávce 10 mg. Předepisuje se při léčbě alergií, která se projevuje formou rýmy, kopřivky, alergické konjunktivitidy.

Analogově levnější od 131 rublů.

Výrobce: Aktivis
Formy vydání:

  • Tablety 10 mg. 7 ks; Cena od 77 rublů
  • Tablety 10 mg. 20 ks; Cena od 89 rublů
Ceny pro Tsetrinaks v online lékárnách
Návod k použití

Cetrinax je další levná náhrada za Zyrtek. K dispozici také ve formě tablet v kartonech po 7 kusech. Tento lék obsahuje stejnou účinnou látku v koncentraci 10 mg na tabletu. Během těhotenství a kojení se přípravek Cetrinax nesmí užívat. Úplný seznam kontraindikací naleznete v oficiálních pokynech výrobce.

Analog levnější od 80 rublů.

Výrobce: Aegis (Maďarsko) t
Formy vydání:

  • Tobolky 10 mg, 10 ks; Cena od 128 rublů
  • Tablety 10 mg. 20 ks; Cena od 89 rublů
Ceny parlazinu v internetových lékárnách
Návod k použití

Parlazin - antialergický lék vyráběný firmou "Egis". Prodává se v krabičkách po 10 tabletách, z nichž každá obsahuje 10 mg dihydrochloridu cetirizinu. Předepisuje se u alergické konjunktivitidy, rýmy, kopřivky a dalších projevů alergických reakcí. Dávka závisí na věku pacienta a charakteristikách onemocnění. Před použitím si pozorně přečtěte.

Zyrtec (Zyrtec) 10 mg №7

Zyrtec (Zyrtec)

1 ml (20 kapek) obsahuje 10 mg hydrochloridu cetirizinu;

excipienty: glycerin; propylenglykol; sacharinát sodný; methylparahydroxybenzoát; octan sodný; kyselina octová; vody

Dávkování a podávání

Droga je předepsána uvnitř.

Děti ve věku od 1 do 2 let jmenují 2,5 mg (5 kapek) 2x denně.

Děti ve věku od 2 do 6 let mají předepsáno 2,5 mg (5 kapek) 2x denně nebo 5 mg (10 kapek) 1krát denně.

Zyrtec je selektivní antagonista periferních receptorů histaminu H1, metabolitu hydroxyzinu. Má antialergický účinek tím, že inhibuje pozdní fázi migrace buněk zapojených do zánětlivé reakce (hlavně eosinofilů); také snižuje expresi adhezivních molekul, jako je ICAM-1 a VCAM-1, které jsou markery alergického zánětu. Potlačuje účinek jiných mediátorů a induktorů sekrece histaminu, jako je PAF (faktor aktivující destičky) a látka P.

Zyrtec potlačuje kožní reakce u pacientů se studenou kopřivkou a dermografismem. Při použití léčiva v dávce 5 až 10 mg u pacientů s mírným astmatem byl vývoj bronchospazmu způsobený vysokou koncentrací histaminu, podávaného jako aerosol, téměř úplně zablokován.

Šestitýdenní studie zahrnující 168 pacientů s alergickou rýmou v kombinaci s mírným a středně závažným bronchiálním astmatem prokázala účinnost cetirizinu v dávce 10 mg pro rýmu a prokázala bezpečnost cetirizinu u pacientů s alergickou rýmou a mírným a středně těžkým bronchiálním astmatem.

Podávání cetirizinu v dávkách přesahujících 6násobek denní terapeutické dávky (60 mg / den) a placeba jako kontroly po dobu 7 dnů neodhalilo prodloužení QT intervalu na EKG.

Účinek léku začíná 20 minut po jednorázové dávce v jedné dávce 10 mg u 50% pacientů a po 1 hodině v 95% a trvá 24 hodin; nezjistila toleranci k jeho antihistaminickému účinku. Kůže znovu získá svou normální reaktivitu na histamin 3 dny po ukončení léčby.

Použití přípravku Zyrtek v terapeutických dávkách 10 mg / den zlepšilo kvalitu života pacientů s celoroční a sezónní alergickou rýmou.

Pro dospělé a děti ve věku 1 a více let, léčba symptomů:

  • celoroční a sezónní alergická rýma a alergická zánět spojivek, jako je svědění, kýchání, rinorea, slzení, hyperémie spojivek;
  • senná rýma (pollinosis);
  • urtikárie (včetně chronické idiopatické urtikárie) a angioedému;
  • jiná alergická dermatóza, doprovázená svěděním a vyrážkou.

Přecitlivělost na léčivo nebo hydroxyzinové složky.

Zyrytek, Zyrytek koupit, cena Zyrytek, recenze Zyrytek, instrukce Zyrytek, Zyrytek 20mg, Zyrytek 20, Zyrytek Ukrajina, Zyrytek Lvov, Zyrytek Kyjev.

Použití v průběhu březosti a laktace

Je vhodné upustit od užívání přípravku Zyrtec během těhotenství.

Vzhledem k tomu, že se cetirizin vylučuje do mateřského mléka, mělo by se v případě potřeby rozhodnout o ukončení kojení.

V experimentálních studiích nebyl stanoven teratogenní nebo embryotoxický účinek léčiva.

Při použití v doporučených dávkách Zyrtec nezvyšuje účinek alkoholu (pokud je jeho obsah v krvi až 0,5 g / l), doporučuje se při užívání přípravku Zyrtec upíjet alkohol.

Vliv na schopnost řídit motorové dopravní a kontrolní mechanismy

Objektivní metody studia schopnosti angažovat se v potenciálně nebezpečných činnostech spolehlivě neodhalily žádné nežádoucí účinky při užívání léku v doporučené dávce 10 mg.

Na straně zažívacího ústrojí: sucho v ústech; v některých případech - dyspepsie.

Ze strany centrální nervové soustavy: možná mírná a rychle procházející ospalost, bolest hlavy, únava; v některých případech - vzrušení.

Alergické reakce: v některých případech - kožní vyrážky, angioedém.

Lék je obecně dobře snášen. Vedlejší účinky jsou vzácné, obvykle mají mírnou a přechodnou povahu.

Kapky roztoku se uchovávají při pokojové teplotě (15 ° C až 25 ° C).

Napište recenzi

Vaše hodnocení: Pozor: HTML není podporováno! Použijte prostý text.

Hodnocení: Špatné Dobré

Zadejte kód zobrazený na obrázku:

ZIRTEK

Zyrtec - antialergický lék. Blokátor histaminového receptoru H1, metabolit hydroxyzinu. Zabraňuje rozvoji a usnadňuje průběh alergických reakcí, má antipruritické a antiexudativní účinky.

