Hlavní U dětí

Zyrtec (Zyrtec) 10 mg №7

Zyrtec (Zyrtec)

1 ml (20 kapek) obsahuje 10 mg hydrochloridu cetirizinu;

excipienty: glycerin; propylenglykol; sacharinát sodný; methylparahydroxybenzoát; octan sodný; kyselina octová; vody

Dávkování a podávání

Droga je předepsána uvnitř.

Děti ve věku od 1 do 2 let jmenují 2,5 mg (5 kapek) 2x denně.

Děti ve věku od 2 do 6 let mají předepsáno 2,5 mg (5 kapek) 2x denně nebo 5 mg (10 kapek) 1krát denně.

Zyrtec je selektivní antagonista periferních receptorů histaminu H1, metabolitu hydroxyzinu. Má antialergický účinek tím, že inhibuje pozdní fázi migrace buněk zapojených do zánětlivé reakce (hlavně eosinofilů); také snižuje expresi adhezivních molekul, jako je ICAM-1 a VCAM-1, které jsou markery alergického zánětu. Potlačuje účinek jiných mediátorů a induktorů sekrece histaminu, jako je PAF (faktor aktivující destičky) a látka P.

Zyrtec potlačuje kožní reakce u pacientů se studenou kopřivkou a dermografismem. Při použití léčiva v dávce 5 až 10 mg u pacientů s mírným astmatem byl vývoj bronchospazmu způsobený vysokou koncentrací histaminu, podávaného jako aerosol, téměř úplně zablokován.

Šestitýdenní studie zahrnující 168 pacientů s alergickou rýmou v kombinaci s mírným a středně závažným bronchiálním astmatem prokázala účinnost cetirizinu v dávce 10 mg pro rýmu a prokázala bezpečnost cetirizinu u pacientů s alergickou rýmou a mírným a středně těžkým bronchiálním astmatem.

Podávání cetirizinu v dávkách přesahujících 6násobek denní terapeutické dávky (60 mg / den) a placeba jako kontroly po dobu 7 dnů neodhalilo prodloužení QT intervalu na EKG.

Účinek léku začíná 20 minut po jednorázové dávce v jedné dávce 10 mg u 50% pacientů a po 1 hodině v 95% a trvá 24 hodin; nezjistila toleranci k jeho antihistaminickému účinku. Kůže znovu získá svou normální reaktivitu na histamin 3 dny po ukončení léčby.

Použití přípravku Zyrtek v terapeutických dávkách 10 mg / den zlepšilo kvalitu života pacientů s celoroční a sezónní alergickou rýmou.

Pro dospělé a děti ve věku 1 a více let, léčba symptomů:

  • celoroční a sezónní alergická rýma a alergická zánět spojivek, jako je svědění, kýchání, rinorea, slzení, hyperémie spojivek;
  • senná rýma (pollinosis);
  • urtikárie (včetně chronické idiopatické urtikárie) a angioedému;
  • jiná alergická dermatóza, doprovázená svěděním a vyrážkou.

Přecitlivělost na léčivo nebo hydroxyzinové složky.

Zyrytek, Zyrytek koupit, cena Zyrytek, recenze Zyrytek, instrukce Zyrytek, Zyrytek 20mg, Zyrytek 20, Zyrytek Ukrajina, Zyrytek Lvov, Zyrytek Kyjev.

Použití v průběhu březosti a laktace

Je vhodné upustit od užívání přípravku Zyrtec během těhotenství.

Vzhledem k tomu, že se cetirizin vylučuje do mateřského mléka, mělo by se v případě potřeby rozhodnout o ukončení kojení.

V experimentálních studiích nebyl stanoven teratogenní nebo embryotoxický účinek léčiva.

Při použití v doporučených dávkách Zyrtec nezvyšuje účinek alkoholu (pokud je jeho obsah v krvi až 0,5 g / l), doporučuje se při užívání přípravku Zyrtec upíjet alkohol.

Vliv na schopnost řídit motorové dopravní a kontrolní mechanismy

Objektivní metody studia schopnosti angažovat se v potenciálně nebezpečných činnostech spolehlivě neodhalily žádné nežádoucí účinky při užívání léku v doporučené dávce 10 mg.

Na straně zažívacího ústrojí: sucho v ústech; v některých případech - dyspepsie.

Ze strany centrální nervové soustavy: možná mírná a rychle procházející ospalost, bolest hlavy, únava; v některých případech - vzrušení.

Alergické reakce: v některých případech - kožní vyrážky, angioedém.

Lék je obecně dobře snášen. Vedlejší účinky jsou vzácné, obvykle mají mírnou a přechodnou povahu.

Kapky roztoku se uchovávají při pokojové teplotě (15 ° C až 25 ° C).

Napište recenzi

Vaše hodnocení: Pozor: HTML není podporováno! Použijte prostý text.

Hodnocení: Špatné Dobré

Zadejte kód zobrazený na obrázku:

Bezpečný a účinný lék - Zyrtec kapky pro děti: cena, vlastnosti užívání a dávkování léku

Léčba alergií u dětí vyžaduje výběr některých léků: ne všechny položky jsou povoleny ve věku 1-2 let. Jeden z účinných a bezpečných prostředků - antialergické prostředky Zirtek. Kapky pro děti odstraňují projevy lehké a těžké formy alergie, vhodné pro použití od 6 měsíců.

Popis antihistaminika pomůže pochopit vlastnosti, působení, vlastnosti užívání léku. Pokyny pro kapky přípravku Zyrtec musí rodiče přečíst, aby se předešlo předávkování a negativním reakcím u dětí.

Složení a uvolňovací forma

Dihydrochlorid cetirizinu je aktivní složkou při alergických kapkách. Složení léčiva - kyselina octová, čištěná voda, další doplňkové složky. Účinná látka ovlivňuje různé stupně alergické reakce, snižuje propustnost kapilárních stěn, eliminuje účinky uvolňování histaminu.

Antialergický prostředek k odstranění negativních reakcí u dětí je bezbarvá průhledná kapalina s vůní kyseliny octové. Metabolit hydroxyzinu se používá k blokování receptorů H1-histaminu.

Směs se nalije do tmavých skleněných lahví, pro ochranu před dětmi je víko vybaveno speciálním systémem, takže je pro malého pacienta obtížné otevřít nádobu s přípravkem. Objem lahvičky - 10 ml.

Akce

Po užití přípravku Zyrtec kapky se projevy alergických reakcí výrazně snižují nebo snižují. Lék má komplexní účinek na tělo, odstraňuje příznaky jiné povahy.

Pozitivní dopad:

  • pokles otoků;
  • objeví se aktivní antipruritický účinek;
  • zánět spojivek zmizí;
  • snižuje objem průhledného hlenu v nose;
  • zastavení trhání;
  • pacient může volně dýchat nosem;
  • dítě kýchá;
  • alergický kašel zmizí;
  • zarudnutí se snižuje, kožní vyrážka zmizí.