Ovlivňuje časné stadium alergických reakcí závislých na histaminu, omezuje uvolňování zánětlivých mediátorů v pozdním stádiu alergické reakce, snižuje migraci eozinofilů, neutrofilů a bazofilů, stabilizuje membrány žírných buněk. Snižuje permeabilitu kapilár, zabraňuje vzniku edému tkáně, zmírňuje spazmy hladkého svalstva. Eliminuje kožní reakci na zavedení histaminu, specifických alergenů a také chlazení („studená“ kopřivka). Snižuje bronchokonstrikci vyvolanou histaminem při bronchiálním astmatu plic.

Prakticky žádný anticholinergní a antiserotoninový účinek. V terapeutických dávkách téměř žádný sedativní účinek.

Nástup účinku po jednorázové dávce 10 mg cetirizinu je pozorován po 20 minutách (u 50% pacientů) a po 60 minutách (u 95% pacientů) trvá účinek déle než 24 hodin. Po ukončení léčby trvá účinek až 3 dny.

Farmakokinetika
Sání
Po požití se rychle vstřebává. Cmax se dosáhne po 1 hod. Užívání léku s jídlem neovlivňuje množství absorpce, ale míra absorpce se poněkud snižuje (doba do dosažení Cmax se zvýší o 1 hodinu).

Distribuce
Cetirizin je 93% vázán na plazmatické proteiny. Vd - 0,5 l / kg. Vylučuje se do mateřského mléka. Neshromažďuje se.

Metabolismus
V malých množstvích se metabolizuje v játrech pomocí O-dealkace s tvorbou farmakologicky neaktivního metabolitu (na rozdíl od jiných blokátorů receptoru histaminu H1 metabolizovaných v játrech za účasti systému cytochromu P450).

Odstranění
2/3 léčiva se vylučují v nezměněné formě močí a asi 10% ve stolici. Systémová clearance - 53 ml / min. T1 / 2 je 7-10 hodin, během hemodialýzy se prakticky neodstraní.

Farmakokinetika ve zvláštních klinických situacích
T1 / 2 u dětí ve věku 6-12 let - 6 hodin; u dětí 2-6 let - 5 hodin; u dětí ve věku od 6 měsíců do 2 let - 3,1 hodiny.

U starších pacientů se T1 / 2 zvyšuje o 50%, systémová clearance - o 40%.

Dávkování
Zirtek lék je předepsán uvnitř.
Děti ve věku od 6 měsíců do 1 roku, jmenují 2,5 mg (5 kapek) 1 čas / den. Děti ve věku od 1 do 2 let mají být předepsány 2,5 mg (5 kapek) až 2krát denně.
Děti ve věku od 2 do 6 let mají předepsáno 2,5 mg (5 kapek) 2x denně nebo 5 mg (10 kapek) 1krát denně.
Dospělí a děti starší 6 let se předepisují v dávce 10 mg (1 tab. Nebo 20 kapek) / den. Dospělí - 10 mg 1krát denně; děti - 5 mg 2x denně nebo 10 mg 1krát denně. Někdy může být počáteční dávka 5 mg dostatečná pro dosažení terapeutického účinku.
Při renální insuficienci se dávka snižuje v závislosti na CC.

Předávkování
Při užívání přípravku Zyrtec jednou v dávce nad 50 mg mohou být pozorovány následující příznaky: ospalost, úzkost, podrážděnost, retence moči, sucho v ústech, zácpa, mydriáza, tachykardie.

Léčba: odstranění léku, výplach žaludku, jmenování aktivního uhlí, symptomatická léčba.

Lékové interakce
Společným jmenováním přípravku Zyrtek s teofylinem v dávce 400 mg 1krát denně byl zaznamenán pokles CC o 16%.
Při současném podávání s makrolidy a ketokonazolem nebyly pozorovány žádné změny na EKG.
Klinicky významná interakce se současným jmenováním léčiva Zyrtec s pseudoefedrinem, cimetidinem, ketokonazolem, erythromycinem, azithromycinem, diazepamem, glipizidem není pozorována.

Těhotenství a kojení
Léčivo je kontraindikováno pro použití během těhotenství a kojení (kojení).

Vedlejší účinky
Ze strany centrální nervové soustavy: ospalost, bolest hlavy; vzácně - závratě, migréna.
Na straně zažívacího ústrojí: sucho v ústech; vzácně průjem.
Alergické reakce: vzácně - angioedém, svědění, vyrážka, kopřivka.

Podmínky skladování
Tablety by měly být uchovávány na suchém místě nepřístupném pro děti při teplotě do 25 ° C. Kapky roztoku k požití by měly být uchovávány při teplotě do 25 ° C. Doba použitelnosti léku je 5 let.

Indikace
Lék se používá u dospělých a dětí ve věku 6 měsíců a starších.

Léčba symptomů:
- celoroční a sezónní alergická rýma a alergická zánět spojivek, jako je svědění, kýchání, rinorea, slzení, hyperémie spojivek;
- senná rýma (pollinosis);
- kopřivka (včetně chronické idiopatické urtikárie);
- edém Quincke;
- jiné alergické dermatózy (včetně atopické dermatitidy) doprovázené svěděním a vyrážkami.

Kontraindikace
- těhotenství;
- období laktace (kojení);
- děti do 6 měsíců;
- Hypersenzitivita na složky léčiva nebo na hydroxyzin.

Je třeba předepsat lék u chronického selhání ledvin (středně závažná nebo závažná závažnost), stejně jako u starších pacientů (vzhledem k možnému poklesu glomerulární filtrace).

Zvláštní pokyny
Nebyly získány žádné údaje o interakci léčiva Zyrtec při jeho užívání v doporučených dávkách s alkoholem (při koncentraci ethanolu v krvi 0,5 g / l), nicméně během užívání přípravku Zyrtek se doporučuje zdržet se užívání alkoholu.
Vliv na schopnost řídit motorové dopravní a kontrolní mechanismy.
Objektivní metody zkoumání schopnosti zapojit se do potenciálně nebezpečných činností nezjistily spolehlivě žádné nežádoucí účinky při užívání léčiva v doporučené dávce 10 mg, nicméně je doporučena opatrnost.

Zlato institucí

Latinský název léku Zyrtec®

Nosologická klasifikace (ICD-10)

H10.1 Akutní atopická konjunktivitida J30.1 Alergická rýma způsobená pylem rostlin J30.2 Jiná sezónní alergická rýma J30.3 Jiná alergická rýma J30.4 Alergická rýma NS Specifikace L20 Atopická dermatitida L50 Urticaria T78.3 Angioedém

Složení a forma uvolňovacích tablet, povlečených filmem. účinná látka: cetirizin dihydrochlorid 10 mg pomocné látky: MCC - 37 mg; monohydrát laktózy - 66,4 mg; koloidní oxid křemičitý - 0,6 mg; stearát hořečnatý - 1,25 mg; plášť: Opadry® Y-1-7000 - 3,45 mg; hypromelóza (E464) - 2,156 mg; oxid titaničitý (E171) - 1,078 mg; makrogol 400 - 0,216 mg

v blistru 7 nebo 10 kusů; v krabičce obsahující 1 (7 nebo 10 tablet) nebo 2 (10 tablet) blistrů.