Seznamte se s příčinami angioedému a pravidly nouzové péče.

Na této stránce je popsáno dávkování a návod k použití tablet Kestin pro alergie.

Vlastnosti akce:

  • u poloviny pacientů, po jedné třetině hodiny, se stav po jedné dávce léku zlepšuje;
  • 95% lidí má pozitivní účinek antialergické kompozice za hodinu;
  • Zyrtec z alergie poskytuje prodloužený účinek - antialergický účinek trvá jeden den;
  • pokud jsou kapky zrušeny, pozitivní akce trvá až 72 hodin;
  • antipruritický a protizánětlivý účinek se při dlouhodobém užívání antialergických látek nezmenšuje, tolerance k antihistaminikovým účinkům není pozorována;
  • negativní reakce na antihistaminikum třetí generace byly pozorovány pouze u 5% pacientů.

Indikace pro použití

Účinné antialergické činidlo odstraňuje negativní příznaky u následujících onemocnění:

Kontraindikace

Bezpečný lék má málo omezení, aby mohl:

  • špatná snášenlivost cetirizinu nebo jiných složek léčiva;
  • věku dětí do šesti měsíců.

Návod k použití kapky Zyrtec

Jak se přípravek Zyrtec užívá? Kapky jsou určeny pouze pro perorální použití! Je zakázáno pohřbít roztok do očí nebo nosu. Doporučuje se užívat antialergický lék jednu hodinu před jídlem nebo 1,5 hodiny po jídle, aby se zabránilo snížení rychlosti absorpce složek léčiva. Přípravek můžete ředit na alergie nebo pít vodní kapky (objem kapaliny je malý).

Frekvence a dávkování kapek Zyrtec: t

  • věku pacienta od šesti měsíců do 1 roku - vezměte jednu kapku jedné kapky (obsah cetirizinu - 2,5 mg);
  • po dosažení věku 6 let se dávka změní - jednou denně, vezme 10 kapek antihistaminika, obsah účinné látky je 5 mg;
  • na doporučení lékaře může být denní dávka vyšší - 20 kapek jednou, obsah aktivní složky je 10 mg;
  • Je zakázáno překročit maximální dávku na jeden den: dítě může užít 20 kapek, ne více.

Při absenci atopické dermatitidy je doba trvání léčby přípravkem Zyrtec 10 dní. Pacienti s diagnózou „atopické dermatitidy“ k odstranění negativních projevů budou vyžadovat dlouhodobou léčbu - od jednoho do tří měsíců. Úprava trvání léčby a denní dávka se provádí alergikem.

Vedlejší účinky

Negativní reakce na kapky Zyrtec jsou velmi vzácné. Některé děti nemají lék na bázi cetirizinu, je vyžadován jiný typ antialergického činidla.

Ve vzácných případech se vyvíjejí nežádoucí účinky:

  • nespavost;
  • bolesti hlavy;
  • slabost;
  • úzkost nebo inhibice reakcí;
  • omdlévání;
  • husí kůže na kůži;
  • problémy s močením;
  • ospalost;
  • nevolnost;
  • narušení jater;
  • trombocytopenie;
  • faryngitida;
  • otok tkání;
  • močová inkontinence;
  • tachykardie.

Předávkování

Co dělat v případě náhodného nebo úmyslného překročení jedné dávky? Podle výzkumných údajů jsou negativní reakce patrné při velmi vysokých dávkách přípravku Zyrtec - 80 kapek nebo více během jedné dávky. Láhev s antialergickými kapkami je vybavena speciálním systémem, aby děti nemohly dosáhnout léčivého roztoku.

Pacienti měli negativní příznaky:

  • malátnost;
  • průjem;
  • závratě;
  • třes končetin;
  • bolest hlavy;
  • ospalost;
  • svědění

Kapky Zyrtec pro děti jsou účinným, bezpečným, ale poněkud drahým lékem. Průměrné náklady na lék - od 325 do 345 rublů, množství antialergických léků - 10 ml.

Lék je zařazen do skupiny léků, které vám umožní rychle zastavit negativní reakce při akutní imunitní reakci u malých dětí. Z tohoto důvodu mnoho pediatrů a alergiků předepisuje účinné složení. Tam je levnější analog - Zodak: cena je 300 rublů, ale objem láhve je 20 ml.

Naučte se léčit vazomotorickou alergickou rýmu u dětí různého věku.

Co dělat, když jste alergický na šelak? Užitečná doporučení jsou popsána na této stránce.

Přejděte na stránku http://allergiinet.com/allergeny/produkty/mandariny.html a přečtěte si, jak se alergičtí na mandarinky projevují u dětí a jak s nimi zacházet.

Analogy

Přímá náhrada antialergického léčiva přípravku Zyrtec - Zodak (sirup a kapky). Účinná látka v antihistaminikách je stejný - dihydrochlorid cetirizinu.

Existují i ​​jiné léky s výrazným antialergickým účinkem:

Jinému jménu antihistaminika pro alergické dítě si může vybrat pouze ošetřující lékař. Je třeba vzít v úvahu věk malého pacienta: mnoho léků je dodáváno lékárnám v několika formách, ale pro děti do 4 let jsou povoleny pouze sirupy a kapky.

Recenze

Fóra mají mnoho pozitivních názorů na vliv kapek Zirtek. Lék je dobře snášen dětmi různého věku, nežádoucí účinky jsou vzácné. Další výhodou je možnost léčby alergií a prevence akutních reakcí u dětí mladších než jeden rok. Mnoho rodičů si všimne, že antialergický účinek trvá 24 hodin. Tato vlastnost léku Zyrtec může snížit zátěž na rostoucí tělo.

Náklady na antihistaminika jsou poměrně vysoké, ale bezpečnost, dobrý výsledek v léčbě akutních a chronických alergických onemocnění, zmírňuje negativní bod. Většina rodičů a lékařů považuje lék založený na účinných kapkách cetirizinu z alergií. Pozitivní bod - po užití léku není téměř žádná ospalost.

Zyrtec ceny v lékárnách Gorlovka

Internetová lékárna "Norma-Plus"

  • Zyrtec kapky 1% 10 ml (Eisika Pharmaceuticals S.R.L., Itálie-Belgie) 300. 00 UAH
  • Zyrtec tab p / o 10mg №7 (UCB Farchim S.A. Švýcarsko) 600. 00 UAH
  • Internetová lékárna "Norma-Plus"
  • Internetová lékárna "Norma-Plus" Lvov
  • PharmaLad služba dodávky léků

    • Tablety ZIRTEK (cetirizin) / ZYRTEC (cetirizin) 10 mg, 7 ks. ("UCB Pharchim") 285. 42 UAH
    • PharmaLad služba dodávky léků
    • PharmaLad Kyjev služby dodávky léků
  • Zobrazen 2 z 2 lékáren Gorlovka
    Vaše vyhledávání Zyrtek v lékárnách Gorlovka nalezeno celkem 3 léků

    Požadavek trval 0.0211 sekund.

    Ceny pro Zyrtec v jiných městech

    Zemí

    Ceny analogů Zirtek

    Zyrtec instrukce

    pro lékařské zasosuvannya l_karsky

    řeč: cetirizin dihydrochlorid;

    1 ml směsi roastinu 10 mg cetirizin digidrochloridu;

    Dopomіzhnі rechovini: glіtserin (85%), propilenglykol, sacharin natrіyu, methylparagіdroksibenzoat (E 218), propіlparagіdroksibenzoat (E 216), natri_yu trigidratat, kyselina ledové vody, voda, voda,

    Likarska forma. Kraplі ústní.

    Základy moci a moci: prozora a neplodnost přídělu s trochou lékořice a gіrvatim prismakom.

    Farmakoterapeutická skupina. Antigistamіnnі zobobi pro systémové zasosuvannya. Pohіdnі pіperazinu. ATC kód R06A E07.

    Cetirizin, metabolit hydroxyzinu u lidí, je selektivní selektivní antagonista periferních receptorů H1. V další komunikaci s receptory in vitro neinterferoval se sporem s jinými receptory, které nepatřily k receptoru H1. Okrіm antagonnogo vplivu na H1-receptoru, cetirizinovém opravě antialergický syndrom: s dozuvannі 10 mg 1 nebo 2 krát na dobu drog іngіbuє pіznya za zluchennya v procesu klintinu, v horku dávka 30 mg / dobun іngіbuно příliv eosinofilů v bronchoalveolární іs rіdі vyčnívá ve fázi zvonění bronchiální trubice způsobené bronchiální alergeny u pacientů s bronchiálním astmatem. Kromě toho, cetirizine іngіbuє pіznyu fáze reakce je zapalennya, indukovuyu patsієntіv z chronického kropiv'yankoy vnutrіshnoshkіrnym představil kalіkreїnu. Také adheze molekul, jako je ICAM-1 a VCAM-1, je takzvanými markery záznamu.

    Další studie u zdravých dobrovolníků ukázala, že cetirizin v dávkách 5 a 10 mg Іngіbuvіvіnnennya pukhirtsіv a pochrovonіnnya, způsobený vysokými koncentracemi gіstamіnu shkіrі. Po uchopení jednorázové dávky 10 mg se ucho ucha

    20% hilinu v 50% osibu av mezhaku 1 rok - u 95% osibu. Diya Trivaє yak minіmum

    24 let pіslya jednorázový priykomu. V 35-denní doslіdzhennі u dětí vіkom vіd 5 až

    12 rokiv tolerance k antigіstamіnnoi dії tsetirizinu (prignіchennya viniknennya pukhirtsіv že pochervonіnnya) bez otázky. Je-li cetirizin lichuan připoután znovu, je reaktivita shkiry normální a setkává se mezi sebou za 3 dny.

    Na 6. místě znepokojení, u celkem 186 pacientů, se nacházejí na algebraické úrovni, což znamená, že mají přístup k astmatu v uplynulém roce. funkce lehkost. Tse dostienzhennya p_dtverdzhu є bezpeku zaosuvannya cetirizina se zabýváme bronchiálním astmatem plic a společným krokem hubnutí.

    V placebem kontrolované dostigenie přiřazené k cetirizinu při vysoké dávce 60 mg pro dobu doby nezpůsobilo statisticky významné prodloužení QT intervalu.

    Když priyomi doporučují dávky cetirizinu, bude lepší se s pacientem poradit, kdo obdrží toto sezónní upozornění.

    Maximální koncentrace plazmy v krvi by měla být 300 ng / ml a měla by být dosažena do 1 ± 0,5 roku. Při přidělování dobovіy dávek 10 mg prodazhya

    10 dní kumulativní cetirizin neinterferuje. Rozpodіl pharmakokinetichnyh parametiv, jako je pіkovy ryven (Cmax) a plocha pod křivkou (AUC), jedno-zvláštní u zdravých dobrovolníků.

    Absorbování cetirizinu není zmenshuvavsya na jednu hodinu priyomі s їzheyu, chci shvidkist absorpce zmenshuvalasya. Biologická dostupnost podibny s cetirizinem je indikována ve formách kalafuny, kapslí nebo tablet. Vidimiy ob'єm rozpolіlu se stane 0,5 l / kg. Kombinace cetirizinu s plazmatickou plazmou je 93 ± 0,3%. Cetirizin není podáván infuzí do warfarinu, ve kterém je krvácen.

    Cetirizin není významný metabolismus v první přechodné fázi. Přibližně 2/3 dávky v nepřekonatelném viglaidu із cut. Období kapitána je asi 10 let. Cetirizin viyavlya linіynu kіnetiku dozuvannі yd 5 až 60 mg.

    Mimo skupiny patsієntiv

    Pacienti lichtnogo vіku: p_slya jeden ústní priyomu 10 mg perіod napіvvivedennya zbіlshuvavsya Mayzhe 50%, a značka se snížila přibližně o 40% v 16 osb lіtnogo vіku porіvnyano s mladšími jedinci. Snížená clearance cetirizinu u dobrovolníků současné kampaně se týkala uvolněné funkce niroku.

    Děti: Období Cetirizinu se může stát 6 let u dětí

    6-12 let a 5leté děti ve věku 2-6 let. U dětí ve věku od 6 do 24 měsíců se na ukazateli objevují rychlosti až 3,1 roku.

    Pacienti s porushennyamovými funkcemi nirok: farmakokinetika léku pod patsinem pacientů s lehkým krokem pushenennya funkce nirok (klyrens kreatin vision

    40 ml / hv) u zdravých dobrovolníků. V případě pazіnnіm іz pomіrnim krok pushenennya funktsіn nirok sporіnіgolosya бbіlshennya perіdu napіvivivedennya 3 krát, že snížena na clearsu - 70% porіvnyano zi zdravých dobrovolníků. Patsієntіv Y, Yakima provodivsya gemodіalіz (klіrens kreatinіnu 7 ml / HV) pіslya priznachennya 10 mg cetirizinu orálně sposterіgalosya zbіlshennya perіodu napіvvivedennya ve 3 Razi že znizhennya klіrensu 70% porіvnyano Zi zdravých dobrovolníků. Cetirizin se během hemodialýzy neléčí. Pacienti іz pomushhennyam funkce nirok pomirnogo ten hrob krok neobhіdno koriguvi dovuvannya lék.

    Patsiagens Koretstsya dozuvannya patsієntam іz porushennyam funkce pechinka neobhіdna liche todі, pokud takové paitsіnntіv є jednu hodinu і porushennya funktsіі nirok.

    Symptomatická léčba nosních a časných příznaků sezónní a post-alergické rýmy, chronické іtopic kropiv'yanki.

    Hypertenze na cetirizin, na složku léčiva, na hydroxyzin nebo na jakoukoli jinou běžnou perinázu.