Kapky pro perorální podání 1 ml účinné látky: cetirizin hydrochlorid 10 mg pomocné látky: glycerol - 250 mg; propylenglykol - 350 mg; sodná sůl sacharinu - 10 mg; methylparabenzen - 1,35 mg; propylparabenzen - 0,15 mg; octan sodný - 10 mg; ledová kyselina octová - 0,53 mg; čištěná voda - do 1 ml

ve skleněných lahvičkách s tmavým sklem po 10 nebo 20 ml (1 ml = 20 kapek); v krabičce 1 lahvička.

Popis lékové formy

Tablety: bílé podlouhlé, potažené filmem lentikulárními povrchy, s jednostranným kreslením a rytím „Y“ na obou stranách rizika.

Kapky pro orální podání: čirá, bezbarvá kapalina s vůní kyseliny octové.

Farmakologický účinek - antialergikum, antihistaminikum.

Farmakokinetické parametry cetirizinu se lineárně liší.

Sání Po požití se léčivo rychle a úplně vstřebává z gastrointestinálního traktu. Jídlo neovlivňuje úplnost absorpce, i když jeho rychlost klesá. U dospělých je po jedné dávce léku v terapeutické dávce Cmax v krevní plazmě 300 ng / ml a je dosaženo po (1 ± 0,5) h.

Distribuce Cetirizin je (93 ± 0,3)% vázán na plazmatické proteiny. Vd je 0,5 l / kg. Při užívání léku v dávce 10 mg po dobu 10 dnů není cetirizin kumulován.

Metabolismus. V malých množstvích je metabolizován v těle O-dealkylací (na rozdíl od jiných antagonistů receptoru H1-histaminu, které jsou metabolizovány v játrech pomocí cytochromového systému) za vzniku farmakologicky neaktivního metabolitu.

Odvození. U dospělých je T1 / 2 přibližně 10 hodin; u dětí ve věku od 6 do 12 let - 6 hodin, ve věku od 2 do 6 let - 5 hodin, ve věku od 6 měsíců do 2 let - 3,1 hodiny Přibližně 2/3 přijaté dávky se vylučují ledvinami beze změny.

U starších pacientů a pacientů s chronickým onemocněním jater se jedna dávka léčiva v dávce 10 mg T1 / 2 zvyšuje přibližně o 50% a systémová clearance se snižuje o 40%.

U pacientů s mírnou závažností renálního selhání (kreatinin Cl> 40 ml / min) jsou farmakokinetické parametry podobné jako u pacientů s normální funkcí ledvin.

U pacientů se středně závažným selháním ledvin au pacientů na hemodialýze (kreatinin Cl

ЗИРТЕК® - dostupnost a cena v lékárnách Ukrajiny

Telefon: +38 (050 139 76 99), (098) 332-91-93
Adresa: Lutsk, Volya Ave. 10b

Zyrtec kapky pro perorální podání 10 mg / ml, 10 ml

Zyrtec je selektivní antagonista periferních receptorů histaminu H1, metabolitu hydroxyzinu. Má antialergický účinek tím, že inhibuje pozdní fázi migrace buněk zapojených do zánětlivé reakce (hlavně eosinofilů); také snižuje expresi adhezivních molekul, jako je ICAM-1 a VCAM-1, které jsou markery alergického zánětu. Potlačuje účinek jiných mediátorů a induktorů sekrece histaminu, jako je PAF (faktor aktivující destičky) a látka P.
Zyrtec potlačuje kožní reakce u pacientů se studenou kopřivkou a dermografismem. Při použití léčiva v dávce 5 až 10 mg u pacientů s mírným astmatem byl vývoj bronchospazmu způsobený vysokou koncentrací histaminu, podávaného jako aerosol, téměř úplně zablokován.
Šestitýdenní studie zahrnující 168 pacientů s alergickou rýmou v kombinaci s mírným a středně závažným bronchiálním astmatem prokázala účinnost cetirizinu v dávce 10 mg pro rýmu a prokázala bezpečnost cetirizinu u pacientů s alergickou rýmou a mírným a středně těžkým bronchiálním astmatem.
Podávání cetirizinu v dávkách přesahujících 6násobek denní terapeutické dávky (60 mg / den) a placeba jako kontroly po dobu 7 dnů neodhalilo prodloužení QT intervalu na EKG.
Účinek léku začíná 20 minut po jednorázové dávce v jedné dávce 10 mg u 50% pacientů a po 1 hodině v 95% a trvá 24 hodin; nezjistila toleranci k jeho antihistaminickému účinku. Kůže znovu získá svou normální reaktivitu na histamin 3 dny po ukončení léčby.
Použití přípravku Zyrtek v terapeutických dávkách 10 mg / den zlepšilo kvalitu života pacientů s celoroční a sezónní alergickou rýmou.

Zyrtec kapky pro perorální podání 10 mg / ml, 10 ml instrukce v ukrajinštině

Kraplі za přijetí vseredinu.

Zyrtec - selektivní antagonista periferního gstamіnovyh H 1 -receptoru, metabolitu gіdroksizinu. Nada є и и г д д д, г, prignyuchyu pіznyu fáze mіgratsі klіtin, a podílet se na vyvrcholení reakce (hlavně, eosinofil); také k dispozici pro adhezi adhezních molekul, jako je ICAM-1 a VCAM-1, stejně jako výstražné markery ohně. Prignuyu dіyu ınshih medіatorіv že іnduktorіv sekretre і gstamіnu, takový yak PAF (faktor aktivující destičky), který substance R.
Zyrtek prignichu shkіrnі reaktsіі u illi s chladným kropiv'yankoy i dermografizmom. Když zastosuvannі lék v dávce 5 až 10 mg na vrcholu průduškového astmatu plicního stupně je prakticky příčinou blokování bronchospasmu, vyvolaného vysokou viskozitou vitamínu zavedeného do aerosolu.
Shestizhnevnoye aktsi
Dávka cetirizinu v dávkách, která byla zvýšena 6krát před terapeutickou dávkou (60 mg / doba) a placebem v kontrolovatelné dávce 7 dnů, neovlivnila QT interval na EKG.
Děti by měly začít užívat 20 hp jednorázové dávky 10 mg v 50 mg při 50% bolesti a za 1 rok - v 95% i berry po dobu 24 let; Tolerance se projevuje až v následujícím antigіstamіnnu deyu. Shkіra vіdnovlyu г jeho normální reaktivitu na g_stamіnu až 3 dny pіslya pripinennya priymoy lék.
Zyrtek zastosuvannya v terapeutických dávkách 10 mg / den pokusvuvalo akkim zhittya nemoc s jedním, že sezónní na pohotovosti rinіt.