    Poreviennya funkіnіі nirok s klerensі kreatinіnu méně než 10 ml / xm

    Vztah s nejlepší lіkarskim zobobami že іnshі vidi vzagєmodi.

    Byly provedeny farmakokinetické interakce pro cetirizin a pseudoefedrin, cimetidin, ketokonazol, erithromicin, azithromicin; farmakokinetické vzagmodіy neinterferuje. V dostandzheni bagatorizovogo zasosuvannya teofіlіnu (400 mg 1 krát do doby), že cetirizin vzal o něco méně zanedbatelnou (16%) sníženou clearance cetirizinu, v té hodině, dispozice nezpůsobila narušení toho, že se jedna hodinová priyomіztirizry.

    V nedávných studiích nebylo prokázáno, že by cetirizin s cimetidinem, glipidinem, diazepamem a pseudoefedrinem byl s farmakodynamickými interakcemi úspěšnější.

    V nedávných studiích byl cetirizin léčen azithromicinem, erithromicinem, ketokonazolem, teofilinem a neprokázalo se, že by pseudoefedrin byl v blízkosti klíčových linií. Okrym navíc zasosuuvannya cetirizin s makrolidy abo ketokonazolem nevedl k nejvýznamnějším příznakům na EKG.

    V doslіdzhennі bagatorazovogo zastosuvannya ritonavіru (600 mg, 2 Razi Dobou), že cetirizin (10 mg Dobou) trivalіst ekspozitsії cetirizin zbіlshilasya priblizno až 40% v jednom hodinovém yak dispozitsіya ritonavіru descho porushuvalasya (-11%) v odnochasnomu priyomі cetirizin.

    Absorbující cetirizin se při priyomі їжі nesníží, chci ukázat, že se absorpce mění na 1 rok.

    Nestačí dávat sedativa současně s terapeutickými dávkami. Ale případ unicatio zasosuvannya sedativa v hodině po užívání léku.

    U priyomi, v terapeutických dávkách, není vystavena klinicky významným vztahům s alkoholem (u alkoholu jsou hladiny v krvi 0,5 g / l). Doporučuje se jednorázová implantace alkoholu.

    Postarejme se o patogenní paty, pojďme dolů k průřezu průřezu (hřebenový hřeben, hřeben prostaty), na který může cetirizin rozložit průřez průřezu průřezu.

    Doporučuje se předepsat přípravek pacientům s implantáty a pacientům s rizikem poranění dvorem.

    Antigistamіnnі preparatii prignіchuyut кkіrna výstražný test, jeden před її se konalo priyomom lék musí být stanovena do 3 dnů před dosjenzhennya (období vivedennya).

    Od oberezhnіstyu zasosovuvat patsієntam іz chronical nirkovy nedynost_nistyu

    Zastosuvannya na perіod vagіtnostі abo yearvannya prsa.

    Vagnit. Pokud tak neučiníte, lék na začátku věku. Doslizhennya na zboží nemají vakuyut na přímé nebo šikmé shkidlivy vpl na vaginnnist, embryonální / fetální vývoj, baldachýn abo postnatalny vývoj. Příčina přípravy léku vagnit zhіnkam vipadkah, pokud se při pomyšlení na lіkar, vést vіd zastosuvannya perivazh ents potentsіyny rizik pro plod.

    První rok roku. Cetirizin se absorbuje v mateřském mléku v koncentracích a na konci hodiny po zahájení přípravy se koncentrace v krevní plazmě zanáší na 25–90%. Kromě toho by měl být lék předepsán ženě, která ví, jak kojit.

    Zdatnіst vplivat na reakci shvidkіst ії když Keruvannі po silnici nebo našimi mechanismy.

    Je zřejmé, že přeprava automobilů autem, latence spánku a dobrá praxe na skládací plošině neprokázaly významné množství energie při doporučené dávce 10 mg.

    Patsіntam, yakі kerutyut motorová doprava, zadіyanі na potenciálně nespolehlivé roboty, nebo servis mechaniky držení, ne slіd perevischuvati recommended_ dávkování slіd vrahovuvati reakce vlasnogo organіzmu lék.

    V chutlivich paitsіnntv v jedné hodině priyom drog s іneshimi sosobami, jen aby se snížil centrální nervový systém, můžeme způsobit doktrínu nepřátelského robota.

    Sposіb zasosuvannya dozi.

    Pro děti od 2 do 6 týdnů: 2,5 mg 2x pro dobu (5 kapek na dobu).

    Pro děti od 6 do 12%: 5 mg 2 krát za dobu (10 doků po 2 dobách).

    Doroslim a ditiam vikom vid 12 rokiv: 10 mg 1 time per doba (20 krapel).

    Zvláštnosti skupin dětí

    Patsі вnti lіtnogo vіku. Koretstsya dozi není potrybna (mimo mysl normálních funkcí nirok).

    Patsієnti іz Porushennyam Funk nyrok (Pomіrnii, že hrob hloupý). Dozuvannya mabuti іndivіdualnim, stale vіd I se stane funktsi nirok. Snímek zvernutisya ke stolu, vyvolaný nižší, že vidkoriguvati dávky vidovіdno na indukované Іinformatsії. Aby bylo možné nabrat stůl, je nutné mít v kreatinovém (CC) pacientovi v ml / hv poklad. Hodnotu QC (ml / hv) lze přičítat hladinám kreatinu v krvi (mg / dL) pro další formulaci:

    KK = [140 - вік (at roka)] x mas til (kg)

    72 x kreatin v syrovat krvi (mg / dL)

    (x 0,85 pro zh_nok)

    Korekts_ya dozuvannya pro doroslih patsієntіv іz perushenyam function nirok:

    Clyrens kreatin (ml / xb)

    Dozuvannya, že frekvence

    10 mg 1 krát za dobu

    Snadná forma

    10 mg 1 krát za dobu

    5 mg 1 čas na dobu

    5 mg 1 krát po dobu 2 dnů

    Kіntsev Stadіya hvorobi nirok - patsієnti, yakim provádět dіalіz

    Pro děti z dysfunkčních funkcí, nirok dovuvannya kiriguvati undivіdualno, ladný, smysluplný pro pacienta clearsu creatinine, viku ta masti til.

    Patsіntam іz porushennyam funkce pece. Z jádra desítek s funkcí porushennі tilka pece nebude moc zapotřebí.

    Patsiіntam іz porushennyi funktsii pechninka, že nirok. Doporučená dávka coriguvate (div. Vishcha rozdil "Pacienti s Poroshennyam Funk nyrok").

    Trivialita lіkuvannya vznachaє lіkar іndivіdualno zaleleno v pebіgu zahvoryuvnya.

    Přípravky se naklápají v lžíci abo roziniti u vodňáků s ústy.

    Myslím, že zasosovuvaty rozvedennya - slіd vrahovuvati, zejména když zasozuvannі děti, jen kolem vody, yakko kraplі, ma vidovіdati kіlkostі rdini, yak mozka proknotnuti paratsіnt. Rozchavleny rozchin slіd priymabi negayno.