U dospělých a mladých dospělých ve věku 1 rok a starších se příznaky:
- tsіlorіchnogo, že sezónní alergischeinnogo rinіtu і alergіchnogo konjunktivitida, jako je yak sverbіzh, chhannya, rhinorrhea, slyozotecha, gіperemіya konjunktivi;
- hříšníci (polynoz);
- Kropyv'yanki (včetně chronické іdіopatichnoi kropiv'yanki) і jako malý Kvinka;
- V případě jiných alergických dermatóz, to je superconnected s sverbіnnyam a visipanni.

Podezřívavost vůči složkám nebo gidroksizinu.

Zastosuvannya s vagіtnostі rok godvannі prsa

Přes ráno, naprosto zatravatsya vіd zastosovannnya Zirteka s vag_nostі.
Jak cetirizin je možné vidět s mateřským mlékem, v případě potřeby s přípravou v období laktace po těhotenství, nutná výživa pro zánět prsu.
Experimentální studie neidentifikovaly teratogenní abdominální toxicitu léku.

Pokud se zirtek nedoporučuje v doporučených dávkách alkoholu, doporučuje se pít alkohol (pokud potřebujete více než 0,5 g / l v krvi), doporučuje se užívat Zyrtek v alkoholickém nápoji za hodinu.
Ovlivnění zdraví dopravních prostředků a mechanismů Keruavi
Ob'ktivnі metodi vivchennya zdatnostі až zabírají potenciálně důležité druhy dětí dostatečně nepochopil, zda to bylo mlhovina v případě zasosuvannі drogy v doporučených dávkách 10 mg.

1 ml (20 krapel) míchá 10 mg hydrochloridu cetirizinu;
další rehovini: glіtserin; propilengol; natriyu sacharin; methylparagidroxybenzoát; octan sodný; dical acid; vody

Sposіb zasosuvannya dozi

Léčivo primované vseredinu.
Děti od 1 do 2 až 2 let mají 2 mg denně (5 krapelů) dvakrát denně.
Pro děti od 2 do 6 let je jim přiděleno 2,5 mg (5 bodů) 2x denně nebo 5 mg (10 bodů) 1krát denně.

Ze strany travního systému: suché v ústech; v kroměih vipadki - dyspepsie.
Ze strany centrální nervové soustavy: to nemůže být opravdu ukázalo, a můžete snadno projít ospalost, bolesti hlavy, stomlyuvanity; V kroměih vipadkakh - zbudzhennya.
Alergichny reakce: v ogremih vipadkah - shkіrnі visipannya, angioneuroticnyj nabryak.
Lék je dobře snášen. Poražte to špatně, postarejte se o slabé zatáčky a přechodný charakter.

Rozchin-kraplі slіd sběrigat při pokojové teplotě (od 15 ° do 25 ° C).

Zyrtec kapky pro perorální podání 10 mg / ml, 10 ml produkuje YUSB Farshim SA, zemí původu je Belgie. Máte-li zájem o tento produkt, podívejte se na jeho analoga: tablety Cetirizin-Teva potažené filmem. 10 mg, 20 ks, Zodak pilulky pokryté filmem. 10 mg, 10 ks prášků Zodak pokrytých filmem. 10 mg, 30 ks, Parlazin tablety potažené filmem. 10 mg, 10 ks, Parlazin tablety potažené filmem. 10 mg, 30 ks, Parlazin tablety potažené filmem. 10 mg 5 ks.
Pouze zde můžete vždy objednávat a nakupovat (s platbou po obdržení) kapky Zyrtec pro perorální podání 10 mg / ml, 10 ml do jakéhokoli města Ukrajiny (Kyjev, Vinnitsa, Kropyvnytskyi (Kirovograd), Poltava, Charkov, Dněpro (Dněpropetrovsk), Lugansk, Rivne, Cherson, Doněck, Luck, Simferopol, Chmelnickij, Zhytomyr, Lvov, Sumy, Čerkasy, Zaporizhia, Nikolaev, Ternopil, Chernihiv, Ivano-Frankivsk, Oděsa, Užhorod, Černovice a další města). Naše produkty dodáváme každý den nebo následující pracovní den. Požehnej vám!

Zyrtec

Mezinárodní název: Zyrtec

Účinná látka: Cetirizin dihydrochlorid

Alergie jsou nedílnou součástí života každé druhé osoby, která žije na území našeho státu. Tento patologický stav významně zhoršuje celkovou pohodu pacienta, omezuje jeho činnost, vytváří komplexy a podobně. V současné době má medicína dostatek léků, které jsou určeny k léčbě přecitlivělosti.

Mezi nimi je lék příznivě zařazen do skupiny blokátorů H1-histaminových receptorů zvaných Zyrtec, která se etablovala jako velmi účinný a bezpečný lék pro různé typy alergií.

Návod k použití léčiva

Hlavní účinnou složkou léčiva je dihydrochlorid cetirizinu, který je jedním z moderních antagonistů histaminu, který blokuje receptory histaminu H1. Tato chemická sloučenina usnadňuje průběh alergických procesů tím, že brání rozvoji hypersenzitivní reakce. To také má výrazný anti-edema a antipruritic akce.

Cetirizin ovlivňuje časné stadium alergických reakcí a omezuje uvolňování zánětlivých mediátorů v pozdním stádiu hyperreaktivity těla. Snižuje také pohyb eozinofilů, neutrofilů a bazofilů, stabilizuje membránové membrány struktur tukových buněk. Hlavní účinná látka snižuje propustnost kapilár, zabraňuje vzniku otoků měkkých tkání, odstraňuje křeče vláken hladkých svalů.

Cetirizin dihydrochlorid nemá žádný anticholinergní ani antiserotoninový účinek. V terapeutických dávkách lék nezpůsobuje sedativní účinek. Účinek po užití léku se vyvíjí po 20 minutách a trvá 24 hodin. Přípravek nezpůsobuje rozvoj tolerance, udržení účinku po poslední dávce po dobu 3 dnů.

Mezi indikacemi pro použití emitujte:

  • celoroční alergická onemocnění nebo sezónní alergie, zejména rýma, sezónní horečka, pollinóza;
  • alergická konjunktivitida;
  • idiopatická kopřivka s chronickým průběhem.

Užívání léku je zakázáno, pokud má osoba následující kontraindikace:

  • přecitlivělost na složky léčiva;
  • selhání ledvin v terminálním stadiu vývoje, kdy clearance kreatininu je nižší než 10 ml / min;
  • vrozená intolerance na galaktózu a laktózu, malabsorpční syndrom.