    Děti Příprava je přisuzována dětem Velké Británie od 2 let.

    Příznaky Symptomy, které byly způsobeny předávkováním sututem cetirizinem, byly způsobeny bolestí hlavy, která spěchala do centrálního nervového systému nebo jeho účinky, které mohly být připsány anticholinergnímu systému. V zákulisí, třes, shimmer sechipuskannya.

    Likuvannya. Specifické antidotum cetirizin nevidomie. V případě předávkování jsou doporučení symptomatická a sympatická. Slib shlunka slіd strávit yaknayshvshee p_slya prilyomu lék. Cetirizin není při podání vody účinný.

    Klinické studie ukázaly, že cetirizin v doporučených dávkách vykazoval nevýznamnou sekundární infuzi centrálního nervového systému, včetně ospalosti, včetně zvracení, bez ohledu na bolest hlavy. U dětských vizí došlo k paradoxní stimulaci centrálního nervového systému.

    Methylparagіdroksibenzoat, že prop_lparagіdroksibenzoat, jen pro vstup do skladu ústní krapel, může způsobit rozvoj varovné reakce (může, propojené).

    Chcete cetirizinem selektivně antagonizovat periferní receptory H1 a neopravovat anticholinergní deník, přemýšlím o situaci mezi sebou;

    Při diskusi o ničení funkcí pece byly charakterizovány vývojem různých enzymů pece, které byly propojeny rozvojem dvojrozměrné spolupráce. Staňte se normálním táborem, když si vezmete lék.

    Na klіnіchnyh doslіdzhennykh s ukazatelem 1%, který se dívá na poslední problémy:

    zagornі porushennya - pіdvischena vtomlyuvanіst;

    ze strany nervového systému - zamomochennya, golovny b_l;

    ze strany slum-střevní trakt - břišní b_l, suchost v ústech, nudot;

    ze strany psychiky - ospalost;

    ze strany systému dichalno - faryngitida.

    Nejpravděpodobněji byl užíván s ukazatelem 1% a více, jako je tomu u placebem kontrolované dávky u dětí, které zemřely za 6 měsíců až 12 let:

    ze strany jutového střevního traktu - dyarey;

    ze strany psychiky - ospalost;

    ze strany dychálního systému;

    zagornі porushennya - pіdvischena vtomlyuvanіst

    Kromě efektů zgіdno s KSO (klass sistema organov) pro MedDRA a pro četnost, s pachem zápachu sposterіgalisya s post-marketingem.

    Frekvence je přiřazena následovně: často (≥1 / 10); často (od ≥1 / 100 do

    Zyrtec

    Mezinárodní název: Zyrtec

    Účinná látka: Cetirizin dihydrochlorid

    Alergie jsou nedílnou součástí života každé druhé osoby, která žije na území našeho státu. Tento patologický stav významně zhoršuje celkovou pohodu pacienta, omezuje jeho činnost, vytváří komplexy a podobně. V současné době má medicína dostatek léků, které jsou určeny k léčbě přecitlivělosti.

    Mezi nimi je lék příznivě zařazen do skupiny blokátorů H1-histaminových receptorů zvaných Zyrtec, která se etablovala jako velmi účinný a bezpečný lék pro různé typy alergií.

    Návod k použití léčiva

    Hlavní účinnou složkou léčiva je dihydrochlorid cetirizinu, který je jedním z moderních antagonistů histaminu, který blokuje receptory histaminu H1. Tato chemická sloučenina usnadňuje průběh alergických procesů tím, že brání rozvoji hypersenzitivní reakce. To také má výrazný anti-edema a antipruritic akce.

    Cetirizin ovlivňuje časné stadium alergických reakcí a omezuje uvolňování zánětlivých mediátorů v pozdním stádiu hyperreaktivity těla. Snižuje také pohyb eozinofilů, neutrofilů a bazofilů, stabilizuje membránové membrány struktur tukových buněk. Hlavní účinná látka snižuje propustnost kapilár, zabraňuje vzniku otoků měkkých tkání, odstraňuje křeče vláken hladkých svalů.

    Cetirizin dihydrochlorid nemá žádný anticholinergní ani antiserotoninový účinek. V terapeutických dávkách lék nezpůsobuje sedativní účinek. Účinek po užití léku se vyvíjí po 20 minutách a trvá 24 hodin. Přípravek nezpůsobuje rozvoj tolerance, udržení účinku po poslední dávce po dobu 3 dnů.

    Mezi indikacemi pro použití emitujte:

    • celoroční alergická onemocnění nebo sezónní alergie, zejména rýma, sezónní horečka, pollinóza;
    • alergická konjunktivitida;
    • idiopatická kopřivka s chronickým průběhem.

    Užívání léku je zakázáno, pokud má osoba následující kontraindikace:

    • přecitlivělost na složky léčiva;
    • selhání ledvin v terminálním stadiu vývoje, kdy clearance kreatininu je nižší než 10 ml / min;
    • vrozená intolerance na galaktózu a laktózu, malabsorpční syndrom.

    V současné době nejsou k dispozici žádné klinické studie o užívání tohoto léčivého přípravku u těhotných žen a mladých matek, které krmí své děti mateřským mlékem. Kromě toho studie na zvířatech ukázaly, že cetirizin nemá žádný toxický účinek na průběh těhotenství. Potenciální nebezpečí pro těhotné ženy proto zůstává neznámé, ale zároveň není potvrzeno. Při užívání léku během těhotenství je třeba dávat pozor. Během laktace by měl být lék zlikvidován, protože je vylučován spolu s mateřským mlékem.

    Při použití léku se mohou vyvinout vedlejší účinky. Na imunitní straně jsou velmi vzácně pozorovány alergické reakce na složky léčiva a anafylaktický šok. Podávání přípravku Zyrtek zřídka vyvolává poruchy nervového systému, a to parestézii, křeče, nervovou tiku, dystonii, mdloby a drobné otřesy.

    Mezi duševní poruchy při užívání léku patří agitace a agrese, zmatenost, deprese, halucinace, poruchy spánku. Pacient může navštěvovat sebevražedné myšlenky uprostřed deprese. Vizuální analyzátor může trpět Zyrtec, který se projevuje poruchami v ubytování, rozmazaným viděním a nystagmusem.

    Průjem lze pozorovat na části trávicího systému a kardiovaskulární sféra často reaguje tachykardií. Po užití léků se často vyskytuje dysurie a enuréza, retence moči a výskyt solí v moči.

    Předávkování lékem je pozorováno při jednorázové dávce léku v dávce 50 mg, pokud se u člověka objeví následující patologické příznaky:

    • zmatek,
    • průjem;
    • závratě a intenzivní bolesti hlavy;
    • malátnost, únava a ospalost;
    • svědění a kožní vyrážka;
    • výrazná sedace;
    • zpoždění moči;
    • tachyarytmie;
    • strnulost

    Pokud se objeví příznaky předávkování, musí být pacientovi okamžitě podán výplach žaludku nebo stimulované zvracení. Doporučuje se použití adsorbentů (aktivního uhlí), symptomatická a regenerační terapie. Cetirizin nemá specifické antidotum. Hemodialýza je v tomto případě neúčinná.