V současné době nejsou k dispozici žádné klinické studie o užívání tohoto léčivého přípravku u těhotných žen a mladých matek, které krmí své děti mateřským mlékem. Kromě toho studie na zvířatech ukázaly, že cetirizin nemá žádný toxický účinek na průběh těhotenství. Potenciální nebezpečí pro těhotné ženy proto zůstává neznámé, ale zároveň není potvrzeno. Při užívání léku během těhotenství je třeba dávat pozor. Během laktace by měl být lék zlikvidován, protože je vylučován spolu s mateřským mlékem.

Při použití léku se mohou vyvinout vedlejší účinky. Na imunitní straně jsou velmi vzácně pozorovány alergické reakce na složky léčiva a anafylaktický šok. Podávání přípravku Zyrtek zřídka vyvolává poruchy nervového systému, a to parestézii, křeče, nervovou tiku, dystonii, mdloby a drobné otřesy.

Mezi duševní poruchy při užívání léku patří agitace a agrese, zmatenost, deprese, halucinace, poruchy spánku. Pacient může navštěvovat sebevražedné myšlenky uprostřed deprese. Vizuální analyzátor může trpět Zyrtec, který se projevuje poruchami v ubytování, rozmazaným viděním a nystagmusem.

Průjem lze pozorovat na části trávicího systému a kardiovaskulární sféra často reaguje tachykardií. Po užití léků se často vyskytuje dysurie a enuréza, retence moči a výskyt solí v moči.

Předávkování lékem je pozorováno při jednorázové dávce léku v dávce 50 mg, pokud se u člověka objeví následující patologické příznaky:

  • zmatek,
  • průjem;
  • závratě a intenzivní bolesti hlavy;
  • malátnost, únava a ospalost;
  • svědění a kožní vyrážka;
  • výrazná sedace;
  • zpoždění moči;
  • tachyarytmie;
  • strnulost

Pokud se objeví příznaky předávkování, musí být pacientovi okamžitě podán výplach žaludku nebo stimulované zvracení. Doporučuje se použití adsorbentů (aktivního uhlí), symptomatická a regenerační terapie. Cetirizin nemá specifické antidotum. Hemodialýza je v tomto případě neúčinná.

Zyrtec - kapky pro vnitřní použití

Kapky k požití Zyrtec je čirá, bezbarvá kapalina s vůní kyseliny octové. Účinná látka, cetirizin dihydrochlorid, je v roztoku přítomna v množství 10 mg / ml. Mezi excipienty patří glycerol, sacharinát sodný, methylparabenzen, propylparabenzen, propylenglykol, octan sodný, kyselina octová, voda.

Přípravek se užívá ústy. Děti od 6 měsíců do jednoho roku jmenují 2,5 mg (5 kapek) 1krát denně. U malých pacientů od 1 roku do 2 let je doporučená dávka léčiva 2,5 mg (5 kapek) až 2krát denně. Děti od 2 do 6 let by měly užívat 2,5 mg (5 kapek) 2x denně nebo 5 mg (10 kapek) 1krát denně.

U dospělých a dětí starších 6 let je denní dávka 10 mg (20 kapek). Dospělí pacienti současně užívají 10 mg jednou denně a pro děti 5 mg 2x denně nebo 10 mg jednou. Někdy, pro dosažení terapeutického účinku, stačí vzít počáteční dávku léku 5 mg.

Tablety Zyrtec: aplikační vlastnosti

Tabletová forma léčiva má vzhled bílých, potahovaných, podlouhlých tablet. Hlavní účinnou složkou je dihydrochlorid cetirizinu v dávce 10 mg. Pomocné složky zahrnují oxid křemičitý, celulózu, laktózu, makrogol, stearát hořečnatý, oxid titaničitý a další.

Při léčbě alergických procesů se u dospělých a dospívajících nad 12 let doporučuje užívat 10 mg (1 tabletu) jednou denně. Děti od 6 do 12 let mají předepsáno 10 mg (1 tableta) jednou denně. Maximální doba léčby je 4 týdny. Dávku lze rozdělit do 2 dávek po 5 mg (1/2 tablety) ráno a večer.

Léčba celoroční rýmy a chronické idiopatické urtikárie:

  • dospělí a mladiství nad 12 let - doporučená dávka 10 mg (1 tableta) 1krát denně;
  • Děti ve věku od 6 do 12 let: 10 mg (1 tableta) 1krát denně (dávka může být rozdělena do 2 dávek po 5 mg (1/2 tablety) ráno a večer).

Zyrtec: dávkování

U většiny pacientů je lék podáván podle anotací, ale existuje řada lidí, kteří potřebují speciální dávkovací režim. S redukcí glomerulární filtrace související s věkem je užívání léku pro starší pacienty předepisováno ve stejných dávkách jako u pacientů s renální insuficiencí. Intervaly mezi užitím léku jsou individuálně upraveny v závislosti na stupni renální insuficience. Pacienti s poruchou korekce jaterních funkcí není nutný.

Lék by měl být užíván večer, vzhledem k intenzivnějšímu projevu příznaků nemoci v tuto denní dobu. Tableta se má polykat celá, bez žvýkání a pitné vody. Zyrtec konzumuje bez ohledu na jídlo. Nesmí ho používat lidé, kteří pracují se silniční dopravou a poháněnými stroji kvůli ospalosti.

Cena léků

V současné době se Zyrtec nachází především v internetových lékárnách. Drogu lze jen těžko nazvat rozpočtem, protože má značné náklady. Velmi zřídka, droga je přítomna na policích maloobchodní lékárny řetězce, a to stojí o něco více zde než na internetu.

Než si objednáte lék na internetu, měli byste se ujistit o jeho pravosti a zkontrolovat dostupnost certifikátů kvality. Také by nebylo zbytečné zajistit, aby léčivo mělo přiměřenou trvanlivost a mohlo být použito pro terapeutické účely.

Analogy léku

Lék má obrovské množství analogů, strukturálních i funkčních. Mezi nejznámějšími zástupci generiků Zirtek by měl být rozlišován lék jako Zodak. Co je lepší: Zyrtec nebo Zodak?

Zodak je totiž jedním z nejznámějších generik přípravku Zyrtek, který s ním obsahuje jednu účinnou látku - dihydrochlorid cetirizinu. Tento lék se také vyrábí ve formě kapek a tablet, jejichž dávkování je vhodné pro pacienty různého věku. Kapky Zodaku lze odebírat od roku a Zyrtec je konzumován od šesti měsíců. Pokud jde o náklady na léky, v tomto ohledu má Zodak výhodu, protože jeho cena je téměř dvakrát nižší než jeho cena.

Další populární náhradou za Zyrtek je lék Fenistil. Co je lepší: Zyrtec nebo Fenistil? Hlavní účinnou složkou léčiva je dimetinden, který má dostatečnou účinnost a může být použit u pacientů různého věku. Fenistil je k dispozici ve formě kapek a gelu pro vnější použití. Může být podáván dětem, počínaje jedním měsícem, bez obav z vývoje vedlejších účinků. Léčivo patří k první generaci antihistaminik, proto je méně účinné než Zyrtek. Jeho nejlepším použitím je prevence alergických reakcí a prevence vzniku svědění po očkování. Fenistil je dražší než analogy. Před použitím je třeba se poradit s lékařem.