    Zyrtec - kapky pro vnitřní použití

    Kapky k požití Zyrtec je čirá, bezbarvá kapalina s vůní kyseliny octové. Účinná látka, cetirizin dihydrochlorid, je v roztoku přítomna v množství 10 mg / ml. Mezi excipienty patří glycerol, sacharinát sodný, methylparabenzen, propylparabenzen, propylenglykol, octan sodný, kyselina octová, voda.

    Přípravek se užívá ústy. Děti od 6 měsíců do jednoho roku jmenují 2,5 mg (5 kapek) 1krát denně. U malých pacientů od 1 roku do 2 let je doporučená dávka léčiva 2,5 mg (5 kapek) až 2krát denně. Děti od 2 do 6 let by měly užívat 2,5 mg (5 kapek) 2x denně nebo 5 mg (10 kapek) 1krát denně.

    U dospělých a dětí starších 6 let je denní dávka 10 mg (20 kapek). Dospělí pacienti současně užívají 10 mg jednou denně a pro děti 5 mg 2x denně nebo 10 mg jednou. Někdy, pro dosažení terapeutického účinku, stačí vzít počáteční dávku léku 5 mg.

    Tablety Zyrtec: aplikační vlastnosti

    Tabletová forma léčiva má vzhled bílých, potahovaných, podlouhlých tablet. Hlavní účinnou složkou je dihydrochlorid cetirizinu v dávce 10 mg. Pomocné složky zahrnují oxid křemičitý, celulózu, laktózu, makrogol, stearát hořečnatý, oxid titaničitý a další.

    Při léčbě alergických procesů se u dospělých a dospívajících nad 12 let doporučuje užívat 10 mg (1 tabletu) jednou denně. Děti od 6 do 12 let mají předepsáno 10 mg (1 tableta) jednou denně. Maximální doba léčby je 4 týdny. Dávku lze rozdělit do 2 dávek po 5 mg (1/2 tablety) ráno a večer.

    Léčba celoroční rýmy a chronické idiopatické urtikárie:

    • dospělí a mladiství nad 12 let - doporučená dávka 10 mg (1 tableta) 1krát denně;
    • Děti ve věku od 6 do 12 let: 10 mg (1 tableta) 1krát denně (dávka může být rozdělena do 2 dávek po 5 mg (1/2 tablety) ráno a večer).

    Zyrtec: dávkování

    U většiny pacientů je lék podáván podle anotací, ale existuje řada lidí, kteří potřebují speciální dávkovací režim. S redukcí glomerulární filtrace související s věkem je užívání léku pro starší pacienty předepisováno ve stejných dávkách jako u pacientů s renální insuficiencí. Intervaly mezi užitím léku jsou individuálně upraveny v závislosti na stupni renální insuficience. Pacienti s poruchou korekce jaterních funkcí není nutný.

    Lék by měl být užíván večer, vzhledem k intenzivnějšímu projevu příznaků nemoci v tuto denní dobu. Tableta se má polykat celá, bez žvýkání a pitné vody. Zyrtec konzumuje bez ohledu na jídlo. Nesmí ho používat lidé, kteří pracují se silniční dopravou a poháněnými stroji kvůli ospalosti.

    Cena léků

    V současné době se Zyrtec nachází především v internetových lékárnách. Drogu lze jen těžko nazvat rozpočtem, protože má značné náklady. Velmi zřídka, droga je přítomna na policích maloobchodní lékárny řetězce, a to stojí o něco více zde než na internetu.

    Než si objednáte lék na internetu, měli byste se ujistit o jeho pravosti a zkontrolovat dostupnost certifikátů kvality. Také by nebylo zbytečné zajistit, aby léčivo mělo přiměřenou trvanlivost a mohlo být použito pro terapeutické účely.

    Analogy léku

    Lék má obrovské množství analogů, strukturálních i funkčních. Mezi nejznámějšími zástupci generiků Zirtek by měl být rozlišován lék jako Zodak. Co je lepší: Zyrtec nebo Zodak?

    Zodak je totiž jedním z nejznámějších generik přípravku Zyrtek, který s ním obsahuje jednu účinnou látku - dihydrochlorid cetirizinu. Tento lék se také vyrábí ve formě kapek a tablet, jejichž dávkování je vhodné pro pacienty různého věku. Kapky Zodaku lze odebírat od roku a Zyrtec je konzumován od šesti měsíců. Pokud jde o náklady na léky, v tomto ohledu má Zodak výhodu, protože jeho cena je téměř dvakrát nižší než jeho cena.

    Další populární náhradou za Zyrtek je lék Fenistil. Co je lepší: Zyrtec nebo Fenistil? Hlavní účinnou složkou léčiva je dimetinden, který má dostatečnou účinnost a může být použit u pacientů různého věku. Fenistil je k dispozici ve formě kapek a gelu pro vnější použití. Může být podáván dětem, počínaje jedním měsícem, bez obav z vývoje vedlejších účinků. Léčivo patří k první generaci antihistaminik, proto je méně účinné než Zyrtek. Jeho nejlepším použitím je prevence alergických reakcí a prevence vzniku svědění po očkování. Fenistil je dražší než analogy. Před použitím je třeba se poradit s lékařem.

    Pozor!

    Použití přípravku Zyrtec bez předepsání lékaře nebo bez jeho přesných doporučení může vést k prudkému zhoršení Vašeho zdraví. Snažte se užívat konkrétní lék pouze po konzultaci s odborníkem. V případě zjištění vedlejších účinků okamžitě přestat užívat lék a vyhledat kvalifikovanou pomoc.

    Zyrtec foto

    Klikněte pro zvětšení.

    Kategorie

    Informace shromážděné o zdroji vám umožní minimalizovat dobu hledání informací o konkrétním léku.