Pozor!

Použití přípravku Zyrtec bez předepsání lékaře nebo bez jeho přesných doporučení může vést k prudkému zhoršení Vašeho zdraví. Snažte se užívat konkrétní lék pouze po konzultaci s odborníkem. V případě zjištění vedlejších účinků okamžitě přestat užívat lék a vyhledat kvalifikovanou pomoc.

Zyrtec foto

Klikněte pro zvětšení.

Kategorie

Informace shromážděné o zdroji vám umožní minimalizovat dobu hledání informací o konkrétním léku.

Zyrtec - cena a dostupnost v lékárnách

Tato stránka obsahuje 9 nabídek na koupi ceny Zyrtec v lékárnách.

Zyrtec cena a dostupnost v lékárnách

Lék si můžete zakoupit v kterékoliv z nabízených lékáren výběrem nabídky s cenou, která vám nejlépe vyhovuje pro Zyrtec a nejvhodnějším způsobem doručení.

Ve všech lékárnách si můžete před nákupem poradit s lékárníkem o dostupnosti, způsobech použití, výběru analogů léku Zyrtec, možnost jeho rezervace, dodací lhůtě.

Všechny ceny léků jsou relevantní, pokud však zjistíte rozdíl mezi cenou pro Zyrtec v lékárně a výsledky vyhledávání, oznámte to prostřednictvím formuláře pro zpětnou vazbu.

Tuto stránku můžete vždy najít ve vyhledávačích pro cenu „Zyrtec“ nebo koupit Zyrtec

Zyrtec kapky: návod k použití

Zyrtec je originální antihistaminikum, jeden z obchodních názvů léčivé látky cetirizin.

Některé klasifikace odkazují tuto drogu na II. Generaci antihistaminik, nicméně podle názoru většiny výzkumníků a jejích farmakologických vlastností patří léčivo do třetí generace.

Na této stránce naleznete všechny informace o přípravku Zyrtec: kompletní návod k použití tohoto léku, průměrné ceny v lékárnách, kompletní a neúplné analogy léčiva, stejně jako recenze osob, které již použily kapky Zyrtec. Chcete svůj názor zanechat? Pište do komentářů.

Klinicko-farmakologická skupina

Blokátor receptoru histaminu H1. Antialergický lék.

Obchodní podmínky lékárny

Je vydáván bez lékařského předpisu.

Kolik stojí Zirtek? Průměrná cena v lékárnách je 360 ​​rublů.

Forma uvolnění a složení

Lék je dostupný ve dvou farmakologických formách:

  1. Kapky Zyrtec. Zevně je to čistá kapalina bez barvy. Charakteristická je vůně kyseliny octové. Kapalina se nalije do 10 nebo 20 ml lahviček z tmavého skla, pevně uzavřených. V kartonové krabičce je vedle láhve umístěn uzávěr kapátka.
  2. Potažené tablety. Jedná se o bílé podlouhlé tablety, s konvexními povrchy, na jedné straně s rizikem a na obou stranách jsou vyryté písmeno „Y“. Do blistru se vloží 7 nebo 10 tablet, 1 blistr (7 nebo 10 tablet) nebo 2 blistry (10 tablet) se vloží do lepenkové krabice.

Účinná látka - dihydrochlorid cetirizinu:

  • 1 tableta - 10 mg;
  • 1 ml kapek - 10 mg.

Pomocné látky pro tablety: koloidní oxid křemičitý, monohydrát laktosy, stearát hořečnatý, mikrokrystalická celulóza, Opadry Y-1-7000 (oxid titaničitý (E171), hypromelóza (E464), makrogol 400).

Pomocné látky kapek: methylparabenzen, propylparabenzen, propylenglykol, octan sodný, glycerol, ledová kyselina octová, sacharinát sodný, čištěná voda.

Farmakologický účinek

Zyrtec - antialergický lék. Blokátor histaminového receptoru H1, kompetitivní antagonista histaminu, metabolit hydroxyzinu. Zabraňuje rozvoji a usnadňuje průběh alergických reakcí, má antipruritické a antiexudativní účinky.

Ovlivňuje časné stadium alergických reakcí závislých na histaminu, omezuje uvolňování zánětlivých mediátorů v pozdním stádiu alergické reakce, snižuje migraci eozinofilů, neutrofilů a bazofilů, stabilizuje membrány žírných buněk. Snižuje propustnost kapilár, zabraňuje vzniku tkáňového edému, zmírňuje křeč hladkých svalů a Zyrtek. Návod k použití indikuje, že léčivo eliminuje kožní reakci na zavedení histaminu, specifických alergenů, stejně jako na chlazení (s "studenou" kopřivkou). Snižuje bronchokonstrikci vyvolanou histaminem při bronchiálním astmatu plic.

Prakticky žádný anticholinergní a antiserotoninový účinek. V terapeutických dávkách téměř žádný sedativní účinek. Po jednorázové dávce cetirizinu v dávce 10 mg je pozorován nástup účinku po 20 minutách (u 50% pacientů) a po 60 minutách (u 95% pacientů) trvá účinek déle než 24 hodin, na pozadí léčby se cetirizin nevyvíjí antihistaminiku. Po ukončení léčby trvá účinek až 3 dny.

Indikace pro použití

Zyrtec se doporučuje k léčbě sezónní a celoroční alergické rýmy a konjunktivitidy, atopické dermatitidy, idiopatické a chronické kopřivky, angioedému.

Použití přípravku Zirtek je indikováno k dermatóze, která se vyskytuje při vyrážkách a svědění, senné rýmě, astmatu průdušek, alergickém přetížení nosu, kýchání, trhání.

Lék ve formě kapek může být předepsán pro dospělé a děti od 6 měsíců.

Kontraindikace

Absolutní kontraindikace užívání tablet Zyrtec jsou takové patologické a fyziologické stavy těla:

  1. Těhotenství a kojení;
  2. Děti do 6 měsíců - pro kapky do 6 let - pro tablety;
  3. Konečné stadium renálního onemocnění (clearance kreatininu nižší než 10 ml / min);
  4. Nedostatek laktázy, dědičná nesnášenlivost na galaktózu, glukózo-galaktózový malabsorpční syndrom;
  5. Zvýšená individuální citlivost na léčivo nebo hydroxyzin.

Tablety Zyrtec se s opatrností používají v případech středně závažného selhání ledvin ve stáří u pacientů se souběžnou epilepsií (poškození centrálního nervového systému, které je doprovázeno periodickými záchvaty).

Před zahájením léčby je důležité se ujistit, že neexistují žádné kontraindikace pro její užívání.