    Zyrtec kapky pro perorální podání 10 mg / ml, 10 ml

    Zyrtec je selektivní antagonista periferních receptorů histaminu H1, metabolitu hydroxyzinu. Má antialergický účinek tím, že inhibuje pozdní fázi migrace buněk zapojených do zánětlivé reakce (hlavně eosinofilů); také snižuje expresi adhezivních molekul, jako je ICAM-1 a VCAM-1, které jsou markery alergického zánětu. Potlačuje účinek jiných mediátorů a induktorů sekrece histaminu, jako je PAF (faktor aktivující destičky) a látka P.
    Zyrtec potlačuje kožní reakce u pacientů se studenou kopřivkou a dermografismem. Při použití léčiva v dávce 5 až 10 mg u pacientů s mírným astmatem byl vývoj bronchospazmu způsobený vysokou koncentrací histaminu, podávaného jako aerosol, téměř úplně zablokován.
    Šestitýdenní studie zahrnující 168 pacientů s alergickou rýmou v kombinaci s mírným a středně závažným bronchiálním astmatem prokázala účinnost cetirizinu v dávce 10 mg pro rýmu a prokázala bezpečnost cetirizinu u pacientů s alergickou rýmou a mírným a středně těžkým bronchiálním astmatem.
    Podávání cetirizinu v dávkách přesahujících 6násobek denní terapeutické dávky (60 mg / den) a placeba jako kontroly po dobu 7 dnů neodhalilo prodloužení QT intervalu na EKG.
    Účinek léku začíná 20 minut po jednorázové dávce v jedné dávce 10 mg u 50% pacientů a po 1 hodině v 95% a trvá 24 hodin; nezjistila toleranci k jeho antihistaminickému účinku. Kůže znovu získá svou normální reaktivitu na histamin 3 dny po ukončení léčby.
    Použití přípravku Zyrtek v terapeutických dávkách 10 mg / den zlepšilo kvalitu života pacientů s celoroční a sezónní alergickou rýmou.

    Zyrtec kapky pro perorální podání 10 mg / ml, 10 ml instrukce v ukrajinštině

    Kraplі za přijetí vseredinu.

    Zyrtec - selektivní antagonista periferního gstamіnovyh H 1 -receptoru, metabolitu gіdroksizinu. Nada є и и г д д д, г, prignyuchyu pіznyu fáze mіgratsі klіtin, a podílet se na vyvrcholení reakce (hlavně, eosinofil); také k dispozici pro adhezi adhezních molekul, jako je ICAM-1 a VCAM-1, stejně jako výstražné markery ohně. Prignuyu dіyu ınshih medіatorіv že іnduktorіv sekretre і gstamіnu, takový yak PAF (faktor aktivující destičky), který substance R.
    Zyrtek prignichu shkіrnі reaktsіі u illi s chladným kropiv'yankoy i dermografizmom. Když zastosuvannі lék v dávce 5 až 10 mg na vrcholu průduškového astmatu plicního stupně je prakticky příčinou blokování bronchospasmu, vyvolaného vysokou viskozitou vitamínu zavedeného do aerosolu.
    Shestizhnevnoye aktsi
    Dávka cetirizinu v dávkách, která byla zvýšena 6krát před terapeutickou dávkou (60 mg / doba) a placebem v kontrolovatelné dávce 7 dnů, neovlivnila QT interval na EKG.
    Děti by měly začít užívat 20 hp jednorázové dávky 10 mg v 50 mg při 50% bolesti a za 1 rok - v 95% i berry po dobu 24 let; Tolerance se projevuje až v následujícím antigіstamіnnu deyu. Shkіra vіdnovlyu г jeho normální reaktivitu na g_stamіnu až 3 dny pіslya pripinennya priymoy lék.
    Zyrtek zastosuvannya v terapeutických dávkách 10 mg / den pokusvuvalo akkim zhittya nemoc s jedním, že sezónní na pohotovosti rinіt.

    U dospělých a mladých dospělých ve věku 1 rok a starších se příznaky:
    - tsіlorіchnogo, že sezónní alergischeinnogo rinіtu і alergіchnogo konjunktivitida, jako je yak sverbіzh, chhannya, rhinorrhea, slyozotecha, gіperemіya konjunktivi;
    - hříšníci (polynoz);
    - Kropyv'yanki (včetně chronické іdіopatichnoi kropiv'yanki) і jako malý Kvinka;
    - V případě jiných alergických dermatóz, to je superconnected s sverbіnnyam a visipanni.

    Podezřívavost vůči složkám nebo gidroksizinu.

    Zastosuvannya s vagіtnostі rok godvannі prsa

    Přes ráno, naprosto zatravatsya vіd zastosovannnya Zirteka s vag_nostі.
    Jak cetirizin je možné vidět s mateřským mlékem, v případě potřeby s přípravou v období laktace po těhotenství, nutná výživa pro zánět prsu.
    Experimentální studie neidentifikovaly teratogenní abdominální toxicitu léku.

    Pokud se zirtek nedoporučuje v doporučených dávkách alkoholu, doporučuje se pít alkohol (pokud potřebujete více než 0,5 g / l v krvi), doporučuje se užívat Zyrtek v alkoholickém nápoji za hodinu.
    Ovlivnění zdraví dopravních prostředků a mechanismů Keruavi
    Ob'ktivnі metodi vivchennya zdatnostі až zabírají potenciálně důležité druhy dětí dostatečně nepochopil, zda to bylo mlhovina v případě zasosuvannі drogy v doporučených dávkách 10 mg.

    1 ml (20 krapel) míchá 10 mg hydrochloridu cetirizinu;
    další rehovini: glіtserin; propilengol; natriyu sacharin; methylparagidroxybenzoát; octan sodný; dical acid; vody

    Sposіb zasosuvannya dozi

    Léčivo primované vseredinu.
    Děti od 1 do 2 až 2 let mají 2 mg denně (5 krapelů) dvakrát denně.
    Pro děti od 2 do 6 let je jim přiděleno 2,5 mg (5 bodů) 2x denně nebo 5 mg (10 bodů) 1krát denně.

    Ze strany travního systému: suché v ústech; v kroměih vipadki - dyspepsie.
    Ze strany centrální nervové soustavy: to nemůže být opravdu ukázalo, a můžete snadno projít ospalost, bolesti hlavy, stomlyuvanity; V kroměih vipadkakh - zbudzhennya.
    Alergichny reakce: v ogremih vipadkah - shkіrnі visipannya, angioneuroticnyj nabryak.
    Lék je dobře snášen. Poražte to špatně, postarejte se o slabé zatáčky a přechodný charakter.

    Rozchin-kraplі slіd sběrigat při pokojové teplotě (od 15 ° do 25 ° C).

    Zyrtec kapky pro perorální podání 10 mg / ml, 10 ml produkuje YUSB Farshim SA, zemí původu je Belgie. Máte-li zájem o tento produkt, podívejte se na jeho analoga: tablety Cetirizin-Teva potažené filmem. 10 mg, 20 ks, Zodak pilulky pokryté filmem. 10 mg, 10 ks prášků Zodak pokrytých filmem. 10 mg, 30 ks, Parlazin tablety potažené filmem. 10 mg, 10 ks, Parlazin tablety potažené filmem. 10 mg, 30 ks, Parlazin tablety potažené filmem. 10 mg 5 ks.
    Pouze zde můžete vždy objednávat a nakupovat (s platbou po obdržení) kapky Zyrtec pro perorální podání 10 mg / ml, 10 ml do jakéhokoli města Ukrajiny (Kyjev, Vinnitsa, Kropyvnytskyi (Kirovograd), Poltava, Charkov, Dněpro (Dněpropetrovsk), Lugansk, Rivne, Cherson, Doněck, Luck, Simferopol, Chmelnickij, Zhytomyr, Lvov, Sumy, Čerkasy, Zaporizhia, Nikolaev, Ternopil, Chernihiv, Ivano-Frankivsk, Oděsa, Užhorod, Černovice a další města). Naše produkty dodáváme každý den nebo následující pracovní den. Požehnej vám!

    ZIRTEK

    Zyrtec - antialergický lék. Blokátor histaminového receptoru H1, metabolit hydroxyzinu. Zabraňuje rozvoji a usnadňuje průběh alergických reakcí, má antipruritické a antiexudativní účinky.

    Ovlivňuje časné stadium alergických reakcí závislých na histaminu, omezuje uvolňování zánětlivých mediátorů v pozdním stádiu alergické reakce, snižuje migraci eozinofilů, neutrofilů a bazofilů, stabilizuje membrány žírných buněk. Snižuje permeabilitu kapilár, zabraňuje vzniku edému tkáně, zmírňuje spazmy hladkého svalstva. Eliminuje kožní reakci na zavedení histaminu, specifických alergenů a také chlazení („studená“ kopřivka). Snižuje bronchokonstrikci vyvolanou histaminem při bronchiálním astmatu plic.

    Prakticky žádný anticholinergní a antiserotoninový účinek. V terapeutických dávkách téměř žádný sedativní účinek.

    Nástup účinku po jednorázové dávce 10 mg cetirizinu je pozorován po 20 minutách (u 50% pacientů) a po 60 minutách (u 95% pacientů) trvá účinek déle než 24 hodin. Po ukončení léčby trvá účinek až 3 dny.

    Farmakokinetika
    Sání
    Po požití se rychle vstřebává. Cmax se dosáhne po 1 hod. Užívání léku s jídlem neovlivňuje množství absorpce, ale míra absorpce se poněkud snižuje (doba do dosažení Cmax se zvýší o 1 hodinu).

    Distribuce
    Cetirizin je 93% vázán na plazmatické proteiny. Vd - 0,5 l / kg. Vylučuje se do mateřského mléka. Neshromažďuje se.

    Metabolismus
    V malých množstvích se metabolizuje v játrech pomocí O-dealkace s tvorbou farmakologicky neaktivního metabolitu (na rozdíl od jiných blokátorů receptoru histaminu H1 metabolizovaných v játrech za účasti systému cytochromu P450).

    Odstranění
    2/3 léčiva se vylučují v nezměněné formě močí a asi 10% ve stolici. Systémová clearance - 53 ml / min. T1 / 2 je 7-10 hodin, během hemodialýzy se prakticky neodstraní.

    Farmakokinetika ve zvláštních klinických situacích
    T1 / 2 u dětí ve věku 6-12 let - 6 hodin; u dětí 2-6 let - 5 hodin; u dětí ve věku od 6 měsíců do 2 let - 3,1 hodiny.

    U starších pacientů se T1 / 2 zvyšuje o 50%, systémová clearance - o 40%.

    Dávkování
    Zirtek lék je předepsán uvnitř.
    Děti ve věku od 6 měsíců do 1 roku, jmenují 2,5 mg (5 kapek) 1 čas / den. Děti ve věku od 1 do 2 let mají být předepsány 2,5 mg (5 kapek) až 2krát denně.
    Děti ve věku od 2 do 6 let mají předepsáno 2,5 mg (5 kapek) 2x denně nebo 5 mg (10 kapek) 1krát denně.
    Dospělí a děti starší 6 let se předepisují v dávce 10 mg (1 tab. Nebo 20 kapek) / den. Dospělí - 10 mg 1krát denně; děti - 5 mg 2x denně nebo 10 mg 1krát denně. Někdy může být počáteční dávka 5 mg dostatečná pro dosažení terapeutického účinku.
    Při renální insuficienci se dávka snižuje v závislosti na CC.

    Předávkování
    Při užívání přípravku Zyrtec jednou v dávce nad 50 mg mohou být pozorovány následující příznaky: ospalost, úzkost, podrážděnost, retence moči, sucho v ústech, zácpa, mydriáza, tachykardie.

    Léčba: odstranění léku, výplach žaludku, jmenování aktivního uhlí, symptomatická léčba.

    Lékové interakce
    Společným jmenováním přípravku Zyrtek s teofylinem v dávce 400 mg 1krát denně byl zaznamenán pokles CC o 16%.
    Při současném podávání s makrolidy a ketokonazolem nebyly pozorovány žádné změny na EKG.
    Klinicky významná interakce se současným jmenováním léčiva Zyrtec s pseudoefedrinem, cimetidinem, ketokonazolem, erythromycinem, azithromycinem, diazepamem, glipizidem není pozorována.

    Těhotenství a kojení
    Léčivo je kontraindikováno pro použití během těhotenství a kojení (kojení).

    Vedlejší účinky
    Ze strany centrální nervové soustavy: ospalost, bolest hlavy; vzácně - závratě, migréna.
    Na straně zažívacího ústrojí: sucho v ústech; vzácně průjem.
    Alergické reakce: vzácně - angioedém, svědění, vyrážka, kopřivka.

    Podmínky skladování
    Tablety by měly být uchovávány na suchém místě nepřístupném pro děti při teplotě do 25 ° C. Kapky roztoku k požití by měly být uchovávány při teplotě do 25 ° C. Doba použitelnosti léku je 5 let.

    Indikace
    Lék se používá u dospělých a dětí ve věku 6 měsíců a starších.

    Léčba symptomů:
    - celoroční a sezónní alergická rýma a alergická zánět spojivek, jako je svědění, kýchání, rinorea, slzení, hyperémie spojivek;
    - senná rýma (pollinosis);
    - kopřivka (včetně chronické idiopatické urtikárie);
    - edém Quincke;
    - jiné alergické dermatózy (včetně atopické dermatitidy) doprovázené svěděním a vyrážkami.

    Kontraindikace
    - těhotenství;
    - období laktace (kojení);
    - děti do 6 měsíců;
    - Hypersenzitivita na složky léčiva nebo na hydroxyzin.

    Je třeba předepsat lék u chronického selhání ledvin (středně závažná nebo závažná závažnost), stejně jako u starších pacientů (vzhledem k možnému poklesu glomerulární filtrace).

    Zvláštní pokyny
    Nebyly získány žádné údaje o interakci léčiva Zyrtec při jeho užívání v doporučených dávkách s alkoholem (při koncentraci ethanolu v krvi 0,5 g / l), nicméně během užívání přípravku Zyrtek se doporučuje zdržet se užívání alkoholu.
    Vliv na schopnost řídit motorové dopravní a kontrolní mechanismy.
    Objektivní metody zkoumání schopnosti zapojit se do potenciálně nebezpečných činností nezjistily spolehlivě žádné nežádoucí účinky při užívání léčiva v doporučené dávce 10 mg, nicméně je doporučena opatrnost.

  • Pro Více Informací O Typy Alergií