Použití v průběhu březosti a laktace

Během těhotenství a kojení se nedoporučuje užívat tento lék, pokud přínosy jeho užívání nepřekročí riziko. Neexistují žádné informace o tom, zda existuje negativní vliv na plod, avšak z důvodu bezpečnosti nejsou ženy předepsány. Kromě toho je schopna proniknout do mateřského mléka, takže pokud je nutné, aby ji žena brala, měla by odmítnout kojení.

Návod k použití

Návod k použití ukázal, že přípravek Zyrtec užíval perorálně. Doporučené dávky:

  1. Dospělí a děti starší 6 let se předepisují v dávce 10 mg (1 tab. Nebo 20 kapek) / den. Dospělí - 10 mg 1krát denně; děti - 5 mg 2x denně nebo 10 mg 1krát denně. Někdy může být počáteční dávka 5 mg dostatečná pro dosažení terapeutického účinku.
  2. Děti ve věku od 2 do 6 let mají předepsáno 2,5 mg (5 kapek) 2x denně nebo 5 mg (10 kapek) 1krát denně.
  3. Děti ve věku od 1 do 2 let mají být předepsány 2,5 mg (5 kapek) až 2krát denně.
  4. Děti ve věku 6 měsíců až 12 měsíců předepisovaly 2,5 mg (5 kapek) 1krát denně.

Starší pacienti a pacienti s renální insuficiencí upravují dávku v závislosti na clearance kreatininu (CK), která se vypočte takto: t

  • U žen: QC (ml / min) = [140 - věk (v letech)] x tělesná hmotnost (v kilogramech) / 72 x sérový kreatinin (mg / dl) x 0,85.
  • U mužů: QC (ml / min) = [140 - věk (v letech)] x tělesná hmotnost (v kilogramech) / 72 x sérový kreatinin (mg / dl);

Doporučené dávky přípravku Zyrtek pro pacienty s jaterní a renální insuficiencí: t

  • CC 50-79 ml / min (mírné selhání ledvin) - 10 mg / den;
  • CC 30-49 ml / min (průměrné selhání ledvin) - 5 mg / den;
  • QC

Na co je přípravek Zyrtek předepsán? Pokyny, recenze a analogy, cena v lékárnách

Antihistaminikum je Zyrtec. Návod k použití vysvětlí, jak správně užívat 10 mg tablety, kapky k léčbě alergií a kožní vyrážky (kopřivka, dermatitida) u dospělých, dětí (včetně novorozenců). V článku bude také uvedeno, co přípravek Zyrtec pomáhá, informace o cenách, analogy a hodnocení pacientů.

Forma uvolnění a složení

  • Lék je dostupný ve dvou farmakologických formách:
  • Potažené tablety. Jedná se o bílé podlouhlé tablety, s konvexními povrchy, na jedné straně s rizikem a na obou stranách jsou vyryté písmeno „Y“. Do blistru se vloží 7 nebo 10 tablet, 1 blistr (7 nebo 10 tablet) nebo 2 blistry (10 tablet) se vloží do lepenkové krabice.
  • Kapky Zyrtec. Zevně je to čistá kapalina bez barvy. Charakteristická je vůně kyseliny octové. Kapalina se nalije do 10 nebo 20 ml lahviček z tmavého skla, pevně uzavřených. V kartonové krabičce je vedle láhve umístěn uzávěr kapátka.

1 ml kapek obsahuje účinnou látku dihydrochlorid cetirizinu v množství 10 mg a pomocné látky:

  • 250 mg glycerolu;
  • 350 mg propylenglykolu;
  • 10 mg sacharinátu sodného;
  • 1,35 mg methylparabenzenu;
  • 0,15 mg propylparabezolu;
  • 10 mg octanu sodného;
  • 0,53 mg kyseliny octové;
  • až 1 ml přečištěné vody.

Složení každé 10 mg tablety obsahuje účinnou látku dihydrochlorid cetirizinu a pomocné složky:

  • 37 mg mikrocelulózy;
  • 66,4 mg monohydrátu laktosy;
  • 0,6 mg koloidního oxidu křemičitého;
  • 1,25 mg stearátu hořečnatého.

Farmakologické vlastnosti

Lék je kompetitivním antagonistou metabolitu hydroxyzinu, histaminu. Úspěšně blokuje receptory H1-histaminu. Zyrtec, recenze lékařů tuto skutečnost potvrzují, usnadňují průběh a někdy dokonce zabraňují vzniku alergických reakcí.

Zyrtec zabraňuje rozvoji edému tkání, významně snižuje propustnost kapilár a zmírňuje křeče hladkého svalstva. S pomocí léku lze eliminovat kožní reakce, ke kterým dochází při zavádění histaminu a specifických alergenů.

V případě bronchiálního astmatu, který má mírný průběh, lék snižuje bronchokonstrikci. Podle instrukcí pro Zyrtek nemá prakticky žádný antiserotonin a anticholinergní účinky.

Na co je přípravek Zyrtek předepsán?

Hlavní indikací užívání kapek a tablet Zyrtec je vývoj různých klinických forem alergie, mezi které patří:

  • Alergická rýma je zánět sliznice nosní dutiny, který je sezónní povahy (často spouštěný pylem během aktivního období květu).
  • Alergická zánět spojivek je zánětlivá reakce spojivky oka.
  • Senná horečka (pollinosis) je systémová alergická reakce na pyl rostlin.
  • Kopřivka - charakteristická vyrážka na pozadí malého otoku kůže, která vypadá jako bodavá kopřiva.
  • Alergická dermatóza, včetně atopické dermatitidy, je lokální reakce doprovázená rozvojem kožní vyrážky a svědění.

Kapky a tablety Zyrtec lze použít jako součást komplexní léčby závažných alergických reakcí (atopická bronchitida, angioedém, angioedém, angioedém).

Návod k použití

Droga je předepsána uvnitř. 10 mg účinné látky je obsaženo v 1 tabletě nebo 20 kapkách přípravku Zyrtec.

Podle návodu k použití Zyrtec je standardní dávka pro dospělé - 1 tableta 10 mg 1krát denně. V některých případech je pro dosažení terapeutického účinku dostačující počáteční dávka 5 mg (polovina tablety).

V případě jaterní a renální insuficience se dávka stanoví podle schématu:

  • norma (QC nejméně 80 ml / min) - 10 mg denně;
  • snadné selhání ledvin (CC 50-79 ml / min) - 10 mg denně;
  • průměrné selhání ledvin (CC 30-49 ml / min) - 5 mg denně;
  • těžké renální selhání (CC méně než 30 ml / min) - 5 mg každý druhý den;
  • terminální fáze (CC menší než 10 ml / min) - příjem je kontraindikován.

Při porušení pouze funkce jater není nutná úprava dávky.

Kontraindikace Zirtek

Nepoužívejte lék v takových případech:

  • těhotenství;
  • období laktace (kojení);
  • děti do 6 měsíců;
  • přecitlivělost na složky léčiva nebo na hydroxyzin.

Zyrtec by měl být předepisován s opatrností při chronickém selhání ledvin (středně závažná nebo závažná závažnost), stejně jako u starších pacientů (vzhledem k možnému poklesu glomerulární filtrace).

Vedlejší účinky

  • trombocytopenie;
  • ospalost;
  • závratě;
  • bolest hlavy;
  • agrese;
  • vzrušení;
  • deprese;
  • halucinace;
  • nespavost;
  • klíště;
  • křeče;
  • slabý;
  • třes;
  • narušení ubytování;
  • rozmazané vidění;
  • nystagmus;
  • tachykardie;
  • rýma;
  • faryngitida;
  • sucho v ústech;
  • nevolnost;
  • bolest břicha;
  • průjem;
  • porucha močení;
  • enuréza;
  • svědění;
  • vyrážka;
  • kopřivka;
  • angioedém;
  • přecitlivělost až do vývoje anafylaktického šoku;
  • přírůstek hmotnosti;
  • únava;
  • astenie;
  • otok.

Použití v průběhu březosti a laktace

Léčivo je kontraindikováno pro použití během těhotenství a kojení (kojení).

Jak vzít děti?

Anotace k léku, kterou poskytl výrobce, ukazuje, že k léčbě pediatrických pacientů se používá pouze kapek Zyrtec. V tomto případě se kapky dávají dětem v závislosti na věku.

Dávkování pro děti:

  • 5 kapek ve věku od 6 měsíců do jednoho roku;
  • 5 kapek 1-2 krát - od 1 do 2 let;
  • 10 kapek denně v čase nebo rozdělených do dvou dávek - od 2 do 6 let;
  • starší děti dostávají stejnou dávku jako dospělí.

Jak užívat kapky dětem je mírně odlišné od způsobu použití pro dospělé. Děti mohou užívat kapky jako sirup (uvnitř, mírně zředěný vodou), ale až jeden rok může být přípravek Zyrtec předepsán jako nosní kapky. V tomto případě se po očištění pokapávají do každé nosní dírky.

Léčba pokračuje až do ukončení příznaků alergie.

Analogy

  • Alerza;
  • Allertek;
  • Zintz;
  • Zodaku;
  • Letizen;
  • Parlazin;
  • Cetirizin;
  • Cetirizin Hexal;
  • Cetirizin DS;
  • Cetirizin-Teva;
  • Dihydrochlorid cetirizinu;
  • Cetirinax;
  • Tsetrin.

Při výběru analogů je důležité si uvědomit, že pokyny pro použití přípravku Zyrtec, ceny a recenze, se nevztahují na kapky a tablety podobné akce. Je důležité, abyste se poradili s lékařem a ne aby se léčivo nezávisle nahradilo.

Co je lepší - Cetirinaks nebo Zyrtec?

Účinná látka je stejná, ale Cetirinak je generický, ne originální lék a je dostupný pouze ve formě tablet, což způsobuje potíže při léčbě dětí. Cena je nižší než cena Zirtek.

Co je lepší - Zyrtec nebo Erius?

Zyrtec označuje druhou generaci léků a Erius třetí. Není schopen proniknout hematoencefalickou bariérou, proto nezpůsobuje vedlejší účinky spojené se sedativitou a neporušuje koordinaci pohybu. Ale stojí to mnohem víc.

Co je lepší - Zyrtec nebo Claritin?

Claritin má výraznější účinek, má méně vedlejších účinků, protože patří do třetí generace. Účinné látky jsou však odlišné, takže se musíte zaměřit na to, co je v každém jednotlivém případě nejvhodnější.

Zyrtec nebo Zodak - což je lepší?

Rozdíl mezi Zyrtek a Zodakem je malý. Biologická dostupnost Zodaku je o něco vyšší než Zyrtek (99% a 93%). Zodak je také 2-5 hodin rychleji vylučován z těla.

Zodak je levnější. Původní a studovanější lék s méně kontraindikacemi je však Zyrtec.

Co je lepší - Zyrtec nebo Fenistil?

Fenistil má více kontraindikací. Zyrtec působí déle a selektivněji.

Podmínky skladování

Doba použitelnosti tablet a kapek Zyrtec je 5 let od data jejich výroby. Lék by měl být skladován na suchém místě nepřístupném pro děti při teplotě vzduchu nejvýše + 30 ° C.

Obchodní podmínky lékárny

Lék je schválen pro použití jako prostředek OTC.

Náklady na lék Zyrtec

Cena v ruských lékárnách: tablety Zyrtec 10 mg, 7 ks. - od 195 do 226 rublů, cena Zyrtecu klesá o 10 mg / ml 10 ml - z 309 na 354 rublů, podle 487 lékáren.

Zvláštní pokyny

Než začnete tablety přípravku Zyrtek užívat, je důležité si pečlivě přečíst návod na užívání léku a věnovat pozornost těmto specifickým pokynům:

Cetirizin přispívá k retenci moči u některých souvisejících onemocnění - benigní hyperplazie prostaty (adenom), poranění míchy ovlivňující funkční aktivitu pánevních orgánů.

Příjem alkoholu během užívání léku je vyloučen, protože tablety Zyrtec zvyšují jeho aktivitu proti strukturám centrálního nervového systému.

Droga nemá přímý vliv na vyšší nervovou aktivitu, ale vzhledem k možnému riziku vzniku sedativního účinku stojí za to, aby se vyhnula činnostem vyžadujícím zvýšenou pozornost a rychlost psychomotorických reakcí.

Lékové interakce

Při studiu lékové interakce cetirizinu s pseudoefedrinem, cimetidinem, ketokonazolem, erythromycinem, azithromycinem, glipizidem a diazepamem nebyla zjištěna žádná klinicky významná nežádoucí interakce.

Při současném jmenování s teofylinem (400 mg denně) je celková clearance cetirizinu snížena o 16% (kinetika teofylinu se nemění). Při současném jmenování s makrolidy a ketokonazolem nebyly pozorovány žádné změny EKG.

Při použití léčiva v terapeutických dávkách nebyly získány údaje o interakci s alkoholem (s koncentrací alkoholu v krvi 0,5 g / l). Pacient by se měl během léčby léky vyhnout pití alkoholu, aby se zabránilo útlaku centrálního nervového systému.

Co říkají recenze?

Recenze přípravku Zyrtec v tabletkách a kapkách, většinou pozitivní. Pomáhá vyrovnat se s alergiemi, zatímco vedlejší účinky nejsou příliš časté. Kapky jsou velmi účinné a relativně bezpečné i pro děti. Nevýhodou je vysoká cena ve srovnání s vrstevníky.

Pro Více Informací O Typy Alergií